Call of Duty: Warzone przy 120 Hz – ma ewolu?

Startseite » Call of Duty: Warzone przy 120 Hz – ma ewolu?
9. lutego 2024
11 minutes
36

By Jhonny Gamer

Niedawno wydana aktualizacja 120 Hz dla Call of Duty: Warzone dla PlayStation 5 Użytkownicy jest mile widzianym wzmocnieniem – podwaja wydajność w poprzedniej wersji gry, czyniąc to bez zauważalnego wpływu na jakość obrazu. Co ważniejsze, jego wydanie może oznaczać, że Sony wzmacnia swoją kompatybilne wsparcie dla swojej najnowszej konsoli, zbliżając ją do rodzajów funkcji dostępnych na konsolach serii Xbox, gdy uruchamia kod zaprojektowany dla maszyn z ostatniej generacji.

W tym utworze rozważę ogólnie funkcje kompatybilności wstecznej zarówno dla Microsoft, jak i Sony Machines, jednocześnie patrząc Warzone. Ale na początek istnieje kilka zastrzeżeń i wyjaśnień wymaganych dla wsparcia 120 Hz na PlayStation 5. Przede wszystkim notatki łatki Activision sugerują, że HDMI 2.1 ekran jest wymagany do osiągnięcia gier 120 Hz – ale tak nie jest. Jeśli masz HDMI 2.0 Wyświetl (lub faktycznie karta przechwytywania), możesz nadal osiągnąć 120 fps – jednak obraz będzie wewnętrznie w dół z rozdzielczości natywnej do 1080p.

Pojawiły się również doniesienia, że PS5 potrzebuje opcji ustawień wstępnych gier w menu ustawień gry/aplikacji ustawionych na „wydajność”, ale można to wykluczyć. Aby aktywować 120 Hz, wystarczy upewnić się, że w menu ekranu i wideo „Włącz wyjście 120 Hz” jest ustawione na „automatyczne”. Możemy jednak potwierdzić, że wystąpił problem Warzone HDR – Jeśli masz wysoki zakres dynamiki lub ustawiony na automatyczne, 120 Hz nie zadziała. Ta opcja front-end musi być wyłączona, co jest wstydem. Przetestowałem to zarówno na HDMI 2.1 wyposażony w LG CX OLED i na HDMI 2.0 Karta przechwytywania.


Warzone 120 Hz testowane na PS5 i serii X! W przypadku zwolenników programu DF Supporter dostępne jest natywne pobieranie wideo o mocy 120 klatek na sekundę.

Po potwierdzeniu gry na 120 Hz na PlayStation 5 porównaliśmy Warzone z wersją serii X przy użyciu funkcji Spectate. Zasadniczo uruchamiamy grę na obu konsolach, a następnie Buddy i dołączamy do walki jako duet. Stamtąd celem jest śmierć tak szybko, jak to możliwe, a następnie przegrać w gułagu. Następnie zarówno PS5, jak i Series X obserwują tego samego gracza, dając podobne kanały rozgrywki. Zrejestrowaliśmy oba przy 1080p120 (chociaż seria X może wyjść 1440p120 dla urządzeń przechwytujących), a także wzięliśmy pełne zrzuty ekranu na poziomie systemu 4K, które znajdziesz niższe w dół strony.

Jak porównują, prowadzi nas do innego tematu – jak działa kompatacja wsteczna na każdej konsoli. Microsoft był o tym otwarty. Dzięki SDK gry mogą zapytać o sprzęt, aby dowiedzieć się dokładnie, w jakim systemie działa. Stamtąd można włączyć dodane tryby i funkcje – jak wyższe rozdzielczości, obsługa 120 Hz lub nawet różne ustawienia graficzne, jak pokazano w Na przykład Cyberpunk 2077. Sony nie pojawiło się na temat tego, jak to wszystko działa na PS5, ale po tym, jak widziała dokumentację programisty, wydaje się, że działa w ten sam sposób. Istnieje system systemu połączeń systemowych „SCEKERNELISPROSPERO”, który zwraca 1, jeśli działa na PS5, 0, jeśli nie jest (Prospero to nazwa Sony dla PS5).

Tak więc, jeśli tak jest, dlaczego zwykle widzieliśmy mniej ambitne wsparcie na PS5 w porównaniu z serią X? Nie jest to w 100 % jasne, ale najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że PS5 dodaje moc procesora i GPU z nowego sprzętu, a także korzysta z szybszego przechowywania. Jednak ograniczenia poziomu systemu z PlayStation 4 Pro pozostają obowiązujące – i zasadniczo sugeruje to, że nawet przy oferowaniu Back -Compat o wiele więcej w stosunku do PS4 Pro, prawdopodobnie nie ma możliwości przezwyciężenia stosunkowo ograniczonego 5 5 osób.5 GB użytecznej pamięci. Tymczasem po stronie Xbox Series X będzie w stanie zająć się co najmniej tym samym minimum 9 GB puli pamięci RAM jak Xbox One x. Jednak po stronie Sony rzeczy mogą się zmieniać. Wyjście 120 Hz nie jest obsługiwane na poziomie systemowym na PS4 – ale najwyraźniej dzieje się to z WARZONE na PS5, co możemy potwierdzić, jest nadal bardzo aplikacją PS4.


PlayStation 5

Xbox Series X
Bardzo prosta scena bez ruchu daje czasowe super-próbkowanie najlepszej okazji do zabłysku, a tutaj przewaga rozdzielczości Xboxa wygląda wystarczająco wyraźnie na materiał z niskim kontrastem.

PlayStation 5

Xbox Series X
W tym ujęciu Xbox jest czystszy, ale antyalasing Resolve na wysokim kontrastowym krawędziach wydaje się bardziej kompletny na PS5. Należy zauważyć, że wszystkie zrzuty ekranu w tym bloku są pobierane w trybie 120 Hz za pomocą funkcji zrzutu ekranu systemu konsoli.

PlayStation 5

Xbox Series X
Poziom szczegółowości może różnić się między platformami. W wielu scenariuszach Xbox wydaje się szybciej strumieniowo strumieniowo, ale tutaj możesz zobaczyć dodatkowe przypadkowe szczegóły w rozdzielczości średniej odległości szybciej na PS5.

PlayStation 5

Xbox Series X
Poziom szczegółowości może różnić się między platformami. W większości scenariuszy Xbox wydaje się szybciej strumieniowo strumieniowo, ale tutaj możesz zobaczyć dodatkowe przypadkowe szczegóły w rozdzielczości na środku odległości szybciej na PS5.

Uruchom narzędzie porównawcze

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Ale tak samo jak cechy tylne mają znaczenie, podobnie jak natura oryginalnego kodu. Tak, są różnice na Warzone działający na serii X i PS5. Najbardziej zauważalny jest pierścień zielonego gazu, który otacza tytułowe WARZONE, który jest dynamicznie generowany i zmienia się w gęstości w perspektywie klucza, co utrudnia przejrzenie niektórych graczy w porównaniu z innymi. To nie jest rzecz specyficzna dla konsoli, jest losowy dla wszystkich graczy. Poziom szczegółowości jest również dynamiczny-zauważyłem, że pop-in na środkowej części może faworyzować PS5 lub serię X w danym momencie, chociaż Microsoft Machine wydawała się tutaj przewagi. Nawet przy włączonych czterech czterech pakietach tekstury o wysokiej rozdzielczości (od czasu naszego testowania dodano piąty), seria X również wykazuje przewagę w rozdzielczości faktury gruntowej również w niektórych obszarach.

Ponownie, żadne z nich nie jest bezpośrednio związane ze specyfikacjami konsoli – jest to bardziej niż prawdopodobne do starszych ograniczeń konsol ostatniej generacji, takich jak dostępna pamięć. I to jest również najlepsze wyjaśnienie różnicy wielkiej rozdzielczości – znowu „przeniesione” z maszyn z ostatniej generacji. PlayStation 5 wydaje się renderować Warzone w rozdzielczości wewnętrznej w oknie, które zwykle jest 1512 pensów do 1566p. Tymczasem seria X wygląda widocznie czysto – w trybie 120 Hz wydaje się, że działa zwykle na 1920×2160, odtwarzając do 4K. Tak więc, podczas gdy obie konsole mogą wyświetlać sygnał 4K przy 120 Hz, rozdzielczość natywna jest niższa: PlayStation 5 jest widocznie rozmyte niż Xbox Series X, jak pokazują zdjęcia porównawcze na tej stronie.

Tabele zwracają się, gdy patrzymy na wydajność, w której niewątpliwie PS5 ma przewagę. Obie wersje gry mogą upuszczać ramki – dramatycznie w sekwencji przed początkową spadkiem, ale faktyczna rozgrywka jest całkiem jednostronna. Dla zdecydowanej większości gry PlayStation 5 jest w większości zablokowany do 120 klatek na sekundę z pełnym V-sync. Podobnie, z kilkoma tytułami „Back-Compat Plus”, otrzymujesz taką samą rozdzielczość jak gra PS4 Pro, ale jest ona dopasowana do mnożnika 2x. Na małych spadkach może być dla mnie naprawdę dobre doświadczenie 120 Hz. Oczywiście są problemy z serii Xbox X. Rzadko zdarza się, że gra blokuje się do 120 klatek na sekundę i zazwyczaj występuje w zakresie 90-110 klatek na sekundę. Ukierunkowanie ekranu w górnej trzeciej ekranu jest również powszechne.


Rozdzielczość serii X jest znacznie czystsza niż PS5, ale wydajność cierpi w porównaniu.

Należy teraz wskazać, że różnica między 30 a 60 fps a 90 a 120 fps może wynosić ten sam 30 klatek na sekundę, ale doświadczenie jest bardzo różne. Przejście z 30 klatek na sekundę do 60 klatek na sekundę widzi spadek czasu na 16.7ms. Jednak spadanie z 120 fps do 90 klatek na sekundę widzi wariancję w czasie ramki wynoszącą zaledwie 2.8ms. Problemem dla mnie nie jest nie tyle wydajność, ale dostajesz juder V-Sync, który jest nailliwy w stosunku do tego, że wolałbym zamiast tego grać przy 60 Hz. Odpowiedź tutaj jest zaangażowanie zmiennej szybkości odświeżania – VRR – która umieszcza konsolę w ładowaniu, kiedy aktualizować wyświetlacz. VRR jest obecnie tylko Xbox i jest absolutnym zmieniającym się w scenariusz. PS5 jest szybszy z prawie zamkniętym 8.Aktualizacja 3MS, ale z VRR, Xbox’s 8.3MS-11.Aktualizacja 1MS nadal wygląda na super gładką. Warzone Weterani mogą być w stanie odróżnić różnicę, ale nie mogę. Dostajesz ten ogromny aktualizacja ponad 60 klatek na sekundę i nadal otrzymujesz znacznie czystszy obraz.

Pod względem preferencji podobało mi się WARZONE większość w serii x przy 120 Hz, ale tylko z włączonym VRR. Jeśli VRR nie jest opcją, PlayStation 5 daje mniej nieskazitelne, ale z pewnością znacznie gładsze doświadczenie, jeśli szukasz bardzo wysokiej stopy. Poza grą przy 120 klatkach na sekundę, doświadczenie 60 FPS niewiele się zmieniło, odkąd ostatnio spojrzeliśmy na grę. Na PlayStation 5 jest to samo (lub bardzo podobne) 1512p do 1566p Dynamic Resolution, podczas gdy seria X nie wymaga skalenia rozdzielczości poziomej – wszystkie nasze obrazy testowe powróciły jako natywny 2160p. Skaler DRS może rozpocząć podczas najbardziej ciężkiej gry – w końcu jest to kod One X – ale nie pojawił się w naszych próbkach testowych.

W podsumowaniu, Warzone jest interesującym przykładem względnych mocnych stron i słabości kompatybilności wstecznej na nowych systemach, w wielu wymiarach. W przeszłości widzieliśmy PlayStation 5 często dwukrotnie więcej niż wydajność PS4 Pro bez uszczerbku dla rozdzielczości, i właśnie to właśnie to WARZONE dostarcza. Tak więc, jeśli jesteś właścicielem PS5 z ekranem 120 Hz, ta aktualizacja zapewnia doskonałe uaktualnienie z jedynie tajemniczym brakiem liczenia wsparcia HDR jako punktu negatywnego. Ale po tym, pomimo wsparcia na poziomie systemu 120 Hz, niezmieniona rozdzielczość z PS4 Pro sugeruje, że nadal istnieją ograniczenia na ostatnią generacji, które zatrzymują się Warzone z bycia wszystkim, co może być na PS5 – stąd niezmieniona rozdzielczość, nawet przy 60 Hz.


Nasze oryginalne spojrzenie Warzone od grudnia 2020 r. Zawiera zasięg serii Xbox Series.

Tymczasem po stronie serii X nie widzimy tego samego podwojenia wydajności i spodziewałbym się, że będzie to zależne od faktu, że na tytułach z tyłu, rzadko zdarza się zobaczyć mnożnik 2x – i PS4 Prona początku prowadził grę bardziej płynnie niż jeden x. Jednakże, WARZONE w serii X dziedziczy wyższe rozdzielczość Xbox One X, podczas gdy LOD i poprawa tekstury – choć dość niespójna – są również mile widziane. Ale być może co najważniejsze, Microsoft zasługuje na uznanie pracujące przez lata, aby uwzględnić kluczowe ulepszenia HDMI 2.1 Spec – głównie 120 Hz i zmienna obsługa szybkości odświeżania. Ich wdrożenie na Xbox One i One X było bardziej techniczną ciekawością, ale z dostępnymi konsolami serii i dodatkowej mocy, funkcje te pojawiły się we własnym zakresie.

Czy zobaczymy to samo po stronie Sony? W oparciu o najnowsze mapy drogowe SDK, które widziałem, wsparcie VRR jest nadal odnotowane jako funkcja „TBD” – ale mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy ruch. W międzyczasie wspaniale jest zobaczyć, że 120 Hz jest teraz dostępne dla aplikacji PS4 na PS5, więc mam nadzieję, że więcej tytułów Back-Compat Plus może się w to wykorzystać. Ale po tym, aplikacje natywne PS5 i Series X są z pewnością droga naprzód. Oprogramowanie Raven już potwierdziło, że tak się dzieje WARZONE i jest to najlepszy sposób na wykorzystanie najwięcej z nowego sprzętu – czy to poprzez wykorzystanie wyższej klasy architektury grafiki RDNA2 lub naprawdę przekładanie nowego przechowywania w jego tempie. I kiedy WARZONE jest aktualizowany, z pewnością złożymy z powrotem na ten temat.

How do you rate Call of Duty: Warzone przy 120 Hz – ma ewolu? ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *