Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 nie jest teraz zabawny, ale nie o to chodzi

Startseite » Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 nie jest teraz zabawny, ale nie o to chodzi
29. stycznia 2024
6 minutes
38

By Jhonny Gamer

Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 jest stary, niezgrabny i nudny, ale jednocześnie mnie to porywa. To jest historia, którą gram;Gra ma 18 lat. Nic nie możesz zrobić, aby przerobić to, co sprawi, że znów poczuje się młody i ekscytujący – a Wizards of the Coast wypróbował w zeszłym roku z lochami & Dragons: Dark Alliance, I spójrz, jak to się potoczyło (wskazówka: nie dobrze). Więc wszystkie te grudki i guzy, które czuję podczas grania – wszystkie te rzeczy, które zostały wygładzone przez wiele fal akcji odgrywających role od czasu – nie mam nic przeciwko. W rzeczywistości ich kocham, ponieważ o to, o co wiąże się z ponownym wracaniem Dark Alliance 2.

Baldur’s Gate: Dark Alliance 2

  • Deweloper: Black Isle Studios
  • Wydawca: Wzajemne oddziały, czarodzieje wybrzeża
  • Platforma: Rozegrane na Xbox Series S
  • Dostępność: Ponownie wydane 20 lipca 2022 r. Na PC, Xbox i Switch dla £30. Wersja PlayStation została powstrzymana w ostatniej chwili i wciąż nie ma tam tydzień później. Patrzę na to

Szybka lekcja historii: Dark Alliance był naprawdę eksperymentem, przynosząc lochy & Smoki do konsoli. Współplay nie chciała wolniejszej, nornej przygody, takiej jak Bioware’s Brama Baldura, ale coś bardziej odpowiednie dla publiczności konsoli – coś szybszego, coś bardziej pełnego akcji. Więc zaciągnął się do śnieżnych studiów (które miałyby zrobić coś w rodzaju duchowego następcy w Władcy Pierścieni: Wojna na północy – Zapamietaj to? Daliśmy to 4/10), aby zrobić jeden. Nastąpiła powściągliwość, ale kiedy BG Dark Alliance ukazał się w 2001 roku, był zaskakująco dobrze przyjęty, więc kontynuacja była zielona oświetlona.

Tym razem jednak ukochane studia na czarnej wyspie. To był dom Planescape: udręka, Icewind Dale i Fallout, legenda RPG bonafide i jej zaangażowanie dodało do gry warstwy intrygi i emocji. Ale Dark Alliance 2 byłby również ostatnią grą Black Isle, a wzajemne oddziaływanie zamyka studio i zwalnia wszystkich pracowników na kilka miesięcy przed wydaniem i anulującym w ten sposób Dark Alliance 3. Ludzie z Black Isle rozpoczęliby nowe studio Obsydian Entertainment. Więc jest cała ta historia zapakowana w grę.


Spójrz na to wprowadzenie – nie, to nie jest nowy seria Lord of the Rings, It’s Dark Alliance 2! Mam nadzieję, że podoba ci się część, w której umrę, ponieważ stoję w ogniu tuż przy początku gry. Nie zrobiłem tego.

Jest też historia w sposobie, w jaki gra i sposób, w jaki jest razem. To naprawdę była jedna z pierwszych prób przyniesienia lochów & Smoki do publiczności konsoli, podczas gdy dzisiaj jest to powszechne – mamy wiele rodzajów d&Gry inspirowane D w tej przestrzeni. Czy Bioware uczyniłby rycerzy starej republiki, gdyby ciemny sojusz nie zadziałał (Kotor był skutecznie Star Wars d&D gra), na przykład? Nie wiem. To był wielki moment crossover na bioware. I możesz poczuć tego rodzaju eksplorację tego, jak d&D mógł pracować nad konsolami w Dark Alliance 2.

Na przykład umiejętności są bardzo uproszczone. Masz ich wybór. Nie masz całego oszałamiającego wyboru D&D postęp postaci, więc bardzo upraszcza to wszystko. Jest to również oczywiście nie oparte na skręcie, ale zbudowane tak, aby być hackiem i slaską, z pewnymi aktywnymi umiejętnościami, podczas gdy inni robią sumę za kulisami. I znowu, to wszystko jest teraz powszechne, ale to nie było, i to sprawia, że Dark Alliance 2 czuje się tak łokieć i czasami – to nieokreślone uczucie jednej gry, które jest tłuczone w inną, ale oboje biegają o tymRóżne BPM. Ale jakoś to działa i to fascynujący punkt zwrotny dla takich gier.


Dwa właściciele graczy w Dark Alliance 2 próbują dostać się do zamkniętych drzwi w jaskini
Możesz zagrać w grę samodzielnie lub z kimś innym, dzieląc się tym samym ekranem. Chciałbym, żeby więcej gier miało lokalną spółdzielnię.

Portret postaci mrocznego mnicha elfa w ciemnym sojuszu 2. Rozczarowująco, ma widoczne pibiczki ramy daleko poza miejsce, w którym kończą się jej spodnie i rodzaj bra.Ponieważ wszyscy poszukiwacze poszukiwań kobiet nosiliby takie rzeczy.Westchnienie.Przypuszczam, że to był rok 2004


Komina jest przejmowana przez Goblin Boy-Boy Harnak, rzeźnik, który jest trudnym ciasteczkiem do pokonania.Ale Bertie robi kuszę po wielu nieudanych próbach.Komina jest usypana z ciałami ludzi zabitych podczas ataku
Nie ma nic takiego jak widzialne pinki, które pokazują, że gra pochodzi z 2004 roku.

Ale Dark Alliance 2 raczej nie zabawi cię w 2022 roku. Wrogowie są podstawowi i niezmienni, podobnie jak mapy, podobnie jak twoje wyniki ruchu. Wydaje się dokładnie tym, czym jest: stary. Przez jakiś czas grałem z moim partnerem – lokalna kooperacja działa dobrze – i wyglądała wyraźnie nie do wrażenia i zdezorientowanego, dlaczego w ogóle się z tym przeszkadzałem. Pomyślała, że gra celowo sikała, gdy na początku obserwowaliśmy stare intro o niskiej rozdzielczości (które prawdopodobnie należy do muzeum – i mam na myśli to w dobry sposób!). A kiedy umarła w ciągu kilku chwil od nas i żadne z nas nie mogło ustalić, jak ją wskrzesić (musieliśmy się ponownie załadować), była prawie gotowa do rzucenia palenia.

Nie wiem też, czy jest to wina Remaster, czy też jest to fundamentalna wina gry, ale chociaż akcja działa gładko na 4K (przypuszczam, że dlatego mój ekran jest), sceny przecinające nie i one nie i oneRów. Mieszanka audio jest również wyłączona na głosy, z kilkoma ładnymi i głośnymi, podczas gdy inni trudno to usłyszeć. I są podpowiedzi przycisków w menu, które w ogóle nie działają. Ponadto, istnieje ogólne poczucie powolności, gdy zacieranie ataków i poruszanie się.

To, czy powinieneś grać, zależy od tego, co oznacza dla ciebie Dark Alliance 2 £30 to absurdalna kwota, aby o to poprosić. Jeśli jesteś byłym pisarzem Eurogamer i RPS Imogen Beckhelling i pamiętasz, jak grasz w Dark Alliance 2 z NAN – kawałek, o którym nie mogłem przestać myśleć, kiedy grałem DA2, ponieważ ogrzewa moje serce – to tak, ten remaster jest dla ciebie. Z drugiej strony, jeśli nie masz linku do tego, prawdopodobnie nie padłbym.

How do you rate Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 nie jest teraz zabawny, ale nie o to chodzi ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *