Activision Blizzard Protest Organizer opuszczający firmę

Startseite » Activision Blizzard Protest Organizer opuszczający firmę
10. stycznia 2024
3 minutes
44

By Jhonny Gamer

Jessica Gonzalez, kluczowa liczba najnowszej akcji pracownika w Activision Blizzard, opuszcza firmę i rezygnuje z rozwoju gier.

Gonzalez ogłosiła wczoraj swoją rezygnację, w wiadomości, w której dalej krytykowała szef aktywności Blizzarda Bobby’ego Koticka i powiedziała, że jego „bezczynność i odmowa odpowiedzialności” było „wypędzaniem wielkiego talentu.

„Produkty będą ucierpiały, dopóki nie zostaniesz usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego” – napisała. „Może to wydawać się surowe, ale miałeś lata na naprawę kultury i spojrzenie na to, gdzie obecnie stoi firma.”

W przesłaniu luźnym, który później udostępniła publicznie za pośrednictwem Świergot, Gonzalez podziękował kolegom za ich wsparcie w ciągu ostatnich miesięcy i powiedziała, że wierzy „z wystarczającą edukacją i świadomością”, Activision Blizzard nadal może być „świetnym miejscem” w przyszłości.

Ale jej decyzja o odejściu teraz, powiedziała, była częścią jej „pierwszego stawiania mojego samopoczucia”.

W zeszłym miesiącu Activision był przedmiotem przeklętego raportu Wall St Journal które szczegółowo opisały domniemane molestowanie seksualne, napaść i niewłaściwe zachowanie w programie Call of Duty. Był zgodny z strumieniem raportów podobnie toksycznej kultury w Sister Studio Blizzard.

Szczególna krytyka została wyrównana w kierunku dyrektora generalnego Activision Blizzard, Bobby Kotick, w tym twierdzenia o tym, ile wiedział, i sugestie, że mógł zrobić więcej.

Publikacja raportu wywołała fale uderzeniowe przez Activision Blizzard i wokół branży gier. Pracownicy wyszli a ponad 1800 podpisało petycję, domagając się Koticka ustępującego. PlayStation, Microsoft i Nintendo przemówili. Ale teraz – Kotick pozostaje.

W odpowiedzi na jej rezygnację kilku kolegów publicznie chwalił Gonzalez – która pracuje jako starszy analityk testowy – za jej rolę w prowadzeniu ostatniej działań pracowniczych w ramach A Better ABK Group.

Rozmawianie z Axios, Walentine Powell, koleżanka Gonzaleza, opisała ją jako „filarem kultury” w firmie, która „była stałym głosem przez cały czas w ABK, starając się zobaczyć, jak życie staje się lepsze dla marginalizowanych grup”.

@BlizzJess jest jednym z najbardziej oddanych, szczerych i inspirujących organizatorów, z którymi kiedykolwiek pracowałem. Kiedy większość z nas była przerażona mówieniem z obawy przed odwetem, była na linii frontu, tworząc przestrzeń, w której pracownicy czuli się słyszani i rozpoznawani.

— Kate Anderson 🇵🇸 Free Palestine 🇵🇸 (@RebelComicnerd) 30 listopada 2021
Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

How do you rate Activision Blizzard Protest Organizer opuszczający firmę ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *