Civilization 6 Lista liderów: programy lidera, cechy, umiejętności i unikalne jednostki

Startseite » Civilization 6 Lista liderów: programy lidera, cechy, umiejętności i unikalne jednostki
13. lutego 2024
34 minutes
38

By Jhonny Gamer

Każdy Civilization 6 Lider cieszy się wieloma unikalnymi Cechy, programy i umiejętności lidera które można zastosować na dowolną liczbę sposobów. Jeśli jednak szukasz niskiego poziomu, którego lidera i Cywilizacja Najlepiej pasuje do twojego stylu gry lub zacząłeś grę z losowym liderem i chcesz wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać swoje prezenty, a następnie dotarłeś we właściwe miejsce.

Poniżej znajdziesz podsumowanie unikalnych elementów każdego lidera i Cywilizacja wraz z wskazówkami, jak grać jako oni, a także na co uważać, jeśli grasz przeciwko nim. Pamiętaj, że „program” opisany na wskazówkach każdego przywódcy opisuje ich konsekwentne polubienia i niechęci na podstawie ich Persona lity.


Civilization 6 Wywiad – 18 minut z głównym projektantem, Ed Beach (plus nowa rozgrywka)

Oprócz tego każdy lider będzie miał Ukryty program Jest to losowo przydzielane na początku każdej gry;Aby odkryć ten ukryty agenda, musisz zdobyć ich zaufanie i poprawić swoje relacje z nimi poprzez delegacje, umowy handlowe i przestrzeganie ich znanych polubień. Albo możesz po prostu wysłać szpiega, aby zrobić szpieg. Ale pamiętaj, że jeśli zostaniesz złapany, nie dostałeś od nas tych wskazówek, dobrze?

Szybka uwaga: odświeżyliśmy przewodniki Civ 6 do premiery gry w Nintendo Switch, ale pamiętaj, że zawierają informacje dotyczące wzrostu i upadku DLC, a także gry podstawowej, co oznacza, że niektóre rzeczy mają zastosowanie tylko wtedy, gdy masz, jeśli maszten DLC! W przeciwnym razie… rozwijać się!

Civilization 6 Lista liderów: Każdy program lidera, cecha, zdolność i unikalna jednostka

Below you’ll find a list of every Civ 6 leader and their traits, including the new leader, Jadwiga, from the Poland DLC.Civilization: Polska
Lider: Jadwiga

Stanowca unikalna zdolność – Golden Liberty: Kiedy Polska kończy obozowisko lub fort wewnątrz przyjaznego terytorium, zyskuje sąsiednie kafelki, nawet jeśli należą do innego Civ. Ponadto jeden z politycznych miejsc politycznych w Polsce jest przekształcany w miejsce polityki wieloznacznej.
Unikalna jednostka Polska – Winged Hussar: Jednostka kawalerii Ery Medieval. Podczas ataku, jeśli wyrządza więcej obrażeń niż wrog obrony, popycha ich z powrotem jedną płytkę. Jeśli nie mogą się cofnąć, wyrządza to dodatkowe obrażenia.
Unikalna infrastruktura w Polsce – Sukiennice: Zastępuje rynek. +3 Złoto, +1 Citizen, +1 Wielki punkt handlowy na zwrot, +4 złoto z krajowych szlaków handlowych, +2 Produkcja z międzynarodowych szlaków handlowych.
Jadwiga Unikalna zdolność – Związek litewski: Korzystając z Golden Liberty „Culture Bomb”, aby zdobyć terytorium z miasta innej Civ, przekształci to miasto na jej religię. Relikty wytwarzają również +4 złoto, +2 kulturę, +2 wiary i dzielnice Świętego Site zyskują dodatkowe bonusy przylegania.

Jadwiga Wskazówki:

 • Grając jako Jadwiga: Chociaż najwyraźniej nacisk kładzie się na pokolenie wiary z Polską i Jadwigi, są one zaskakująco elastyczne. Dodatkowe złoto i produkcja z różnych źródeł oznacza, że gra „szeroka” gra – z wieloma miastami rozłożonymi wcześnie – jest znacznie łatwiejsza, przy jednoczesnym przekształceniu polityki wojskowej na politykę wieloznaczną może być bardzo pomocna w dostosowaniu się do przystosowania się dogra pod ręką. Połącz to z zdolnościami przemieszczania zarówno skrzydlonego Hussara, jak i powrotu „Bomby kulturowej”, a Polska Jadwigi polega na ekspansji.
 • Podczas gry przeciwko Jadwidze: wygeneruj wiele wiary, aby uniknąć konfliktu z nią – lub przynajmniej opóźnić nieuniknione. Jej program, święty, widzi, jak sama próbuje budować dużo wiary i przychylnie patrzeć na innych, którzy robią to samo. Niezależnie od tego, przeciwko AI Jadwiga prawdopodobnie wkrótce znajdziesz dostępną ziemię, a rywal z ogromną populacją do ich dyspozycji dzięki jej zdolności do rozszerzenia. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość zasobów i zróżnicowanych miast tak szybko, jak to możliwe, aby ją przeciwdziałać, i zachowaj silne wojsko, aby ręczyć z tymi skrzydlonymi husarami w średnim meczu.


Civilization: Ameryka
Lider: Teddy Roosevelt

Ameryka Unikalna zdolność – Ojcowie założyciele: Zarabiaj wszystkie premii od rządów w połowie zwykłego czasu.
Unikalna jednostka Ameryki – P -51 Mustang: Modern Era Air. Zyskuje +5 Atak na samolot myśliwski, ma +2 zakres lotów, a zyskuje +50% wrażenia zastępuje wojownika.
Ameryka Unikalna infrastruktura – studio filmowe: +100% presji turystycznej tego miasta na inne Cywilizacja s we współczesnej erze. Zastępuje centrum nadawcze.
Roosevelt Unikalna zdolność – Roosevelt Kolekta: Jednostki otrzymują siłę bojową +5 na swoim kontynencie domowym. +1 Odwołaj się do wszystkich płytek w mieście z parkiem narodowym. Zdobądź unikalną jednostkę Rough Rider, gdy badają technologię grzbietu.
Roosevelt Unikalny jednostka – Rough Rider: Jednostka nowoczesna. Kultura jest zarabiana na zabójstwach na kontynencie ich stolicy. +10 Siła walki podczas walki na wzgórzach. Niższe koszty konserwacji.

TEDDY ROOSEVELT Wskazówki:

 • Podczas gry jako Roosevelt: bez spektakularnych bonusów we wczesnej grze, Roosevelt wyróżnia się spokojnymi, długoterminowymi strategiami kulturowymi. Jego rządowy premia może być wykorzystywana do potężnego efektu, jeśli utrzymuje typy rządowe przez dłuższe okresy lub może być używane do słabszych, ale bardziej różnorodnych bonusów poprzez częściej zmieniające się typy rządu. Roosevelt wchodzi w jego późną grę, a jego dwie unikalne jednostki ERA są wykorzystywane do utrzymania pokoju, podczas gdy studio filmowe i bonusy Parku Narodowego napędzają go w kierunku zwycięstwa kulturowego.
 • Grając przeciwko Rooseveltowi, bądź świadomy swojego Agenda: Polityka Big Stick. Roosevelt lubi spokojnie Cywilizacja, które mają miasto na swoim kontynencie domowym i nienawidzi Cywilizacja rozpoczyna wojny z państwem miasta lub innym Cywilizacja na podstawie jego kontynentu. Preferowaną religią Roosevelta jest protestantyzm.


Civilization: Anglia
Lider: Wiktoria

Anglia wyjątkowa zdolność – British Museum: Każde muzeum archeologiczne posiada 6 artefaktów zamiast 3 i może wspierać 2 archeologów jednocześnie. Muzea archeologiczne są automatycznie tematyczne, gdy mają 6 artefaktów.
Anglia Unikalna jednostka – pies morski: Jednostka morska ERA Renaissance ERA. Może schwytać statki wroga. Nie można zobaczyć, chyba że sąsiaduje. Zastępuje korsarza.
Anglia Unikalna infrastruktura – Royal Naval Dockyard: Usuwa karę ruchu za wyruszenie i rozpraszanie do i z tej płytki. +1 Ruch dla wszystkich jednostek morskich zbudowanych na stoku. +2 złoto po zbudowaniu na zagranicznym kontynencie. +1 Pojemność trasy handlowej. Zastępuje okręg Harbour.
Wiktoria Unikalna zdolność – Pax Britannica: Wszystkie znalezione lub podbite miasta na kontynencie innym niż Twój kontynent domowy otrzymują bezpłatną jednostkę w zwarciu. Zdobądź unikalną jednostkę Redcoat, gdy badana jest technologia nauki wojskowej.
Wiktoria Unikalna jednostka – Redcoat: Jednostka z epoki przemysłowej. +10 Siła walki podczas walki na kontynencie innym niż Twoja stolica. Brak kosztów wysiłku.

Wskazówki Victoria:

 • Podczas gry jako Victoria: ekspansja jest kluczowa dla Victorii, spokojna lub inna. Skorzystaj z Królewskiego Dokańskiego i SEA Psa w połowie meczu Kontroluj morza i rozszerz swoją flotę. W późniejszej grze Redcoats mogą być używane do obrony terytorium zagranicznego lub popychania przewagi z dalszą, agresywną ekspansją. Osoby, które chcą wybrać spokojną trasę, mogą skorzystać z doskonałego British Museum do szybkiego zebrania artefaktów i wystawiania ich, zapewniając potężne, tematyczne bonusy kulturalne, które można wykorzystać do uzupełnienia potencjalnego deficytu kulturowego Victorii na wczesnym etapie gry związanej przez całą tę ekspansję.
 • Grając przeciwko Victorii, bądź tego świadomy Agenda: Słońce nigdy się nie ustępuje. Victoria lubi Cywilizacja z jej kontynentu domowego. Chce rozszerzyć się na wszystkie kontynenty, co prowadzi ją do niechęci Cywilizacja na kontynentach, na których Anglia nie ma miasta. Preferowaną religią Wiktorii jest protestantyzm.


Civilization: Niemcy
Lider: Frederic Barbarossa

Niemcy wyjątkowe zdolności – wolne miasta imperialne: Każde miasto może zbudować jeszcze jedną dzielnicę niż zwykle (przekraczający normalny limit oparty na populacji).
Niemcy unikalne jednostki – U -łódź: Modern Era Maryntyka, która zastępuje łódź podwodną. Tańsze do produkcji, +1 Sight, +10 Siła walki podczas walki na płytkach oceanicznych. W stanie ujawnić inne podstępne jednostki.
Niemcy wyjątkowa infrastruktura – Hansa: Zastępuje dzielnicę strefy przemysłowej. +1 Produkcja z każdego są sąsiednie kafelki okręgowe. +2 Produkcja z każdego sąsiedniego centrum komercyjnego. +1 produkcja z każdego sąsiedniego zasobu.
Barbarossa Unikalna zdolność – Święty Rzymski Cesarz: Dodatkowe miejsce na politykę wojskową. +7 Siła walki podczas atakowania państw miejskich.

Frederic Barbarossa Wskazówki:

 • Gra jako Barbarossa: z dodatkowym miejscem na politykę wojskową i bonus bojowy, który cieszy się z państwami miasta, wczesna dominacja jest przydatną taktyką Barbarossa. Jego agresywne zalety i potężne U-łódź sugerują, że zwycięstwo dominacji może być najbardziej oczywistą drogą do zwycięstwa. Jednak jego zdolność do rozwijania miast o dodatkową dzielnicę w stosunku do innych Cywilizacja, wraz z jego dzielnicą Hansa, która cieszy się hojnymi sąsiednimi bonusami, oznacza, że jest on również przygotowany na bardziej spokojne typy zwycięstwa,.
 • Grając przeciwko Fredericowi Barbarossa, bądź świadomy swojego Agenda: Żelazna korona. Barbarossa lubi Cywilizacja, którzy nie kojarzą się z państwami miasta, co czyni go trudnym człowiekiem, z którym chcesz się dogadać, jeśli zamierzasz szukać sojuszy w mieście. Barbarossa szczególnie nie lubi zwierzchnicami państw miejskich (gracz z najbliższym relacją z państwem miasta) i Cywilizacja, która podbija państwa miasta, uniemożliwiając mu to zrobienie. Preferowaną religią Barbarossy jest katolicyzm.


Civilization: Grecja
Lider: Peryless

Grecja unikalna zdolność – Republika Platona: Jeden dodatkowy szczelinę polityki wieloznacznej w każdym rządzie
Grecja unikalna jednostka – Hoplite: Jednostka starożytnej epoki. +10 Siła walki, jeśli jest co najmniej jedna sąsiednia jednostka Hoplite. Zastępuje Spearmana.
Grecja unikalna infrastruktura – Acropolis: +1 Kultura z każdego sąsiedniego cudu. +1 Kultura z każdej sąsiedniej dzielnicy. +1 Kultura z każdego sąsiedniego centrum miasta. Zastępuje teatr Square District.
Unikalna zdolność Peryless – otoczona chwałą: +5% kultury na miasto-państw.

Wskazówki dotyczące Peryklesa:

 • Podczas gry jako Peryless: wygląda na pewny zakład zwycięstwa kulturowego, ale bonusy Peryklesa są w rzeczywistości bardziej elastyczne niż się wydają. Jego zdolność do zachowania dodatkowego rządowego miejsca polityki wieloznacznej niezależnie od typu rządowego, który wybierasz bardzo dobrze z korzyściami kulturowymi zapewnionymi przez jego premię miasta i Akropol. Więcej kultury oznacza więcej obywatelskich badanych szybciej, co można następnie wykorzystać do stworzenia solidnego fundamentu, na którym można budować prawie każdy typ zwycięstwa. Ma też bardzo imponującą brodę.
 • Grając przeciwko Peryless, bądź świadomy jego Agenda: Delian League. Perykles lubi Cywilizacja, które nie konkurują o tę samą lojalność w mieście, a zatem, co się dziwi, nie lubi Cywilizacja, które bezpośrednio konkurują o taką samą lojalność w mieście, co on.


Civilization: Japonia
Lider: Hojo Tokimune

Japonia wyjątkowa zdolność – Meiji Restoration: Wszystkie dzielnice Otrzymuj dodatkową standardową premię przylegającą do przylegania do innej dzielnicy.
Japonia unikalna jednostka – samurai: Jednostka z czasów średniowiecza. Nie cierpi z powodu kary bojowej po uszkodzeniu.
Japonia Unikalna infrastruktura – fabryka elektroniki: +4 Produkcja do wszystkich miast w ciągu 6 kafelków. Po zbadaniu technologii energii elektrycznej budy. Zastępuje fabrykę.
Unikalna zdolność tokimune – Boski wiatr: Jednostki lądowe otrzymują +5 siły bojowej w płytkach lądowych przylegających do wybrzeża;Jednostki morskie otrzymują +5 siły walki w płytkach płytkich. Buduje obozowisko, święte miejsce i teatru Square Districts za pół czasu.

Hojo TokiMune Wskazówki:

 • Grając jako Tokimune: szczególnie dostosuj się do wykorzystania premii przyleganiach okręgów oraz tworzenia dzielnic wojskowych, wiary i kultury w połowie zwykłego czasu, Tokimune to wczesna do średniej potęgi gry. Jego samuraj może walczyć z gorzkim końcem z pełną siłą, pozwalając garstce szlachetnych wojowników na dalszą przyczynę cesarza w imię ekspansji japońskiej;Walka w pobliżu wybrzeża zwiększa ich jeszcze. Niesamowicie potężna elektroniczna fabryka Tokimune zapewnia późną grę do produkcji, a dla tych graczy Tokimune, którzy zmęczyli wcześniejszą masową rzeź, świetny sposób na kontynuowanie zwycięstwa kulturowego.
 • Grając przeciwko Tokimune, bądź świadomy swojego Agenda: Bushido. Tokimune ma bardzo specyficzny zestaw polubień i niechęci. On lubi Cywilizacja, które mają silną produkcję wojskową, wiarą i kulturą i nie lubi Cywilizacja, które są silne w wojsku, ale słabe w wiary i produkcji kultury. Powodzenia pozostanie po jego prawej stronie.


Civilization: Kongo
Lider: Mvemba A Nzinga

KONGO UPELECJA Umiejętność- Nkisi: +2 żywność, produkcja +2 i +4 złota z każdego reliktu, artefaktu i rzeźby wielkie dzieło sztuki oprócz zwykłej kultury. Otrzymaj podwójnego świetnego pisarza, świetnego artysty, świetnego muzyka i świetnych punktów handlowych. Palace ma miejsca na 5 świetnych dzieł.
KONGO UPELEKTAMY – NGAO MBEBA: Jednostka ERA klasycznej. +10 siły walki podczas obrony przed atakami dystansowymi. Może poruszać się i widzieć przez lasy i las deszczowy. Zastępuje szermierza.
KONGO UPUSZCZAŁA INFRASTRUKTURA – MBANZA: Unikalna dzielnica, którą można zbudować tylko w lesie deszczowym lub lesie. Zastępuje dzielnicę sąsiedzką, ale jest dostępna wcześniej. Zapewnia +5 mieszkań, +2 jedzenie i +4 złota, niezależnie od apelu.
Nzinga Unikalna zdolność – nawrócenie religijne: Nie może budować dzielnic świętych, zdobyć wielkich proroków lub znalezione religie. Zyskuje wszelkie przekonania o każdej religii, która stała się w większości swoich miast. Otrzymuje apostoł za każdym razem, gdy kończy dzielnicę ManZA lub teatru Square (z religii większości w tym mieście).

MVEMBA A NZINGA Wskazówki:

 • Grając jako Nzinga: podczas gdy wielu przywódców bada się na dużych pokosach lasu deszczowego lub lasu;Nzinga to uwielbia. Użyj takiego terenu na swoją korzyść, ścigając się do stworzenia dzielnicy Mbanza z czasów średniowiecza. Następnie twórz duże miasta z rozwijającymi się populacjami i aktywnie witają rozprzestrzenianie się innych religii, aby zdobyć swoje najpotężniejsze korzyści bez konieczności generowania własnej wiary. Użyj elastycznych gniazd w Pałacu, aby pomieścić produkcję wielu wspaniałych ludzi, których jesteś w stanie przyciągnąć do swoich ziem.
 • Grając przeciwko Nzinga, bądź świadomy swojego Agenda: Entuzjastyczny uczeń. Jeśli planujesz założyć religię, pamiętaj, że Nzinga lubi Cywilizacja, która przynosi religię do Kongo. W związku z tym nie lubi Cywilizacja, która założyła religię, ale nie uznała za stosowną ją do rozprzestrzeniania jej na miasto kimolese. Nzinga lubi każdą religię, ale jego ulubionym jest katolicyzm.


Civilization: Norwegia
Lider: Harald Hardrada

Norwegia Unikalny bonus – Knarr: Jednostki zyskują zdolność do wchodzenia w płytki oceaniczne po zbadaniu technologii stoczniowej. Marynarki wojenna leczą się na neutralnym terytorium. Jednostki ignorują dodatkowe koszty ruchu po tym, jak wyruszyć i rozpraszać.
Norwegia Unikalna jednostka – Berserker: Jednostka z czasów średniowiecza. 4 ruch, jeśli ta jednostka rozpocznie się na terytorium wroga. +7 Siła walki podczas ataku i -7 Siła walki podczas obrony.
Unikalna infrastruktura Norwegii – Kościół Stave: Wymagane do szkolenia apostołów. Dzielnice Świętej strony otrzymują dodatkowy standardowy bonus przylegający od Woods. Zastępuje świątynię.
Hardrada Unikalne umiejętności – Thunderbolt of the North: Umożliwia rajd przybrzeżny dla wszystkich jednostek w zwarciu marynarki wojennej
Hardrada unikalna jednostka – Viking Longship: Jednostka morska starożytna. Może splakować wrogie ziemiy przybrzeżne i uchwycić cywilów za pomocą zdolności do atakowania nadmorskiego. 4 Ruch podczas pobytu w wodach przybrzeżnych.

Harald Hardrada Wskazówki:

 • Kiedy gra jako Hardrada: krwi krwi i dumna, Hardrada jest fajnie grać w prostym „zagrożeniu morza”. Dzięki wczesnemu dostępowi do płytek oceanicznych powinieneś starać się ustanowić dowodzącą obecność marynarki wojennej z długimi wikingami, a następnie postawić na najazdy do napadania miast przybrzeżnych i średniowiecznych jednostek berserker. Jego budynek Kościoła Stave można wykorzystać do religijnej drogi do zwycięstwa lub, bardziej prawdopodobne, do zwiększenia kampanii wojskowej Hardrady z przekonaniami, które poprawią jego sprawność bojową.
 • Grając przeciwko Hardrada, bądź świadomy swojego Agenda: Last Viking King. Hardrada buduje duże łodzie i wielką siłę morską. Co ciekawe, lubi Cywilizacja, które robią to samo, pomimo potencjalnego zagrożenia, jakie stanowi dla jego Kontrola morza. Ma niewiele czasu Cywilizacja ze słabą marynarką wojenną. Jeśli kiedykolwiek byłeś morską, Hardrada prawdopodobnie cię nie lubi. Preferowaną religią Hardrady jest protestantyzm. Jego ulubionym kolorem jest morsko-zielony, a następnie krwią-czerwony.


Civilization: Rzym
Lider: Trajan

Rzym Unikalne umiejętności – wszystkie drogi prowadzą do Rzymu: Wszystkie miasta, które znalazłeś lub podbicie, zaczynają się od stanowiska handlowego. Jeśli w zasięgu trasy handlowej twojego kapitału, zaczynają również od drogi do niego. Twoje trasy handlowe zarabiają +1 złota za przekazywanie postów handlowych we własnych miastach.
Rzym Unikalny jednostka – Legion: Jednostka ERA klasycznej. Może zbudować rzymski fort. Zastępuje szermierza i ma +5 dodatkowej siły walki.
Rzym unikalna infrastruktura – Bath: Zastępuje dzielnicę Aqueduct i zapewnia dodatkową bonus +2 mieszkań i +1 udogodnień.
Trajan unikalna zdolność – kolumna Trajana: Wszystkie miasta zaczynają się od dodatkowego budynku centrum miasta (zaczyna się od budynku pomnika w erze starożytnej).

TRAJAN TIPS:

 • Kiedy gra jak Trajan: Oto człowiek, który jest w „Błękitne myślenie”, ponieważ uważa, że jest słusznie umieszczony Kontroluj Cała ziemia pod błękitnym niebem. Trajan jest dobrze przygotowany do szybkiej ekspansji z bonusami do handlu i bezpłatnym budynkiem w każdym mieście. Pośpiesz się w kierunku technologii inżynieryjnej, a będziesz mieć dostęp do jego unikalnej dzielnicy Bath, która dodatkowo zwiększa zarówno pojemność mieszkaniową, jak i szczęście. Legiony są potężnymi średniowiecznymi siłami obronnymi, zdolnymi do zbudowania fortu i utrzymania ziemi, którą wygrał przez całą tę szybką ekspansję.
 • Grając przeciwko Trajanowi, bądź świadomy swojego Agenda: Optimus Princeps. Trajan spróbuje uwzględnić jak najwięcej terytorium w swoim imperium poprzez szybką ekspansję. On nie lubi Cywilizacja sho Kontrola Małe terytorium, co jest dziwne, ponieważ w rzeczywistości pozostawia mu więcej.


Civilization: Scythia
Lider: Tamiris

Scythia Unikalna zdolność – People of the Steppe: Otrzymuj drugą jednostkę kawalerii lub łucznika koni Saka za każdym razem, gdy trenujesz lekką jednostkę kawalerii lub łucznika koni Saka.
Scythia unikalna jednostka – łucznik koni Saka: Jednostka ERA klasycznej. Jednostka rozszerzona z 4 ruchem z zakresem ataku 1.
Scythia Unikalna infrastruktura – Kurgan: Odblokowuje zdolność konstruktora do budowy Kurgana, unikalnego dla Scythii. +1 Wiara, +1 Złoto, +1 Wiara dla każdego sąsiedniego pastwiska. Nie można budować na wzgórzach.
Tomiris Unikalna zdolność – Killer of Cyrus: Wszystkie jednostki otrzymują +5 siły walki podczas atakowania rannych jednostek. Kiedy eliminują jednostkę, leczą do 50 punktów trafienia.

Tamiris Wskazówki:

 • Kiedy gra jako tamiris: z potężną i obfitą, konną siłą wojskową, tamiris poluje w dół wrogów, ciesząc się bonusem do siły walki jej jednostek i zdolnością do leczenia podczas pokonania żołnierzy wroga. Znalazła religię i rozwijaj ją poprzez unikalne zdolności jej budowniczy. Sumienni przeciwnicy nie muszą mieć zastosowania do wypełniania butów tamiris.
 • Grając przeciwko tamiris, bądź tego świadomy Agenda: niechęć do backstab. Choć zaciekli, tamiris jest również lojalny i tak lubi Cywilizacja, którzy publicznie składają wobec niej oświadczenia o przyjaźni. Ona nienawidzi Cywilizacja, która łamie obietnice, nie tylko dla niej, ale także innym przywódcom i biada każdemu, kto ogłasza niespodziewane wojny na sąsiada.

Jeśli masz pożądanie Cywilizacja 6 Wiedza wciąż jest silna, właściciele ekspansji powinni spojrzeć na nasz przewodnik obywatelski i upadku Hub, który prowadzi Cię przez podstawy wszystkiego nowego, podczas gdy mamy dedykowane strony na temat gubernatorów i lojalności, wraz z jak zdobyć złote wieki, punkty ERA i ERA w historycznych momentach, oraz pełna lista nowych Civs in Civ 6 Rise and Fall i inne DLC. W przeciwnym razie nasz Cywilizacja 6 Przewodnik, wskazówki i sztuczki Obejmuje niezbędne rzeczy przed opanowaniem strategii wczesnej gry, średniej gry i późnej gry. Mamy również wskazówki dotyczące nowych dzielnic Funkcja, lista liderów z ich cechami i programami, Plus najlepsze sposoby na zdobycie złota, Nauka, i wiara, Jak wygrać przez zwycięstwo religijne, i jak zdobyć nieuchwytne zwycięstwo naukowe i zwycięstwo wojskowe. Wreszcie, oto zwycięstwo kultury, turystyka zagraniczna i turystyka krajowa dogłębnie.Civilization: Hiszpania
Lider: Filip II

Hiszpania Unikalna zdolność – Flota skarbów: Może budować floty i armady wcześniej niż zwykle (Mercantizm). Trasy handlowe między wieloma kontynentami otrzymują dodatkowe złoto na drogi do innych Cywilizacja oraz dodatkowa żywność i produkcja tras między własnymi miastami.
Hiszpania Unikalna jednostka – Conquistador: Jednostka ERA Renaissance. +10 Siła walki, gdy w tym samym sześciokątnym jest misjonarz, inkwizytor lub apostoł. Jeśli ta jednostka uchwyci miasto lub jest przylegająca do miasta, gdy zostanie schwytane, miasto automatycznie przyjmie religię gracza podboju jako religię dominującą.
Hiszpania Unikalna infrastruktura – Misja: Odblokowuje zdolność konstruktora do budowy misji, unikalnej dla Hiszpanii. +1 Wiara, +2 Wiara, jeśli na innym kontynencie niż wasz kapitał. +1 nauka, jeśli zbudowana obok dzielnicy kampusu.
Filip II Unikalne umiejętności – El Escorial: Inkwizytorzy mogą jeszcze raz usunąć herezję. Jednostki bojowe mają bonus siły bojowej +4 wobec graczy po innych religiach.

Porady Filipa II:

 • Grając jako Filip II: to proste, naprawdę. Zbuduj potężną flotę morską, a następnie wyślij swoje jednostki religijne, aby rozpowszechnić słowo wybranego systemu przekonań. Premia do tras handlowych na międzykontynalnych i szybkie przyjęcie religii przez podbite miasta wywołane przez jego podręczniki sprawiają, że ekspansja i święta nawrócenie jest bardzo skutecznym i niegodziwym paktem, rzeczywiście.
 • Grając przeciwko Filipowi II, bądź świadomy jego Agenda: Counter Reformer. Jako człowiek kościoła, Filip II lubi Cywilizacja, która podąża za tą samą religią co on, i chce, aby wszystkie jego miasta były podążające za jedną religią. Jako taki nienawidzi każdego, kto próbuje rozprzestrzeniać swoją religię w swoje imperium. Jego preferowaną religią jest katolicyzm. Jego luksusowe wąsy mogą być świętą reliktą.


Civilization: Arabia
Lider: Saladyn

Arabia Unikalna zdolność – ostatni prorok: Automatycznie otrzymaj ostatniego wielkiego proroka, gdy zgłoszono przedostatni (jeśli już nie zdobyłeś wielkiego proroka). +1 Nauka dla każdego zagranicznego miasta po religii Arabii
Arabia Unikalna jednostka – Mamluk: Jednostka montowana na czas średniowiecza. Leczy się na końcu każdej tury, nawet po przeprowadzce lub zaatakowaniu. Zastępuje rycerza.
Arabia Unikalna infrastruktura – Madrasa: Wiara premiowa równa premie sąsiedności dzielnicy kampusowej. Zastępuje uniwersytet.
Saladyna Unikalna zdolność – prawość wiary: Budynek kultu dla ich religii może zostać zakupiony przez każdego gracza za zaledwie jedną dziesiątą zwykłych kosztów wiary. Ten budynek kultu został wzmocniony, aby dodać 10% do nauki, wiary i kultury miast arabskich.

Wskazówki dotyczące saładni:

 • Grając jako saładyn: Wykorzystanie religii jako fundamentu, Saladin może wyróżniać się na wielu frontach. Nie musi zbytnio koncentrować się na osiągnięciu wielkiego proroka zobowiązanego do rozpoczęcia swojej religii, ponieważ otrzyma ostatniego najlepszego proroka, bez względu na wszystko. Po ustanowieniu staraj się przesunąć religię Saladyna do jak największej liczby miast, aby uzyskać wzmocnienie nauki. Dodanie dzielnicy Świętej strony do większości miast jest również inteligentnym posunięciem, aby uzyskać dostęp do nauki, kultury i wiary zapewnianej przez budynek kultu Saladyn. Tani koszt jego budynku kultu dla innych Cywilizacja s oznacza, że stale rosnące wzmocnienie powinno się zgromadzić z czasem, dając opcje saładów, aby iść naprzód, gdy wybiera.
 • Grając przeciwko Saladynowi, bądź świadomy swojego Agenda: dynastia Ayyubid. Saladyn lubi mieć swój budynek kultu w wielu miastach i lubi inne Cywilizacja, które to mają. Nie lubi Cywilizacja jest po innych religiach, a także Cywilizacja to prowadzenie wojny z naśladowcami jego religii. Preferowaną religią sałady jest islam.


Civilization: Aztek
Lider: Montezuma

Aztec Unikalny zdolność- Legenda o Five Suns: Wydaj opłaty budownicze na ukończenie 20% pierwotnej opłaty okręgowej.
Aztec Unikalny jednostka – Eagle Warrior: Starożytna epoka w zwarciu. Ma szansę uchwycić inne Jednostki wojskowe cywilizacji poprzez przekształcenie ich w budownicze. Zastępuje wojownika.
Aztec unikalna infrastruktura – tlachtli: +2 Wiara, +1 udogodnienia z rozrywki, +1 Wielki punkt ogólny na turę. Zastępuje arenę.
Montezuma Unikalne umiejętności – Prezenty dla Tlatatoani: Zasoby luksusowe na jego terytorium zapewniają udogodnienie 2 dodatkowym miastom. Jednostki wojskowe otrzymują +1 siły walki dla każdego innego luksusowego zasobu ulepszonego na ziemiach Aztec.

Montezuma Wskazówki:

 • Grając jako Montezuma: Bigger jest lepsza, gdy gra jako Montezuma. Rozwiń terytorium, aby ubiegać się o jak najwięcej luksusowych zasobów, aby zwiększyć, które dostarczają zarówno udogodnieniu, jak i sile walki jednostkowej. Użyj Eagle Warrirors w jak największym stopniu we wczesnej grze, aby schwytać jednostki wroga i zamienić je w budowniczych, aby zebrać te luksusowe zasoby, a także przyspieszyć produkcję dzielnic. Jeśli takie rozszerzenie wymaga wojny, niech tak będzie. Montezuma jest dobrze wyposażony do wojny we wczesnej grze, a dodatkowe udogodnienia dostarczane przez luksusowe zasoby nie tylko zwiększy siłę walki, ale także zrównoważy wszelkie niepokoje populacji walki wojennej wokół ich uszu.
 • Grając przeciwko Montezuma, bądź świadomy swojego Agenda: Tlatoani. Montezuma lubi Cywilizacja, które mają takie same luksusowe zasoby jak on, aby nie czuł się, jakby go nie ma. Nie lubi Cywilizacja, które mają luksusowe zasoby, których nie ma.


Civilization: Brazylia
Lider: Pedro II

Brazylia Unikalna zdolność – Amazon: Płytki lasów deszczowych zapewniają +1 Bonus przylegania do kampusu, centrum komercyjnego, świętego miejsca i dzielnic teatralnych. Płytki lasów deszczowych zapewniają +1 mieszkań dla dzielnic zbudowanych w sąsiedztwie.
Unikalna jednostka Brazylii – Minas Geraes: Nowoczesna epoka jednostka marynarki wojennej. Zastępuje pancernik i jest silniejszy niż pancernik (dodatkowa wytrzymałość na walkę w walce +10, wytrzymałość +10, wytrzymałość przeciwlotnicza +10). Wymaga odblokowania nacjonalizmu.
Brazylia Unikalna infrastruktura – Karnawał uliczny: Zastępuje dzielnicę rozrywkową i zapewnia +2 udogodnienia. Odblokowuje także projekt karnawałowy, który daje dodatkowy +1 udogodnień, a po ukończeniu różnych punktów wielkich ludzi.
Pedro II Unikalne umiejętności – wspaniałomyślne: Po rekrutacji lub protektowaniu wspaniałej osoby, 20% jej wielkiej osoby jest zwrócona.

Wskazówki Pedro II:

 • Podczas gry jako Pedro II: Planowanie naprzód jest kluczową częścią strategii Pedro II. Zachowanie niektórych płytek do lasów deszczowych dla bonusów, które nadają kilku dzielnicom Brazylii. Te bonusy pomogą napędzić dążenie do wielu wspaniałych ludzi, podobnie jak karnawał, które są odblokowane przez uliczną dzielnicę karnawałową. Pedro II skłania się ku zwycięstwu kulturowego ze względu na nacisk na wielkich artystów i zapewniane przez nich bonusy kulturalne, ale jego zdolność do niezawodnego przyciągania wielkich ludzi wszystkich typów sprawia, że każdy warunek zwycięstwa jest osiągalny.
 • Grając przeciwko Pedro II, bądź świadomy swojego Agenda: Patron of the Arts. Pedro II lubi Cywilizacja, które nie konkurują o wspaniałych ludzi i będą rekrutować wspaniałych ludzi, gdy tylko jest to możliwe. Nie lubi utraty wielkiej osoby z inną Cywilizacja. Preferowaną religią Pedro II jest katolicyzm.


Civilization: Chiny
Lider: Qin Shi Huang

Chiny Unikalne umiejętności – cykl dynastyczny: Momenty i inspiracje Eureka zapewniają 60% obywatelskich i technologii zamiast 50%.
China Unikalna jednostka – Crouching Tiger: Jednostka dystansowa epoki średniowiecza. Zakres wytrzymałości 1 i wysokiej walki (30 siły walki w zwarciu i wytrzymałość na 50 dystansu).
Chiny Unikalna infrastruktura – Wielka ściana: Odblokowuje zdolność konstruktora do budowy wielkiej ściany. Zapewnia wzrost obrony. Premię do złota, jeśli sąsiednie z innymi segmentami. Dodatkowa kultura i turystyka podczas przejścia przez drzewo technologiczne dla sąsiednich segmentów. Musi być zbudowany w linii wzdłuż granic twojego imperium.
Qin Shi Huang Unikalne umiejętności – Pierwszy cesarz: Budując cuda starożytne i klasyczne, możesz wydać opłaty budownicze, aby ukończyć 15% pierwotnego kosztu cudu. Budowniczowie otrzymują dodatkową opłatę.

Qin Shi Huang Wskazówki:

 • Podczas gry jako Qin Shi Huang: pożądanie cudów przede wszystkim, Qin Shi Huang ma zdolność budownicza do osiągnięcia zastraszającej kolekcji wczesnych cudów gry, więc używaj go szeroko. Z kolei cuda te pomagają zwiększyć postęp w epokach niezbędny dostęp do jednostek wojskowych i wielkiej ściany przydatnej do obrony przed zazdrośnymi spojrzeniami rywalizujących przywódców. Znaczny wzrost wzmocnienia zarówno badań technologicznych, jak i obywatelskich pomaga postępowi zarówno wzdłuż drzew, jak i zasilają się w dowolną liczbę typów zwycięstwa.
 • Grając przeciwko Qin Shi Huang, bądź świadomy jego Agenda: ściana 10 000 Li. Qin Shi Huang lubi Cywilizacja, które nie konkurują z nim o cuda i będzie budować cuda, gdy tylko jest to możliwe. Nic dziwnego, że nie lubi utraty cudu z innym Cywilizacja. Preferowaną religią Qin Shi Huanga jest taoizm.


Civilization: Egipt
Lider: Kleopatra

Egipt unikalne zdolność – iteru: +15% produkcji w kierunku okręgów i cudów, jeśli umieszcza się obok rzeki. Równiny zalewowe nie blokują umieszczenia dzielnic i cudów.
Egipt Unikalny jednostka – Maryannu Chariot Archer: Jednostka starożytna. Ma 4 ruch podczas rozpoczynania w otwartym terenie. Zastępuje ciężki rydwan (walka w zwarciu).
EGYPTA Unikalna infrastruktura – Sfinx: Odblokowuje zdolność konstruktora do budowy Sfinksa. +1 Wiara i +1 Kultura +2 Wiara, jeśli obok cudu. Można budować na równinach zalewowych.
Kleopatra Unikalna zdolność – panna młoda Morza Śródziemnego: Twoje trasy handlowe do innych Cywilizacja S zapewnia Egipcie +4 złoto. Inny Cywilizacja S 'Trady handlowe do Egiptu zapewniają im +2 jedzenie i +2 złoto dla Egiptu.

Wskazówki Cleopatra:

 • Podczas gry jako Kleopatra: jak najlepiej wykorzystując pozytywne staż, Kleopatra może ustanowić silny początek gry i rozpocząć budowanie cudów i sfinksów obok nich. Nawiązanie sprzyjających relacji z innymi przywódcami poprzez handel, szczególnie z przywódcami militarystycznymi, pomoże odwrócić swoje uwagi od niej w kierunku wrogów, którzy stanowią wyjątek od jej budynku imperium. Z sprytnym grą w całej epoki, gdy pojawia się późna gra, zwycięstwo kulturowe powinno zacząć wyglądać na szczególnie osiągalnego.
 • Grając przeciwko Kleopatrze, bądź tego świadomy Agenda: Królowa Nilu. Kleopatra lubi Cywilizacja z potężnymi wojskami i spróbuje sprzymierzyć się z nimi, aby uniknąć uszkodzenia konfliktów wojskowych. Nie lubi Cywilizacja ze słabymi wojskami.


Civilization: Francja
Lider: Catherine de Medici

Francja wyjątkowa zdolność – Grand Tour: +20% produkcji w kierunku cudów średniowiecznych, renesansowych i przemysłowych. Turystyka z cudów każdej epoki jest podwojona.
FRANCJA UPELEKTALNA Jednostka – Garde Impériale: Jednostka w zwarciu epoki przemysłowej. +10 Siła walki podczas walki na kontynencie stolicy. Wielkie punkty ogólne są zdobywane za zabijanie jednostek.
FRANCJA UPEŁNI infrastruktura – CHâTeau: Odblokowuje zdolność konstruktora do budowy zamku. +1 Kultura. +2 Kultura Jeśli obok cudu. +1 złoto, jeśli obok luksusowego zasobu. Można zbudować tylko w sąsiedztwie rzek.
Catherine de Medici Unikalne umiejętności – Flying Eskadron Catherine: Ma 1 poziom widoczności dyplomatycznej większy niż zwykle z każdym Cywilizacja, którą się poznała. Otrzymuje zdolność do budowania dodatkowego szpiega z technologią zamków.

Catherine de Medici Wskazówki:

 • Podczas gry jako Catherine de Medici: Wiedza jest siłą, a skok na swoich rywali, jeśli chodzi o wiedzę, kto koncentruje się na tym, jakie priorytety jest głównym dobrodziejstwem podczas gry jako Catherine de Medici. Chciała budować cuda, ale jeśli zarówno Qin Shi Huang, jak i Kleopatra pożera się wszystkich, jej poziom Intel pozwoli jej skupić się na tych cudach, że wie, że może dostać się do pierwszej. Dobrze rozmieszczony CHâTeau (lub kilka) dodatkowo wzmocni korzyści z kultury cudów i szybko rozwiną ją przez drzewo obywatelskie. Catherine de Medici’s Garde Impériale są doskonałymi obrońcami kontynentu, od którego zaczyna się, a więc rozszerzenie w pobliżu domu powinno być faworyzowane przez to na kontynentach.
 • Grając przeciwko Catherine de Medici, bądź tego świadomy Agenda: Czarna królowa. Catherine de Medici zyska jak najwięcej szpiegów i jak najwięcej dostępu dyplomatycznego. Jest tak wścibska. Ona nie linuje Cywilizacja, która ignoruje działania szpiegowskie. Preferowana religia Catherine de Medici to katolicyzm.


Civilization: Grecja
Lider: Gorgo

Grecja unikalna zdolność – Republika Platona: Jeden dodatkowy szczelinę polityki wieloznacznej w każdym rządzie
Grecja unikalna jednostka – Hoplite: Jednostka starożytnej epoki. +10 Siła walki, jeśli jest co najmniej jedna sąsiednia jednostka Hoplite. Zastępuje Spearmana.
Grecja unikalna infrastruktura – Acropolis: +1 Kultura z każdego sąsiedniego cudu. +1 Kultura z każdej sąsiedniej dzielnicy. +1 Kultura z każdego sąsiedniego centrum miasta. Zastępuje teatr Square District.
Gorgo Unikalne umiejętności – Thermopylae: Zwycięstwa bojowe zapewniają kulturę równą 50% siły walki pokonanej jednostki.

Gorgo Wskazówki:

 • Grając jako Gorgo: Podobnie jak jej grecki odpowiednik, Peryless, Gorgo jest władcą kultury wczesnej gry i długoterminowym dobroczyńcą elastycznego rządu. Jednak w przeciwieństwie do Peryless, Gorgo jest dobrze odpowiedził wyjściem i pokonaniem kultury, z jednostkami wroga, takimi jak Candy z PIñata. Jej zdolność Thermopylae sprawia, że jest szczególnie kłopotliwa dla bardziej spokojnych przywódców, którzy mogą również kontynuować zwycięstwo kultury jako atakowanie ich dobrze przygotowaną siłą w późnej grze może zmusić ich do paniki. Podczas gdy starają się przeciwdziałać potężnemu wojskowi Gorgo, wzmocnionym silnym systemem rządowym, może zbierać kulturę, gdy jaskinie w głowach. Śliczny.
 • Grając przeciwko Gorgo, bądź tego świadomy Agenda: z tarczą lub na niej. Gorgo nigdy nie zrezygnuje z przedmiotów podczas negocjacji pokojowych, a ona lubi Cywilizacja, która idzie za kategorią. Nie lubi Cywilizacja, które przyjmują przeciwne podejście lub nigdy nie poszły na wojnę.


Civilization: Indie
Lider: Gandhi

Indie Unikalne umiejętności – Dharma: Otrzymuje bonusy przekonań obserwujących w mieście z każdej religii, która ma co najmniej 1 naśladowcę.
India Unikalna jednostka – Varu: Montowana epoka klasyczna. Zastępuje jeźdźca, ma 2 ruch i 40 ataków w zwarciu. Wyrządza -5 siły walki na wszystkie sąsiednie jednostki wroga.
India Unikalna infrastruktura – Stepwell: Odblokowuje zdolność konstruktora do konstruowania steja. Nadaje 1 jedzenie i +1 mieszkań. +1 Wiara jest przylegająca do świętego miejsca (z feudalzmem). +1 Dodatkowe jedzenie, jeśli sąsiaduje z farmą (z profesjonalnym sportem). Nie można zbudować na wzgórzach ani przyległych do innego Stepwella.
Gandhi Unikalne umiejętności – Satyagraha: +5 Wiary dla każdego Cywilizacja (w tym Indie), którą poznali, która założyła religię i jest obecnie na wojnie. Przeciwnie Cywilizacja otrzymaj podwójne znużenie wojenne za walkę z Gandhi.

Wskazówki Gandhi:

 • Grając jako Gandhi: korzystne rozprzestrzenianie się religii w całym jego imperium, zarówno jego własnych, jak i innych Cywilizacja s ’, czyni Gandhi potężnym graczem religii. Wykorzystanie umieszczenia dzielnic świętych witryn z Stepells zapewnia stale gromadzącą się bonus zarówno dla religii, jak i rozwoju miasta. Utrzymanie pokoju jest kluczowym czynnikiem dla Gandhi i premii wiary, którą otrzymuje dla innych Cywilizacja również w pokoju może uczynić go użytecznym mediatorem. Jeśli zostanie zaatakowany, jego jednostka VARU jest przydatna do osłabiania jednostek atakujących. Podczas gdy zwycięstwo religii jest najprawdopodobniej, w jego ujęciu jest również zwycięstwo nauki lub kultury. Nie kuszą się ciemną stroną przez duży czerwony przycisk przymocowany do nukle.
 • Grając przeciwko Gandhi, bądź świadomy jego Agenda: Peacekeeper. Mężczyzna kochający pokój, Gandhi nigdy nie ogłasza wojen, za które może zostać uznany za podżegacz, i spróbuje zaprzyjaźnić się z tymi, którzy utrzymują pokój. Nie nienawidzi zbyt wiele w życiu, ale nienawidzi Warmongerów. Preferowaną religią Gandhi jest hinduizm.


Civilization: Rosja
Lider: Piotr

Rosja wyjątkowa zdolność – Matka Rosja: Dodatkowe terytorium po założycielskich miastach. +1 Faith i +1 produkcja z tundry.
Unikalna jednostka Rosji – Cossack: Jednostka z epoki przemysłowej. Zastępuje kawalerię i jest silniejsza niż kawaleria. Zyskuje +5 siły walki podczas walki lub przylegającej do jego domowego terytorium. Może się poruszać po ataku, jeśli pozostaną punkty ruchu.
Rosja wyjątkowa infrastruktura – Lavra: Twoja granica miasta rośnie o jedną płytkę za każdym razem, gdy w tym mieście wydawana jest wielka osoba. Zastępuje dzielnicę świętej strony.
Peter Unikalny zdolność – Wielka ambasada: Otrzymuje naukę lub kulturę z tras handlowych do Cywilizacja, które są bardziej zaawansowane niż Rosja (+1 na 3 technologie lub obywatelskie z przodu)

Peter Tips:

 • Grając jako Piotr: wielki ekspansja, rozprzestrzenianie się Piotra jest ogólnie spokojne i w dużej mierze łatwe. Większe terytorium początkowe otaczające jego miasta jest wzmocnione jego zdolnością do rozszerzenia jego terytorium, ilekroć wydaje wielką osobę. Daje to Peterowi wiele opcji budowania i gromadzenia zasobów, które może wykorzystać, aby wzmocnić swoją pozycję z innymi liderami poprzez handel. Podobnie, jeśli znajdzie się w tyle za innymi przywódcami, korzystne umowy handlowe mogą czerpać korzyści z jego zdolności do wchłaniania nauki i kultury od innych Cywilizacja s, ostatecznie katapultowanie go na głowę paczki w wyścigu do wielu warunków zwycięstwa.
 • Gra z Peterem, bądź świadomy swojego Agenda: Westerniser. Piotr jest dla nich przyjazny Cywilizacja, które są przed nim w nauce i kulturze. Nie lubi Cywilizacja, w których brakuje nauki i kultury. Preferowaną religią Piotra jest wschodnia ortodoksja.


Civilization: Sumeria
Lider: Gilgamesh

Sumeria Unikalne umiejętności – Epickie zadania: Kiedy uchwycisz placówkę barbarzyńską, otrzymasz nagrodę w wiosce plemiennej oprócz zwykłego złota. Zapłacić połowę zwykłego kosztu, aby nakładać jednostki państw miejskich.
Unikalna jednostka Sumeria – War -Cart: Jednostka starożytnej epoki. Silniejsze niż wszystkie inne jednostki początkowe. Brak kar przeciwko jednostkom przeciwbólowym. 4 ruch, jeśli ta jednostka zaczyna się w otwartym terenie.
Sumeria Unikalna infrastruktura – Ziggurat: odblokowuje zdolność konstruktora do budowy Ziggurat. +2 Nauka. +1 kultura, jeśli obok rzeki (wymaga historii naturalnej). Nie można budować na wzgórzach.
Gilgamesh Unikalne umiejętności – Adeventures of Enkidu: Mogą ogłosić wojnę każdemu na wojnę ze swoimi sojusznikami bez karmongera. Podczas wojny ze zwykłym wrogiem, oni i ich sojusznicy dzielą nagrody z pigułkami i dzielą zyski z bojowych, jeśli w granicach 5 kafelków.

Gilgamesh Wskazówki:

 • Grając jako Gilgamesh: The Man Mountain, z którymi wszyscy chcą się zaprzyjaźnić, Gilgamesh korzysta z niesamowicie potężnych bonusów wczesnej gry. Wysyłając wojenne zaczepy we wszystkich kierunkach, może czerpać ogromne korzyści poprzez eksplorację i zdziesiątkowanie barbarzyńskie z tymi szybko poruszającymi się jednostkami. Zdobycie dodatkowych chat Goody’ego jest zawsze zabawne, ale poważniejsza strona Gilgamesh jest postrzegana w jego niezrównanej wartości jako sojusznika, szczególnie w czasach wojny. Silny początek jest prawie gwarantowany, a dzięki sprytnej grze i utrzymywaniu korzystnych długoterminowych relacji z innymi liderami, jest dobrze przygotowany, aby ubiegać się o jeden z wielu warunków zwycięstwa.
 • Grając przeciwko Gilgamesh, bądź świadomy jego Agenda: Ally of Enkidu. Gilgamesh lubi Cywilizacja, które są gotowe tworzyć długoterminowe sojusze. Nie lubi nikogo potępiający lub atakujący swoich przyjaciół i sojuszników.

How do you rate Civilization 6 Lista liderów: programy lidera, cechy, umiejętności i unikalne jednostki ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *