Kampania Modern Warfare 2 oferuje znacznie więcej niż fotorealistyczny Amsterdam

Startseite » Kampania Modern Warfare 2 oferuje znacznie więcej niż fotorealistyczny Amsterdam
8. stycznia 2024
7 minutes
41

By Jhonny Gamer

Co kilka lat Seria Call of Duty trafia na nowy techniczny kamień milowy – definiowany moment, w którym deweloperzy tacy jak Infinity Ward dokonują wyraźnej przerwy od tego, co było wcześniej. 2019 Modern Warfare Remoot był dokładnie taki, że jego silnik IW8 zapewnia ogromny wzrost geometrii, nowy model oświetlenia, zaktualizowana fizyka, materiały i system strumieniowy dla map na dużą skalę. To był przełom dla serii, iterowany w zeszłorocznej Vanguard i po raz kolejny ulepszony dla nowego Współczesna wojna 2. Teraz nazywany IW9, niestandardowy silnik Infinity Ward oferuje bogactwo ulepszeń, w tym oszałamiające renderowanie postaci, ulepszoną symulację wody i ulepszenia AI. Jednak to piękna rekreacja Amsterdamu w grze uchwyciła nagłówki – i słusznie.

Modern Warfare Historia 2 nadaje silnik IW9 doskonały trening. Każda misja jest naprawdę pojazdem – samodzielna prezentacja – umieszczanie każdego z nowych sztuczek wizualnych z przodu i centrum w sposób trybów wieloosobowych. Każdy zestaw eskaluje również poziom, poziom do poziomu: od uderzeń do góry nogami po przeskakiwanie między eksplodującymi samochodami, od unikalnych jednostek pojemników na czołgie na bujanie po pływanie kanałów Amsterdamowych w nocy-istnieje ogromna różnorodność.

Ogromną atrakcją tutaj jest Recon by Fire Mission, w której widzimy technologię IW9 pchającą rozległy, rozległy, mglisty krajobraz zieleni. Doskonale gra mocne strony. Cała liniowość jest wyrzucana przez okno na rzecz bardziej otwartego projektu. Możesz wybrać dialog, wybierzesz najpierw punkty, a ty wybierasz, jak to zrobić: przez ukrycie lub wszystkie pistolety płonące. To klasyczna misja z całej misji Call of Duty 4 Zabrane do nowej generacji, genialne reinvention z wieloma sposobami ataku. I chociaż istnieją pewne misje, które przewyższają ich powitanie – szczególnie odgórne strzelanie w bliskim powietrzu – częściej niż nie, przynajmniej trafiły w znak.


Modern Warfare 2 Kampania na maszynach PS5 i Xbox Series otrzymuje cyfrowe przegląd wideo odlewni.

Najbardziej pamiętną misją – mówiąc wizualnie – jest teraz kultowym poziomem Amsterdamu. To spokojna historia, chwila spokoju pomiędzy bardziej bombastyczną akcją gry. Spacerując w dystrykcie czerwonego światła, każdy mały szczegół jest prawie bezpośrednio podnoszony ze świata rzeczywistego: stylizacje znaków kawiarni, motocykle flankujące kanał, oznaczenia drogowe – nawet proporcje jego ceglanych dróg, most Arcing, most,a iglica starego kościoła jest precyzyjnie mierzona. Istnieją wyjątki, ale zespół Infinity Ward wykorzystuje fotogrametrię do przyjmowania większości rzeczywistych materiałów – każda cegła, każdy znak restauracji – i tłumaczy swoje nieruchomości na silnik gry. Informuje silnik oświetleniowy, wszystkie odgrywają ogromną rolę w zapewnianiu prawdziwych wyników życia.

Być może bardziej niezwykła jest sama dokładność tej skali poziomu Amstderm. Renderowanie ulic Amsterdamu przez MW2 wydaje się być tak bezpośrednim, dosłownym tłumaczeniem rzeczywistych rzeczy, można nawet porównać te dwa bezpośrednio – w modzie 1: 1 – i to jest kluczowe znaczenie w filmie osadzonym powyżej (i wielkie dzięki MelhiKorkmaz za zapewnienie prawdziwego materiału). Tak, będą oczywiste różnice: NPC są nadal światem z dala od skutecznego rejestrowania ludzkich zachowań, podczas gdy odbicia w przestrzeni ekranu są zbyt podatne na artefaktowe, aby uchwycić sposób, w jaki światło faktycznie odbija się na przesiąkniętej deszczu cegierze. Infinity Ward jest tutaj na terytorium między generałem-a nawet wersja na PC nie korzysta z refleksji prześledzonych promieniami, które dodałyby znacznie więcej do poziomu realizmu.


Kampania jest blokadą 60 klatek na sekundę na PS5 i Xbox Series X od początku do końca. Jednak seria S (na zdjęciu tutaj) jest mniej stabilna, a bardziej podatkowe sceny znajdują się na terytorium 50-60 klatek na sekundę.

Poza Amsterdamem, wczesna misja mokrej prezentuje nową technologię wodną IW9, pozwalając zanurzyć się w symulowanym kółko wodnym, wykorzystując go jako formę ukrycia, gdy zdejmujesz strażników. Fale i kaustyki, gdy woda uderza w zatokę, są dobrze zrealizowane – a później misje nawet strzelasz do strażników, gdy unosi się w dół rzeki w dzikim zestawie. Ale znowu, SSR jest bardzo na miejscu na konsoli, z całym oczekiwanym rozstaniem na odbijach na górze.

Porównania między trzema dużymi konsolami – PS5, Series X i S – w tym momencie są coś w rodzaju przypisu. Modern Warfare Konfiguracja silnika 2 utrzymuje dynamiczną 4K na PS5 i Series X – z rzadkimi kroplami w liczbie pikseli pod najwyższym celem. Wizualnie nie ma różnic między dwiema maszynami premium, co czyni go bezpośrednim dopasowaniem. Istnieje dynamiczny 1440p na serii S, a liczba pikseli spadła do 2250 x 1440 w najniższym poziomie, zgodnie z zwykłymi skalowaniem tylko na osi poziomej. Wtrącone junior Xbox w stosunku do serii X, w ustawieniach są tylko drobne poprawki, z zmniejszeniem gęstości trawy i jakości cienia. Z wizualnego punktu widzenia wszystkie trzy są bardzo solidne, ale mocniejsze maszyny zapewniają większą stabilność i lepszą jakość obrazu.

Wersje PS5 i Series X, zarówno wersje w rock-solidnym 60 fps w standardowym trybie 60 Hz, z tylko jedną częścią jednej konkretnej misji (zawalenie się mostu), co powoduje wszelkie problemy z jednorazową grą w serii X, żeglującbez problemu w drugim przebiegu na sprzęcie Microsoft i nie mając żadnych problemów na PS5. Seria S ogólnie również działa dobrze, chociaż zawalający most widzi spadek do 50 klatek na sekundę, w towarzystwie ukazania ekranu u góry ekranu. Ogólnie rzecz biorąc, seria S jest ogólnie mniej stabilna, na przykład wykazując prawie stałe łzawienie na początku misji mokrej. Wydajność jest ogólnie silna na Xbox na poziomie podstawowym i jest to doskonały sposób na odtwarzanie kampanii. Jedyną inną różnicą notatki pod względem wydajności jest to, że PS5 jest w pełni synchronizowane V, co oznacza, że w ogóle nie ma łzy.


Tryb 120 fps kampanii nie jest prawie zamkiem na żadnej z konsol. Jednak PS5 i seria X zapewniają dobre wrażenia na ekranie VRR – chociaż zyski z serii S w ofercie 60 Hz są marginalne.

Opcjonalny tryb 120 Hz pozwala na wydajność do 120 klatek na sekundę, jak można się spodziewać, ale być może jest bardziej odpowiedni dla użytkowników wyświetlacza VRR. Czyste odczyt 120 fps jest rzadki na wszystkich konsolach, ograniczany do prostszych obszarów wewnętrznych, podczas gdy większe, trudniejsze poziomy mają tendencję do działania tak niskim jak 80 klatek na sekundę na PS5 i Xbox Series X. Potężna konsola Microsoft działa z marginalną przewagą nad PS5 w większości scen – o około 5 klatek na sekundę – choć są punkty, w których zamieniają pozycję wiodącą. Seria S oferuje ograniczone zyski w tym trybie, zazwyczaj z 30-40 klatek na sekundę wolniej niż jej mocniejszy odpowiednik.

Ogólnie rzecz biorąc, postępy w technologii Modern Warfare 2 są być może mniej rewolucyjne niż pierwsze ponowne uruchomienie 2019. „Iteracyjna” to uczciwy opis, podobnie jak postępy w Call of Duty Vanguard, choć są tutaj pewne wyraźne najważniejsze wydarzenia. Obszar Amsterdamowy wymusza mile widzianą zmianę tempa, dla jednego – to wolniejszy moment, który pozwala graczowi zanurzyć się w technicznej sprawności Infinity Ward.

Tym bardziej imponującym mnóstwem jest to, że na podstawowym poziomie, Modern Warfare 2 jest zbudowany do dobrze działający na podstawie PlayStation 4, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak wytrząsają się wersje ostatniej generacji – wczesne wrażenia sugerują szczegółowe zauważalne cięcia i znacznie mniej stabilne przyleganie doCel 60 klatek na sekundę. Wydaje się jednak, że działa, co sprawia, że zastanawiam się: jeśli Infinity Ward może dostarczyć tak przystojną grę krzyżową, nowa dorsz ukierunkowana wyłącznie na nowoczesny sprzęt jest absolutnie przepyszną propozycją-i mam nadzieję, że zobaczymy to w następnymGłówny wpis serii.

How do you rate Kampania Modern Warfare 2 oferuje znacznie więcej niż fotorealistyczny Amsterdam ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *