PlayStation 5 Pro oczekiwano w tym roku – raport

Startseite » PlayStation 5 Pro oczekiwano w tym roku – raport
4. lipca 2024
3 minutes
12

By Jhonny Gamer

Oczekuje się, że Sony uruchomi udawaną wersję PlayStation 5 jeszcze w tym roku, analitycy zasugerowali.

Nowy CNBC Raport zauważa, że w branży gier istniał „szeroki konensus, że Sony rzeczywiście przygotowuje premierę PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku”, cytując analityk gier z siedzibą w Tokio Serkan Toto.

Jednak raport ostrzega, że Sony raczej nie zobaczy dużego wzrostu w sprzedaży PS5 z roku na rok w wyniku uruchomienia Pro, a także jest mało prawdopodobne, aby obniżyć koszt podstawowego modelu PS5 w rezultacie. (Nic dziwnego, że Sony nie skomentował raportu CNBC.)

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Newscast: Co myśleliśmy o multiplatform Microsoft Xbox Soft Launch?Obejrzyj na YouTube

„Sony będzie chciała mieć świetny sprzęt, gdy GTA 6 trafi w 2025 roku, premierę, która będzie strzałem w ramię dla całego branży gier”, skomentował Toto.

Word o PS5 Pro, który uruchomił w tym roku nie jest niczym nowym – plotki rozmieszczone zeszłego lata, które wówczas przeanalizowała Digital Foundry, Na podstawie raportu dziennikarza Toma Hendersona, który poprawnie przewidział projekt Sony Q Handheld, jak i zaktualizował PS5 „Slim” z odłączającym się dyskami dysku. Jednak nie jest jasne, co wzmacnia moc, jaką może otrzymać PS5 Pro.

„Mooted Viola APU dla PS5 Pro najwyraźniej ma 60 jednostek obliczeniowych, być może z czterema niepełnosprawnymi” – skomentował Boss Digital Foundry Boss Rich Leadbetter wtedy. „To stanowiłoby tylko cztery CUS niż Xbox Series X, więc pod względem kluczowego obszaru kosztów – głównego procesora – wydaje się to przystępne. Przejście do prawdopodobnego procesu produkcji 5 nm oznacza również, że APU może działać z wyższymi prędkościami zegara.”

W zeszłym tygodniu Microsoft potwierdził, że planuje uruchomić nowy sprzęt konsoli Xbox jeszcze w tym roku – Choć okaże się, czy będzie dostarczany z wzmocnieniem sprzętu z podstawowej serii Xbox Series X/S, czy też będzie podobny do przeprojektowania Xbox Series X/S, które widzieliśmy w zeszłym roku Splashed Online, od planów z 2022 roku.

Rozmawiając z Eurogamer w zeszłym roku, zauważył szef Xbox Phil Spencer To częste zmiany w specyfikacjach sprzętu oznaczały „tonę złożoności dla twórców i graczy w czymś, co kiedyś było bardzo proste”.

Nintendo oczywiście przygotowuje swój nowy sprzęt – chociaż raporty zweryfikowane przez Eurogamer sugerują, że Switch 2 jest teraz ustawiony na 2025.

How do you rate PlayStation 5 Pro oczekiwano w tym roku – raport ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *