Elden Ring Shadow of the Erdtree pochodzi z „największego rozszerzenia” w historii

Startseite » Elden Ring Shadow of the Erdtree pochodzi z „największego rozszerzenia” w historii
1. kwietnia 2024
5 minutes
33

By Jhonny Gamer

Elden Ring DLC Expansion Shadow of the Erdtree ma wreszcie datę premiery: 21 czerwca.

Fromsoft Boss Hidetaka Miyazaki powiedział Eurogamer, że jest to największe ekspansja, nad którym firma kiedykolwiek pracowała.

Ogłoszenie zawiera nowy zwiastun, który możesz obejrzeć poniżej.

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Elden Ring: Shadow of the Erdtree Trailer.Obejrzyj na YouTube

Miyazaki dostarczył Eurogamerowi dalsze szczegóły ekspansji i potwierdził, że gra Game of Thrones George R. R. Martin nie dostarczył świeżego materiału.

„Jeśli chodzi o zaangażowanie George’a Martina, zasadniczo jest to tak samo, jak w przypadku gry podstawowej” – powiedział Miyazaki. „Cień DLC Erdtree oparty jest na jednej części tego oryginalnego mitu, który napisał dla nas. To nie jest zupełnie nowy mit, który napisał specjalnie dla Cienia Erdtree, nie stworzył czegoś nowego, co informowało o projekcie DLC. To po prostu kolejna część oryginalnej historii, którą uważaliśmy za stosowną jako nowe rozszerzenie.”

Pomysły na DLC zaczęły się tworzyć pod koniec Rozwój Elden Ring, ponieważ pozostały pomysły, które „wyraźnie się nie pasują” i miałyby większy sens jako DLC. Rozwój rozpoczął się w czasie, gdy aktualizacje czasu i łatki do gry podstawowej zaczęły się uspokoić.

Więc czego możemy się spodziewać po Shadow of the Erdtree? W porównaniu z poprzednimi grami Miyazaki powiedział, że ten DLC jest „naszym największym jak dotąd rozszerzeniem pod względem ogólnego wolumenu”.


Rozmowy Miyazaki Elden Ring: Shadow of the Erdtree with Eurogamer.

Odbywa się w zupełnie nowym obszarze nowej mapy, która obejmuje podobną strukturę do oryginalnej gry: obszary polowe, starsze lochy i inne lochy o różnej skali. „Jeśli chodzi o czystą powierzchnię, możesz wymyślić coś większego nawet niż Limgrave w grze podstawowej” – powiedział Miyazaki.

Fromsoft opracował również swoje podejście do projektowania pola. Wcześniej podział między obszarami pola i lochów był dość wyraźny. „Tym razem chcieliśmy bardziej dogłębnie i przynieść gęstszy i bogatszy projekt, który łączy tego rodzaju układ nieco bardziej płynnie” – powiedział Miyazaki. „Oczywiście będą duże otwarte obszary, oczywiście będą starsze lochy, ale także eksperymentowaliśmy z czymś bardziej pomiędzy nimi, aby zapewnić bardziej zróżnicowane wrażenia z rozgrywki.”

Ponadto odbędzie się ponad 10 nowych walk z bossami, a także mnóstwo nowych broni, sprzętu i umiejętności do znalezienia. I dodano osiem nowych kategorii broni, aby uwzględnić nowe typy broni.


Dwie [Noedit] Elden Ring walczą z tym, z prawą figurą skaczącą i kopiącą lewą stronę z cienia Erdtree
Mnóstwo kopnięć. |.Kredyt obrazu: z oprogramowania

Rozszerzenia poprzednich gier z Soft są znane z powodu zwiększenia trudności – szczególnie Bloodborne’s the Old Hunters. Miyazaki stwierdził, że Shadow of the Erdtree będzie na podobnej pozycji do gry końcowej Elden Ring, chociaż ogólne podejście do wyzwania nie zmieniło się.

„Chcieliśmy zapewnić te trudne spotkania i te groźne zagrożenia, a aby to zrobić, chcieliśmy dać graczowi dużą swobodę podejścia” – powiedział. „Chcieliśmy, aby czuli się swobodnie w tym, jak wybierają, a kiedy zdecydują się podejść i poradzić sobie z tymi trudami.”

Miyazaki specjalnie wspomniał o niesławnej walce z bossem w Malenii – niezwykle trudnej, ale opcjonalnej bitwie. „Tak więc gracze, którzy szukają tego rodzaju wyzwania w naszych grach, znajdą wyzwanie na równych podstawach w DLC” – powiedział.

Wdrożono również nowy element postępu unikalny w tym obszarze DLC, który dodatkowo zwiększa wolność gracza, aby odejść, wyrównać i wrócić później.

Sądząc po zwiastunie, jak wielu podejrzanych o cień Erdtree będzie podążać za historią Miquelli – brata Malenii. „Zakładam, że ty też chcesz wiedzieć, co robi tu Miquella” – mówi narrator. Ale jest miquella naprawdę ten rodzaj?


Zamknij cień Bossa Erdtree - wielka rogatowana bestia pokryta długimi włosami
Nie mogę się doczekać, aby walczyć z tym. |.Kredyt obrazu: z oprogramowania

Wspomina się również o dziedzinie cienia dostępu przez zwiędłe ramię, być może wskazując na nowy obszar, który będziemy odkrywać.

Ponadto widzimy różne nowe środowiska – nawiedzone łąki, ogniste jaskinie, mistyczne ruiny – a także niektórych wspaniałych nowych bossów. Szczególnie podoba mi się humanoidalna rzecz humanoidalna, która skacze na gracza, wyrzuca dymny oddech i przywołuje błyskawicę.

Oczywiście musiałem zapytać Miyazaki, czy Shadow of the Erdtree po raz kolejny obejmie zatruty bagno.

„Tak, tak”, powiedział. „Ale to był dla mnie punkt introspekcji po utworzeniu podstawowej gry. Dopiero po tym, jak go utworzyłem, zdałem sobie sprawę, że naprawdę lubię tworzyć zatrute bagna. I to było dla mnie małe miejsce introspekcji i refleksji. Więc może, kiedy gracze dotrą do zatrutych bagien w DLC, poczują trochę tej retrospekcji.”

Shadow of the Erdtree zostanie wydany na wszystkich platformach 21 czerwca. Czy mógł nastąpić remake Bloodborne, być może na PlayStation 6? Zapytaliśmy też o to Miyazaki.

How do you rate Elden Ring Shadow of the Erdtree pochodzi z „największego rozszerzenia” w historii ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *