Były kompozytor Bungie Marty O’Donnell prosi ludzi o „zniszczenie” Destiny muzyka, którą wydał bez pozwolenia

Startseite » Były kompozytor Bungie Marty O’Donnell prosi ludzi o „zniszczenie” Destiny muzyka, którą wydał bez pozwolenia
6. lutego 2024
5 minutes
35

By Jhonny Gamer

Były kompozytor Bungie Marty O’Donnell poprosił ludzi o „zniszczenie” Destiny Aktywa, które udostępnił bez pozwolenia.

W wiadomości opublikowanej na jego kanale YouTube i Świergot Strona, O’Donnell odczytał przygotowane stwierdzenie, które prawdopodobnie spadnie na głuchych uszu:

„Nie mam i nie miałem od co najmniej kwietnia 2014 r Destiny lub muzyka sfer (w tym materiał, który skomponowałem lub stworzyłem podczas pracy dla Bungie) – powiedział O’Donnell.

„Ten materiał jest własnością Bungie. Jeśli opublikowałeś którykolwiek z tych zasobów na stronie internetowej lub innej publicznie dostępnej platformie, powinieneś natychmiast usunąć treść. Jeśli masz kopie tych aktywów, powinieneś powstrzymać się od udostępniania i zniszczenia ich kopii.

„To żądanie nie dotyczy żadnego Destiny lub muzyka materiałów sfer, które zgodnie z prawem uzyskałeś z dostępnych w handlu źródeł.”


We wrześniu Eurogamer ujawnił, że O’Donnell został uznany za pogardę dla sądu w związku z jego użyciem Destiny Aktywa – i zawdzięczał dziesiątki tysięcy dolarów opłat prawnych.

W kwietniu tego roku Bungie służył sławnego kompozytora za oryginalną muzyką Halo z pogardą dokumentów sądowych związanych z filmami związanymi Destiny, które zostały przesłane na kanał YouTube i innych platform O’Donnell.

Niektóre z tych filmów były wczesnymi muzycznymi szkicami tego, co stały się muzyką sfer, ukochany muzyczny fundament 2014 roku Destiny.

Pogarda roszczenia sądowego dotyczy warunków wcześniejszego pozwu między Bungie i O’Donnell o jego przychylne wyjście z firmy – Pozew O’Donnell ostatecznie wygrał.

Bungie powiedział, że O’Donnell, który był doświadczonym dyrektorem audio Bungie, dopóki nie został zwolniony w kwietniu 2014 r., Kazał zwrócić wszystkie materiały związane z muzyką sfer i Destiny i został zablokowany przed udostępnianiem lub wykonywaniem go w ramach nakazu na 2015 r.

Bungie powiedział, że „wszystkie materiały” obejmuje nie tylko muzykę sfery w ich ostatecznym stanie, ale wszystkie wersje, komponenty i odmiany utworów – to znaczy wszystkich materiałów związanych z tworzeniem muzyki sfer i Destiny.


Szybko do 2019 roku, kiedy O’Donnell zaczął przesyłać filmy i inne materiały dotyczące muzyki sfer i Destiny do jego kanału YouTube, a także Bandcamp.

„Pan. Samo posiadanie takich materiałów O’Donnell dowodzi, że nie przestrzega rozkazu zwrócenia „wszystkich materiałów” do Bungie ”, przeczytany Bungie’s Motion.Bungie zauważył również, że O’Donnell opublikował utwory i album zatytułowany „Szkice dla MOTS” Bandcamp, w którym użytkownicy mogli zapłacić mu opłatę, jeśli chcieli.

Bungie argumentował, że cała ta działalność stanowiła pogardę sądu i naruszenie nakazu w 2015 r.

W dokumentach sądowych sprawdzonych przez Eurogamera z maja 2021 r. Prawnicy O’Donnell twierdzili, że jego „zachowanie zostało zatwierdzone przez Bungie”, nalegając, aby materiały, które użył go przez Bungie, byli publicznie dostępni, a „stanowi sprawiedliwe użycie w ramach federalnego autorstwa autorstwa autorstwa Federalnego CopyrightsDziałać”. Prawnicy O’Donnell argumentowali, że jego użycie materiałów było „transformacyjne”, ponieważ użył partytury jako „narzędzia dydaktycznego” oraz wskaźników słów i instrukcji dotyczących muzyki. Prezentacje nie są muzyką sfer, argumentowali jego prawnicy, ale „prekursorów”.

„Ponieważ sąd może się przypuszczać, było to złe zerwanie między Bungie i panem. O’Donnell, „Prawnicy O’Donnell zakończyli w swojej odpowiedzi.

„Jak w wielu rozpadach, pan. O’Donnell oddał wszystkie materiały (CDS, kubki itp.) Myślał, że należał do Bungie w pełnej zgodności z zamówieniem. Bungie poświęcił swój czas, przeglądał materiały i oddał materiały, których nie chciał zachować (dosłownie płyty muzyczne). Pan. O’Donnell odtąd poruszał się ze swoim życiem.

„W zakresie, w jakim używa dowolnych materiałów, używa tych, które poprzedzają muzykę sfer lub które otrzymał od Bungie lub które są publicznie dostępne – do nauczania i edukacji innych młodych kompozytorów. Ale Bungie po prostu nie może porzucić związku. Bungie nalega na przeciąganie MR. O’Donnell z powrotem do sądu za sankcje na podstawie nieistotnych powodów. Sąd powinien odrzucić desperackie próby uwikłania pana. O’Donnell i pozwól, aby ta sprawa dojdzie do jej naturalnego i ostatniego końca.”

Jednak sąd zgodził się z Bungie, a 12 lipca sędzia Regina Cahan z Sądu Najwyższego w hrabstwie Washington King rządziła na korzyść Bungie.

Sąd narzucił O’Donnellowi szereg sankcji, w tym zewnętrzne badanie kryminalistyczne jego urządzeń elektronicznych w celu usunięcia wszelkich aktywów związanych z Destiny lub muzyka sfer.

O’Donnellowi również nakazano „opublikować wiadomość, o której sformułowanie stron zgadzają się, na swoim Twitterze, YouTube, Bandcamp i Soundcloud Sites/Kanały, stwierdzając, że nie ma prawa prawnego, aby zapewnić materiał związany z muzyką dotyczącą muzyki o muzycekule lub Destiny i proszenie każdego, kto wcześniej pobrał takie zasoby, aby je usunąć i powstrzymać się od udostępniania i zniszczy ich kopie ”.

„Pan. O’Donnell powstrzyma się od dokonywania dowolnego bezpośredniego lub pośrednim komentarza publicznego dotyczącego tych postów, w tym odpowiedzi na osoby pytające o podstawę takich postów, i pozwoli przesłanie mówić sama za siebie ”, postanowienie sądu.

Najwyraźniej O’Donnell w końcu przestrzegał tego konkretnego punktu zamówienia – chociaż nie widzę nikogo, kto faktycznie przestrzega jego prośby.

How do you rate Były kompozytor Bungie Marty O’Donnell prosi ludzi o „zniszczenie” Destiny muzyka, którą wydał bez pozwolenia ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *