Baldur’s Gate 3 Arcane Tower Walkhrough

Startseite » Baldur’s Gate 3 Arcane Tower Walkhrough
26. stycznia 2024
12 minutes
51

By Jhonny Gamer

Tajemna wieża w Brama Baldur 3 Zawiera przydatne łupy i interesujące opowiadanie o środowisku, ale badanie jest to opcjonalne działanie, które nie jest powiązane z żadnym zadaniem.

Zalecamy jednak wnętrze w środku, ponieważ łup zawiera niektóre składniki wymagane do innych zadań pobocznych i broni, która może być bardzo przydatna.

Chociaż początkowo wydaje się to niemożliwe miejsce do odkrycia, w rzeczywistości istnieje kilka łatwych rozwiązań i tras, które nie zaszkodzą twojej imprezy, na którą przeszliśmy Brama Baldur 3 Arcane Tower Warksurough poniżej, który obejmuje Jak wyłączyć tajemne wieżyczki, I Jak naprawić generator windy z tajemnicy.

Na tej stronie:

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
12 niesamowitych Baldur’s Gate 3 Wskazówki i taktyka początkujący – jak zacząć od najlepszego startu Brama Baldur 3.Obejrzyj na YouTube

Aby uzyskać więcej pomocy w swojej przygodzie, sprawdź nasze Brama Baldur 3 wskazówki i sztuczki.

Baldur’s Gate 3 Lokalizacja wieży ta arcane

Arcane Tower znajduje się w obszarach Underdark, na południe od plaży i Sussusr Tree, a na zachód od placówki Selunite. Będziesz wiedział, że jesteś blisko tego, gdy zobaczysz w ziemi Bulete.


Mapa pokazująca lokalizację tajemnej wieży
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Podejdź po schodach na zachód od tego obszaru, gdzie przywitamy się przez paskudną, tajemną wieżę strzegącej tajemnej wieży.

Jak wyłączyć tajemne wieżyczki w tajemnej wieży Brama Baldur 3

Podczas gdy możesz przebić się obok tajemnych wieżyczek bez szwanku przez ręczne wejście do trybu skrętu (Shift + Space) i liberalne użycie pędu, skakania i ukrywania się za strukturami w środowisku, istnieje znacznie łatwiejsze rozwiązanie.

Łatwo wyłączyć tajemne wieżyczki w Brama Baldur 3 musisz Użyj kwiatów sussur. Te luminescencyjne kwiaty znajdują się rosnące w obszarze drzewa sussur na północ od tajemnej wieży i można je upuścić w pobliżu tajemnych wieżyczek, aby je zamknąć. Działa to, ponieważ kwiaty Sussur wyłączają magię, a wieżyczki są zasilane magią.


Kursor na kwitnienie sussur rosnące z białego drzewa w świecącym niebieskim obszarze jaskini
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Jeśli nie byłeś jeszcze w strefie drzewa Sussur, bądź ostrożny, ponieważ będziesz musiał walczyć z hakiem i magicznym użytkownikiem o nazwie Filro zapomniany. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego obszaru i sposobu, w jaki łączy się on z pobocznym zadaniem, sprawdź naszą lokalizację Sussur Bark strona.

Gdy wrogowie zostaną zorganizowani na drzewie Sussur, podnieś co najmniej 3 kwiaty Sussur. To tymczasowo wyłączy twoje własne możliwości magiczne, więc po podnośniku wracaj prosto do tajemnej wieży.

W głównym obszarze drzewa Sussur są dwa kwiaty sussur i jeden w górę północnego klifu w pobliżu trującego gazu. Jeśli masz problemy z podjęciem tego kwiatu bez zatrucia, przeciągnij i upuść kwitnienie sussur w pobliżu swojej postaci, a następnie podnieś go.


Kursor na kwiat Sussur Bloom w świecącym niebieskim klifie z zielonym gazem w pobliżu kwiatu
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Z powrotem przy wejściu do tajemnej wieży, ungrupa, naciskając „g”, a następnie przełącz do skrętu (Shift + Space) i wyślij znak z najwyższą prędkością ruchu w kierunku pierwszej tajemnej wieży z kwiatami Sussur w ich ekwipunku. Możesz użyć Dash, aby podwoić ruch i dotrzeć do wieży w jednym turze.


Biała linia ruchu pokazująca potencjalną trasę postaci ukrywającej się za dużą skałą po prawej z lekko różowym dużym grzybem wystającym po lewej


Biała linia ruchu pokazująca trasę postaci poruszającej się obok wieży z lekkim niebieskim blaskiem w ciemnym kamieniu wypełnionym obszarem

Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Upuść jeden Sussur Bloom na tę wieżę, a następnie powtórz dystans w kierunku, aby dotrzeć do drugiej tajemnej wieży na schodach i upuść kolejny Sussur Bloom. Naciśnij „g”, aby ponownie zgrupować teraz, gdy reszta twojej drużyny może bezpiecznie poruszać się w okolicy.

Znaczący łup: Przed lub po eksploracji tajemnej wieży powinieneś spaść mały zakątek za pierwszą wieżą, ponieważ zablokowany kontrola zawiera niecodzienny młotek z nietypowym światłem z uszkodzeniem ataku 1d4+1, który również zapewnia płaskie zaklęcie Smite – musisz użyćLockpick, aby otworzyć klatkę piersiową. W tym obszarze jest też inne przedmioty, takie jak list, wlewki i mocowanie brudu, możesz wykopać łopatą na złoto, sierp i przewijanie śmierdzącej chmury.


Kursor opcji drewnianej klatki piersiowej w ciemnym błotnistym obszarze z lekkim pochodnią i lekkim niebieskim blaskiem z gigantycznego grzyba


Kursor na brudnym mounfd w błotnistym obszarze oświetlonym pochodnią

Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Możesz ponownie zorganizować na górze tajemnej wieży, tak jak kiedy używasz lockpick do otwarcia głównych drzwi, są Dwa kolejne tajemne wieżyczki Gotowy do wysadzenia imprezy. Zalecamy odesłanie jednej postaci z powrotem do drugiej wieży i odebranie obok niej kwiatu Sussur, a następnie używając opartych na zakręcie, aby z powrotem do wejścia do wejścia.

W tajemnej wieży w pokoju wejściowym wyślij znak z największym ruchem do przodu za pomocą Dash w obrotu i powtórz taktykę Sussur Bloom na obu tajemnych wieżach. Ukryj się za czymś, gdy trzeba zakończyć zakręt.


Biała linia ruchu pokazująca potencjalną ścieżkę kogoś poruszającego się obok lekko błękitnej świecącej wieżycy w ciemnym pokoju
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Po wyłączeniu wieżyczki możesz zatważyć pudełka i skrzynie, aby zdobyć zepsute maszyny, i zalecamy przeczytanie zakurzonej książki w północno -wschodnim rogu.


Kursor na zakurzonej książce w rogu ciemnego pokoju z świecącymi kryształami po prawej i lekko niebieskiej świecącą wieżę w pobliżu
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Polecamy również otwarcie drzwi na północnej stronie, aby uzyskać zwój Zbroi Mage i sprawdzić skrzynię Mundane, zanim przejdziemy dalej.

Baldur’s Gate 3 Wyjaśniona klej

Ta magiczna klatka piersiowa wygląda, jakby zawiera spektakularnie nietypowe, bezwartościowe łupy – ale tak naprawdę jest magiczną skrzynią, która zamienia przedmioty w pozornie zwyczajne rzeczy, takie jak kubki i płyty.


Kursor podkreślający klatkę śmigłowców na ciemnym balkonie poza wieżą
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Po dodaniu elementów klatki piersiowej do zapasu zobaczysz, że Skrzynia przyziemna faktycznie zawiera:

 • Bomba Hearthlight
 • Sztabka złota
 • Zwoju Mage Armor
 • Łaska Mystry (nietypowe buty, które zapewniają zaklęcie Feather Fall)
 • Zwój ochrony przed złem i dobrem
 • Srebrne wlewki x2

Najlepszą rzeczą w skrzyni Mundane jest jednak to Możesz go użyć do przechowywania ciężkich przedmiotów, ponieważ przekształca wszystko, co włożyłeś do 0.5 przedmiotów wagowych. Po wyjściu z tyłu odzyskasz łup jak zwykle.

Więc kliknij prawym przyciskiem myszy klatkę piersiową i dodaj ją do swojego ekwipunku, jeśli chcesz zwiększyć zarządzanie zapasami.

Jak naprawić generator windy z tajemnicy Brama Baldur 3

Twoim celem podczas eksploracji reszty tajemnej wieży jest naprawienie generatora windy, abyś mógł go użyć, aby uzyskać najlepsze łupy i znaleźć wszystkie przedmioty związane z historią opowiadaną przez różne książki i notatki znalezione na każdym piętrze. Ważne jest, aby przeczytać te notatki, aby zdobyć wszystkie najlepsze łupy bez rozpoczęcia walki, więc nie spiesz się!

Krok 1 – Przejdź na podłogę poniżej i plądruj

Z tajemniczej wieży, otwórz drzwi na południowej stronie, zeskocz do niebieskich grzybów poniżej, a następnie przeskocz z grzybów na balkon na następnym podłodze. To nie spowoduje żadnych uszkodzeń upadku.


Biała linia pokazująca potencjalny skok do gigantycznego niebieskiego grzyba z balkonu
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Najlepszy łup w tym obszarze zawiera:

 • Zapasy obozowe
 • Zarodniki TIMMSK
 • Język szaleństwa
 • Łopata
 • Rondakowy kapelusz
 • Kapelusz

Powinieneś odebrać łopatę, jeśli jej nie masz, ale najważniejszą rzeczą do zrobienia w tym drugim pokoju jest to Przeczytaj książkę Threadbare na półce w zachodnim kącie.


Kursor na thitbare książka a półka w ciemnym pokoju z gaint żółtymi grzybami
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Gdy skończysz grabież, wybierz się na balkon po południowej stronie.

Krok 2 – Przejdź do dna wieży

Będziesz musiał albo wyposażyć buty Grace Mystra i rzucić Feather Fall na swoją imprezę, albo pójść solo na następną część podróży. Jeśli chodzi o solo, zalecamy wysłanie kogoś, kto jest dobry w Lockpicking lub może zmienić się w małe zwierzę, takie jak szczur (lub wyczarowani). Daj im też łopatę. Nie martw się o rozstanie się, ponieważ znów grupujesz się przed wszelkimi potencjalnymi bitwami.

Na południowym balkonie drugiego piętra albo użyj Zaklęcie jesienne pióra, Mikstura upadku pióra albo Zaklęcie Misty Step zeskoczyć na parte. Możesz także skakać bez użycia żadnej z tych metod, jeśli Twoja postać ma zdrowie, aby wytrzymać szkody.


Kursor na miksturę pióra spada z hotbaru na dole ekranu
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Jeśli używasz mikstury Feather Fall, koniecznie skoczysz natychmiast po tym, jak wyczerpią się jego efekty. Odnaleźliśmy to na własnej skórze…

Krok 3 – Napraw generator windy

Potrzebujesz Blooma Sussur, aby naprawić generator windy Brama Baldur 3, Ale nie martw się, jeśli nie masz teraz go, ponieważ w ogrodzie tajemniczej wieży rosną.


Kursor na rozkwicie Sussur przymocowanym do małego drzewa w małym fioletowym i niebieskim świecącym ogrodzie
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Idź do końca ogrodu i podnieś Sussur Bloom, a możesz także odebrać następujące składniki i materiały znalezione w ogrodzie:

 • Trąbka Bullewug
 • Laculite
 • Niebieska czapka

Jeśli twoje przetrwanie jest wystarczająco wysokie, możesz również wykopać mocowanie brudu znalezione po prawej stronie małego drzewa Sussur i uzyskać:

 • Weavemoss
 • Trufla żołędzi
 • Zwój śmierdzącej chmury

Kursor na brudnym mocowaniu w małym fioletowym i niebieskim świecącym ogrodzie
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Teraz nadszedł czas, aby wrócić do tajemnej wieży i są na dwa sposoby:

 • Lockpick drzwi
 • Użyj szczura, aby czołgać się przez otwór

Lockpicking wymaga wysokiej zręczności lub wzmocnienia do rzutu do pracy, ale musisz albo mieć zaklęcie, które może wyczarować szczura, albo być w stanie samodzielnie zmienić się w jednego, aby przejść przez dziurę.


Kursor na opcji Lockpick, aby otworzyć drzwi w ciemnym zewnętrznym obszarze oświetlonym pochodnią


Kursor na dziurze w ciemnym obszarze oświetlonym pochodnią

Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Raz wewnątrz dolnego piętra tajemnej wieży, przejdź do generatora przez windę pośrodku pokoju i użyj kwiatu Sussur, aby przywrócić zasilanie do całej wieży, która naprawia windę.


Kursor na generatorze zasilania w ciemnym zrujnowanym pokoju z lekkim niebieskim blaskiem z generatora
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Jeśli jesteś zainteresowany, najlepsze łupy dostępne w tym pokoju obejmują:

 • Laculite
 • Sylvan Stone
 • Świeca Loltha
 • Grzyb Dragon Egg
 • Rojowy Toadstool
 • Liść nocnego
 • Trąbka Bullewug

Teraz, gdy moc jest przywrócona, idź po schodach i dołącz do imprezy za pomocą windy – ale upewnij się, że najpierw otworzysz pozłacaną skrzynię na małym stole naprzeciwko windy! Zawiera rzadkie Odkryty naszyjnik tajemnic To pozwala noszącemu wykryć myśli.


Kursor na małej pozłacanej klatce piersiowej na małym stole w ciemnym pokoju oświetlonym pochodnią
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Po zebraniu imprezy weź windę do pokoju nad wejściem i Przeczytaj drogi do ciemności na stole po południowo -wschodniej stronie.


Kursor na drodze do ciemności książki na biurku oświetlonym świecami
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Najlepszy łup w tym pokoju zawiera:

 • Złoto
 • Alchemicy strzelają
 • Pierścień przyjaciela Mage (rzadki – +1 do Arcana i religii)
 • Zapasy obozowe
 • Pierścień karnelski
 • Zwojowa sfery płonące

Jest też odręczny list i list otwarty na temat ucisku i pawów znaleziony w pobliżu stołu z książką drogi do ciemności, którą zalecamy czytanie dla więcej historii, oraz ciekawy smakołyk na temat trzymania niedźwiedzi jak zwierzęta Brama Baldura.

Jeśli jesteś ciekawy tajemniczego guzika w pobliżu łóżka, nic nie robi, chyba że wyposażysz kołnierza dla psów znalezione przez wykopanie grobu w obszarze drzewa Sussur. Nie zepsujemy tego, co to robi, ale nie martw się – nie tracisz żadnych cennych łupów.


Kursor na białym przycisku w pobliżu otwartego okna w ciemnym pokoju oświetlonym pochodnią
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Tak długo, jak czytasz książkę Threadbare i drogi do ciemności, jesteś gotowy zabrać windę na najwyższe piętro i porozmawiać z Bernardem.

Baldur’s Gate 3 Arcane Tower Bernard Riddle Solution

Na szczycie tajemnej wieży spotkasz Bernard, magiczny konstrukt. Bernard zmienia się wrogo, jeśli nie wybierzesz prawidłowych opcji dialogowych, więc tak długo, jak czytasz materiał wymieniony w poprzedniej sekcji, nie zostaniesz skrzywdzony.


Drow postacie wybierające opcje dialogowe z robotycznym stworzeniem na pierwszym planie
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Prawidłowe Rozwiązanie Riddle do pytań Bernarda w Brama Baldur 3 Jest:

 1. Lub jesteś przyjacielem, ratunek z mojego samotnego wrażenia
 2. Jak mogę zaufać? Skąd mogę wiedzieć? / Jak mogę sobie pokazać, mój najciemniejszy mnie?

To sprawia, że Bernard ustawił pierścień światła przewodnie na biurku na zachód, który musisz wejść do piwnicy tajemnej wieży.


Nazwy przedmiotów podświetlone w ciemnym zrujnowanym pokoju oświetlonym pochodnią
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Alternatywnie możesz walczyć z Bernardem, jeśli chcesz Światło stworzenia Niezwykłe glaive, który ma atak 1d10 +1 z dodatkowymi obrażeniami błyskawicy 1d6, ale ma również szansę na ogłuszenie posiadacza.

Najlepszy łup oprócz przewodnika światła w tym pokoju zawiera:

 • Złamane maszyny
 • Zestaw narzędzi do rozbrajania pułapki
 • Zwój magiczny pocisk
 • Zwój tłuszczu
 • Zwój drzwi wymiaru

Jak dostać się do tajemnej piwnicy Brama Baldur 3

Z wyposażonym pierścieniem światła przewodnika, wróć do windy, aby odsłonić ukryty przycisk, który zabiera cię bezpośrednio do tajemnej piwnicy wieży.


Kursor przycisku piwnicy na niebieskiej świecącej windzie o wzorze gwiazdy
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Wejdź po schodach, aby odebrać Personel Arcane Blessing Obok stołu i półekwigi. Jest to rzadki kwartał z atakiem 1d8 (1d6), zaklęciem błogosławieństwa i błogosławieństwa Mystry, które przyznaje i dodatkowe 1d4 na rzut ratowania i rzuty ataku broni oraz dodatkowe 2d4, aby przeliterować atak ataku.


Kursor personelu Arcane Blessing, który znajduje się obok biurka i regału
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Zalecamy również otwarcie pozłacanej skrzyni po prawej stronie personelu, ponieważ zawiera ona:

 • Dziennik de Hurst
 • SPARKSWALL (Niezwykły pierścień – noszący nie może być porażony prądem i uzyska opór na uszkodzenia błyskawicy)
 • x118 Złoto
 • Agat
 • Eliksir czujności
 • Zwój powolny
 • Większy eliksir kultywacji tajemnej

Kursor na pozłacanej klatce piersiowej, która znajduje się przy regale i biurku na pierwszym planie
Kredyt obrazu: GamesRead/Larian Studios

Jeśli chodzi o resztę pokoju, najlepszy łup oprócz personelu i pozłacanej klatki piersiowej obejmuje:

 • Zarodniki TIMMSK
 • Zwój powiększania
 • Przewiń przekleństwo
 • Zwój magiczny pocisk
 • Zwój tłuszczu
 • Olej bazyliszka
 • Zwój palącego promienia
 • Zwój muchy
 • Zwoju Internetu
 • Zwoju Feather Fall
 • Język szaleństwa
 • Zwój ochrony przed złem i dobrem
 • Zwój Korony Szaleństwa

Kiedy skończysz plakować piwnicę, całkowicie zbadasz tajemną wieżę! Możesz albo wybrać windę, wyjść za drzwi w piwnicy, aby wrócić do pokoju z generatorem lub użyć punktu, aby szybko podróżować do następnej przygody.

Aby uzyskać więcej pomocy w podróży, mamy strony w opcjach romansowych, Multiclassing, Jak zdobyć wszystkich towarzyszy, i jak się odportować.

How do you rate Baldur’s Gate 3 Arcane Tower Walkhrough ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *