Destiny: Rise of Iron Record Book – Nagrody i jak ukończyć życie egzotyczne, twarde jak żelazo i inne kamienie milowe

Startseite » Destiny: Rise of Iron Record Book – Nagrody i jak ukończyć życie egzotyczne, twarde jak żelazo i inne kamienie milowe
13. marca 2024
18 minutes
35

By Jhonny Gamer

Po wydaniu książek o pierwszych momentach triumfu wydarzenia w Destiny, Bungie wprowadził Rise of Iron Record Book dla wszystkich twoich osiągnięć i celów osiągniętych w trzecim roku gry.

To jest zasadniczo katalogowe twoje postępy we wszystkich różnych trybach gry i daje nagrody po drodze – od ekskluzywnych zestawów zbroi i emblematów, po kosmetyczne elementy między znaczącymi kamieniami milowymi. Dla tych, którzy chcą pretekstu, aby trzymać się cotygodniowych zajęć, a następnie podążanie za książką jest drogą do zrobienia.

Rise of Iron Record Book Rewards

Zauważ, że wszystkie żelazne nagrody zbroi dają zestaw dla każdego z trzech podklas, wszystko na poziomie światła 340. To, co czyni go wyjątkowym, to jeden z niewielu zestawów pancerzy, których można użyć ozdób z.

Ranga 2: Żelazny pancerz: ramiona
Ranga 4: Żelazna zbroja: nogi
Ranga 6: Iron Song Shell (Ghost)
Ranga 8: Żelazna zbroja: klatka piersiowa
Ranga 10: Żelazna zbroja: głowa
Ranga 12: Wspomnienia żelaza (emblemat)
Ranga 14: Zimowy koniec (strzelba)
Ranga 16: Żelazna zbroja: przedmioty klasowe
Ranga 18: Banner nieprzebudowany (zbroja shader)
Ranga 20: Raz i przyszłość (statek)
Ranga 22: Dni żelaza ozdoby
Ranga 26: Tarcza miasta (emblemat)

Oprócz powyższego, każda nieparzysta ranga (3, 5, 7 itd.Wszystkie znane kamienie milowe Rise of Iron Record Book i jak je uzupełnić

Poniższe listy zawierają wszystkie cztery strony książki rekordu (poczynając od strony drugiej, po liście nagród pierwszej) z każdym wpisem wymienionym z lewej strony, a następnie prawej. Każdy kamień milowy nagradza Cię Rise of Iron Book XP, zbliżając się do następnej rangi i powiązanej nagrody.

Iron Rising (Story / Quests, strona 2)

Powstanie żelaza – „Uzupełnij wzrost linii misji żelaza”
Zagraj w każdy główny rozwój Iron Story Mission, od otwierającego króla góry do żelaznego grobowca. Jest obowiązkowy dostęp do większości wzrostu treści żelaza, więc otrzymasz to, gdy naturalnie grasz w rozszerzenie.Uhonorowanie przeszłości – „Zbierz wszystkie osiem żelaznych artefaktów” (ogółem)
Każdego tygodnia masz okazję wykonać „szlachetne czyny” w Plagiuelands w cotygodniowym zadaniu, co pozwoli ci zdobyć jeden z trzech dostępnych artefaktów od dostawcy żelaznej Temple, Tyry Karn. Ponieważ możesz to wykonywać tylko raz w tygodniu, zajmie to co najmniej osiem tygodni (chyba że masz wiele postaci), aby uzyskać wszystkie osiem artefaktów. Szczegóły dotyczące wykonania zadania i tego, co robi wszystkie osiem przedmiotów, można znaleźć w naszym powstaniu żelaznych artefaktów strona.

Mroźna zimowa noc – „kompletne uderzenia w noc” (łącznie 5)
Każdego tygodnia będzie dostępny nowy, dodatkowy strajk „napadowy”, aby wybrać od reżysera, łącząc wrogów na poziomie 360 z zestawem trudnych modyfikatorów, które sprawiają, że wyzwanie jest wyjątkowo trudne. Zbliżanie się tak blisko 400 czapki na poziomie światła jest doradzany, a wchodzenie z trzyosobową furią jest obowiązkowe. Wypełnij pięć z nich przez pięć tygodni, aby uzyskać kamień milowy.

Życie egzotyczne – „Uzupełnij wszystkie egzotyczne zadania wzrostu żelaza” (4 ogółem)
To ma dostęp do i w pełni kompletne egzotyczne zadania broni dodane w nowym rozszerzeniu. Chociaż możliwe jest, że jest tam więcej niż cztery (ukryte, czy dodane), są to zadanie Gjallarhorn, Zadanie cierniste, Khvostov Quest i wybuch Prime Quest. Niektóre wymagają innych działań, aby rozpocząć – takie jak zarabianie w nagrodach lub ukończenie najazd w określony sposób, aby odblokować – więc przeczytaj, jak zacząć każdy z nich, aby można je było tak łatwo ukończyć, jak to możliwe.

Metal and Ciało – Uzupełnij zadanie „Metal and Flesh”
To jest krótka misja Shiro-4 w żelaznej świątyni, w której ukończyłeś gniew maszyny Trzech podstawowych bossów RAID. Niezależnie od tego, czy skończysz je w kolejności, czy przyjmujesz bossów poza kolejnością podczas różnych sesji (jeśli na przykład dołączasz do punktu kontrolnego), gdy wykonasz wszystkie trzy, wróć do Shiro-4, aby zaznaczyć ten kamień milowy z listy.

Strajk – „Pełne uderzenia w Śiva Kryzys Strikes Playlist ”(ogółem 20)
To sprawiło, że ukończyłeś 20 normalnych strajków w Siva Kryzys Lista odtwarzania, a nie na heroicznym (350 światło) trudności. Choć teoretycznie sprawia, że jest to proste, dość szybko strzelisz obok wymagań światła, co czyni go trochę szlifowaniem. Mamy nadzieję, że Bungie łata to, aby zawierać to drugie, ale jeśli chcesz to zrobić wcześniej niż później, trzymaj się podcastu i wysadzaj go z przyjaciółmi na wysokim poziomie, aby wyciągnąć drogę.

Hard jak żelazo – „Całkowicie rozszerzenie misji żelaza na trudnej sytuacji” (ogółem 10)
To sprawiło, że ukończyłeś 10 misji opowieści na najtrudniejszych warunkach. Ponieważ istnieją tylko 5 misji opowiadania, oznacza to odtwarzanie misji w kółko, aby je odblokować. Aby to ułatwić, wybierz jedną z krótszych misji – takich jak Pobierz Complete Lub ściany zejdź – można szybko przejechać, zanim zakończysz, zabijając fale wrogów w finałowym pokoju, zajmując może pięć do 10 minut na bieg, a nawet szybciej z przyjaciółmi. Z pewnością jest to grind, ale mam nadzieję, że zajmie tylko godzinę.

Patrol z nim – „Ukończ cotygodniowe zadanie patrolowe” (łącznie 5)
Oprócz cotygodniowej misji artefaktowej Shiro-4 da ci misję „Plagiuelander” raz w tygodniu, w której wykonujesz 15 misji patrolowych, 5 patrolów zabijania, 3 zabójstwa i 3 patrole kwarantanny. Na wyższych poziomach lub z przyjaciółmi łatwo jest przez nie przejść, a pod koniec jedyną trudnością jest znalezienie typów misji, które jeszcze zrobiłeś, więc być może będziesz musiał wskoczyć na wróbla, a następnie odwiedzić każdy główny obszar, w którym misjepojawić się. Jeśli nie ma szczęścia, wróć do reżysera i ponownie w patrol. Poza księgą Kamilną, misja zapewnia również zdrową reputację, więc warto być na bieżąco z notowaniem większej liczby pakietów frakcyjnych i łupów na wysokim poziomie.

The Plagiuelands (Story / Patrol, strona 3)

Skrupulatny kolekcjoner – „Zbieraj uśpione klastry Śiva” (ogółem 15)
Rise of Iron zawiera w sumie 30 przedmiotów kolekcjonerskich w trakcie gry, od misji fabularnych, patrolu Plagiuelands, strajków, a także nalotów. Ten kamień milowy ma tylko połowę z nich, co jest możliwe bez konieczności pasowania z innymi graczami, i możesz dowiedzieć się, gdzie najłatwiej dla ciebie jesteś w naszych uśpionych lokalizacjach klastrów Siva strona.Jaki jest zastosowanie – „Użyj oferty SIVA, klucze Splicer, szkieletów, przekaźników Intel, tokenów Isenfyre i klawiszy pamięci podręcznej Siva” (ogółem 25)
Ten kamień milowy używasz wielu różnych rodzajów nowych przedmiotów wprowadzonych w Rise of Iron. Niektóre – takie jak klawisze splicer, przekaźniki Intel i tokeny Isenfyre – są zobowiązane do uzyskania dostępu do nowych obszarów;Klucze szkieletu są używane do otwierania skrzyń na końcu uderzeń, a klucze do pamięci podręcznej Siva Otwórz określone skrzynie podczas nalotu. Prawdopodobnie ukończysz to, nie zdając sobie sprawy z wielu działań ekspansji, ale jeśli jesteś w pośpiechu lub walczysz, poprzedni zestaw jest najłatwiejszy do uprawiania, ponieważ musisz tylko zapuścić się w patrolu Plagiuelands, aby zlokalizować i używać. Kliknij odpowiednie linki, aby dowiedzieć się, gdzie konkretnie, aby zdobyć każdy z nich i jak z nich korzystać.

Scout Scout – „Complete Patrols in the Plagiuelands” (ogółem 30)
Udaj się do patrolu Plagiuelands (nie wanilii kosmodromu) i uzupełnij wszystkie 30 misji patrolowych wybranych, aby zdobyć ten kamień milowy. Dostaniesz to, gdy podejmiesz kamień milowy „patrol z nim” na drugiej stronie, w przeciwnym razie misje patrolowe Kill – które po prostu zabijasz wystarczającą liczbę wrogów, aż wskaźnik będzie pełny – jest najłatwiejszy i najszybszy, jeśli chcesz, jeśli chceszAby to zakończyć tak szybko, jak to możliwe.

Odzyskiwanie Plageuelands – „Zabij wrogów w Plageuelands” (ogółem 2000)
To sprawia, że zabijesz dowolny typ wroga – od SPLICER upadł do Hive – podczas gdy w Plagiuelands. To nie tylko okłada misje patrolowe, ale także inne typy aktywności, a łatwo to odblokujesz, gdy grasz rozszerzenie naturalnie lub zaczniesz zaznaczyć inne kamienie milowe w książce rekordu. 2000 brzmi dużo, ale udało nam się to w pierwszym tygodniu, więc nie poconaj się!

Cenne rzeczy – „Otwarte skrzynie w patrolu Plagiuelands” (ogółem)
Kropkowane wokół obrzeży patrolu Plagiuelands to jaskinie, które mają losowe szanse na zawarcie klatki piersiowej z asortymentem łupów (zwykle materiałów planetarnych, być może Engram). Na ścianie jest para naprzeciwko gigantycznego tankowca w łusce giganta, a więcej przez resztę Plagiuelandów do odkrycia. Najłatwiej jest wpaść w jaskinie, gdy je przepuszczasz podczas robienia innych rzeczy w patrolu, a nadgodziny, które znajdziesz, dość łatwo się sumują.

Udowodnij swój metal – „Kompletne nagrody dla żelaznych lordów” (ogółem 30)
Każdego tygodnia, żelazny sprzedawca świątyni Shiro-4 rozdanie czterech cotygodniowych nagród żelaznych Lord za zajęcia w Plagiuelands, takie jak wykonywanie wydarzeń publicznych, wygrane Archon’s Forge i wiele innych. Chwyć je w tym samym czasie, że będziesz robić kamienie milowe „Honoring the Past” i „patrol z nią” (otrzymywanie nowego artefakty. Jedyne trudne są kuźnia Archona, ale wyjaśniamy, w jaki sposób możesz uzyskać konkretne zwycięstwa dla wrogów, których potrzebujesz w naszym Archon’s Forge wyjaśnienie. Tak czy inaczej, 30 zajmie kilka tygodni, więc odejdź na to i dotrzesz tam na czas.

Gracz zespołowy – „Osiągnij złote medale w wydarzeniach publicznych w Plagielands” (ogółem)
Jak w przypadku innych obszarów patrolowych w Destiny, od czasu do czasu spotkasz wydarzenia publiczne – takie jak Warsat lub Fallen Walker – podczas gdy w nowej przestrzeni Plagiuelands, którą ty i inni gracze musicie ukończyć. Spotkasz ich naturalnie, gdy robisz inne kamienie milowe patrolowe, ale jeśli walczysz lub chętnie skończysz, to używając abstrakt lub po prostu ukończenie wydarzeń dla kucych Archona będzie się liczyć, a ponieważ musisz zrobić 20 dla poniższego kamienia milowego, tak czy inaczej, dostaniesz to dość łatwo.

Archon’s Forge – „Survive the Devil SPLICERS 'OFERTUGHT W THE LUCKE (20)
W ramach Plagiuelands powstaje Iron’s Gip on Court of Oryx o imieniu Archon’s Forge, który widzi,. Jest kilka rzeczy, które należy wiedzieć o uruchomieniu i uzupełnieniu ich pomyślnego, że zagłębiamy się w naszą pełną kuźnię Archon Wyjaśniający, ale korzyścią jest to, że będziesz również wykonywać inne kamienie milowe, takie jak „gracz zespołowy” i prawdopodobnie niektóre z kamieni milowych „udowodnij swoje metalowe”.

Wrath of the Machine (RAID, strona 4)

W pełni naładowane – „Rzuć opłaty Śiva w gniew nalotu maszynowego” (ogółem 250)
W całym gniewie nalotu maszynowego Będziesz musiał wyrzucić ładunki siva – czarne bomby – podczas różnych faz bossa. Kilka biegów – zwłaszcza jeśli w kółko wytarniesz – zobaczysz ten tyk. Jeśli walczysz, zmieniając role, abyś mógł to częściej pomoże, i / lub odtworzyć drugą fazę walki z bossem Vosika, w której gracze rzuca się wokół tuzina, aby to wyczyścić.Skarb -Poszukiwanie – „Otwórz pamięci podręczne Śiva w gniewu nalotu maszynowego” (ogółem 40)
Przez cały czas nalotu są cztery gniew ukrytych skrzyń maszynowych zawierające łupy premiowe, być może obejmujące fragmenty kluczowe lub Engrams SIVA. Za każdą rozgrywkę na rajd upewnij się, że znajdziesz te skrzynie i otwórz je, aby zacząć odrywać ten kamień milowy. Możesz otwierać każdy raz w tygodniu, więc zajmie się wiele rozgrywek do osiągnięcia, ale między uzyskaniem wybuchu Prime Quest I przyszłe tryby trudnych i możliwych wyzwania, prawdopodobnie będziesz go prowadzić wiele razy.

Zmień kanał – „Zniszcz Śivę-Control LED Monitors w gniewie nalotu maszyny ”(ogółem 50)
Podczas drugiej fazy Vosik Boss, Musisz zniszczyć monitor, który miga po fazie rzucania bombą. Przy regularnym udanym biegu niszcząc wokół tuzina monitorów, prawdopodobnie dostaniesz to, gdy naturalnie ćwiczysz podczas pierwszych kilku prób, w przeciwnym razie dostaniesz go podczas przyszłych biegów RAID.

Volt Shephard – „Dostarcz napięcie do spinnerów Foundry w gniewu nalotu maszynowego” (ogółem 150)
Na samym początku nalotu, podczas pierwszego Vosika Bossa Spotkanie, trzech graczy musi zyskać napięcie i rozładować na jednej z trzech stacji w lewej, środkowej i prawej stronie mapy. Podobnie jak poprzedni kamień milowy „Zmień kanał”, możesz mieć trudności z uzyskaniem tego z praktyki samej, ponieważ faza otwierająca jest łatwiejsza niż reszta nalotu, ale prowadzenie wielu sesji przez cały okres życia Iron powinien pomóc.

Smash the Machine – „Pokonaj bossów w gniewie nalotu maszyny” (ogółem 30)
Podobnie jak w przypadku innych kamieni milowych RAID, otrzymasz to w trakcie kilku rozgrywek, więc wróć w tygodniu, aby to zdobyć. Podczas gdy nalot zawiera trzy postacie, pierwszy i ostatni ma dwie fazy, dając ci pięciu szefów na rozgrywkę. Możesz także powtórzyć spotkania z bossami w tym samym tygodniu, aby zwiększyć swoją sumę, jeśli chcesz, więc jeśli walczysz pod koniec 3 roku, pomóż innym przyjaciołom w ich rozgrywkach. Chociaż nie dostaniesz świeżych łupów na ten tydzień, zbliżysz się do ukończenia kamienia milowego.

Służyłeś – „Zabij Śivę-Kontrola LED Servitors in the Plagiuelands ”(ogółem 50)
Obaj szef Aksis Spotkania na końcu nalotu obracają się wokół zabijania serwatorów, a więc między ćwiczeniem tych rund (które zrobisz wiele, dzięki ich trudnościom) a naturalnym przebiegiem, odblokujesz je na czas. Jeśli starasz się zbliżyć się do zakończenia, zawsze możesz odtworzyć spotkania i wytrzeć, zanim je ukończysz.

Wysoka prędkość – kompletny silnik oblężniczy na heroiczny w niecałe 6 minut

Meddle z metalem – kompletny gniew maszyny na heroicznym
To sprawiło, że wypełniłeś cały gniew trybu twardego maszyny. Trudność ma kilka dodatkowych modyfikatorów, o których należy pamiętać – wrogów wyższych trudności, żadnych odradzek podczas spotkań bossowych – a także nowej mechaniki podczas każdego spotkania. Zobacz poprzedni link do załamania tego, co jest inne, a jeśli walczysz, to czasowy „praktyka czyni idealną”, a uzyskiwanie dodatkowych poziomów przejdzie długą drogę.

Chcieć więcej Destiny: Powstanie przewodników żelaza, porad i sztuczek? Następnie przeczytaj nasz gniew z obserwacji maszyny i przewodników, Pełna lista wszystkich uśpionych lokalizacji klastra SIVA, Wskazówki, jak dotrzeć Maksymalny poziom światła Destiny , Jak zakończyć egzotyczne zadanie Gjallarhorn, Khvostov 7G-Ox Quest i Thorn Quest i nowe tryby Vanguard Elite Strike i srl.

Tygla (kompletny tryb wieloosobowy, strona 5)

Dragon of Light – „Osiągnij maksymalną rangę w wydarzeniu żelaza banerowego” (ogółem)
Kiedy żelazny sztandar Wydarzenie się toczy się – raz na cztery do sześciu tygodni, począwszy od października – będzie miała własną reputację, która resetuje się za każdym razem. Musz sobie pięć w jednym z tych wydarzeń, aby ukończyć ten kamień milowy. To około 30 meczów o wartości gry – w zależności od poziomu umiejętności – co jest trochę bardziej sprawiedliwe dzięki porzuceniu temperamentu i wzmocnień widocznych w poprzednich latach, więc tak długo, jak będziesz grać, w końcu dotrzesz doMax ranga niezależnie od wydajności. Nasze spojrzenie na wszystko nowego w żelaznym banerie wyjaśnia, jak najlepiej podejść do wydarzenia czasowego.Crest w klasie – „Zbieraj grzebienia w meczach tygla supremacy” (ogółem)
To sprawia, że zbierasz upuszczone grzebienia Rise of Iron’s New Crucible Mode, Supremacy. Dostaniesz to naturalnie, ukończąc „chwałę i przyjmowanie jej” kamienia milowego i misji, ale jeśli walczysz, pamiętaj, że tryb koncentruje się na zbieraniu grzebień, a nie zabija, więc nie bój się trzymać sięBez względu na spotkania, a następnie wpaść po czystym polu. Nie tylko dostaniesz więcej grzebień, ale twoi koledzy z drużyny podziękują ci za pomoc w zaprzeczeniu opozycji.

Chwała i przyjmowanie jej – „Uzupełnij wzrost misji żelaza tygla i chwale i przyjmowanie tego”
Odwiedź Shaxx w wieży, kiedy zaczniesz Rise of Iron, aby uzyskać tę misję, która ukończyła (nie wygrasz, po prostu zagraj) 10 meczów supremacji, uzyskaj 50 punktów zabójstwa i odmów 25 grzebień zrzuconych przez kolegów z drużyny. W trakcie dziesięciu meczów wykonasz dwa pozostałe cele, o ile wystawiasz przyzwoity program, poza tym skoncentrujesz się na kolekcji Crest na walce i ostatecznie powinieneś go zdobyć.

Złoty bilet – „Ukończ próby przejścia Ozyrysa” (ogółem)
W każdy piątek do cotygodniowego resetowania we wtorek rozpowszechniają się, że próbki Ozyrysa pojawiają się w mieście. Podnieś fragment od sprzedawcy w obszarze społecznym rafy, znajdź dwóch przyjaciół gotowych się z tobą bawić i wypełnij pięć pełnych fragmentów. Jeśli przegrasz każdy mecz – co jest możliwe, jeśli nie jesteś niesamowity w tyglu, tak jak my! – Pełne przejście zajmie ci może 20 minut, więc pięć w ogóle nie potrwa zbyt długo. Możesz uruchomić więcej niż jeden fragment tygodniowo – pamiętaj tylko, aby wrócić do rafy, aby ponownie wejść – i tak długo, jak się pojawiasz, otrzymasz go niezależnie od swojego występu. Co jest dobre, ponieważ próby Ozyrysa są trudne!

Najwyższy lider – „Win Supremacy Crucible Matches” (ogółem 10)
Jeden z niewielu kamieni milowych opartych na umiejętnościach, może to również wymagać stopnia szczęścia, ponieważ nie można łatwo Kontrola ogólna wydajność twojego zespołu. Zagraj w wiele meczów, a w końcu to ukończysz, w przeciwnym razie poprawiaj swoją grę supremacji (pamiętaj, że kolekcja Crest jest najważniejszym aspektem) i być może rzucaj się z fureteamem w wariancie zespołowym, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Z naszego doświadczenia wynika, że większość meczów jest szyi z dzikimi huśtawkami, od bycia w tyle, aż po sprytne użycie super zdolności, więc przy odrobinie szczęścia ukończysz ten kamień milowy wcześniej niż później.

Przejścia – „Odzyskaj sojuszniki w meczach tygla z supremacji” (ogółem)
Podobnie jak w przypadku kamieni milowych „Crest w klasie, dostaniesz to naturalnie, kończąc kamień milowy„ Chwała i przyjmujesz ”. W przeciwnym razie, jeśli chcesz skupić się konkretnie na swoich sojusznikach, to są to niebieskie, które pojawiają się na ekranie (choć zawsze powinieneś wybrać się na to, co pojawia się w grzebieniu!) i bądź mądry, kiedy nurkować i go odebrać. Jest to bardzo możliwe, aby zdobyć to w jednym meczu, więc graj dalej, a skończysz.

Unstoppable – „Wygraj kolejne mecze tygla wzrostu żelaza” (2 ogółem)
Podobnie jak „Najwyższy Lider”, wymaga to pewnego szczęścia, jeśli samodzielnie wprowadzasz tryby zespołowe, jakbyś mógł się przyczynić, wymaga ogólnej wydajności twojego zespołu, aby odnieść sukces. Prawdopodobnie dostaniesz to naturalnie, odpychając inne kamienie milowe, ale jeśli walczysz, rozważ solo dopasowania lub tryb, w którym być może możesz wnieść więcej niż inne, jeśli uważasz, że twój poziom umiejętności sięgał;koncentrując się wyłącznie na zdobywaniu punktów w Kontrola to coś, co nie ma każdego gracza, i jest dość prostą, ale ważną rolą, która może odwrócić fala bitwy.

Wykute w ogniu – „Zdobądź wskaźnik zabójstwa / śmierci wynoszący 1.00 lub więcej w pojedynczym meczu tygla ”
Podobnie jak „Najwyższy Lider” i „Unstoppable”, wymaga to posiadania silnej drużyny po swojej stronie i słabej opozycji, aby osiągnąć lepsze wyniki, ale ostatecznie jest to najbardziej oparty na umiejętnościach kamień milowy na tej stronie. Brzmi oczywisto, ale kluczem jest zabicie (więcej niż) jednego gracza na życie, więc zachowaj ostrożność, trzymaj się swojej grupy w meczach zespołowych, aby zwiększyć wskaźnik przetrwania, nauczyć się map i użyć broni, która najlepiej pasujeTwój styl gry, aby pomóc Ci odnieść sukces. Ponownie, prawdopodobnie stanie się to, gdy robisz inne kamienie milowe, ale najlepszą wskazówką jest ćwiczenie tygla, a dostaniesz to w mgnieniu oka.

How do you rate Destiny: Rise of Iron Record Book – Nagrody i jak ukończyć życie egzotyczne, twarde jak żelazo i inne kamienie milowe ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *