Baldur’s Gate 3: Patch 6 Wrażenia i duży wywiad z Larianem

Startseite » Baldur’s Gate 3: Patch 6 Wrażenia i duży wywiad z Larianem
29. stycznia 2024
18 minutes
41

By Jhonny Gamer

Baldur’s Gate 3 Otrzymuje dziś ogromną aktualizację Steam Early Access w kształcie łatki 6. Nagłówki to nowe lochy & Klasa smoków do gry jako – czarownik – plus zupełnie nowy obszar do odkrycia: grymforge.

Zbadam kilka dodatków tutaj, ponieważ miałem ostatnio okazję zagrać w EGX, a następnie doprowadzić do wywiadu z Larianem Swenem Vincke, z którym przeprowadziłem wywiad po koncercie.

GRYMORGE to rozległe miasto w Underdark, poza tym, że kończy się obecna wczesna budowa dostępu, i jest domem dla naprawdę nieprzyjemnych krasnoludów Duergar. Powtórz: nie są przyjaźni i będą cię walczyć bez chwili wahania.

Sam grymforge przypomniał mi wiele kopalń Morii od władcy pierścieni. Było ciemno, rozpadające się na kawałki i pełne śmierci i brutalności, a rodzaj złowieszczych dźwięków, które z tym wiążą się. Ale było też znalezione życie krasnoludzkie, a ogniste kucia ryczą.

Jest pełen wspaniałych szczegółów, a także pełne rzeczy do zrobienia. Szczególnie ważny dla GRYMORGE jest pomysł, aby móc iść w górę, podłogę z podłogi, w nim, ale także być w stanie zobaczyć, skąd pochodzisz, a im wyżej, tym większe zdajesz sobie sprawę, że tak jest. Jest to miejsce zaprojektowane przez chwilę, abyś był zajęty, gdy odkrywasz każdy zakątek, ponieważ przez jakiś czas nie będzie kolejnej dużej zawartości.

Tymczasem czarownik jest tak, jak oczekujesz od lochów & Smoki, zasilane punktami czarnoksiężnikami i zdolne do użycia metamagic, co może pozwolić ci robić rzeczy takie jak bliźniacze zaklęcia, a nawet przyspieszyć czas potrzebny, aby je rzucić i więcej. Dwie podklasy Czarnoksiężnika to dzika magia i drakoniczna linia krwi.


Oto GRYMORGE!

Jeśli policzymy czarnoksiężnika, Baldur’s Gate 3 ma teraz osiem klas na wczesnym dostępie do gry jako. Plan polega na posiadaniu wszystkich 12 klas w lochach & Podręcznik Dragons Player, a jeśli Larian chce je przetestować, co zakładam, prawdopodobnie przed uruchomieniem. To jest moje przeczucie, a nie zobowiązanie. My licząc, to pozostawia klasę bardów, barbarzyńców, paladynów i mnichów.

Jest dużo więcej w łatce 6 Oprócz. Kolejnym biggie to coś, co nazywa się bronią, które daje nie-magiczne użytkowników nowe ruchy w walce, zakładając, że bierzesz ich broń. Jest ich 12, a pozwalają ci robić takie rzeczy jak klamr, aby spędzić prędkość ruchu, aby ponownie przerzucić kostki uszkodzeń;Heartstopper, aby rozbić wroga w klatce piersiowej i potencjalnie zmniejszyć ich działania o jeden;i strzał mobilny, aby dokonać ataku dystansowego po wyczerpaniu lub wycofaniu się. Wszystkie brzmią przydatne i możesz mieć do trzech z nich.

Nastąpił także poważny przegląd graficzny, szczególnie w zakresie oświetlenia i kinem, a teraz powinieneś zauważyć wiele fantazyjnej mgły na temat tego miejsca. Mniejszą rzeczą związaną z tym i taką, która mnie zachwyciła, kiedy to zobaczyłem, było to, że postacie również się zabrudzają, spocone, zakrwawione i posiniaczone podczas ich przygody. Gromadzą te rzeczy w zależności od tego, co robiłeś. Na przykład posiadanie niskich punktów uderzeń spowoduje siniak. Zmyjesz je lub wyleczasz od nich podczas obozu.

Teraz oto Swen Vincke.

Witam! Dobrze cię widzieć. Świetnie się bawiłem z łatką 6 w EGX. Udało mi się zeskoczyć z półki w GRYMORGE i złamać grę w sposób, którego główny projektant systemów (Nick Pechenin) nigdy wcześniej nie widział. Byłem zachwycony!

Uderzyło mnie również to, jak duże jest miejsce GRYMORGE i jak szczegółowe były wszystkie małe kruche schody i korytarze z pajęczynami. To duża łatka, prawda?? Czy masz z tego jakieś atrakcje?

SWEN Vincke: Więc przygotowywałem się do panelu z piekłach […] [i] to, co zamierzamy pokazać, i odkrywając, że mogę zrobić naprawdę fajne rzeczy.

To znaczy, grałem Monster Hunter w Brama Baldura 3, więc byłem całkiem szczęśliwy. Zrekrutowałem zła MyConida, który ma zdolność używania animowanych zarodników do wskrzeszenia zwłok, a następnie staje się zwolennikiem – każdym zwłoką. Pomyślałem więc, że powiem: „Cóż, pokazujemy im klasę czarnoksiężnika, więc spróbujmy użyć dwóch czarowników i zagraj w grę Monster Hunter, aby sprawdzić, czy mogę iść i polować na potwory, a następnie mogę je rekrutować w mojej imprezie, a następnie użyć tych potworów, aby zabić inne potwory.„I tak stała się moja podróż.

Udało mi się więc z moimi dwoma jaskrawymi czarownikami, aby uchwycić haczyk horroru, a następnie podałem go zarodnikami. Ale artysta całkowicie mnie zaskoczył, ponieważ […] To nie tylko haczyk, który wskrzeszisz, ale haczyk z grzybami. Dbałość o szczegóły, które w to wkładają, jest tak szalona. Miłość do D&D jest w każdym małym aspekcie, więc obecny. I tak czułem się naprawdę szczęśliwy.

[[[…] I tak uczyniłem, że początek mojej prezentacji. Myślałem, że to świetna zabawa. Gra wciąż zaskakuje, co możesz zrobić, łącząc małe systemy, o których nie pomyślałeś. Po prostu dostaniesz własną podróż i myślę, że to prawdziwy rdzeń tego, co próbujemy zrobić.


Baldur’s Gate 3 – Panel From Hell 3.

Osoba główna, z którą rozmawiałem, powiedziała, że od jakiegoś czasu nie będzie kolejnej dużej aktualizacji BG3. Czy to prawda?

SWEN Vincke: Na pewno potrwa to kilka miesięcy. Robimy ten akt równoważenia, w którym uwalniamy te aktualizacje, ale próbujemy też zakończyć grę. I każda aktualizacja jest jak wydanie, ponieważ musisz naprawdę zawiązać i wypolerować wszystko, i zakłóca wydanie. Więc z pewnością minie kilka miesięcy.

Nie chodzi o to, że będzie to ostatnia aktualizacja, którą będziemy robić – nie, w rzeczywistości nadejdzie wiele aktualizacji – ale nie spodziewaj się jednego w przyszłym miesiącu lub za kilka miesięcy. Zajmiemy nam trochę czasu, zanim będziemy w stanie wykonać następną aktualizację, w której będzie cała masa rzeczy.Widziałem, jak mówisz na początku tego roku Baldur’s Gate 3 Teraz „celowanie” do wydania w 2022 roku. Och Sween! Byłem przekonany, że spędzi rok na wczesnym dostępie jak boskość: oryginalny sin 2, ale nie! I nawet nie brzmi to tak, jakbyś był w pełni ustawiony na 2022.

SWEN Vincke: Ha ha. Więc co robimy – jaka jest nasza praca podczas tworzenia tej gry? To naprawdę próbuje stworzyć rozgrywkę chwilową, która jest dla ciebie naprawdę dobra i to jest satysfakcjonujące na każdym kroku. Zrobienie tego w grze zajmuje szaloną ilość czasu. I próbujemy naprawdę cię nagrodzić, jeśli zamierzasz przejść do swojej złej gry, lub dobrej gry lub chaotycznej rozgrywce. Staramy się dać ci coś na każdym kroku. I tylko stworzenie tego jest niestety wysiłkiem wykładniczym, więc zajmuje to znacznie więcej czasu, niż się spodziewaliśmy, mogę ci to powiedzieć!

Nie ma dla nas drogi. To znaczy, zobowiązaliśmy się do zrobienia tego w ten sposób, więc zrobimy to w ten sposób. I tak, właśnie odkryliśmy, że zajmuje to znacznie więcej czasu. Robiąc to kinematycznie, z graficznym lakier. To dużo. To naprawdę dużo. Ale jest fajnie – kiedy się opłaca, to jest fajnie, więc jest tego warte, ale tak, po prostu zajmuje więcej czasu. Firma musiała również ogromnie rosnąć, aby móc to zrobić, o wiele więcej niż się spodziewaliśmy. Więc taka jest cena tworzenia tego typu rozgrywki, więc nie jest tak, że robimy to celowo, będąc wolniejszym.

Patrzyłem Strona gry na Steamie I to jest dość zadziwiające, ile wsparcia już wydajesz się mieć w grze. Istnieje około 40 000 recenzji i „bardzo pozytywne” w tym, co jest postacią tylko największymi gierami na Steam. Ile osób kupiło grę?

SWEN Vincke: Nie sądzę, że to ogłosiliśmy, ale dużo.

Czy to wsparcie pozwala zrobić więcej z grą, niż myślałeś?

SWEN Vincke: Cóż, z pewnością pozwala nam to zrobić. Gdyby nikt go nie kupił, byłoby to trochę trudniejsze, to na pewno. Ale wciąż tworzymy grę, którą chcieliśmy zrobić. Więc powiedzieliśmy: „Dobra, cóż, będziemy mieli taki sam poziom swobody, jaki mieliśmy w poprzedniej grze, umieścimy to w D&D wszechświat i będziemy to kinowe. I sprawimy, że będzie to ogromne, różnorodne, szalona przygoda, w której możesz robić tyle rzeczy w tak wielu różnych środowiskach, i pozwolimy ci się tym oszukać.„Więc to robimy.

Nie spodziewaliśmy się dokładnie, ile pracy będzie konwersja całe D&D System i zastanawianie się, jak sprawić, by działał dobrze w grze wideo i doprowadzić do poziomu polskiego, który próbujemy przynieść, z poziomem wsparcia filmowego dla niego. Nie mieliśmy wcześniej prawdziwego potoku filmowego, więc musieliśmy go wymyślić. Uświadomiliśmy sobie: „Hej, to trochę więcej pracy, niż myśleliśmy – to nie tylko odkładanie aparatu! Będziemy musieli wymyślić wiele rzeczy, aby to zadziałało.’


Jest jeszcze więcej powodów do powtórki Brama Baldura 3 z łatką 6 teraz,!

Ale [to] również systemy, prawda? Więc jeśli zagrasz D&D, ma 12 klas, więc wszystkie te zajęcia muszą mieć swoje wsparcie, muszą grać dobrze, muszą interakcja, a następnie masz wieloklasowe i wszystkie te rzeczy razem. To wiele systemów, które muszą ze sobą wchodzić w interakcje. I istnieje wiele różnorodności, od zaklęcia po zaklęcie, więc wszystko to wymaga wsparcia. Animowane zarodniki, które właśnie ci powiedziałem: to mikro detale na wroga, na facecie, którego możesz rekrutować, ale potrzebuje to całego systemu, aby działał z zasadami i przepisami.

[Eduoard Imbert], kto jest naszym projektantem bojowym, wszedłby i powiedział: „Nie mów mi, że pozwolisz Burette…„To także spotkasz – to jak podziemny, Underdark Shark, i wychodzi i robi ruch szczęki. „Nie pozwolisz temu grzybowi…„ – i użył kilku przymiotników przed„ grzybem ” -„ Wskrzeszaj…„ – a potem cała masa innych celów -„ Bulette, jesteś?”

Są dwie rzeczy, które możesz zrobić: możesz powiedzieć, że tego nie robimy, po prostu to wycięliśmy i to w porządku, to decyzja produkcyjna. Albo mówisz, patrz, wiesz, możemy i pasuje do naszego zakresu, więc może powinniśmy to po prostu wepchnąć i po prostu włożyć to i sprawdzić, czy możemy to połączyć w interesującą rozgrywkę. Tak rośnie ta gra.

Mamy dość określoną listę funkcji tego, co chcemy robić, ale musimy tylko przez to przejść. I jest dość duża, ta lista funkcji. Więc oczywiście wycinamy i dodajemy […] A wielką rzeczą, która nas zaskakuje, jest czas, jaki zajmuje nam wykonanie każdego elementu tej listy. Są zawsze większe, niż się spodziewaliśmy tylko ze względu na złożoność całej gry. Ale myślę, że to w porządku, bo pod koniec dnia będziesz miał dobrą grę.

Wspomniałeś, że robisz wszystkie 12 D&D tam klasy.

SWEN Vincke: Tak, wykonujemy zajęcia, które są w podręczniku gracza. To oni wchodzą. Mam nadzieję, że otwarcie przekazaliśmy tę część, ponieważ właśnie to robimy.

Nie będziesz ciągnąć żadnych zajęć ani podklas, dodane w nowym D&D tak wtedy?

SWEN Vincke: Nie, dlatego my… Podręcznik graczy sam jest już dość dużo pracy, aby zrobić to tak, jak chcemy to zrobić, więc trzymamy się tego. Jeśli uda nam się to zrobić, będziemy bardzo szczęśliwi, ponieważ to dużo – naprawdę jest wiele kombinacji, które możesz zrobić z tym, zwłaszcza gdy dodasz wiele klas do miksu. Więc to właśnie chcemy zrobić dla BG3.Czy Twoja oś czasu na wczesnym momencie rozciąga się na wszelkie nieoczekiwane problemy? Czy jesteś teraz, na przykład, musisz spojrzeć na więcej rzeczy z pełniejszej gry, aby zapewnić rozrywkę graczom? Czy zamierzałeś na przykład zrobić GRYMORGE?

SWEN Vincke: To była jedna ze stref buforowych, które uwolnilibyśmy, gdybyśmy zorientowali się, że zajmie to dłużej niż się spodziewaliśmy.

Naprawdę staramy się zachować to, aby działać jedna treść. Wiem, że jest duża presja, ponieważ ludzie chcą nowych treści – to logiczne. Ale naprawdę chcemy również dostarczyć większość treści, gdy wszystko jest ostateczne, abyś mógł doświadczyć tego ze wszystkim, ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami.

W tej chwili, kiedy grasz wczesny dostęp, jest już całkiem niezły, ale wciąż jest wiele rzeczy, które nie są dokładnie tak, jak powinny. Jest kilka animacji, które ustępują, niektóre kamery, które nie działają, napotkasz błąd tutaj lub tam. Są rzeczy, które nie są w porządku i wciąż pracujemy. Więc nie chcielibyśmy w ten sposób wydawać wszystkich treści. Większość doświadczeń z BG3 powinna być tym, w którym wszystko tam jest.

Czy kiedykolwiek przyciągnąłbyś treść z ACT Drugiego dla wczesnego dostępu?

SWEN Vincke: Myślę, że zespół programistów mnie zabije, jeśli to zrobię, więc złożyliśmy solidną obietnicę, że tego nie zrobią, ponieważ w przeciwnym razie ich prace rozwojowe stają się niemożliwe.

Kiedy coś wypuszczasz, jest wiele rzeczy, które musisz zrobić, aby móc to wydać. A ponieważ rozwój, tak naprawdę, to jak budowanie domu: jest wiele rzeczy, które nie mają okien, nie mają drzwi, nie mają schodów, ale już tam są, a są wszystkie przewody w środkuściany. A więc nie chcesz, żeby ludzie tam mieszkali i mówili: „Hej, to jest pokój hotelowy, chodź tutaj.„Musisz zamknąć energię elektryczną i tak dalej. Ale za każdym razem, gdy to zrobisz, będziesz musiał go ponownie otworzyć, a więc to musimy zrobić, gdy wydamy łatkę.

Istnieje treść, którą chcemy wydać tylko w momencie wydania, i jest obecny w pierwszym akcie, i za każdym razem, gdy uwalniamy Act One, musimy go usunąć, skrócić lub ominąć ten budynek. A potem mamy więcej ministerów danych, które są bardzo dobre [śmieje się], którzy przechodzą przez to, szukając treści, o których zapomnieliśmy usunąć. Stajemy się w tym coraz!

Więc jest tam praca, jest praca do zrobienia.

Ile osób teraz jesteś? Ile studiów tworzy tę grę?

SWEN Vincke: W tej chwili jest około 350. To dotyczy Lariana i nie liczenia wszystkich wokół niego firm outsourcingu, ponieważ byłaby to liczba, bardzo wysoka. I rośnie. Oczywiście budujemy także zespół na przyszłość, aby móc robić inne rzeczy, więc nie tylko BG3, ale teraz wszyscy są na BG3 lub prawie wszyscy.

Ale nie zapominaj, że jesteśmy firmą, która tworzy własny silnik, więc jest to nasz własny silnik, który działa [BG3], więc wymaga dużo wysiłku. I ten silnik nie powinien być tylko BG3: to także silnik, który w przyszłości będziemy robić inne RPG. Budujemy więc BG3 na silniku Boskości, a to w zasadzie nadal silnik boskości w tle zasilający całą sprawę.

„Inne rzeczy”?! Czy pracujesz nad innymi grach oprócz BG3?

SWEN Vincke: Ha ha, bertie, widzę, dokąd to zmierza! Na pewno porozmawiam tylko o BG3.Kiedy słyszę, jak mówisz o 350 osobach, myślę o studiach takich jak Bioware i CD Projekt Red – Studios nie różni się od twoich. I trochę się martwię, ponieważ spotykali się z poważnymi wyzwaniami. Czy twój wzrost cię kiedykolwiek martwi – czy kiedykolwiek myślisz o tych rzeczach?

SWEN Vincke: Oczywiście. Wzrost jest trudny. Znałem to jako sprawę teoretyczną – słyszałem o tym, czytałem o tym – a jednak dopóki tego nie doświadczycie i mówisz: „Cholera, co to jest…?”

To dość trudne. Jego… ciekawy. Ale może to być paraliżujące, gdy zaczniesz realizować problem. Myślę, że już przeszliśmy tę fazę. Ale mieliśmy to, zraniło nas i zajęło nam to sporo czasu i wiele dyskusji. I trudno było również przeprowadzić te dyskusje podczas pandemii. To zajęło nam wiele dyskusji, w których właściwie to się dzieje, do diabła.

Jaki był „problem”?

SWEN Vincke: To komunikacja, prawda? Kiedy masz dwie osoby i komunikujesz się, masz jedną linię komunikacji. Kiedy masz trzy osoby i komunikujesz się, ah, nagle są jeszcze dwie dodatkowe linie komunikacji. Im im większe, tym więcej tych linii komunikacji zaczniesz. A potem, czy wiesz [gra, którą nazywamy szeptami lub plotkami, ale że możesz wiedzieć jako telefon]? Tak, dokładnie. Tak więc wiadomość, która wychodzi na końcu, nie ma nic wspólnego z oryginalnym przesłaniem.

Właśnie tam myślę, że tam zatrzymujesz się na sekundę, bo wtedy musisz dowiedzieć się dobrze, cóż, co zrobimy? Ponieważ najpierw zyskujesz frustrację, na przykład „To się dzieje”, a potem zaczynasz zastanawiać się, co możesz z tym zrobić. Ale musisz dostosować swoje systemy, musisz dostosować swoje procesy. Ale ten fundament wymaga zmiany, a zmiana wymaga czasu.

Mam kilka bitty pytań o Brama Baldura 3 do zakończenia. Po pierwsze, co się dzieje z Couch Co-op w BG3? Uwielbiałem to w boskości: grzech oryginalny 1 i 2.

SWEN Vincke: Z pewnością mamy to na naszej liście życzeń. To znaczy, przywieźliśmy Couch Co-op z powrotem do RPG po długim czasie, że tam nie było, więc byłbym bardzo, bardzo smutny, gdyby tego nie był. To powiedziawszy, nie jest to łatwe, jest to również bardzo trudne, aby się naprawić. Ale z pewnością pracują nad tym i na pewno jest na naszej mapie drogowej.

Po drugie, gdzie jesteś z wersjami konsolowymi do gry? Czy są teraz potwierdzone?

SWEN Vincke: Słyszałem, że w momencie, gdy powiedziałeś „Cooph Coop”!

Najpierw zakończmy wersję na PC. Jeśli będzie wersja konsolowa, zostanie ona ogłoszona w odpowiednim czasie z odpowiednią prezentacją i wszystkim, co się z nią pasuje. Ale jeszcze nas tam nie ma. Mam na myśli, że wciąż mamy wiele pracy przed wykonaniem wersji na PC – a tak przy okazji, a także wersji Stadia. Więc wciąż jest do zrobienia – naprawdę dużo pracy.

Po trzecie, czy planujesz umieścić tryb mistrza lochu/gry Brama Baldura 3, tak jak miałeś w dos2? To oczywiście idealnie pasuje.

SWEN Vincke: Nie w tym momencie. Więc powiedzieliśmy to od początku. Musielibyśmy dodać do zespołu kolejne sto osób, aby móc to wspierać, i musimy wybrać nasze bitwy. I to jest bitwa, którą powiedzieliśmy: OK, jeśli dodamy ją do tego, nigdy go nie skończymy. Nadchodzi wiele rzeczy. Kiedy zobaczysz pełne zdjęcie… I właściwie jeśli przejdziesz na listę funkcji wszystkiego, co tam jest, jest to całkiem szalone. To znaczy, to jest naprawdę szalony. Więc chciałbym, ale nie sądzę, żebyśmy mogli to ująć, to za dużo i nie bylibyśmy w stanie sobie z tym poradzić. Już myślenie o tym projekcie sprawia, że głowa kręci się, gdy myślisz o elementach, które są w nim obecne i o całej gęstości świata, którą zbudowałeś i wszystkim, co jest na nim. Grasz jedną wersję, kiedy ją grasz, prawda. Ale jest tak wiele wersji tej gry w tej grze. I tak musimy myśleć o każdej osobie tej gry i wszystkiego, czego potrzebuje. I to jest całkiem sporo.How do you rate Baldur’s Gate 3: Patch 6 Wrażenia i duży wywiad z Larianem ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *