Crysis 2: Jak Crytek uk pokonał hakerów

Startseite » Crysis 2: Jak Crytek uk pokonał hakerów
14. lutego 2024
5 minutes
50

By Jhonny Gamer

Ci, którzy grali wersję PC strzelca science fiction Crysis 2 online po wydaniu wie, że cierpiał z powodu oszustów.

Ale Crytek UK, który stworzył część gry wieloosobowej, zwalczyła wiele exploitów i hacków używanych przez tych oszustów, aby uzyskać nieuczciwą przewagę w grze. Przed główną konferencją na konferencji Rozwój w tym tygodniu studio z Nottingham ujawniło Eurogamer, jak to zrobiło i jak oszuści zyskali przyczółek.

Korzystając z hacków, gracze mogli dać sobie dodatkowe punkty, wywołać nieskończone kody energetyczne i wykorzystywać błędy, które oznaczały, że nie musisz przeładowywać ani cierpieć z powodu odrzutu.

Wszystko to przyczyniło się do nieuczciwej przewagi.

„Mieliśmy dla nas otwarte okna łatek i chodziło tylko o uzyskanie odpowiednich poprawek do odpowiednich łatek i jak najszybciej zaprowadzenie ich do społeczności” – powiedział Eurogamer Mark Tully, Crytek.

„Jedną rzeczą, którą mieliśmy po naszej stronie na komputerze, gdzie miała miejsce większość hakowania, jest program dedykowanego serwera. Oznaczało to, że mieliśmy mnóstwo zaufanych partnerów, na których mogliśmy zaktualizować dedykowane oprogramowanie serwerowe. Prawdopodobnie zaktualizowaliśmy to około czterokrotnie dla każdej łatki klienta, z którą zaktualizowaliśmy użytkownika końcowego.

„Za kulisami działo się wiele rzeczy, aby złapać oszustów na dedykowanych serwerach i po prostu kopnąć je z gry. Prawdopodobnie tam było wiele wysiłków.

„To, co ludzie widzieli, kody, które pewnego dnia pracowali, nagle nie działałyby następnego dnia. To był tylko serwer został zaktualizowany.”

Ale jak Crysis 2, potrójna, głośna wieloplatformowa gra od sprawdzonego programisty, wysyłka z taką podatnością na oszustwo?

Według Crytek uk, deweloper po prostu nie spodziewał się, że gra zostanie zhakowana na skalę.

„Czuliśmy, że gra wydawała się przyciągać wiele uwagi hakerów i oszustów” – powiedział Tully. „Więcej niż się spodziewaliśmy.”

CryEngine 3, silnik gier należący.

„Cryengine jako całość jest bardzo modną rzeczą” – wyjaśnił Tully. „To bardzo elastyczny silnik. Szczególnie na komputerze PC jest wiele haczyków, które może zostać odsłonięte, których nie powinno być odsłonięte.

„Oczywiście z pchnięciem na konsole, które tak naprawdę nie cierpią z powodu tego samego rodzaju hakowania i wykorzystywania do poziomu, jaki wykonują na PC, nie było to tak samo skupione, musimy przejść przez wersję na PCDrobne grzebień zębów i zamknij wszystkie te drzwi, z których wiele nie byliśmy szczególnie zaznajomieni, nie byli tacy, których faktycznie dodaliśmy w trybie wieloosobowym, ale te, które przyszły z Cryengine, jeśli to zrobisz.

„Prawdopodobnie było to coś, na czym skorzystalibyśmy z spędzenia czasu.”

A gdyby mógł wrócić i ponownie stworzyć grę, Crytek UK nie powtórzy swoich błędów.

„Rzeczy, które zrobiliśmy, to rzeczy, jeśli myśleliśmy o tym wcześniej i wiedzieliśmy, że tak się stanie, moglibyśmy to zrobić” – wyjaśnił główny programista Crytek uk Pete Hall.

„Na przykład na komputerze ludzie byli w stanie edytować niektóre dane w grze, a następnie zagrać online, co wcale nie było naszą intencją. To był tyle robaka, co cokolwiek innego.

„Takie rzeczy na pewno ustalilibyśmy w mgnieniu oka.”

Teraz, cztery miesiące po wydaniu, Crytek jest zadowolony ze stanu Crysis 2 online dla wielu graczy.

Crytek niedawno wydał łatkę DirectX 11 dla wersji PC w grze, która pozwala osobom z potężnymi komputerami na zwiększenie grafiki.

To ostatnia łatka zaplanowana przez Crytek, potwierdził Tully.

Ale deweloper obiecał zanurzyć się w poparciu gry, jeśli pojawi się hack, który wymaga uwagi.

„Jesteśmy stosunkowo zadowoleni z tego, jak rzeczy są w tej chwili” – powiedział Hall. „Ale zawsze jest coś, czy ludzie oszukują, że naturalnie nieustannie szukają przewagi nad innymi graczami. Więc nowe rzeczy wyjdą na jaw i prawdopodobnie będziemy chcieli wrócić i spojrzeć na nich tak, jak robią.

„Ale nie sądzę, że jest coś, o czym wiemy, w tej chwili desperacko chcemy naprawić.”

Crytek UK mocno mówi się, że pracuje nad TimePlitters 4 na nową generację konsol domowych.

Studio odmówiło potwierdzenia, że tak było dla Eurogamer, ale powiedziało, że w pracach jest wiele nowych projektów, i przysięgało, że nie będą cierpieć z powodu hakowania i oszukiwania w ten sam sposób Crysis 2 tak.

„Zamknęliśmy większość z nich, więc nie spodziewałbym się tych samych problemów w przyszłych tytułach” – podsumowała Tully.

„To ciągła bitwa z hakerami. Jest ich o wiele więcej niż nas.”

How do you rate Crysis 2: Jak Crytek uk pokonał hakerów ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *