Assassin’s Creed 3 Remastered zapewnia więcej niż tylko zwiększenie rozdzielczości

Startseite » Assassin’s Creed 3 Remastered zapewnia więcej niż tylko zwiększenie rozdzielczości
23. stycznia 2024
7 minutes
34

By Jhonny Gamer

Po stosunkowo bezbłędnej remasteringu z Assassin’s Creed: kolekcja Ezio, Ubisoft powrócił Assassin’s Creed 3 Remastered, zupełnie ciekawszy wysiłek. To coś więcej niż port w wersji PC oryginalnej wersji, z ulepszeniami jakości zasobów artystycznych, radykalnie odnowionym oświetleniem i wieloma poprawkami do mechaniki gry. Jest teraz na Xbox, PlayStation i PC, ale szkoda, że musimy poczekać do następnego miesiąca na wersję przełącznika – po raz pierwszy widzieliśmy główny tytuł AC w formie przenośnej.

Jednak w tym i teraz istnieje wiele interesujących punktów – i to nie tylko pod względem wizualizacji. System rzemieślniczy pozwala tworzyć broń, którą wcześniej można kupić tylko, podczas gdy mini-mapa jest znacznie ulepszona z znacznie więcej informacji. Niektóre aspekty systemu ukrycia z późniejszych tytułów z serii zostały również zmodernizowane do tej nowej wersji AC3. Nie ma tu radykalnego ponownego ponownego ponownego ponownego referencji. Ponadto uwzględniono wszystkie oryginalne DLC, a także port HD wersji PS Vita Assassin’s Creed 3: Wyzwolenie.

Jeśli chodzi o ulepszenia wizualne, tak, istnieje poprawa rozdzielczości, ale w przeciwieństwie do kolekcji Ezio, to nie koniec historii. Najbardziej oczywistą zmianą jest nowy system oświetlenia oparty na renderowaniu fizycznym. Powiedziałbym, że jest to ogólnie poprawa, ale zmiana może okazać się kontrowersyjna – teraz gra jest inny, który nie pasuje do oryginalnej wizji artystycznej. Porównania Zoomera na tej stronie podkreślają tę różnicę, w której równie dobra wiadomość jest taka, że teraz są również ulepszone tekstury i efekty.

Bloom i głębokość efektów polowych są lepsze niż odpowiedniki ostatniej generacji, ale dużym ulepszeniem jest włączenie odbicia w przestrzeni ekranu, najbardziej oczywiste do zbiorników wodnych i całkowicie nieobecne w oryginalnej grze. Ubisoft obiecał również zwiększoną gęstość tłumu, choć blokowanie tego w pasujących scenach dało niejednoznaczne wyniki. Ulepszenia jakości są jednolite we wszystkich konsolach, choć efekty kwitnące wydają się rozwiązywać w niższej rozdzielczości na Xbox One. Bardzo przydatnym aktualizacją wersji na PC jest dodanie opcji ustawień do zmiany rozdzielczości, która była nieobecna w oryginalnej grze (!), wymagając od nas ręcznej poprawki.plik INI do uruchomienia wersji uruchomienia przy 4K.


Każda testowana wersja – spojrzenie na to, co Assassin’s Creed 3 Remaster dostarcza na komputerze PC i konsole.

Wrażenie tutaj jest takie, że Ubisoft skierował przede wszystkim swoje remasteringowe wysiłki na rzecz uruchomienia wersji PlayStation 4 przy dobrym, solidnym poziomie wydajności w rozdzielczości 1080p ze wszystkimi zremasterowanymi ulepszeniami i efektami na miejscu. Stamtąd ulepszyliśmy rozdzielczość na PS4 Pro i Xbox One X, które dostarczają odpowiednio 2688×1512 i 3200×1800. W powrocie do kolekcji Ezio AC3 działa na zaledwie 1080p, jeśli masz ustawiony na PS4 Pro na wyjście Full HD-chociaż opcja super próbkowania Sony może zmusić grę do przedstawienia obrazu z dół. Po raz kolejny to Xbox One S otrzymuje najbliższą ofertę, a rozdzielczość AC3 spadnie do 1600 x 900 – nieco rozczarowująca dla remasteru gry ostatniej generacji.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie wersje gry zapewniają dużą aktualizację wydajności w stosunku do Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U,. Pierwotnie, Assassin’s Creed 3 działał z odblokowanym stopą ramki, ale wszystkie jego ruchliwe sceny mogłyby spaść znacznie poniżej 30 klatek na sekundę – a nawet 20 klatek na sekundę było powszechne w trakcie gry Play. Niespójności wydajności były problemem w całym Assassin’s Creed tytuły na konsolach ostatniej generacji, ale AC3 mocno popchnął technologię i walczył w konsekwencji. Remaster ma na celu przywrócenie poczucia spójności poprzez zablokowanie gry do 30 klatek na sekundę na całej planszy.

Zakres, w jakim to dostarcza, różni się, ale wystarczy powiedzieć, że jeśli prowadzisz grę na czymś innym niż podstawowy Xbox One, AC3 przedstawia płynnie i konsekwentnie z najbardziej mniejszymi spadkami podczas rozgrywki, a czasami cięższe krople w przerywnikach przerywkowych. Konsole PlayStation 4 działają z włączonym V-SYNC, ale na Xbox One rozpoczyna się rozwiązanie adaptacyjne, objawiając się jako rozrywanie się na samym górnym rogu ekranu, gdy silnik jest pod obciążeniem. Jest to głównie brak problemu na X, ale występuje regularnie na waniliowym Xbox One, gdzie zajęte sceny w grze mogą spaść do połowy lat dwudziestych. Mając na uwadze, że traca już około 30 procent rozdzielczości w stosunku do bazowej PS4, aby zobaczyć, jak spadki wydajności to rozczarowanie.


PC

Xbox One x

PlayStation 4 Pro

PlayStation 4

Xbox One
Wszechobecne spojrzenie na zremasterowane wizualizacje Assasin’s Creed 3. PC prowadzi z prawdziwym 4K tutaj, a następnie zdjęcie Xbox One X 3200×1800. Następnie na PS4 Pro jest 2688×1512 na PS4, a na koniec 1600×900 na bazie Xbox One.

Xbox One x

PlayStation 4 Pro

PlayStation 4

Xbox One
Aby uprościć konwersję, wszystkie zasoby tekstury i geometria są identyczne między wszystkimi platformami konsolowymi.

PC

Xbox One x

PlayStation 4 Pro

PlayStation 4

Xbox One
Cienie są nawet dopasowane – i co ciekawe, nawet niska jakość filtrowania cienia jest dopasowane do każdego systemu (zwróć uwagę na sztypling na cieniu do środkowego lewicy tego obrazu).

Xbox One x

PlayStation 4 Pro

PlayStation 4

Xbox One
Podsumowanie spojrzenia na spin-off wyzwolenia, pierwotnie stworzony dla Vita. Rozdzielczości są wypychane do 1080p na obu konsolach podstawowych, podczas gdy trafia 4K na PS4 Pro i Xbox na X – z formą rekonstrukcji na pierwszym.

Uruchom narzędzie porównawcze

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Włączenie Assassin’s Creed 3: Wyzwolenie w pakiecie jest mile widziane. Coś w rodzaju technicznego cudu na PlayStation Vita w ciągu dnia, Był to tytuł franczyzy o odgałęzieniu zbudowany całkowicie z myślą o systemie mobilnym – i pomimo ulepszeń oferowanych przez aktualizację HD, jego skromne pochodzenie są nadal jasne do zobaczenia i prawdopodobnie przesadzone jeszcze dalej, gdy grane na wyświetlaczu Ultra HD wyświetlacz.

Patrząc najpierw na konsole podstawowe, wyzwolenie przedstawia w pełnej rozdzielczości 1920×1080 zarówno na PlayStation 4, jak i Xbox One i ponownie, solidne, zamknięte 30 klatek na sekundę jest celem. Żaden z portów w pełni to nie osiąga, ale PS4 jest bardzo blisko, choć ciekawie, po raz kolejny standardowy Xbox One nie może zobaczyć pewnych spadków wydajności – coś, co jest jeszcze bardziej zaskakujące niż frekwencja AC3 Remastered.

Tymczasem ulepszone konsole wykorzystują dodatkową moc GPU, aby popchnąć prezentację lepiej dostosowaną do wyświetlaczy 4K. Być może nic dziwnego, że Xbox One X zapewnia pełną, natywną moc Ultra HD i działa płynnie, ale plik pikseli na PS4 Pro rzucają mieszankę natywnych 4K oraz trochę pikseli o podwójnej szerokości-więc być może jest jakieś miłytechnologii rekonstrukcji tutaj? Niezależnie od tego, wyzwolenie robi to, co mówi na puszce, ale nie oczekuj tego samego rodzaju uwagi, jaką w samej remasteringu AC3.

Ostatecznie miło jest widzieć, że Ubisoft wkłada przyzwoitą ilość czasu i wysiłku w Assassin’s Creed 3 Remaster, a chociaż nie jest to wyjątkowe ponowne wydanie, jest to wiarygodna próba wprowadzenia kolejnego rozdziału z serii na platformy obecnej generacji-ale wchodzenie w tę, to naprawdę była edycja SwitchByłem szczególnie zainteresowany testowaniem. Jaki wzrost rozdzielczości zobaczymy i ile wizualnych aktualizacji Remaster trafi do hybrydy Nintendo? I w jaki sposób gra poradzi sobie w trybie przenośnym? Mamy nadzieję, że otrzymamy odpowiedzi na wersję Switch 21 maja.

How do you rate Assassin’s Creed 3 Remastered zapewnia więcej niż tylko zwiększenie rozdzielczości ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *