Elitarna czwórka i jak pokonać mistrza Cynthii Pokémon Genialny diament i lśniąca perła

Startseite » Elitarna czwórka i jak pokonać mistrza Cynthii Pokémon Genialny diament i lśniąca perła
3. kwietnia 2024
8 minutes
40

By Jhonny Gamer

Elitarna czwórka i showdown z Champion Cynthia to twoje następne i ostatnie główne wyzwanie w historii w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła, podążając od zwycięstwa w twojej przygodie.

Poniżej przeprowadzimy Cię przez wszystkie kluczowe szczegóły dla lokalizacji, w tym Pokémon.

Na tej stronie:


Jak pokonać elitarną cztery: Pokémon, słabości i liczniki

Jedna bardzo szybka rzecz: zanim wejdziesz w kierunku trenera asa pilnującego wejścia do elitarnej czwórki, przygotuj się na bitwę z kimś innym – Barry! On przybierze do ciebie i rzuci ci wyzwanie po raz ostatni. Pokonaj go, a on powie coś o potrzebie wykonywania więcej treningu, zanim zabierze się na elitarną cztery. Rozważ to ostateczny test swojej siły – musisz być w stanie go łatwo pokonać, aby pokonać elitarną cztery!

Barry Pre-Elite Four Battle:

TenisówkiPokémon
Barry (jeśli wybrałeś Piplup) Staraptor
Torterra
Heracross
Snorlax
Rapidash
Floatzel
Barry (jeśli wybrałeś Turtwig) Staraptor
Piekło
Heracross
Snorlax
Roserade
Floatzel
Barry (jeśli wybrałeś Chimchar) Staraptor
Empoleon
Heracross
Snorlax
Rapidash
Roserade

Racja, z Barry na uboczu (przepraszam Barry), czas na prawdziwą ofertę. Elitarna czwórka! Oto ich Pokémon i rodzaje ruchów, które są bardzo skuteczne przeciwko nim. Porozmawiamy o podstawowych strategiach tuż poniżej. Aby przejść przez całość, będziesz potrzebować wielu hiper mikstur, pełnych przywracania, ożywienia i zespołu Pokémon uśrednianie LV.62 co najmniej. Im wyższy poziom, tym lepiej, ponieważ w szczególności ostatnia bitwa jest słynna!

Elitarne cztery arron: Pokémon, słabości i liczniki

Pokémon poziomów
Dustox Lv.53 Toksyczny
Bug Buzz
światło księżyca
Jasny ekran
Ogień, latanie, psychiczne, rock
Heracross Lv.54 ZiemiaQuake
Rock Slide
Fasada
Brick Break
Ogień, latający x4, wróżka, wróżka
Vespiquen Lv.54 Akrobatyka
Kolejność ataku
AS przestworzy
Obronić porządek
Ogień, elektryczny, lód, latanie, rock x4
Pięknie Lv.53 Bug Buzz
Kulka cienia
Psychiczny
Taniec drrzewki
Ogień, elektryczny, lód, latanie, rock x4
Drapion Lv.57 Trucizna krzyżowa
Nocne cięcie
ZiemiaQuake
X-SCISSOR
Grunt

Aaron jest najłatwiejszym z elitarnej czwórki, a biorąc pod uwagę słabe pojedynki typu typu robaków i powszechne słabości do takich rzeczy, jak ogień i latanie, powinien zejść dość łatwo. Jedyną punktem przyklejania jest drapia, która jest dość nieporęczna i ma tylko jedną słabość w ziemi. Jeśli masz Pokémon, który zna ziemięQuake, Jest idealny do radzenia sobie z tym.

Elite Four Bertha: Pokémon, słabości i liczniki

Pokémon poziomów
Quagsire Lv.55 Odzyskiwać
Toksyczny
ZiemiaQuake
Surfować
Trawa x4
Whiscash Lv.55 Niwelować
Lodowa Belka
Ziać
Pompa wodna
Trawa x4
Sudowoodo Lv.56 Podwójne ostrze
Smash Head
Sucker Punch
Niskie kopnięcie
Woda, trawa, walka, ziemia, stalowa
Golem Lv.56 Polak rockowy
Ciężki trzask
ZiemiaQuake
Kamienna krawędź
Woda x4, trawa x4, lód, walka, grond, stal
Hippowdon Lv.59 Fang Ice
ZiemiaQuake
Schrupać
Odpoczynek
Woda, trawa, lód

Ataki typu trawy są najlepsze dla Berthy. Cała jej pięć Pokémon są słabe dla trawy, a trzy z nich są dla niego słabe 4x. Roserade jest jednym świetnym, dość łatwo dostępnym typem trawy, jeśli nie zacząłeś od Turtwig – ale uważaj na jego słabość do lodu, którą można tutaj wykorzystać. Uważaj także na Windo Berry Whiscasha, który raz zmniejsza obrażenia związane z super skutecznymi atakami, co oznacza, że prawdopodobnie przetrwa atak wielkiego typu trawy na pierwszą próbę, a następnie użyje Belch, ruch, który wyrządza ogromne obrażenia typu trucizny, jeśli jeśli obrażenia typu trująceUżytkownik zjadł jagodę wcześniej. Uważaj też na jej dziwnie szybki golem. Ma maksymalne statystyki prędkości i EV, więc może wyprzedzić więcej Pokémon niż się spodziewasz!

Elite Four Flint: Pokémon, słabości i liczniki

Pokémon poziomów
Rapidash Lv.58 Ładunek płomienia
Żelazny Ogon
Truciznę
Hipnoza
Woda, ziemia, skała
Lopunny Lv.57 Płaszcz lustra
Kopnięcie skoku wzwyż
Szybki atak
Ogniste uderzenie
Walczący
Steelix Lv.57 Grzmot
Fire Fang
Żelazny Ogon
Schrupać
Ogień, woda, walka, ziemia
Drifblim Lv.58 Siła sok
Zminimalizować
Pass Baton
Błędny ognik
Elektryczne, lód, rock, duch, ciemny
Piekło Lv.61 Ogniste uderzenie
Burzowe uderzenie
Walka w zwarciu
Mach Punch
Woda, ziemia, latanie, psychiczne

Z powodu samego braku typu pożarowego Pokémon W genialnym diamencie i lśniącym perle, Flint’s Pokémon Nie ma wielu powszechnych słabości, dzięki czemu jego walka jest prawdopodobnie najtrudniejszym z podstawowej elitarnej czterech. Rapidash Flinta ma hipnozę, co jest niezwykle denerwujące, jeśli ma szczęście i uderza go wiele razy, co bardziej prawdopodobne jest, że trzyma szeroką soczewkę (co zwiększa dokładność o 10 procent). Przygotuj się na obrócenie Pokémon dużo i przygotuj też na wiele oparzeń. Ataki typu woda, rock i walki pokonują cię przed wszystkimi jego pięcioma Pokémon.

Elite Four Lucian: Pokémon, słabości i liczniki

Pokémon poziomów
Pan. Mim Lv.59 Jasny ekran
Odbijać
Psychiczny
Olśniewające błysk
Trucizna, duch, stal
Medicham Lv.60 Zen Headbutt
Kopnięcie skoku wzwyż
Burzowe uderzenie
Lód
Latanie, duch, wróżka
Girafarig Lv.59 Jasny ekran
Psychiczny
Piorun
Trick Room
Bug, ciemny
Alakazam Lv.60 Paskudna fabuła
Psychiczny
Wizja przyszłości
Fala uderzeniowa
Bug, duch, ciemny
Bronzong Lv.63 Gyro Ball
ZiemiaQuake
Zemsta
Trick Room
Ogień, duch, ciemny

Wreszcie Lucian używa typu psychicznych i jest z nimi nieco bardziej konwencjonalny, z czterema z pięciu Pokémon słabe do ataków typu duchów. Ale uważaj na pana. Olśniewający błysk Mime, który jest silny w stosunku do ciemnych typów, które zwykle przeciwstawiają się psychicznemu, i Girafarig’s Trick Room, który zmienia sposób działania mechaniki prędkości Pokémon porusza się najpierw! To powiedziawszy, Alakazam jest jednym z jego najbardziej niebezpiecznych Pokémon I jest bardzo szybki, więc jeśli przyniesie to zaraz po użyciu Trick Room, to i tak może działać na twoją korzyść. Strzeż się Bronzong ma lewitację, co czyni go odpornym na bardzo skuteczne ataki typu naziemnego.

Z Lucianem pokonałeś elitarną czwórkę! Ale pozostała jedna bitwa…

Jak pokonać mistrza Cynthia: Pokémon, słabości i liczniki

Czas zmierzyć się z mistrzem… Cynthia! I chłopcze, czy ona jest twarda. Cynthia jest znana jako jeden z, jeśli nie najtrudniejszy mistrz w żadnym Pokémon gra, a to wciąż jest dla niej prawdziwe. Jej Pokémon są wyraźnie wyższe niż inne, wszystkie mają idealne rozprzestrzeniania się IV (ich statystyki są super wysokie) i doskonały dystrybucja EV, co czyni je jeszcze wyższymi, wraz z uzupełniającymi się przedmiotami, natury i mnóstwem pełnych przywrócenia tegoMoże wyciągnąć tylko wtedy, gdy myślisz, że to wygrałeś.

W jej zespole jest niewiele powszechnych słabości, ale ataki typu trawy będą bardzo przydatne, zadając 4x obrażenia gastrodonowi i prawdopodobnie odrzucając je, jeśli masz za pomocą pół-przyzwoitego atakującego. Jest również bardzo efektywny przeciwko milotic, co pomaga.

Ogień jest również przydatny, będąc bardzo skutecznym zarówno przeciwko Lucario, jak i Roserade, a Fairy jest silna przeciwko zarówno Spiritomb (jego jedyna słabość), jak i Garchomp.

Ach, przerażający Garchomp! Ta rzecz jest szybkim, wysokim poziomem i ma taniec miecze, który podnosi swój atak z każdym użyciem. Jeśli zostawisz go w bitwie, będzie to używać, dopóki nie wyniesie swojego ataku, a przy dużej prędkości, która prawdopodobnie będzie oznaczała, że może zamiatać całą twoją drużynę. Jeśli masz naprawdę szybki, wysokiej zawartości napastnika, możesz użyć typów lodowych, aby spróbować i wystrzelić go z 4x super efektywnymi obrażeniami.

W przeciwnym razie, jeśli starasz się go przewyższyć i chcesz po prostu utknąć, dopóki nie uzyskasz przewagi, kombinacja stali, latania i wróżki jest twoją odpowiedzią. Zacznij od wróżki Pokémon Przeciwko nim i użyje trucizny. Przełącz się na stalowy typ, a to nie wymaga żadnych obrażeń, ponieważ trucizna jest odporna na truciznę. Spróbuje użyć ZiemiQuake który jest bardzo skuteczny przeciwko stali, w którym to momencie przechodzisz na latanie i znów uniknie wszelkich uszkodzeń. Następnie, wracając do wróżki, do stali, latania i tak dalej. W końcu zabraknie PP dla ZiemiQuake (Może użyć go tylko 10 razy) i możesz poruszać! Jest tandetny, ale działa. Powodzenia.

Jak pokonać mistrza Cynthia: Pokémon, słabości i liczniki

Pokémon poziomów
Duch Lv.61 Kulka cienia
Ciemny puls
Psychiczny
Sucker Punch
Wróżka
Gastrodon Lv.60 Oparzenie
ZiemiaQuake
Bomba osadu
Skalny grobowiec
Trawa x4
Lucario Lv.63 Aura sfera
Dragon Pulse
Flash Cannon
Paskudna fabuła
Ogień, walka, grunt
Roserade Lv.60 Olśniewające błysk
Kulka cienia
Bomba osadu
Kula energii
Ogień, lód, latanie, psychiczne
Milotic Lv.63 Odzyskiwać
Płaszcz lustra
Lodowa Belka
Oparzenie
Elektryczne, trawa
Garchomp Lv.66 Pazur smoka
ZiemiaQuake
Miecze tańczą
Truciznę
Ice X4, smok, wróżka

Pokonaj Cynthię i gratulacje są w porządku: zakończyłeś główną historię! Niesamowity!

W Sinnoh wciąż jest mnóstwo do zobaczenia i zrobienia, w tym odkrywanie wielkiego podziemia, a także długa po grze. To jednak koniec naszego instrukcji, więc wielkie podziękowania za przeczytanie tak daleko i baw się dobrze z resztą swojej gry! Pamiętaj, że wciąż mamy wiele innych istotnych przewodników w naszym głównym Pokémon Genialny diament i lśniąca perła instruktaż Hub też. Do widzenia!

Specjalne podziękowania dla ten arkusz danych trenera od członka społeczności hematytu i co. do wypełniania niektórych pustych danymi Moveset Data!


Poprzednia strona

Strona 38 z 38

How do you rate Elitarna czwórka i jak pokonać mistrza Cynthii Pokémon Genialny diament i lśniąca perła ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *