Civilization 6 dzielnic – jak działają, najlepsze umiejscowienie kafelków i jak uzyskać premie w sąsiedztwie

Startseite » Civilization 6 dzielnic – jak działają, najlepsze umiejscowienie kafelków i jak uzyskać premie w sąsiedztwie
12. lutego 2024
9 minutes
38

By Jhonny Gamer

Coś do uchwycenia z góry jest Civilization Dzielnice 6 – nowa funkcja serii-aby pomóc zarówno krótkoterminowym decyzjom, jak i długoterminowe planowanie miasta.

Koncepcję okręgów można najlepiej opisać jako „miary rozpięte”;gdzie w poprzednich Cywilizacja gry wszystkie budynki i cuda na świecie zostały zbudowane w mieście, które zajmowało jedną płytkę sześciokątną na mapie, dzielnice zamiast tego oferują wizualną reprezentację miast rosnących i rozkładających się na twoim terytorium, aby zajmować wiele kafelków.

Tak jak Cywilizacja v niepożądane jednostki dla jasności i uczciwości, Cywilizacja 6 miast Unstacks dla elastyczności i wzmocnienia. Zagłębijmy się w to, jak działają i jak najlepiej je wykorzystać.

Szybka uwaga: odświeżyliśmy przewodniki Civ 6 do premiery gry w Nintendo Switch, ale pamiętaj, że zawierają informacje dotyczące wzrostu i upadku DLC, a także gry podstawowej, co oznacza, że niektóre rzeczy mają zastosowanie tylko wtedy, gdy masz, jeśli maszten DLC! W przeciwnym razie… rozwijać się!


Civilization 6 Wywiad – 18 minut z głównym projektantem, Ed Beach (plus nowa rozgrywka)

W czym są dzielnice Cywilizacja 6 i jak działają?

Z 12 typami dzielnic dostępnych do budowy ich zastosowań jest zróżnicowane i obfite, tak bardzo, że nie będziesz chciał zbudować każdego rodzaju dzielnicy dla każdego z twoich miast. Zamiast tego bardziej sensowne jest specjalizowanie się w oparciu o różne czynniki.

Wybór dystryktu zbudowania i kiedy będzie zależeć od dowolnej liczby rozważań, od lokalizacji początkowej i umieszczenia miasta do dowolnego nadrzędnego celu zwycięstwa, do którego możesz zdecydować się na pracę. Niemniej jednak istnieje kilka podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać, aby zawsze podejmujesz właściwe decyzje.  • Twoją pierwszą dzielnicą będzie Twoje centrum miasta. Ta początkowa dzielnica nie jest spektakularna, ale daje dostęp do niektórych podstawowych rodzajów budynków i zapewnia premie w sąsiedztwie z innymi dzielnicami zbudowanymi obok. Zarówno spichlerz i pomnik zbudowany przez centrum miasta są bardzo przydatne, aby pomóc wzmocnić wzrost populacji i badania obywatelskie.
  • Priorytetyzuj budowanie dzielnic, które mają sens dla rodzaju gry, w którą chcesz grać, oraz wyjątkowe bonusy, które wybrany lider wybrany I Cywilizacja. Nie ma sensu uczynić każdego miasta olśniewającym centrum kultury, jeśli na przykład zamierzasz wejść na ścieżkę warpatyczną, na przykład.
  • Dzielnice nie powinny być budowane na szczycie zasobów premiowych, ponieważ stracisz dostęp do tego zasobu;Trudno wykopać diamenty, jeśli zbudowałeś święte miejsce, w którym powinna być kopalnia.
  • Podczas gdy niektóre dzielnice są szczególnie przydatne w określonych okolicznościach, aby jak najlepiej wykorzystać określone typy terenu lub działać na określone warunki zwycięstwa, inne są bardziej ogólnie przydatne. Kompleks rozrywkowy, a później okolica są dobrymi zakładami za ich zdolność do zadowolenia populacji (a tym samym bardziej produktywnym) i zapewnienia poprawy gier w środku do końca mieszkań, aby uniknąć przeszkód w rozwoju miasta.

Civilization 6 Lista dzielnic i ich premie w sąsiedztwie

Poza dzielnicą City Center, którą zyskujesz, gdy tylko znalazłeś miasto, dostępnych jest 12 unikalnych dzielnic do budowy. Niektóre Cywilizacja ma specjalną dzielnicę, która zastępuje standardową;Grecja szczyci się Acropolis, która zajmuje miejsce placu teatru, podczas gdy Anglia ma na przykład The Royal Navy Dockyard zamiast standardowego portu.

Zazwyczaj te wyspecjalizowane dzielnice mają dodatkowe bonusy, ale mogą również zawierać dodatkowy wymóg budowy na określonym rodzaju terenu. Standardowe dzielnice, które oferują w różnych punktach w całej grze i jak uzyskać dostęp do nich, są wymienione tutaj:

Dystrykt NametraitScitizen Wydajność (na obywatel) Wymagania Bonus Wymagania
Centrum miasta Pojemność samolotu: 1 (po badaniu lotu) Nie dotyczy Znaleziono miasto Pałac, spichlerz, pomnik, starożytne ściany, młyn wodny, ściany średniowieczne, renesansowe ściany, kanalizację Brak (nadaje bonusy sąsiedności niektórym innym okręgom)
Święta strona +1 Wielki Punkt Proroka na turę +2 Wiara Astrologia (technologia) Świątynia, świątynia, wat, pagoda, katedra, gurdwara, dom spotkań, meczet, synagoga Wiara bonusowa po umieszczeniu obok: Wonders Natural, Góry, Woods (na 2 płytki), inne dzielnice (na 2 dzielnice)
Kampus +1 Wielki punkt naukowca na turę +2 Nauka Pisanie (technologia) Biblioteka, uniwersytet, laboratorium badawcze Bonus Science po umieszczeniu obok: góry, las deszczowy (na 2 płytki), inne dzielnice (na 2 dzielnice)
Obozowisko +1 Wielki punkt ogólny na turę +1 Kultura +1 Produkcja Brązowy pracujący (technologia);Nie w pobliżu centrum miasta Koszary, zbrojownia, stabilna, wojskowa akademia Nie dotyczy
Port +1 wielki punkt admiralny na turę +2 złoto +1 nauka Nawigacja niebiańska (technologia);Umieszczenie na płytce wybrzeża lub jezior Latarnia morska, stocznia, port morski Złoto bonusowe po umieszczeniu obok: zasobów przybrzeżnych, inne dzielnice (na 2 dzielnice)
Hub komercyjny +1 Wielki punkt handlowy na turę +4 złoto Waluta (technologia) Rynek, bank, giełda Złoto bonusowe po umieszczeniu obok: Rivers, Harbour, inne dzielnice (na 2 dzielnice)
Akwedukt Zapewnia świeżą wodę Nie dotyczy Inżynieria (technologia);Centrum miasta;Kafelki świeże / górskie Nie dotyczy Nie dotyczy
Square Theatre +1 punkt za turę w kierunku: Wielki pisarz, świetny artysta, wspaniały muzyk +2 Kultura Dramat i poezja (Civic) Amfiteatr, Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologiczne, centrum nadawcze Kultura bonusowa po umieszczeniu obok: cuda, inne dzielnice (na 2 dzielnice)
Kompleks rozrywkowy +1 udogodnienie z rozrywki Nie dotyczy Gry i rekreacja (Civic) Arena, stadion, zoo Nie dotyczy
Strefa przemysłowa +1 Wielki punkt inżyniera na turę +2 Produkcja Praktyka (technologia) Warsztaty, fabryka, elektrownia Produkcja premiowa po umieszczeniu obok: kopalni, kamieniołomu, innych dzielnic (na 2 dzielnice)
Lotnisko Pojemność samolotu: 4 Nie dotyczy Flight (Tech) Lotnisko, wieszak, jednostki: Biplane, bombowiec, wojownik, bombowiec odrzutowy, bojownik Nie dotyczy
Sąsiedztwo +4 mieszkania Nie dotyczy Urbanizacja (obywatelka) Nie dotyczy Nie dotyczy
Port kosmiczny Wymagane do zwycięstwa naukowych Nie dotyczy Rocketry (technologia) Projekty zwycięstwa naukowe Nie dotyczy

Jeśli masz pożądanie Cywilizacja 6 Wiedza wciąż jest silna, właściciele ekspansji powinni spojrzeć na nasz przewodnik obywatelski i upadku Hub, który prowadzi Cię przez podstawy wszystkiego nowego, podczas gdy mamy dedykowane strony na temat gubernatorów i lojalności, wraz z jak zdobyć złote wieki, punkty ERA i ERA w historycznych momentach, oraz pełna lista nowych Civs in Civ 6 Rise and Fall i inne DLC. W przeciwnym razie nasz Cywilizacja 6 Przewodnik, wskazówki i sztuczki Obejmuje niezbędne rzeczy przed opanowaniem strategii wczesnej gry, średniej gry i późnej gry. Mamy również wskazówki dotyczące nowych dzielnic Funkcja, lista liderów z ich cechami i programami, Plus najlepsze sposoby na zdobycie złota, Nauka, i wiara, Jak wygrać przez zwycięstwo religijne, i jak zdobyć nieuchwytne zwycięstwo naukowe i zwycięstwo wojskowe. Wreszcie, oto zwycięstwo kultury, turystyka zagraniczna i turystyka krajowa dogłębnie.

Inne rzeczy, które należy wiedzieć o okręgach, aby uzyskać najlepsze umieszczanie kafelków

Przede wszystkim dzielnice są używane do kształtowania sposobu rosnącego miasta, informowania o tym Postęp cywilizacji.

Podczas gdy wiele okręgów cieszy się bonusami przylegającymi, generuj punkty w kierunku nabycia wspaniałych ludzi i ułatwia budowę niektórych budynków, istnieje kilka przydatnych rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, gdzie je umieścić, które pomogą określić ich długoterminową wartość.

  • Nie wszystkie bonusy sąsiedności są równe. Dzielnica, która oferuje premię przy sąsiedniej, generuje dodatkową wydajność w oparciu o to, gdzie jest umieszczony w stosunku do innych kafelków. Premie niektórych dzielnicy są łatwiejsze do ustawiania się niż inne, więc bonus strefy przemysłowej za umieszczenie obok kopalni można przyznać wiele razy, jeśli zostanie umieszczony obok wielu kopalń. To samo dotyczy premii rzeki komercyjnej, która zyskuje bonusowe złoto dla każdej płytki rzeki, z którą jest związany. Inne są mniej przydatne. Premia świętego cudownego cudu, wchodzi w grę rzadziej po prostu dlatego, że cuda naturalne są nieliczne. W takich przypadkach, że teren górski jest często twoim przyjacielem, wzmacniającą produkcję zarówno świętych miejsc, jak i kampusów, a także oferuje naturalną ochronę, gdyby barbarzyńcy lub agresywny przywódca rywala wąchał wokół.
  • Obozowiska pomagają zamienić obronę w atak. Jeśli odkryłeś, że jesteś odrobinę zbyt blisko, aby uzyskać wygodę dla rywala Cywilizacja lub kilka szczególnie aktywnych obozowa barbarzyńskiego, konstruowanie okręgu obozowisk jest idealnym sposobem na zapewnienie swoim żołnierzom przewagi. Wzmocnienie początkowego doświadczenia jest przydatne w zwiększaniu trwałości jednostek, a fakt, że nie ma bonusu przylegania, oznacza, że obozowisko można zbudować w kafelek niepożądanych (choć nie można go zbudować obok centrum miasta). Co więcej, jeśli później zdecydujesz się na niewielką agresywną ekspansję, będziesz w stanie wyrzucić wzmocnione, wyższe wojska, z których zaskoczy wroga. Pamiętaj, że jeśli chcesz stworzyć zrównoważoną armię, potrzebujesz wielu obozowa, aby zapewnić bonusy zarówno żołnierzom w zwarciu, jak i konną.
  • Pamiętaj o wzajemnie wykluczających się korzyściach okręgowych. Do tej pory zebrasz, że dzielnice to świetny sposób Osobowość Lise Your Cities i uzyskaj przydatne bonusy. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że niektóre z ich unikalnych funkcji wymagają dokonywania wyborów „albo/lub, nie obu” różnorodności. Na przykład wspomniane powyżej ograniczenie obozowiska oznacza, że jedno obozowisko nie może pomieścić zarówno koszar dla żołnierzy w zwarciu, jak i stajni dla żołnierzy zamontowanych. Podobnie jeden plac teatralny nie może pochwalić się zarówno sztuką, jak i muzeum archeologicznym. W związku z tym zawsze warto rozpowszechniać te wzajemnie wykluczające się wybory okręgowe w całym imperium. Gdzie zdecydujesz się skonstruować wiele dzielnic tego samego typu w różnych miastach, dokonaj alternatywnego wyboru, aby uzyskać maksymalną korzyść.

How do you rate Civilization 6 dzielnic – jak działają, najlepsze umiejscowienie kafelków i jak uzyskać premie w sąsiedztwie ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *