Eiji Aonuma wyjaśnia, dlaczego Zelda: Oś czasu dzikiego musi pozostać tajna

Startseite » Eiji Aonuma wyjaśnia, dlaczego Zelda: Oś czasu dzikiego musi pozostać tajna
26. marca 2024
4 minutes
34

By Jhonny Gamer

Każdy Zelda gra ma swoje sekrety, ale nic nie bawi fanów legendarnej serii przygodowej Nintendo, niż omawianie, w jaki sposób każdy z wielu rozdziałów pasuje do siebie.

Zelda jest oczywiście taką samą historią za każdym razem. Jest bohater, księżniczka, baddie. Jest kraina do odkrycia, szefowie do pokonania i przydatne narzędzia leżące około połowy drogi przez każdy loch. To powtórzenie pozwala na większość Zelda gry, które mogłyby stać samodzielnie, nie potrzebując znać żadnej historii przed wskoczeniem. Ale fani lubią Backstory i lubią dołączyć do kropek z mniejszych referencji Nintendo czasami zawiera inne gry z serii.

Legenda Zelda: Breath of the Wild to jedyna ważna gra z serii, która nie została jeszcze umieszczona w oficjalnej chronologii serii. A Oś czasu Zelda została opublikowana kilka lat temu w urzędniku Nintendo Zelda Książka towarzysza Hyrule Historia, która po raz pierwszy ustanowiła „skomplikowaną historię serii na stronie. Ale było to przed wydaniem Breath of the Wild, więc nie jest ono uwzględnione.

18 miesięcy po Breath of the Wild’s Emphar, fani wciąż debatują w jego sprawie. Odwołuje się do suszonego teraz wielkiego morza z Wind Waker, umieszczenia Master Sword z oryginalnego NES Zelda gry i pozwala dzwonić w Wolf Link z Twilight Princess – gry na każdej z trzech oddzielnych oddziałów osi czasu.

Czy siedzi na wszystkich gałęziach osi czasu, wspólnego Przeznaczenie ze wszystkich Gry Zelda wydane przed nimi? Czy siedzi na konkretnym oddziale osi czasu – być może wiatrem Waker, z jego wyraźnymi odniesieniami i występami Koroks, utworzonych tylko w tym podziale osi czasu? Czy też siedzi sama, na harmonogramie, która w jakiś sposób wyłoniła się z konwergencji wszystkiego, co do tej pory wydane?

18 miesięcy później, Zelda szef Eiji Aonuma nadal nie mówi. Ojciec chrzestny Franczyza Zelda utrzymuje schutu. Ale przynajmniej teraz wyjaśnił dokładnie dlaczego.


ZeldaOś czasu, jak pokazano w Hyrule Historia. Breath of the Wild jest gdzieś na końcu tego wszystkiego.

„Gry wideo, nie tylko Zelda, może iść znacznie dalej! Otrzymaliśmy wiele odpowiedzi od dorosłych graczy, którzy powiedzieli, że czują to samo, jak gra w tę grę, jak kiedyś, gdy byli uzależnieni od gier wideo, gdy byli młodsi ”, mówi Aonuma w nowej książce Zelda: Breath of the Wild – tworzenie mistrza, zgodnie z przepisami Nintendo Insider. „Zrobiliśmy tę grę z zamiarem powrotu do naszych korzeni, więc reakcja graczy na temat czucia.

„W książkach takich jak niedawno wydane Legenda Zelda encyklopedia, ujawniliśmy, gdzie każdy Zelda gra upadła na osi czasu i ich opowieści, ale nie zrobiliśmy tego dla Breath of the Wild. Jest ku temu powód. Dzięki tej grze widzieliśmy, ilu graczy grało na swój sposób i miało te reakcje, o których właśnie wspomniałem.

„Uświadomiliśmy się, że ludzie cieszą się wyobrażeniem historii, która wyłoniła się z fragmentarycznych obrazów, które przedstawiliśmy. Gdybyśmy zdefiniowali ograniczoną harmonogram, byłaby ostateczna historia i wyeliminowałaby miejsce na wyobraźnię, co nie byłoby tak zabawne.

„Chcemy, aby gracze mogli nadal dobrze się bawić, wyobrażając sobie ten świat, nawet po zakończeniu gry, więc tym razem zdecydowaliśmy, że unikniemy wyjaśnień. Mam nadzieję, że każdy znajdzie własną odpowiedź na swój sposób.”

Jeśli jest to policjant, być może jest to najlepszy rodzaj gliniarza – taki, który wzmacnia grę i dyskusję wokół niej, zamiast ograniczać przyjemność fanów.

Mam swoją własną teorię, że Breath of the Wild jest ustawiony wyłącznie po gałęzi wiatru Waker (musi tak być, z drzewem Koroks i Deku i odniesieniami do wielkiego morza! Inne rzeczy można wyjaśnić!) Ale podoba mi się to tylko moja własna teoria, jest coś do debaty. Eiji Aonuma nigdy nie mówi nigdy o oficjalnym wyjaśnianiu rzeczy – być może pewnego dnia usłyszymy też jego teorię.

How do you rate Eiji Aonuma wyjaśnia, dlaczego Zelda: Oś czasu dzikiego musi pozostać tajna ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *