Cienie wątpliwości to gra detektywowa ze zbyt dużą ilością wątków, aby się rozplątać

Startseite » Cienie wątpliwości to gra detektywowa ze zbyt dużą ilością wątków, aby się rozplątać
12. lutego 2024
7 minutes
52

By Jhonny Gamer

Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, jeśli będę się z tobą trochę szczery. Starałem się napisać ten kawałek Cienie wątpliwości przez kilka dni. Nie dlatego, że nie wiem, co powiedzieć – wiem, co zrobiłem i nie lubiłem podczas eksploracji kilku różnych wygenerowanych miast – ale dlatego, że nie jestem pewien, jak połączyć swoje przemyślenia na temat tej gry. I myślę, że powodem, dla którego to było tak trudne, jest to, że nie jestem pewien, czy cienie wątpliwości same wie, kim chce być.

Cienie wątpliwości

  • Wydawca: Gry Fireshine
  • Deweloper: Colepowered Games
  • Platforma: Rozegrane na PC
  • Dostępność: Teraz na PC we wczesnym dostępie

Wcześniej pisaliśmy o cieniu wątpliwości. Martin opisał grę Rezzed Digital w 2020 roku I przeczytałem jego myśli, zanim zacząłem grać. Był pod wrażeniem tego, co zobaczył, i wiem, że Martin jest dobrym jajkiem, co mnie podekscytowałem. Różne deskryptory, które zostały przekazane Shadows of Waste, sprawiły, że drapałem się w głowę. Martin nazwał to „pierwszą osobą detektywem stealth ustawioną w wygenerowanym proceduralnym mieście Noirish”, podczas gdy deweloper Cole Jefferies opisuje to również jako science fiction noir i wciągającą kartę SIM.

To z pewnością gra detektywistyczna. Gra nie trzyma dłoni podczas rozwiązywania przypadków. Od ciebie zależy zebranie dowodów i ustalenie, kim jest winowajca. Pinboard w grze, w której wszystkie Twoje dowody wisi automatycznie tworzą połączenia między połączonymi elementami. Pozwala także tworzyć własne notatki i połączenia między bitami i bobami, fizyczną przestrzeń w grze, aby pomóc ci zrozumieć przestępstwo.

Wasze podejście do rozwiązywania przypadków jest cudowna wolność. Jeśli chcesz wyszukać lokalizację, możesz spróbować się wkraść, wybierając zamek lub wspinając się przez otwory wentylacyjne. Możesz włamać się po serii coraz bardziej głośnych pukania. Jeśli ktoś jest w środku, możesz spróbować ich przekupienia. Większość obywateli nie chce się tak łatwo otworzyć, więc często musisz uciekać się do jednej z tych metod, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Frustrująco możesz zadawać tylko określony zestaw pytań. W przeciwieństwie do Ace Attorney, gdzie możesz przedstawić dowody i zobaczyć, jaką odpowiedź otrzymasz, byłem rozczarowany, że nie mogłem zapytać ludzi o konkretne dowody, takie jak dowód telefonu.


Cienie wątpliwości.

Poza rozwiązywaniem przypadków uważam, że odkrywanie świata jest niezwykle fajne. Nawet w najmniejszym rozmiarze miasta jest mnóstwo budynków do wścibskich – po porzuceniu mojej niechęci do złamania prawa (konsekwencje niech będą przeklęte!). Naprawdę podobało mi się włamanie się do mieszkań i biur i szpiegowanie, patrzenie w lodówki i sprawdzenie, czy jest coś do jedzenia, kradnąc pozostało pieniądze, a także hakowanie na komputery, aby przeczytać e -maile i profile pracowników.

Uwielbiam tę pętlę rozgrywki, ale jednocześnie rzadko czułem się z tym zaręczony. Wszystko na świecie wydaje się formalne, a być może jest to kompromis z generowaniem proceduralnym. Obywatele odpowiadają na pytania z tymi samymi odpowiedziami. Domy rzadko się czują Osobowość l, często ozdobiona telewizorem i półkami różnych książek. Wędrując w e -maile, co powinno być najbardziej Persona l komunikacji w tym ustawieniu, po prostu wywołuje te same wiadomości, po prostu adresowane do i od różnych nazwisk.


Cienie wątpliwości.

Świat lub twoje działania nie ma żadnych konsekwencji. Zostałem zauważony, wkraczając i kradnąłem w bloku mieszkalnym i faktycznie byłem ścigany przez ochroniarzy, ale kiedy wybiegłem z budynku i straciłem prześladowców, nic się nie zmieniło. Mógłbym ponownie wejść na budynek bez Szkotów i nikt nie pamiętał chaosu minuty.

Podobnie, twoje podejście do rozwiązywania przypadków nie ma wpływu na wyniki. Tak długo, jak prawidłowo otrzymasz szczegóły przestępstwa, takie jak nazwa sprawcy i jakie dowody umieszczają je na miejscu zbrodni, otrzymasz zapłatę za dobrze wykonaną pracę, a twój status społeczny nieco wzrasta. Nie ma znaczenia, że ukradłem pieniądze z portfela sprawcy lub że wielokrotnie znokautowałem świadka mojego wkroczenia i złodziei, gdy szukałem mieszkania mojego podejrzanego.

Być może jest to kompromis dla scenerii noir – ponury świat, w którym przestępczość jest powszechna, a prawo istnieje tylko w rękach ludzi. Ale, i jest to jasne, nawet na pierwszym spojrzeniu na grę, Shadows of Wasterem Cyberpunk niż noir i science fiction. Gra odbywa się na przełomie 1979 roku, w alternatywnym wszechświecie „w którym hiperindustrializacja zamarzyła planetę”. Korporacje walczą o władzę, podczas gdy nowy stan, Stwierdza Zjednoczone Atlantyc.

UAS to „luźna” grupa krajów Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, mocno umieszczając nas w zachodniej części świata. Ale każde wygenerowane miasto ma tę samą azjatycką ikonografię Cyberpunk. Światła neonowe. Losowe pomieszczenia pisma japońskiego, chińskiego i koreańskiego opracowane na znakach. Latarnie papierowe wycinają niektóre ulice, podczas gdy inne losowo umieszczają tam łuki Chinatown. Gdy spaceruję po różnych miastach, które wygenerowała gra, mogę pomyśleć: dlaczego: dlaczego? Dlaczego te wszystkie istnieją tutaj? Dlaczego nie ma nic stereotypowego francuskiego lub włoskiego?


Cienie wątpliwości rozmowa
Cienie wątpliwości.

Chociaż nie udało mi się znieść tak długo, aby dowiedzieć się o pochodzeniu skrobi kola w grze, a nawet jeśli jego pochodzenie jest wyjaśnione, jeden ekran ładujący mówi o korporacji technologicznej o nazwie Kaizen-6, która została założonaprzez kogoś o imieniu Kyra Cho. Kaizen-6, z japońską nazwą, założona przez kogoś o wspólnym koreańskim nazwisku. Im więcej wyglądasz, tym bardziej to widzisz. Połączenie krajów Azji Wschodniej w jeden „podmiot” jako przedstawiciel amerykańskiego techno-orientalizmu jest Nic nowy w Cyberpunk lub gry wideo, ale jestem tym bardzo zmęczony.

Podobnie, kiedy zaczynasz sprawdzać drobniejsze szczegóły świata, wszystko zaczyna się mniej sensowne. Litery fizyczne są przesyłane wokół miasta za pomocą rur próżniowych, tylko po to, aby były wyświetlane elektronicznie na komputerze (lub mikro cruncher, na slangu gry). W jednym z moich miast popełniono morderstwo, jak dowiedziałem. Ich zawód został napisany w bazie danych jako zabójca kontraktowy, ale jeśli rząd już to wiedział, to dlaczego ta osoba nie została jeszcze aresztowana?

Na papierze powinienem być absolutnie zakochany w cieniu wątpliwości. Wciągający SIM? Sprawdzać. Detektyw? Sprawdzać. Noir? Sprawdzać. Ale pomimo zabawnej pętli rozgrywki, żadna z jego części nie wydaje się dobrze kliknąć. Nie jestem pewien, czy pokolenie procedur może uchwycić to, co sprawia, że wciągająca karta SIM lub gra detektywistyczna jest dobra. Przyznaję, to imponujący kawałek inżynierii – sama liczba obiektów i informacji, które gra musi wygenerować i przeplatać połączenia, jest fascynujące. Ale w grze z tak dużą substancją dosłowną, wydawała się ironicznie redukcyjna.

How do you rate Cienie wątpliwości to gra detektywowa ze zbyt dużą ilością wątków, aby się rozplątać ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *