Analiza specyfikacji: Alienware Alpha

Startseite » Analiza specyfikacji: Alienware Alpha
11. stycznia 2024
11 minutes
43

By Jhonny Gamer

Pierwotnie zaplanowana jako maszyna parowa z systemem Steamos opartym na Linux, Alienware Alpha ma się wkrótce wydać, z systemem Windows 8.1 i pakowane z bezprzewodowym Xbox 360 Kontrola ler zamiast opóźnionej pary Kontrola ler. Przyjrzeliśmy się komputera przypominającemu konsolę na ostatnim spotkaniu z Alienware i uważa, że ma potencjał: współczynnik formy jest niewielki, pierwsze wrażenia akustyki są dobre, a jedyne niewiadomy dotyczy jakości jego niestandardowego interfejsu podobnego do konsoli (Nie pokazano nam tego, ale Są tam wczesne ujęcia) i oczywiście surowa wydajność komponentów wewnętrznych.

Współczynnik formy maszyny jest naprawdę imponujący. Jest bardzo mały – naprawdę mały, w rzeczywistości. Wymiary jednostkowe znajdują się w regionie 200 x 200 x 50 mm, ale możesz dowiedzieć się, jak maleńkie jest, patrząc na podwozie – są to standardowe porty USB z przodu, co wskazuje na wysoce kompaktową konstrukcję. Jest znacznie mniejszy niż potężny Xbox One, a nawet PS4 jest znacznie większy, chociaż alfa ma zewnętrzną cegłę energetyczną, w przeciwieństwie do sprzętu Sony. Strzał powyżej, pokazujący alfa ustawioną obok Xbox 360 Kontrola LER powinien również dać wyobrażenie o tym, jak mały jest projekt.

Wybór komponentów jest interesujący – ta maszyna została zaprojektowana z myślą o wydajności energetycznej. Opcje procesora Core i3, I5 i I7 są dostępne, ale są to warianty niskiego napięcia, ustalone na 2.9 GHz dla i3 z czterordzeniowym i5 działającym na 2.Zegar podstawowy 0GHZ, turbodoładowanie do 3.0GHZ Jeśli termiczne pozwalają. I7 dodaje do mieszania hiper-threading, ale zachowuje stosunkowo skromne zegary. Są to części 35 W TDP, w przeciwieństwie do najwyższej klasy wersji komputerów stacjonarnych, które mogą osiągnąć 88W.

Jeśli chodzi o rzeczywistą moc pobieraną ze ściany, alfa może być bardziej oszczędna niż obecna fala konsol – zasilacz jest oceniany na zaledwie 130 W, a zużycie energii w rzeczywistości prawdopodobnie będzie znacznie mniejsze. Dla porównania, mierzyliśmy Xbox One na około 120 W pod obciążenie. Z niecierpliwością czekamy na podłączenie jednostki recenzji alfa do miernika wat.

Propozycja wartościSprzedawcy komputerowi mają problem z przebywaniem w łeb z Xbox One i PlayStation 4: Cena. Technologia licencyjna Sony i Microsoft, a następnie skutecznie są właścicielami projektu i mogą go produkować w ogromnych ilościach, obniżając ceny. Posiadacze platformy mogą również subsydiować cenę sprzętu, ponieważ pobierają opłatę licencyjną z każdej sprzedanej gry, a także mogą pobierać opłaty za subskrypcje PSN/XBL.

Twórcy komputerów, tacy jak Alienware kupują w kolekcji głównie gotowych części, w których ceny są podyktowane przez dostawcę-Intel, AMD, Nvidia itp. Istnieje również niewielka sprawa opłaty licencyjnej systemu Windows OS oraz fakt, że nie jest dostępne subsydiowanie – firmy sprzętowe nie biorą wycinka ze sprzedaży oprogramowania.

Rozwiązanie Alienware w celu rozwiązania problemu różnicowego cen jest uwzględnienie dodatków o wartości dodanej. W tej chwili jest w powietrzu, ale mówi o tokenach prezentowych o wartości 100 USD i bezpłatne gry takie jak Payday 2 i Magicka. Oczywiście zaletą każdego komputera jest to, że ogólnie rzecz biorąc, chociaż płacisz premię pod względem kosztu z góry maszyny, same gry są ogólnie znacznie tańsze, podczas gdy sprzedaż Steam jest legendą.Core I3 SKU: 550 USD
Core i3 SKU: 599 USD
Core i5 SKU: 799 USD
Core i7 SKU: 899 USD
PROCESOR:

Zegar/pamięć podręczna procesora:

GPU:

Pamięć:

Składowanie:

WiFi:

Core I3-4130T Dwuastu rdzeniowe z hiper-threading Core I3-4130T Dwuastu rdzeniowe z hiper-threading Core I5-4590T Quad-Core Core I5-4765T Quad-Core z hiper-threading
2.9 GHz, bez turbo, 3 MB 2.9 GHz, bez turbo, 3 MB 2.0GHZ, do 3.0GHZ Turbo, 6 MB 2.0GHZ, do 3.0GHZ Turbo, 8 MB
Wariant GTX 860M z 2 GB GDDR5 Wariant GTX 860M z 2 GB GDDR5 Wariant GTX 860M z 2 GB GDDR5 Wariant GTX 860M z 2 GB GDDR5
4 GB DDR3L przy 1600 MHz (jednokanałowy) 8 GB DDR3L przy 1600 MHz (podwójny kanał) 8 GB DDR3L przy 1600 MHz (podwójny kanał) 8 GB DDR3L przy 1600 MHz (podwójny kanał)
Dysk twardy 512 GB Dysk twardy 1 TB Dysk twardy 1 TB Dysk twardy 2 TB
Intel Dual Band Wireless-AC 3160 (1×1) Intel Dual Band Wireless-AC 3160 (1×1) Intel Dual Band Wireless-AC 7265 (2×2) Intel Dual Band Wireless-AC 7265 (2×2)

Część tego zależy od wyboru GPU. Jego tożsamością była największa tajemnica Alienware Alpha do tej pory, a firma omówiła spersonalizowany projekt oparty na nowej architekturze Maxwella NVIDIA. Jednak osoby, które mają nadzieję na GTX 970 lub GTX 980 (lub nawet ich silne mobilne odpowiedniki) mogą być rozczarowani. Wybrany procesor graficzny znaleziony w alfa jest oparty na GTX 860M – który przynajmniej na poziomie architektonicznym jest identyczny z komputerem stacjonarnym GTX 750 TI Sprawdziliśmy na początku tego roku (oba oparte są na projektowaniu układów GM104 NVIDIA). Alienware uważa, że ten GTX 860M został taktowany wyżej niż kiedykolwiek wcześniej, i chociaż firma nie zostanie wyciągnięta na wydajność, ma nadzieję, że przyniesie lepsze wyniki niż standardowy pulpit 750 TI.

Więc z czym mamy do czynienia? Cóż, bądźmy jasni. Chip GM107 jest tym, co rozważalibyśmy GPU na poziomie podstawowym, jeśli poważnie podchodzisz do gier, ale nie oznacza to, że nie możesz uzyskać doskonałych wyników. Na podstawie naszych testów z wersją komputerową, ta architektura graficzna działa Crysis 3 przy zamkniętych 30 klatkach na sekundę w natywnym 1080p na wysokim ustawieniu i możesz uderzyć coś zbliżającego się do ustalonego 60 klatek na sekundę Battlefield 4 na wysokich ustawieniach poprzez dostosowanie rozdzielczości do 900p. W oparciu o nasze ostatnie testy, zło wewnątrz – tak samo nieoptymalizowane – powinno być w stanie dopasować ogólny poziom wydajności znaleziony w wersji PlayStation 4 30 klatek na sekundę, w oparciu o nasze Ostatnie testy procesora i GPU. 2 GB GDDR5 oceniane przy 6 Gb / s jest podłączone do standardowego sprzętu graficznego (AKTUALIZACJA: Jest to 5 Gb / s w końcowym sprzęcie, ale jest solidno -solidny z podkładką 6 Gb / s) – więcej niż wystarczająco dobre dla większości gier, chociaż niektóre tytuły (na przykład Shadow of Mordor i Titanfall) może wymagać jakości tekstury w porównaniu do konsoliWersje w celu utrzymania wydajności.

W przeszłości sparowaliśmy mnóstwo procesorów z wersją stacjonarnym układu GM107 – wszystko od Pentium G3258 do nadmiernego rdzenia i7 – Ale jeszcze nie wypróbowaliśmy procesora Nvidia Maxwell z bardzo niskim napięciem używanym tutaj przez Alienware. I5 i i7 prawdopodobnie są przesadzone do zasilania dość skromnego układu graficznego, takiego jak GTX 860M, ale Core i3 brzmi jak dobrze dopasowanie. Oczywiście nie pokonuje I5 lub i7 w żadnych testach porównawczych, ale wciąż jest to dość silna siła w pełnej mocy strefy stacjonarnej. Nasza jedna rezerwacja to fakt, że jest to układ niskiego napięcia w alfa – zrzuca pełne 500 MHz w porównaniu ze standardowym rdzeniem i3 4130.


GPU wewnątrz Alienware Alpha jest architektonicznie identyczny z GTX 750 TI, choć powinniśmy oczekiwać różnic zegara na zegarach podstawowych i pamięci RAM. Aby dać wyobrażenie o tym, do czego zdolny jest chip, oto jak radzi sobie z biegiem Battlefield 4 na wysokich ustawieniach konsoli, przy 900p i 1080p. UWAGA, że mamy nadmiernie zapisane i7 zasilania tutaj programu. Wydajność będzie się różnić w zależności od innych procesorów.

W punktach cenowych Alienware Alpha zapewnia zarówno rozkosz, jak i rozczarowania. Na poziomie podstawowym wersja sprzętu Core i3 z mechanicznym dyskem twardy o 500 GB jest twoja za 550 USD, co powinno przełożyć się na coś w regionie £450 w Wielkiej Brytanii. Mając na uwadze, że dostajesz bardzo uroczą, na zamówienie maszynę z Control LER i Windows 8.1, to właściwie dość dobra wartość. Jasne, prawdopodobnie możesz zbudować tańszą maszynę z większą mocą, ale podejrzewamy, że nie będzie tak przyjazna do salonu jak alfa, i prawdopodobnie nie będzie o wiele tańszy, gdy faktycznie kupiłeś system operacyjny i Kontrola ler. Jednak maszyna podstawowa jest wyposażona w zaledwie 4 GB pamięci DDR3 – 8 GB musi być minimum dla Alienware, aby wiarygodnie mówić o porównań z Xbox One i PS4. Co więcej, że 4 GB jest za pośrednictwem jednego modułu, dławiąc przepustowość, ale przynajmniej pozwala na łatwiejszą aktualizację 8 GB – potrzebujesz tylko jednego nowego modułu, a nie dwóch (upewnij się, że czasy opóźnień pasują do dostarczonego pamięci RAM).

Pod względem wartości inne ulepszenia SKUS powodują większe wgniecenie w portfelu, które podejrzewamy, jest nieproporcjonalne do podnoszenia dostarczonego w grze rozgrywki. Nie mamy jeszcze pełnych cen w Wielkiej Brytanii, ale koszty USA widzą model i3 z 8 GB pamięci RAM i 1 TB dysk o wartości 699 USD – premia 150 USD. Chcę czterordzeniowy i5? To będzie 800 USD za jednostkę 8 GB, która ma niewiele więcej do pokazania niż ulepszone 2×2 Wi -Fi. Tymczasem na najwyższym końcu mamy wersję Core i7, która ma wszystkie funkcje modelu i5, wraz z napędem 2 TB. Alfa jest uroczym urządzeniem, ale im dalej odsuwasz się od ceny podstawowej, tym bardziej wydaje się, że tracisz urok.

Bez praktycznego dostępu do każdej wersji trudno jest wyciągnąć ostateczne wnioski, ale nasze przeczucie jest takie, że sami wzięlibyśmy model bazowy i widzielibyśmy o uaktualnieniu Ram – Alienware mówi, że każdy element pakietu, bar GPU, jestUlepszalne. Podczas gdy procesory o niskim napięciu są dostarczane w magazynie, standardowe układy stacjonarne powinny pasować – to tylko przypadek, czy chłodnica poradzi sobie z nimi. Wygląda na to, że Alpha używa również laptopa pamięci, na podstawie Bittech’s Gamescom ujęcia wewnętrznych alfa.


GTX 860M jest tym, co opisalibyśmy jako entuzjasta na poziomie podstawowym. Może uruchomić dowolną grę na rynku przy przyzwoitych wskaźnikach ramek, ale musisz dokładnie wybrać bitwy, aby uzyskać najlepszą rozgrywkę. Nvidia’s Desktop GTX 750 TI jest naprawdę bardzo podobny do bardziej skoncentrowanego na urządzeniach mobilnych 860m w Alpha – tutaj gramy Crysis 3 przy 30 klatkach na sekundę na wysokich ustawieniach przy użyciu tego GPU w porozumieniu z procesorem Pentium G3258.

Fakt, że GPU nie jest aktualizowany, będzie wyraźnie problemem dla hardcore gracza, ale pomimo niezbyt subtelnych wykopalisk w kierunku obecnych konsol w marketingu, Alienware mówi nam, że to widzi tomaszyna skierowana do bardziej swobodnego gracza, założenie, że hardcore i tak częściej zbudują własną jednostkę. Jest to komputer, który nie ma klawiatury lub myszy, ale najwyraźniej jego łatwość użycia zapewnia, że ich nie potrzebuje – Front -end Alienware działa na wszystko i najwyraźniej łatwa w trybie dużego obrazu Steam (Chociaż nie mamy informacji o żadnej integracji pochodzenia). To jest coś, co nie możemy się doczekać testowania.

Odszedliśmy od naszego spotkania z Alienware, zaintrygowaną tym, co oferuje Alpha. Utrzymujemy, że wybór GPU ogranicza ogólne opcje, które masz z maszyną – nawet przy wdrożeniu procesora Core i7, nadal otrzymasz (na naszych warunkach) poziom wydajności entuzjastów na poziomie podstawowym – ale jeśli nasze doświadczenieDzięki wersji GPU z komputerów stacjonarnych mówi nam cokolwiek, że nadal możesz uzyskać sensacyjne wyniki, zapewniając sensowne opcje graficzne. Nadal patrzymy na nasze Crysis 3 Testowanie z GTX 750 TI i £45 Pentium G3258 z pewnym zamiłowaniem: celowaliśmy i zamknęliśmy przy 30 klatkach na sekundę, a to uwolniliśmy wystarczającą ilość czasu procesora i GPU na po prostu piękne wizualizacje, pozwalając nam grać w grę z znakomitym antyalasingiem na wysokim ustawieniu, tylko jedno „wycięcie”w dół z nadrzędnego ustawienia, które rzuca wyzwanie nawet najsilniejszej karcie graficznej. Tak długo, jak jesteś realistą w stosunku do ustawień, nawet stosunkowo skromny procesor graficzny może nadal podnieść doskonałe wyniki.

Ale to podwozie jest gwiazdą serialu i głównym czynnikiem w każdej decyzji o zakupie. Alfa jest niewielka i dyskretna, porównując korzystnie z ultra-kompaktowym mini-ITX PC, ale z znacznie większą mocą procesora i mocy GPU pod maską pod maską. Jest również dobrze nastawiony na integrację salonu w sposób, w jaki nie ma wielu komputerów, dzięki włączeniu wejścia HDMI, prawdopodobnie w celu przechodzenia z pudełka na scen. Naszym ogólnym wrażeniem jest to, że nie będzie to komputer do gier dla wszystkich, ale to, co widzieliśmy, wygląda dość obiecująco.

How do you rate Analiza specyfikacji: Alienware Alpha ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *