22 Brama Baldur 3 wskazówki dla początkujących i zaawansowanych walki

Startseite » 22 Brama Baldur 3 wskazówki dla początkujących i zaawansowanych walki
9. stycznia 2024
11 minutes
49

By Jhonny Gamer

Jak Baldur’s Gate 3 opiera się na zestawie reguł reguł Dungeons i Dragons i kontynuuje wiedzę, może być trochę zastraszająca w stosunku do wielu różnych systemów i wyborów.

Aby pomóc w Twojej podróży, opracowaliśmy kilka Wskazówki i sztuczki dla początkujących, a także trochę więcej Zaawansowane wskazówki walki Warto pamiętać o twoich rozgrywkach.

Więcej informacji Brama Baldur 3, Mamy swój związek z lochami i smokami, i przewodniki, jak zdobyć wszystkich towarzyszy, Multiclassing, i respecting.

Na tej stronie:

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

Obejrzyj na YouTube

Baldur’s Gate 3 wskazówki i sztuczki dla początkujących

Poniższe porady są istotne w całej kampanii i powtarzające się rozgrywki, ale będą szczególnie pomocne dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż i starają się poradzić sobie z wieloma dostępnymi funkcjami.

Oto nasze wskazówki i wskazówki dla początkujących Brama Baldur 3:

Nie stresuj się budową postaci

Chociaż walka może być trudniejsza dla przybyszów DND lub CRPG, nie ma idealnej kompilacji, która zobaczy wszystko przez wszystko brzoskwiniowe. Korzystanie z reszty swojej imprezy i inteligentnych decyzji walki jest ważniejsze niż łączenie wyścigów z ich idealnymi zajęciami.

Zalecamy wybranie kombinacji postaci, które wydaje ci się najbardziej interesujące, ponieważ uznaliśmy, że największe (i najbardziej zabawne) zmiany w grze pochodzą z tego, jak twoja postać wchodzi w interakcje ze światem z ich unikalnymi umiejętnościami i jak inni reagują na Ciebie.


Menu pokazujące różne wyścigi z wybranym White Dragonborn
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Oszczędzaj często, szczególnie przed rozmowami

Zalecamy liberalne użycie Quicksave (F5) i Quickload (F8) przed jakąkolwiek rozmową, bitwą, używaniem przedmiotu lub wejścia do nowego obszaru. Walka, niektóre zastosowania przedmiotów i interakcje postaci polegają na toczeniu na twoją korzyść, więc dobrym pomysłem jest mieć wiele zapisów, na które można polegać! Oszczędza to również zasoby, takie jak Lockpicks, jeśli nie zdasz rzutu za pierwszym razem.

Szczególnie zalecamy oszczędzanie lub ratowanie pioruny przed rozpoczęciem rozmów z towarzyszami Jeśli planujesz je romansować, ponieważ niektóre sceny romantyczne są dostępne tylko za tymi czekami.

Oszczędzanie i przeładowanie to również świetny sposób, aby zobaczyć, jak różne mogą być twoje ścieżki narracyjne w danej sytuacji. Następnie możesz ponownie załadować i wybrać ten, którego pragniesz.


Larian zatrudnił koordynatorów intymności dla romantycznych scen Baldera
Kredyt obrazu: Larian

Przytrzymaj alt, aby podkreślić środowisko

Powinieneś przytrzymać alt, aby zobaczyć, jakie obiekty są trudne wszędzie, gdzie się wejdziesz Brama Baldur 3. To często pokazuje źródła łupów i materiały alchemiczne, które możesz przesiać, a także świetny sposób, aby szybko sprawdzić, czy twoja interakcja się liczy jako kradzież, czy nie, w oczach obserwujących. Jeśli akcja zostanie źle podjęta, tekst będzie czerwony.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Holding Shift pokazuje stożki wizji

Trzymanie zmiany w widoku turowym pokazuje szyszki wizji każdego, co jest przydatne do ustalenia, czy ktoś może zobaczyć, jak kradniesz, lub robienie czegoś innego, co nie jest dozwolone w tym obszarze. Wspaniale jest również podczas walki, aby użyć przed ukryciem, aby upewnić się, że naprawdę nie będzie widać przez wroga w tym obszarze, ratując cię przed porażką i marnowaniem akcji.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Zaklęcia mogą być używane poza walką

Zaklęcia mogą pomóc Ci osiągnąć sukces podczas próby wygrania aprobaty z postacią, a także są świetnym sposobem na interakcję ze środowiskiem i stworzeniami. Na przykład zalecamy przynajmniej jedną z twoich partii. Nie będziesz tego żałować.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Długi odpoczynek regularnie

Na końcu po prawej stronie hotbaru zobaczysz wiele opcji spoczynku. Dostajesz dwa krótkie odpoczyny dziennie, co jest świetnym sposobem na szybkie przywrócenie miejsc HP i zaklęć – ale nie zapomnij też o długim odpoczynku!

Długie odpoczynek zabiera cię do obozu, więc jak ma to trafne imię, zajmuje więcej czasu. Jednak długi spoczynek w pełni przywróci HP wszystkich członków partii, szczeliny zaklęć i działania. To także jedyny sposób, aby zobaczyć się z pewnym towarzyszem sceny lub postęp z Persona l questy. Więc nawet jeśli nie musisz długo odpocząć z powodu walki, zdecydowanie powinieneś robić to często dla historii!


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Pamiętaj, aby użyć swoich działań bonusowych

Dostajesz co najmniej jedną akcję i dodatkową akcję dla każdego członka partii w każdej turze, ale niektóre postacie mają jeszcze więcej działań niż to z powodu korzyści klasowych lub innych modyfikatorów – więc pamiętaj, aby użyć ich wszystkich przed zakończeniem kolejki! Przydatne jest nawet wykorzystanie ruchu, aby ukryć się przed przyszłymi atakami.

Mając to na uwadze, przy wyborze zaklęć, dobrze jest mieć niektóre, które możesz rzucić za pomocą swojej reakcji i bonusowej akcji, więc uważaj na nie.


Ten znak wskazuje na akcję bonusową. |.Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Użyj środowiska w walce

Czasami najlepszą decyzją bojową jest poświęcenie chwili, aby rozejrzeć się i zobaczyć, jakie zniszczenie możesz wywołać w środowisku, zamiast bezpośrednio uderzać wroga. Mogą być skały, żyrandole lub inne przedmioty zwisające z góry, które można łatwo zestrzelić do niszczycielskiego efektu.

Możesz także użyć dipu, aby pokryć broń w czymś w pobliżu, na przykład ogień. Oznacza to, że kiedy atakujesz, prawdopodobnie weźmiesz więcej HP z wroga, zakartuj wszelkie opory.

Lub, jeśli jesteś wystarczająco blisko, gorąco polecamy skorzystanie z akcji bonusowej na wrogach z wysokości i obserwowanie, jak padają na ich prawdopodobne śmierć. Będziesz poparzyć dalej z wyższą siłą i lekkoatletyką.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Uważaj na rzuty ratowania wroga

Tylko dlatego, że rzucasz na kogoś zaklęcie lub wykonałeś na kogoś specjalny atak, nie oznacza, że wyląduje ani nie wejdzie. Za każdym razem, gdy próbujesz zrobić coś, aby uruchomić wpływ na kogoś innego, druga postać ma szansę na rzut przeciwko temu. Dlatego zobaczysz pewne rzeczy „upadek”, kiedy próbujesz używać ich na wrogach podczas walki.


[Noedit] Baldur's Gate 3 grafika pokazująca moce flayera umysłu
Kredyt obrazu: Larian

Przejdź na innych członków partii w celu rozmowy

Czasami wyścig lub klasa innego członka partii może otworzyć dodatkowe opcje dialogu w rozmowach lub daje lepszą szansę na skuteczne rzucenie, jeśli mają wyższe statystyki niż ty.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Przełącz się na towarzysza, który ma Darkvision, aby zobaczyć lepiej

Jeśli twoja postać nie ma funkcji Darkvision, przełącz się na członka imprez, który robi w ciemnych obszarach, aby zaoszczędzić przełączanie zapasów, aby wyposażyć pochodnię lub starać się znaleźć świece do światła.


Zamknij męskie seldarynowe drow
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Zrozumienie „AC”

AC jest klasą zbroi postaci i reprezentuje liczbę wrogów do spotkania lub pokonania, aby wylądować na nich.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Możesz szybko sprzedać (coś w rodzaju)

Chociaż nie natknęliśmy się na sposób masowego wyboru przedmiotów podczas sprzedaży, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolny element w swoim ekwipunku i wybrać „Dodaj do towarów”. Następnie, gdy następnym razem będziesz handlować w sklepie, możesz wybrać opcję „Sprzedaj wszystkie towary”, podczas gdy na karcie „Trade”.

Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Baldur’s Gate 3 zaawansowane wskazówki i sztuczki walki

Ta rada jest dla osób, które chcą zagłębić się w bardziej dopracowany sposób manipulowania walką na swoją korzyść.

Oto nasze zaawansowane wskazówki i wskazówki dotyczące walki Brama Baldur 3:

Dodaj mikstury do swojego hotbaru walki

Wszystkie te mikstury, które gromadzisz. Możesz zwiększyć prędkość, zapewnić swoje odporności na imprezę, pokryć broń trucizną lub ostrością – i więcej! Aby szybko użyć mikstur, zalecamy przeciąganie ich do Hotbar.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Mówiąc o miksturach…

Możesz rzucić mikstury

Jeśli członek partii nie ma obecnie mikstury w swoim ekwipunku, inny członek partii może rzucić w nią miksturę, korzystając z akcji bonusowej rzutu. Lub możesz rzucić szkodliwe mikstury u wrogów. Nie widzieliśmy, żeby to się stało, ale najwyraźniej mikstura może nawet dotyczyć wielu sojuszników, jeśli są w promieniu plusk.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Uważaj na „koncentrację”

Niektóre zaklęcia wymagają koncentracji, co oznacza, że musisz skoncentrować się, aby je utrzymać. Zrobisz to automatycznie, ale oznacza to, że ludzie mogą złamać twoją koncentrację, jeśli cię zaatakują, lub jeśli rzucisz kolejne zaklęcie koncentracyjne (więc nie wybieraj mnóstwa zaklęć „koncentracji”, ponieważ się wzajemnie się anulują).

Istnieje jednak wyczyn Caster War, który poprawia twoje szanse na utrzymanie koncentracji, więc zastanów się nad tym.


[NoEdit] BATM BALDUR 3 zrzut ekranu Astarion wcierający brodę wyglądając zamieszki
Kredyt obrazu: Larian

Uważaj na korzyści „przewagi”

Zaleta oznacza, że możesz rzucić dwie matryce i przyjąć najwyższy wynik, więc daje to znacznie większą szansę na sukces. Tymczasem wada jest odwrotna: czy rzucasz dwie kostki i przyjmujesz najniższy wynik.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Zrozumienie „inspiracji”

Inspiracja jest czymś, co gra cię, gdy robisz coś notatki. Daje ci bezpłatny przetwarzanie, gdy tylko tego potrzebujesz. Źródła inspiracji obejmują od czytania niektórych książek, podejmowanie konkretnych decyzji, po zwalczanie osiągnięć.


Smukła wojownik z spiczastymi uszami podnosi zakrzywiony miecz w kierunku mackiej głowy flacker
Kredyt obrazu: Larian Studios

Możesz przełączyć się na turę w locie

Możesz zmusić grę do trybu skrętu, naciskając SHIFT + Space lub naciskając duży przycisk po prawej stronie dolnej części ekranu. Jest to szczególnie przydatne, gdy próbujesz zrobić coś podstępnego z precyzją.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Control Battlefield z pozycjonowaniem

Wrogowie nie mogą cię uderzyć, jeśli cię nie widzą! Dobrze… większość czasu. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał ukryć się za częściami środowiska, gdy nie jest twoja kolej, więc wrogowie albo nie mają widoku.

Członkowie partii, którzy mają zdolności dalekiego zasięgu lub ataki, takie jak łuki i magia, są również odpowiednie do pozycjonowania na wysokim gruncie, a następnie strzelając do wrogów poniżej, najlepiej nie mogą celować w tę postać. Lub możesz atakować, a następnie odejść od ich linii wzroku i zakończyć zakręt. Następnie wróć i atakuj, gdy postacie znów się odwracają.


Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Użyj smaru i połącz elementy

Grease to wielkie zaklęcie lub rzucające się, które pokrywa obszar ziemi, spowalniając wrogów, którzy w nim chodzą, i potencjalnie powodując, że zostali podatni. Możesz także robić takie rzeczy, jak podpalenie w puli smaru i spowodować uszkodzenie Aoe dla osób złapanych.

Łączenie elementów i środowiska ogólnie jest świetnym sposobem na spowodowanie dużej ilości obrażeń, ale Grease jest miłym i łatwym sposobem na szybkie i konsekwentne robienie tego – z dodatkową zaletą spowolnienia i pukania wrogów podatnych.


[NoEdit] BARDUR's GATE 3 obraz
Kredyt obrazu: Larian

Zwiększ swoje szanse na wylądowanie zaklęcia

Aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne wylądowanie na kogoś zaklęcia, zwiększyć zdolność do zaklęć (inteligencja, mądrość lub charyzma, w zależności od zajęć) tak wysoko, jak to możliwe. To podniesie twoje zaklęcie Zapisz DC (kontrola trudności), czyli liczba wrogów, aby się pokonać, aby pokonać.

Dostajesz +1 z 12 punktami w zdolnościach zaklęć (jak inteligencja), +2 z 14 punktami, +3 przy 16, +4 przy 18, a następnie +5 o 20. Pchnij go tak wysoko, jak to możliwe.

Twoje zaklęcie zapisz DC również wzrasta, gdy wyrównujesz. Nazywa się to Twoją premią do biegłości i dotyczy poziomu klas. Dostajesz premię +2 za bycie poziomem jeden do czterech, premię +3 za bycie poziomem od pięciu do ósmej, oraz premię +4 za bycie poziomem od 9 do 12, co jest tak wysokie, jak to możliweW Brama Baldur 3.

Dla odniesienia formuła zapisu zaklęcia jest 8 + Modyfikator zdolności do zaklęć + Bonus biegłości.


Mam nadzieję, że dobrze się bawisz Brama Baldur 3!

How do you rate 22 Brama Baldur 3 wskazówki dla początkujących i zaawansowanych walki ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *