Embacer zwolnił teraz 8% personelu

Startseite » Embacer zwolnił teraz 8% personelu
3. kwietnia 2024
2 minutes
37

By Jhonny Gamer

Embracer zwolnił osiem procent siły roboczej, ponieważ jego program restrukturyzacji osiąga „dojrzałe etapy”.

Firma opublikowała dziś swój najnowszy raport finansowy, stwierdzając, że sprzedaż netto wzrosła o 4 procent, choć jest to w dużej mierze dzięki podziałom gier stołowych i rozrywki. Gry PC i Konsole Sprzedaż netto spadła o pięć procent.

W trzecim kwartale firma zwolniła 483 osoby, co oznacza, że 1387 pracowników straciło pracę w ciągu ostatnich dwóch kwartałów, co stanowi 8 procent całkowitej siły roboczej.

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Tomb Raider I -III Remastered – Oginuj zwiastun |PS5 & Gry PS4Obejrzyj na YouTube

„W ramach wysiłków w całej grupie nasze firmy i studia musiały podejmować trudne decyzje, szczególnie w zakresie rozstania się z członkami zespołu”-powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Lars Wingefors. „W sumie zmniejszyliśmy naszą globalną zatrudnienie o 8 % siły roboczej od początku programu.”

Embracer wciąż ma „kilka większych procesów zbycia strukturalnego”, a jego „zasadą unieważniającą jest zawsze maksymalizacja wartości akcjonariuszy w każdej sytuacji”.

Wingefors przyznał również, że firma raczej nie osiągnie celu programu restrukturyzacji w zakresie długu netto w SEK 8 mld.

Ponadto Embacer odwołał 29 niezapowiedzianych projektów od kwietnia 2023 r. Raport zawiera spadek niezapowiedzianych projektów z 153 do 124, chociaż prezentacja obok raportu stwierdza, że w tym roku budżetowym odpisano 22 projekty. Nie jest jasne, co stało się z pozostałymi siedmioma, które być może nie zawierały finansów.

Patrząc w przyszłość, Embacer ma wiele znaczących wydań, które wpłyną na jego następny kwartał, w tym samotnie w ciemności, Tomb Raider 1-3 Remastered, Lightyear Frontier i więcej.

Star Wars: Rycerze Old Republic Remake pozostaje na liście nadchodzących gier, pomimo niespokojnego rozwoju.

Zwolnienia zdominowały wiadomości w ostatnich miesiącach, szczególnie od Embacer w ramach programu restrukturyzacji Ogłoszone w czerwcu ubiegłego roku.

Nowy świat interaktywny, Gry Black Forest, a Eidos Montreal należą do ostatnio wpływu, a gra deus ex odwołała w trakcie.

How do you rate Embacer zwolnił teraz 8% personelu ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *