DF Weekly: Testowanie Marvel’s Spider-Man 2 na najgorszych pieniędzy na PS5 może kupić

Startseite » DF Weekly: Testowanie Marvel’s Spider-Man 2 na najgorszych pieniędzy na PS5 może kupić
13. marca 2024
6 minutes
37

By Jhonny Gamer

W 136. edycji DF Direct Weekly istnieje zawstydzenie bogactwa, rozłożone na prawie dwie godziny „treści”. Omawiamy dobre i złe punkty Modern Warfare 3 Kampania i WRC EA, spędzamy czas na rozmowach o tym, jak imponujący jest port Switch of Super Mario RPG i dzieli się wrażeniami na temat nowo ogłoszonego składu Apple M3 Processor. Jednak w przypadku tego bloga Eurogamer opowiem o tym, jak to jest biec Marvel’s Spider-Man 2 na najwolniejszym, kwantycznie najgorszym PCIE Gen 4 SSD „Upgrade” Pieniądze mogą kupić.

Długoletni czytelnicy/widzowie cyfrowej odlewni mogą przypomnieć sobie, że w ciągu dnia, kiedy PS5’s M.2 Zatoka została włączona, ułożyliśmy roztwór pamięci wewnętrznej z najlepszymi i najgorszymi dyskom SSD PCI Gen 4. Szczerze mówiąc, Western Digital SN750 SE 250 GB jest trochę śmierdzącym. Przy zaledwie 3200 MB/s przepustowości jest ono znacznie krótko od 5500 MB/s wymaganych przez Sony, nie wspominając o 7000 MB/s zalecanych przez Marka Cerny’ego, gdy PS5 został po raz pierwszy ujawniony. Brakuje również jakiejkolwiek pamięci podręcznej DRAM, co nie jest pomocne. Mimo to, choć wolniej w transferach, napęd nadal dobrze. Może nawet uruchomić Ratchet i Clank: Rift dobrze. Najwyraźniej musieliśmy podnieść stawkę.


Najnowszy DF Direct Weekly, osadzony dla twojej przyjemności oglądania
 • 0:00:00 Wstęp
 • 0:01:05 Wiadomości 01: Modern Warfare 3 Kampania uruchamia się we wczesnym dostępie
 • 0:20:28 Wiadomości 02: Apple ogłasza m3 linię układów MAC
 • 0:36:58 Wiadomości 03: Gran Turismo 7 zaktualizowany o nowym torze, samochody, 4-graczy
 • 0:43:36 Wiadomości 04: Jak to się dzieje Spider-Man 2 Pracuj na najwolniejszym SSD PS5?
 • 0:53:16 Wiadomości 05: Podgląd Super Mario RPG!
 • 0:58:11 Wiadomości 06: przełącz OLED: Czy to się płonie?
 • 1:05:59 Wiadomości 07: EA WRC: Problematyczna wydajność komputera
 • 1:18:31 Supporter Q1: Co OLED poleciłbyś komuś, kto lubi zarówno nowe, jak i stare gry?
 • 1:26:31 Kupor Q2: Jakie masz nadzieje na przeróbki Maxa Payne’ Korzystanie z Northlight?
 • 1:35:32 Supporter Q3: W przypadku gier i kolekcji o tematyce retro, co mogą zrobić programiści, aby ulepszyć efekty wizualne o niskiej rozdzielczości?
 • 1:40:49 Kupor Q4: Wydaje się, że niektórzy ludzie odrzucają ulepszenia graficzne – jakie są twoje myśli?
 • 1:49:39 Supporter Q5: Czy uważasz, że Metroid Prime 4 pominnie bieżący przełącznik i wysyłka tylko na nadchodzącym przełączniku?
 • 1:53:22 Supporter Q6: Czy istnieje rynek dla wydawców na wydawanie starszych gier bez aktualizacji?

W tym miejscu wkroczyli zwolennicy programu Supportera DF, wskazując, że śmieci SN750 SE mogą być jeszcze bardziej ograniczone, fizycznie kwalifikując selekcję pinów na interfejsie PCIE, zmniejszając PCIE X4 do przepustowości x1. Co ciekawe, dysk nadal działa w PlayStation 5. Zgodnie z wewnętrznym narzędziem porównawczym PS5 daje to konsolę zaledwie 1782 MB/s przepustowości do pracy, sugerując, że dysk „może nie być wystarczająco szybki”, aby bezproblemowo grać w gry PS5.

Wchodzić Marvel’s Spider-Man 2. Insomniac używa konfiguracji we/wy PlayStation 5, aby ułatwić znacznie szybsze przejście niż wcześniejsze tytuły i chociaż nie zepsuję specyfiki, wcześniejsza misja widzi, że studio przywraca technologię portalu Ratchet i Clank, z segmentemTo widzi Milesa Moralesa nie tylko podróżującego przez Nowy Jork przy pełnym obrocie, ale także przełącza między lokalizacjami za pomocą portali. W w jakiś sposób upiorne byłem ciekawy, jak systemy Insomniac mogą zawieść, gdy jego trudna technologia spotyka się ze sprzętem, który nie jest w pobliżu wymaganych specyfikacji.

Ale o to chodzi: nadal działa dobrze w sprawdzonej treści, jedyną zauważalną różnicą pochodzącą z bardzo szybkich czasów ładowania, która tracą sekundę lub dwa podczas rozpoczynania gry, z niektórymi segmentami w grze ciężkiej w zakresie przechowywania opóźnionych o kilka klatekZa – ale bez oznak faktycznych kropli wydajności.

Nie tylko najgorszy dysk PCIE Gen 4. Po prawej stronie PS5 próbuje nas ostrzec przed naszym szaleństwem. Kliknij miniatury, aby uzyskać obrazy o wyższej rozdzielczości.

Mówiąc prościej, nawet z już ograniczoną przepustowością brutalnie odciętą, co widzieliśmy Marvel’s Spider -Man 2 odzwierciedlał wyniki widoczne w Rift w odległości od siebie – i w tym momencie prawdopodobnie powinniśmy umieścić przechowywanie stanu solidnego w kontekście całego systemu we/wy w PlayStation 5, ponieważ ilość przepustowości dostępnej dlaSystem to tylko jeden składnik całej konfiguracji. Widzimy to cały czas na PC, gdzie w grach nawet SSDS SATA mogą stosunkowo dobrze trzymać się alternatywnych alternatywnych NVME w wielu aplikacjach – i gdzie często trudno jest odróżnić SSD między PCIE Gen 3 a PCIE Gen 4 w ogólnym biegugry.

Istnieją dwa kolejne elementy systemu we/wy PS5, które należy wyróżnić, a tylko jeden ma związek z samym dniem SSD – fakt, że nie ma ruchomych części. Oznacza to, że w przeciwieństwie do mechanicznego dysku twardego nie ma głowy poruszającej się wokół powierzchni dysku, poszukując wymaganych danych. Dzięki SSD istnieje skutecznie natychmiastowy dostęp do dowolnej części napędu. I być może przy rodzaju danych przesyłanych przez silnik bezsenowy, ogromne poziomy przepustowości nie są wymagane. Wiele mniejszych fragmentów danych jest znacznie bardziej prawdopodobnych, w przeciwieństwie do większych kawałków.

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

Innym kluczowym elementem jest fakt, że bloki dekompresyjne Kraken 5 PlayStation 5 wydają się robić dużo ciężkiego podnoszenia dla nowej konsoli. Dane skompresowane są przesyłane strumieniowo z pamięci, a następnie dekompresowane za pośrednictwem sprzętu bez rzeczywistego wpływu procesora. Wiemy na pewno, że Insomniac wykonuje dużo pracy nad optymalizacją swoich systemów, aby wykorzystać jak najwięcej tego sprzętu.

Więc spodziewałem się, że coś się zepsuje Marvel’s Spider-Man 2 biegający na SSD z tą biedną specyfikacją, ale ostatecznie wszystko wydawało się działać dobrze i grałem kilka godzin bez problemów. Chociaż podejrzewam, że większość gier będzie dobrze działać na prawie dowolnym dniu SSD PCIE Gen 4. Nie ma potrzeby wybrać czegoś taniego i wesołego, gdy dyski spełniające wymaganie przepustowości 5500 MB/s są również niedrogie – a z Czarnym Piątek tuż za rogiem, spodziewaj się kolejnego potopu ofert.

How do you rate DF Weekly: Testowanie Marvel’s Spider-Man 2 na najgorszych pieniędzy na PS5 może kupić ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *