Czy nowy łatek PS4 Pro Pro Final Fantasy 15 trafił 60 fps?

Startseite » Czy nowy łatek PS4 Pro Pro Final Fantasy 15 trafił 60 fps?
19. lutego 2024
4 minutes
36

By Jhonny Gamer

Tuż przed wydaniem Final Fantasy 15, Square-Enix drażnił się z aktualizacją Umożliwiłoby to szybsze wskaźniki klatek podczas gry na PlayStation 4 Pro. Teraz, trzy miesiące później, wersja 1.05 jest wreszcie dostępny, obiecując zwiększoną wydajność do 60 klatek na sekundę. Ale czy końcowy wynik faktycznie pasuje do docelowego stopy ramki-i mają kłopotliwe problemy związane z umieszczeniem ramek w trybie 1800p/4K?

Przed przybyciem tej łatki użytkownicy otrzymali dwie opcje – lite i wysokie. Ten pierwszy upuszcza prezentację do rozdzielczości 1080p, jednocześnie dostarczając gładkie, stabilne 30 klatek na sekundę. Ten tryb na PS4 Pro był naszym zalecanym sposobem gry w Final Fantasy 15 ze względu na jego spójność – fakt, że ogólnie. Tryb wysoki uderza rozdzielczość do 1800p za pomocą szachownicy i wprowadzono ulepszone funkcje wizualne, ale spójne ustawianie ramek nie było egzekwowane, co prowadzi do bardzo szarpanej gry w ruchu.

Z 1.05 Zainstalowane tryby Lite i High są nadal dostępne opcje, ale przy dodaniu nowego trybu wyższego stopnia ramki zniknęła nasza jedyna trasa do gry FF15 z spójnym ustawianiem ramek. Tryb lite zasadniczo odblokowuje stopień ramki, ale wydajność nie osiąga niczego, co jest jak motted 60 fps, zamiast tego uśredniając około 45 klatek na sekundę. Tymczasem tryb wysokiego jest taki sam jak kiedykolwiek – wizualizacje są piękne, ale spójność w aktualizacji 30 fps jest naprawdę słaba. Pokręcenie ramek zdecydowanie nie zostało naprawione. Jest to więc trochę wyboru Hobsona: pod względem wydajności opcje sprowadzają się do bardzo zmiennej odblokowanej ramy, w przeciwnym razie zamknięte 30 klatek na sekundę z niespójnym dostarczaniem ramek, co prowadzi do bardzo gwałtownego doświadczenia.

Oczywiste jest, że podstawowa konstrukcja silnika Final Fantasy 15 jest dostosowana do wrażenia 30 klatek na sekundę na platformach konsolowych na bieżącym generacji-rzeczywisty tryb 30 klatek na sekundę dla PS4 Pro zapewnia złudzenie działające przy niższym stopniu ramki ze względu na problemy z ustaleniem ramek, aPróby trybu Lite w pełni ukierunkowania 60 klatek na sekundę bez wymaganego poziomu wydajności. W pewnym sensie łatka 1.05 faktycznie wydaje się być krokiem wstecznym, w przeciwieństwie do pożądanego aktualizacji.


Nowa łatka 1.05 Przeanalizowane dogłębnie – stopa ramek jest wyższa, ale ogólne doświadczenie niekoniecznie jest lepsze.

W tym momencie zarówno Xbox One, jak i Standard PlayStation 4 zapewniają teraz płynniejsze doświadczenie. PS4 nadal wykazuje niewielkie problemy związane z rozstrzyganiem ramek, ale problem jest mniej wyraźny niż flagowy tryb Pro wysokiego. Xbox One używa adaptacyjnego rozwiązania V-Sync, które wytwarza całkowicie płynne rozmieszczenie ramek, co prowadzi do stabilnego wrażenia. Istnieje dodatkowe spowolnienie na Xbox One i ogólnie niższa rozdzielczość, ale w tym momencie system Microsoft nadal zapewnia najbardziej spójny stopień ramki.

Square-Enix był otwarty na informacje zwrotne użytkowników podczas rozwoju gry, więc jest nadzieja. Jeśli na przykład można wyeliminować błędy w zakresie rozmieszczenia ram. Możliwe, że użycie tego samego adaptacyjnego rozwiązania V-Sync, które widzimy na Xbox One, może całkowicie wyeliminować problemy z układaniem ramek.

Kolejna opcja, która może poprawić sprawy, obejmowałaby zapewnienie użytkownikom wyboru między ograniczoną lub nieskomplikowaną stopą ramki, co mogłoby działać w dowolnym trybie. Miejmy nadzieję, że taka opcja zadowolę. Niestety, w tej chwili, PS4 Pro nie jest już naszym zalecanym sposobem na granie w Final Fantasy 15. Jeśli szukasz najbardziej spójnego wrażenia, Xbox One i Standard PlayStation 4 są na razie najlepszymi zakładami. Patch 1.05 dla PlayStation 4 Pro to jedna aktualizacja, którą chcielibyśmy odinstalować.

How do you rate Czy nowy łatek PS4 Pro Pro Final Fantasy 15 trafił 60 fps? ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *