Dead Space Remake: Post Patch PS5 + Series X/S Analiza wydajności

Startseite » Dead Space Remake: Post Patch PS5 + Series X/S Analiza wydajności
22. lutego 2024
10 minutes
39

By Jhonny Gamer

Oryginalny Dead Space była przetrwaniem horroru Masterclass – wysoce atmosferyczna i napięta gra akcji, która wykorzystała sprzęt konsoli siódmej generacji, aby dostarczyć coś naprawdę wyjątkowego. Około piętnastu lat i dwa pokolenia konsoli później, Dead Space został w pełni przerobiony dzięki nowoczesnym narzędziom, nowym nowym dzieł sztuki, wyrafinowanym funkcjom renderowania oraz odnowionym układom i treściom.

Jak John szczegółowo opisał, Dead Space jest na całości udany wysiłek remake. Jednak gra pojawiła się z poważnymi problemami, w tym całkowicie odblokowanymi wskaźnikami klatek w trybach jakości konsoli (i serii) w kodzie podglądu, co skutkuje wyjątkowo nierównomierną wydajnością, a następnie poważnymi problemami z jakością obrazu Z nałożeniem jednego dnia, a konsole obecne generacji mają surową, aliasową prezentację. Na lepsze i gorsze, aktualizacje pojawiły się na tym gorąco i szybkie, wymagające nie jednego, ale dwóch restartów naszego zasięgu – stąd późne przybycie tego elementu porównawczego.

Teraz informuje online sugerują, że gra’S wizualne są rzeczywiście rozwiązane. Więc co’jest obecnym stanem gry na obecnej generacji? I czy te miary rozwiązywania obrazów zaszkodzą wydajności?


Pełny film pokazujący różnice między wersjami PS5, Xbox Series X i serii S 2023 Remake Dead Space – zaktualizowany na podstawie najnowszej łatki.

Tak podsumować: podczas uruchomienia, Dead Space miało bardzo niezręczne cechy jakości obrazu dla gry obecnej generacji. W szczególności wersja PS5 wykazywała kilka bardzo dziwnych artefaktów w praktycznie każdym ujęciu. Geometryczne krawędzie często wyglądały na postrzępione i ząbkowane, rodzaj schowanego wzoru artefaktowego, który wyglądał prawie jak ostrze łańcuchowe. W Stills było to wystarczająco nieprzyjemne, ale w ruchu oznaczało to, że wersja PS5 ucierpiała z powodu wielu krawędzi aliasingu. Tekstury rozwiązywane również dziwnie, wyglądające na blokowe i cierpiące na rozpad w drobnych szczegółach. Znowu były czasowo niestabilne, co prowadzi do wielu migotania, gdy gra była w ruchu.

Wersje gry Xbox również miały problemy, choć ich nieszczęścia o jakości obrazu były nieco mniej wyraźne. To prawda, że widzieliśmy artefaktowanie w tych samych miejscach, co na PS5 – ale artefaktowanie wyglądało zupełnie inaczej. Artefakty obrazowe nadały tekstury i detale krawędziowi prymitywny wygląd o niskiej rozdzielczości, mieszając się nieco lepiej niż na PlayStation.

Ostatecznie wydaje się, że sprowadzało się to do zastosowania cieniowania o zmiennej prędkości (VRS). Ta technika zmniejsza szybkość cieniowania w częściach obrazu, w której jest mniej prawdopodobne, że jest to złagodzenie obciążenia GPU. Dead Space Pierwotnie szeroko wykorzystywane techniki w większości obszarów, które znajdowały się w cieniu lub wokół niego, co biorąc pod uwagę ustawienie, oznaczało, że wiele gier cierpiała z powodu straty i ciężkiego artefaktowania – nie spełniają standardów jakości obrazu dla nowoczesnej gry. PS5 nie obsługuje sprzętu VR, więc oprogramowanie, które wykorzystało funkcje MSAA PS5’GPU S został zaimplementowany. Coś w ramach oprogramowania VRS’Wydaje się jednak, że działa poprawnie, tworząc opisywane artefakty, które opisaliśmy.


Oto zbliżenie, które pokazuje, o czym mówimy – Wersja uruchom po lewej stronie, załatana po prawej stronie.

Teraz gra jest w znacznie lepszym miejscu, ponieważ VRS został całkowicie usunięty. To znacznie zwiększa jakość obrazu, zarówno na konsolach serii PS5, jak i Xbox. Gra nie jest doskonała wizualnie, ponieważ krawędzie mogą nieco rozbić się w ruchu, a obecne są pewne czasowe artefakty akumulacji, ale gra ogólnie osiąga ten sam poziom, co inne tytuły obecnej generacji – gładkie, szczegółowe i atrakcyjne.

Aby zrównoważyć szczegóły i wydajność, wszystkie konsole używają FSR 2 AMD.1.2 Upscaler obrazu, który wykorzystuje stosunkowo niską rozdzielczość wewnętrzną i skale do wyższej rozdzielczości wyjściowej. Różni się to według trybu, jako widoczne w poniższej tabeli. Zauważ, że rozumiemy, że gra ma dynamiczny system rozdzielczości, ale nie zostało to wykazane w naszym liczeniu pikseli. Interesujące jest również to, że gra nie wydawała się bardzo ucierpiała po usunięciu VR, ponieważ liczba pikseli jest prawie identyczna przed i po usunięciu tej funkcji w najnowszej łatce – być może gra miała wystarczającą ilość kosztów ogólnych GPU, aby zminimalizować różnicę wydajności, choć podważa to jego włączenie…

Liczba pikseli
FSR 2 Rozdzielczość wyjściowa
Seria s 900p 1440p
PS5 (wydajność) 936p 1440p
Seria X (wydajność) 972p 1440p
PS5 (jakość) 1296p 2160p
Seria X (jakość) 1296p 2160p

[NoEdit] Dead Space wydaje się atrakcyjny na wszystkich platformach i we wszystkich trybach, przy stosunkowo niewielkich różnicach między nimi
Dead Space Wydaje się atrakcyjne na wszystkich platformach i we wszystkich trybach, z stosunkowo niewielkimi różnicami.

Oprócz rozdzielczości i jakości obrazu, niewiele jest oddzielenia różnych trybów i konsol. Seria S wykazuje różnice w cieniowaniu otoczenia, ale nie jest to poważna regresja w porównaniu z serią X i PS5.

Podobnie tryby jakościowe w serii X i PS5 oferują okluzję otoczoną promieniową (RTAO), która wypełnia się w kieszeniach cienia znacznie bardziej realistycznie niż SSAO, które jest obecne, przyciemniające obszary zgodnie z sposobem zamknięcia światła powinno być zamknięte. Jest to najbardziej zauważalne w zakątkach pokoi lub spód większych struktur, plamki, w których geometria zamykania jest stosunkowo odległa od zacienionego obszaru. Mają teraz przyjemny gradient, który rozciąga się od atramentowej czarnej do w pełni oświetlonej, podczas gdy SSAO ma bardziej jednolity wygląd i stara się poradzić sobie z pewnymi rodzajami złożonej geometrii. To doceniane wspomnienie wizualne, chociaż oświetlenie jest nadal bardzo przyjemne z SSAO. Ale RTAO daje grę, która jest dodatkową felementem, gdzie się liczy, a jej aplikacja naprawdę odpowiada Wizualna konstrukcja Dead Space, która w dużej mierze opiera się na oświetleniu pośrednie.

Więc na froncie jakości obrazu, Dead Space jest znacznie ulepszony po najnowszej łatce – ale zmiany te osiągają koszt wydajności?

Zacznijmy od Xboxów. Seria S ma jeden tryb wizualny, który jest skierowany do 30 klatek na sekundę. Na szczęście jest to aktualizacja o wartości 30 klatek na sekundę, dostarczająca solidną 30, nawet pod trudną treścią. Jest jedna lub dwie momenty, w których gra może upuszczać ramki – szczególnie podczas dramatycznej sekwencji filmowej we wczesnej grze – ale jest prawie zamknięta 30. Oczywiście opcja 60 klatek na sekundę byłaby fajna, a wersja serii S miała odblokowany stopień ramki w okresie recenzji przed uruchomieniem, zwykle unosząc się między 40 a 60 fps. 30 klatek na sekundę jest zdecydowanie dobrym wezwaniem do zrównoważenia jakości obrazu i płynności wskaźnika ramek na konsoli, ale doceniono byt alternatywny tryb, który przyjął dalszy rozdzielczość dla lepszej wydajności, tak jak widzimy na innych platformach.


Tryb wydajności i tryb jakości występują podobnie, a RTAO jest jedynym głównym czynnikiem różnicującym - i jest to również subtelne
Tryb wydajności i tryb jakości występują podobnie, a RTAO jest jedynym głównym czynnikiem różnicującym – i jest to również subtelne.

Domyślnie seria X jest w trybie wydajności, który jest skierowany. Są tutaj częstsze krople, ale zwykle są one odizolowane do jednej lub dwóch klatek w ciągu kilku sekund – rodzaje stawek ramowych, których wielu graczy nie zauważa. Ten sam film, który powoduje znaczne spadki na S, wykazuje tutaj to samo zachowanie, ale inne podatkowe momenty odtwarzają się w zamkniętej 60. Nie mogłem jednak w ogóle upuszczać trybu jakości, więc płynie o zamkniętych 30 klatkach na sekundę. Możliwe, że może zanurzyć się w wybranych okolicznościach, ale jeśli tak, to jest dość rzadkie.

Wersja PS5 domyślnie ma na celu 60 klatek na sekundę w trybie wydajności, który ponownie utrzymuje się na stałym poziomie. Istnieją tutaj nieco znaczące potykania się ramy – jednorazowe krople ramki na serii X są często nieco bardziej przedłużone na PS5 – ale poza tym jest zablokowany. To trochę bardziej niestabilne, ale nie zauważyłem niczego naprawdę rażącego. Opcja jakości jest jednak w zasadzie idealnym lustrem serii X, działa z doskonale stabilnym 30 klatek na sekundę w moich testach.

Czy istnieje kara wydajności? Być może – ale jest ograniczony do 1-2 FP, a i tak są stosunkowo rzadkie.

Aby odpowiedzieć na pytanie postawione wcześniej, wydaje się, że nie ma znaczącej regresji pod względem wydajności po łatce – wskaźniki ramek mogą być nieco obniżone w niektórych scenach, ale nie w żadnym zakresie, o które warto się martwić.

Oprócz podstawowych liczb stawek ramowych, był jeszcze jeden problem, który chciałem poruszyć, który czasami wpływa na wszystkie platformy konsolowe. Podczas przejścia gra może chwilowo zatrzymać się na kilka klatek w wybranych przypadkach – jak podczas zejścia tej rampy w rozdziale trzecim. Gra nadal technicznie aktualizuje obraz każdą ramkę, jeśli przyjrzysz się uważnie, ale w przeciwnym razie zachowuje się jak krótka jąkanie.

Ostatecznie chociaż wszelkie problemy z wydajnością nie stanowią niczego więcej niż drobne spory. Dead SpaceWskaźniki ramek nie są bezbłędne, ale gra oferuje stabilne wrażenia na wszystkich platformach konsolowych, z najnowszą łatką wykazującą prawie identyczne rozdzielczości i wydajności jako wersja uruchamiania, ale z znacznie czystszą prezentacją i znacznie ulepszoną jakością obrazu i znacznie ulepszoną jakość obrazu.

Jako wielki fan oryginału Dead Space, jestem pod wielkim wrażeniem ogólnej jakości tego remake’u. Został przeglądany od góry do dna, ale nadal wydaje się, że jest to gra źródła na wszystkie sposoby. Pomaga oczywiście, że wygląda doskonale, z pięknym designem wizualnym i wysokiej jakości zasobami w połączeniu z zdolną technologią renderowania odmrożenia. EA Motive wyprodukował jeden z najbardziej utalentowanych działań remaketycznych w najnowszej pamięci.

To’Dobra rzecz, że gra jest też tak zabawna, biorąc pod uwagę, że jest to drugi pełny element porównania konsoli’Wykonane Dead Space – początkowy film i towarzyszący artykuł zostały w pełni wyprodukowane i gotowe do wyjścia, gdy otrzymaliśmy wiadomość, że poprawka jest przychodząca do gry’S Problemy z jakością obrazu. Tak późno w zeszłym tygodniu, gdy aktualizacja była dostępna dla wszystkich konsol, wróciłem do pracy – a wielkość poprawy była natychmiast oczywista.

Więc teraz, gdy najbardziej rywalizacja optymalizacji wydajności gry została odrzucona, wydania konsoli są w doskonałej formie i są wyposażone w ciepłe zalecenie DF.

okno.rodzic.Googletag = okno.rodzic.Googletag ||{cmd: []};okno.rodzic.Googletag.CMD.push (function () {okno.rodzic.Googletag.pubady ().SETARGEGING („APESTER”, „Załadowany”);});
const sendtopiwik = (akcja, nazwa) =>

How do you rate Dead Space Remake: Post Patch PS5 + Series X/S Analiza wydajności ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *