A2M: Devers próbują oszukiwać ocenę ESRB

Startseite » A2M: Devers próbują oszukiwać ocenę ESRB
9. stycznia 2024
2 minutes
63

By Jhonny Gamer

Mokry deweloper sztuczny umysł & Ruch (A2M) ujawnił, że niektóre studia próbują oszukiwać swoją drogę do niższej, bardziej dochodowej oceny wieku ESRB, przesyłając mylące filmy z gier.

„Jako programista, który pracował z wieloma różnymi wydawcami, jesteśmy świadomi wielu, którzy próbowali oszukiwać ocenę”, powiedział Rémi Racine w panelu na Montreal International Game Summit, zgłoszony przez Edge Online.

„Mówią do ERSB, że jest to ocena nastolatków [13+], a nie dojrzała [17+], aby spróbować sprzedać więcej; możesz to zrobić, wysyłając im wideo, które nie pokazuje najbardziej gwałtownych rzeczy, a potem ciebie„Otrzymam ocenę, którą chcesz, a nie ocena, którą powinieneś uzyskać.”

ESRB odpowiedział, twierdząc, że nie można go tak łatwo zamknąć.

„ESRB bardzo poważnie podchodzi do pełnego ujawnienia treści podczas procesu oceny, a firmy, które przesyłają swoje gry do ESRB, znają to bardzo dobrze. Regularnie sprawdzamy gry po zwolnieniu, aby sprawdzić, czy zgłoszenia zostały zakończone, i jest bardzo prawdopodobne, że jeśli gra zawiera nieujawnioną treść, która wpłynęłaby na wyznaczoną ocenę, dowiemy się o tym ”-powiedział rzecznik ESRB Eliot Mizrachi.

„W takich przypadkach ESRB może faktycznie nałożyć grzywny do 1 mln USD, a także wymagać działań naprawczych, takich jak ponowna warstanie lub nawet przywołanie produktu, które mogą być oczywiście bardzo kosztowne. Nie ma żadnej zachęty, aby wydawcy nie mogli wstrzymać treści z ESRB w celu uzyskania niższej oceny, a te, które zrobią to, ryzykowałyby znaczne karę.”

ESRB, w przeciwieństwie do BBFC i wkrótce Pegi w Wielkiej Brytanii, oferuje czysto dobrowolną ocenę do pieczęci w grach.

How do you rate A2M: Devers próbują oszukiwać ocenę ESRB ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *