Civilization 6 ERA Wynik – Jak zdobyć punkty ERA i momenty historyczne, a także złote wieki, heroiczne wieki, ciemne wieki i dedykacje

Startseite » Civilization 6 ERA Wynik – Jak zdobyć punkty ERA i momenty historyczne, a także złote wieki, heroiczne wieki, ciemne wieki i dedykacje
12. lutego 2024
7 minutes
39

By Jhonny Gamer

Złoty wiek wrócić do Cywilizacja 6 Wzrost i upadek, ale tym razem w formie Wielki wiek, system, który obejmuje także nowy Ciemny wiek I Heroiczny wiek kategorie, a także nowa koncepcja o nazwie Chwile historyczne, Która nagroda Punkty ERA do twojego Wynik ERA.

Tutaj na tej stronie będziemy wyjaśniać nie tylko Jak zdobyć punkty ERA które idą w kierunku twojego punktacji ERA, ale także, jak one grają w koncepcje wielkich wieków i ich różnych form,.

Szybka uwaga: odświeżyliśmy przewodniki Civ 6 do premiery gry w Nintendo Switch, ale pamiętaj, że zawierają informacje dotyczące wzrostu i upadku DLC, a także gry podstawowej, co oznacza, że niektóre rzeczy mają zastosowanie tylko wtedy, gdy masz, jeśli maszten DLC! W przeciwnym razie… rozwijać się!


Civilization 6 Wywiad – 18 minut z głównym projektantem, Ed Beach (plus nowa rozgrywka)

Civilization 6 złotych wieków, heroicznych wieków, ciemnych wieków i dedykacji

Jeśli grałeś w innym Cywilizacja gry, prawdopodobnie zastanawiałeś się, gdzie poszedł złoty wiek.

Na szczęście wrócili, choć tym razem w znacznie głębszym i bogatszym systemie niż wcześniej. Oto podstawy, jak działają:

 • W miarę postępów przez drzewo Tech Science stopniowo postępujesz przez epoki, takie jak epoka klasyczna lub nowoczesna epoka. Działa tak, jak w Vanilla Civ 6.
 • Za każdym razem, gdy świat przechodzi z jednej epoki do drugiej, każda Civ w grze wejdzie w ciemny wiek, normalny wiek, złoty wiek lub heroiczny wiek.
 • Wiek, w którym wchodzi ci civ, zależy od tego, ile wyników ERA (całkowita epoka) zarobiłeś w poprzedniej epoce. Dla każdego rodzaju wieku wymagana jest ustalona liczba punktów. Możesz zobaczyć, ile zakrętów pozostało w bieżącej erze, klikając kartę wieki w prawym górnym rogu (w pobliżu menu miasta)).

Nie jest całkowicie jasne, co decyduje o liczbie zakrętów, aż do świtu nowej epoki, ale wydaje się, że liczba zakrętów aż do ostatniego do ostatniego Civ, do następnej.
 • Istnieją trzy rodzaje wieku, które zwykle możesz zarobić – ciemne, normalne i złote – z heroicznym wiekiem zarezerwowanym, gdy przesuwasz się prosto z ciemnego wieku do złotego wieku.
 • Dedykacje są Twoimi nagrodami za osiągnięcie normalnego, złotego lub heroicznego wieku – działają one jako rodzaj zachęty do specjalizacji w celu wejścia w nową erę, a normalne dedykacje wiekowe przyznają wynik ERA dla niektórych działań oraz złotym lub heroicznym dedykacjami wieku, przyznając ci faktyczne rzeczywisteZamiast tego bonusy rozgrywki.
 • Normalne, złote i heoryczne wieki są oczywiście lepsze niż ciemne wieki, każde zapewniają pewne nagrody – ale ciemne wieki, pomimo ograniczenia dostępu do dedykacji, są nadal przydatne, zapewniając specjalne polityki rządowe dostępne tylko w ciemnościWieki, które obciążają jeden aspekt twojej gry, jednocześnie zwiększając inną – jak utrudnianie postępów naukowych ze względu na korzyści religijne.

Polityka mrocznego wieku może być faktycznie przydatna, szczególnie jeśli masz hiper-specjalizowaną strategię. Czasami warto ryzykować celowe zanurzenie się w ciemnym wieku, zwłaszcza jeśli potrafisz heroiczny wiek po wyjściu!

W skrócie, nowy system zadaje ci zdobycie punktów ERA i osiągnięcie określonego wyniku ERA, a jeśli wynik epoki przekroczy określony próg, otrzymasz różne wybory korzyści dla nadchodzącej epoki, w zależności od tego, jak dobrze zrobiłeśw tym ostatnim.

Jeśli masz pożądanie Cywilizacja 6 Wiedza wciąż jest silna, właściciele ekspansji powinni spojrzeć na nasz przewodnik obywatelski i upadku Hub, który prowadzi Cię przez podstawy wszystkiego nowego, podczas gdy mamy dedykowane strony na temat gubernatorów i lojalności, wraz z jak zdobyć złote wieki, punkty ERA i ERA w historycznych momentach, oraz pełna lista nowych Civs in Civ 6 Rise and Fall i inne DLC. W przeciwnym razie nasz Cywilizacja 6 Przewodnik, wskazówki i sztuczki Obejmuje niezbędne rzeczy przed opanowaniem strategii wczesnej gry, średniej gry i późnej gry. Mamy również wskazówki dotyczące nowych dzielnic Funkcja, lista liderów z ich cechami i programami, Plus najlepsze sposoby na zdobycie złota, Nauka, i wiara, Jak wygrać przez zwycięstwo religijne, i jak zdobyć nieuchwytne zwycięstwo naukowe i zwycięstwo wojskowe. Wreszcie, oto zwycięstwo kultury, turystyka zagraniczna i turystyka krajowa dogłębnie.

Chwile historyczne i wynik ERA – jak zdobyć punkty ERA w Civ 6 i inne rzeczy, które należy wiedzieć

ERA wskazuje, że działają w dość niezwykły sposób, ponieważ faktycznie różnią się w zależności od okoliczności twojej gry.

Zgodnie z ogólną zasadą, przyznana przez CIV ERA za robienie „godnych uwagi rzeczy” lub, innymi słowy, osiągnięcie historycznego momentu.Mogą się one różnić, od pokonania jednostki barbarzyńskiej po budowę cudu. Często przychodzą one w postaci „pierwszych”, na przykład po raz pierwszy zbudujesz unikalną jednostkę Civ, na przykład, lub jeśli jesteś pierwszym Civ, który odkrył szczególny cud natury lub okrążenie globu (tak, okrążenie powraca!).

Mając to na uwadze – i fakt, że istnieje ponad 100 różnych historycznych momentów, które możesz osiągnąć w grze – nie będziemy ich wymienić tutaj, ale oto lista głównych, na które należy zwrócić uwagę:

Chwile historyczne i jak zdobyć punkty ERA:

 • Barbaria – Pokonanie jednostek barbarzyńców i rozliczenie obozów barbarzyńców jest dobrym źródłem wczesnej gry punktów ERA, szczególnie jeśli jesteś pierwszym Civ, który to zrobił.
 • Badanie – Okrążenie globu daje 3 punkty epoki lub 5, jeśli jesteś pierwszym, który to zrobił. Dostajesz także punkty za założenie nowych miast i odkrywanie nowych kontynentów i cudów naturalnych, szczególnie we wczesnej grze, i możesz to również zwiększyć dedykacje oparte na eksploracji.

Budowanie i odkrywanie cudów jest oczywistym źródłem historycznych chwil i oceny ERA, a i tak zawsze przydatne jest posiadanie kilku w swoim Civ.
 • Dzielnice i budynki – Budowanie dzielnicy po raz pierwszy w swoim Civ i budowanie dowolnego z twoich unikalnych dzielnic lub budynków po raz pierwszy przyznają punkty ERA i liczyć jako momenty historyczne.
 • Technologie – Znajdziesz kilka „wielu zakwestionowanych na początek ery przemysłowej/nowoczesnej/informacji…„Cytaty wyskakujące w miarę postępów, ponieważ pojawią się jako historyczne momenty, w których twój Civ bada pierwszą technologię nowej epoki – istnieje wzrost punktów epoki, jeśli jesteś pierwszym, który również dotrze do epoki.
 • Religia, walka i podbój – Schwytanie miast, deklarowanie wojny, uczynienie pokoju, przekształcanie miast i pokonanie jednostek w walce może być chwilami historycznymi, szczególnie gdy zdarzają się po raz pierwszy. Liczą się również religia i podbój religijny i nawrócenie.
 • Cuda i świetni ludzie – Konstruowanie cudu zwykle skutkuje punktami +4 ERA, ponieważ są tak historycznymi chwilami, a także rekrutacja wspaniałych ludzi może również zdobyć punkty.
 • Handel i dyplomacja – Wreszcie, ustanowienie szlaków handlowych i ukończenie ich w innych Civs po raz pierwszy, a także przekształcenie państw miejskich może również liczyć na niektóre punkty ERA.

W skrócie, zarabianie historycznych chwil polega na tym, że zajmuje się przez cały czas, zatrzymując ten kryzys w środkowej grze. Powinieneś ciągle szukać rzeczy do zrobienia – czy badałem już całą mapę? Czy zbudowałem unikalną jednostkę mojego Civ, mimo że nie potrzebuję go do walki?

Często garść punktów można zdobyć w ciągu zaledwie kilku zakrętów, więc pamiętaj o powyższych zasadach, gdy chcesz po prostu zakraść się do tego złotego wieku lub zeskrobać też przed mrocznym wiekiem.

How do you rate Civilization 6 ERA Wynik – Jak zdobyć punkty ERA i momenty historyczne, a także złote wieki, heroiczne wieki, ciemne wieki i dedykacje ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *