Cyberpunk 2077: Stan gry dla konsol PS5 i Xbox Series

Startseite » Cyberpunk 2077: Stan gry dla konsol PS5 i Xbox Series
8. lutego 2024
7 minutes
38

By Jhonny Gamer

Niedawne wydanie Cyberpunk 2077’s 1.23 aktualizacja Widziałem prawdziwe ulepszenia na konsolach PlayStation 4 – wystarczy, aby Sony mogła przywrócić grę do sklepu PlayStation. Omówiłem jego sukcesy dogłębnie temu, ale w tym procesie poświęciłem również czas na zbadanie każdej innej wersji konsoli w tej aktualizacji. Tępa prawda? Patch 1.23 nie odwraca się znacząco na fortunie dla bazowej Xbox One lub Xbox One X-Rate. Dzięki maszynom nowej generacji jest trochę więcej historii. Na podstawie nowej mapy drogowej CD Projekt Red, ta aktualizacja obiecuje być ostatnią ważną wersją przed faktyczną wersją „nowej generacji” Cyberpunk przybywa. Pozostaje proste pytanie: jaki jest teraz stan gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series?

Zanim skoncentruj się na stanie gry na Xbox Series X i PlayStation 5 – które są zasadniczo bazami kodów z ostatniej generacji z ulepszeniami strategicznymi na najnowszych konsolach – warto omówić Xbox Series S, która nadal zapewnia dobre wrażenia dla maszyny w jej maszynie w jej maszyniepunkt cenowy. To prawda, że nie ma trybu 60 klatek na sekundę i chociaż 1440p jest celem maksymalnego rozdzielczości, zamiast tego spędza więcej czasu na natywnym 1080p. Ze wszystkich wydawnictw konsoli zapewnia to jedno z mocniejszych zamków przy 30 klatkach na sekundę i zachowuje stabilność nawet w naszym teście warunków skrajnych z alei-tradycyjnie problemem dla maszyn ostatniej generacji. Może nie być idealny, ale pod względem ogólnej stabilności ma lepszą blokadę do 30 klatek na sekundę niż tryb jakości równoważnej serii X i zachowuje wyższą liczbę Brat Bracie NPC. Z łatką 1.23, seria S jest w świetnej formie.


Stan gry z Cyberpunk 2077 wersja 1.23 Konsole z serii PlayStation 5 i Xbox Series.

Przechodząc do PlayStation 5 i Xbox Series X, gdzie stawki ramki jest domyślnie odblokowane do 60 klatek na sekundę, nadszedł czas, aby ponownie zapakować kluczowe pytania po tak wielu aktualizacjach. Jaki jest najlepszy sposób, aby grać dziś na konsoli? Czy nadal PS5 z gładszym ogólnym stopniem ramowym? Czy są zalety wizualne w konsolach serii Xbox? I w jaki sposób czasy ładowania układają się między wszystkimi sposobami gry?

Oczywiście Xbox Series X ma unikalny tryb graficzny, który brakuje na PS5. Otrzymujesz jeden tryb jakości – opcja 30 klatek na sekundę, która priorytetowo traktuje wyższą rozdzielczość między najniższym 1512p i 1728p. A potem jest tryb wydajności Serii X, który strzela dla 60 klatek na sekundę, ale spowalnia ten zakres rozdzielczości od 1080p do 1296p. Znowu bez zmiany. Więc idzie na PS5;który nadal przesuwa się między 972 pens. Koncentrując się tylko na trybie 60 klatek na sekundę w porównaniu z PS5, seria wizualnie X ma niewielką przewagę w wyjściu pikseli, choć nie ma wiele do odróżnienia ze względu. Największa zaleta pozostaje gdzie indziej – liczba NPC.

Night City było zawsze reklamowane jako tętniąca życiem metropolia, pełna życia w całym mieście – obszar Chinatown, rynki, dzielnice czerwonego światła. Na PC zapewnia ten zgiełk do doskonałego efektu, ale teraz na PS5 jest to zupełnie inna gra z bardzo niewielu mieszkańcom w mieście. Nawet oceniany po ujęciach po stronie po stronie, seria X w trybie wydajności 60 klatek na sekundę wypełnia drogi Night City. Tymczasem ta liczba NPC wzrasta tylko dalej w serii X, gdy przechodzisz do trybu jakości 30 klatek na sekundę. W trybie jakości Xbox jest więcej, w tym lepsza niedrożność otoczenia – ale wyższa liczba NPC jest z łatwością najbardziej uderzającą różnicą między tymi dwoma maszynami – więc dodaj to do listy życzeń dla prawdziwej wersji PS5, gdy ją otrzymamy. Niestety, zakotwiczenie w ustawieniach PS4 Pro w obecnym stanie jest tylko powstrzymywane przez PS5.


Nasze ostatnie spojrzenie na wersję PlayStation 4 Cyberpunk 2077 odnotowano prawdziwą poprawę dla konsol PlayStation z ostatniej generacji – a PS4 Pro pozostaje najlepszą wersją działki.

Wszystko to ma nieuchronnie wpływ na wydajność. PS5 pozostaje liderem, zapewniając najbardziej spójne doświadczenie 60 klatek na sekundę na każdej konsoli. To nie znaczy, że nie ma skalistych chwil, ale ogólnie, to ten, na który należy z myślą o 60 fps. Bitwy mogą spaść do lat 50. w punktach, a nawet po tak wielu łatach, jest też kilka kropli podczas jazdy, ale nic, co naprawdę rozprasza uwagę. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że tryb wydajności Xbox Series X jest dobrze poza tempem, a PS5 przylega do 60 klatek na sekundę w miejscach, w których seria X spada agresywnie – samouczek Street Kid jest przykładem na przykład na miejscu. Ponownie, jeśli mamy listę życzeń wersji nowej generacji, byłby to następny dodatek. Tryb wydajności Xbox Series X musi zostać zablokowany i zoptymalizowany pod kątem spójnego 60 klatek na sekundę, bez konieczności polegania na wyświetlaczu VRR, aby wygładzić problemy z wydajnością.

Więc jeśli tryb serii X 60 klatek na sekundę jest trochę rozczarowujący, jaki jest wynik w trybie jakości 30 klatek na sekundę? Otrzymujesz wyższą rozdzielczość, ulepszone ustawienia wizualne i jeszcze lepsza liczba NPC – a czapka 30 klatek na sekundę jest w większości solidna. Nie jesteśmy tu też perfekcyjni;Atakując wszystkie zwykłe punkty stresu, wciąż dostajemy spadki do połowy lat dwudziestych – jak pokazuje nasze wideo. Ale ogólnie pozostaje to najlepszy sposób gry na konsolach dla purystów wizualnych. Osoby po najlepszym podejściu do Night City, w którym CDPR dobrze czyni obietnicę atmosfery, tętniące życiem ulice, wyższe ustawienia AO i poważną rozdzielczość, powinny zdecydowanie sprawdzić tryb jakości w serii X. Patch 1.23 nie rozwiązuje kropli poniżej, ale być może właściwe wydanie nowej generacji może również dostarczyć tu mocniejszy zamek.


Cyberpunk 2077 na PC ze wszystkimi włączonymi funkcjami śledzenia promieni jest absolutną prezentacją – oto, co RT przynosi do stołu.

Ostateczny punkt tutaj na temat różnic w czasie ładowania. Ładowanie pliku zapisu na zewnątrz RipperDoc na wszystkich konsolach, pierwszą niespodzianką jest seria X w trybie wydajności, która kończy się najpierw po nieco ponad 12 sekund, a następnie widzimy obciążenie trybu jakości serii X w następnej 17 sekund, w ciągu podzielonych sekund serii S Series S.robienie tego samego. Liczba NPC serii S mają wiele wspólnego z trybem jakości serii X, co ma sens podobnego 17 -sekundowego oczekiwania. Ostatni jest PS5 z długim 49 -sekundowym ekranem załadunku. PS5 jest konsekwentnie opóźniony w tym względzie i pozostaje uciążliwością do ponownego załadowania ostatniego punktu kontrolnego po śmierci. W tej chwili jasne jest to, że uruchomienie aplikacji PS4 nie robi jej żadnych przysług, a szybkie dysk SSD systemu nie uzyskuje wyników, zwłaszcza w porównaniu do strony Xboxu.

Na podstawie mapy drogowej CD Projekt Red, Patch 1.23 to ostatnia ważna wersja gry, zanim otrzymamy właściwą aktualizację „następnej generacji”, napisana z grubsza za drugą połowę 2021. Bez wątpienia potrzebne są dalsze optymalizacje na całym świecie – szczególnie na platformach Xbox z ostatniej generacji, ale na bok stabilność, Wizualizacje i wydajność Cyberpunk pozostały stosunkowo statyczne na nowej fali konsol.

W tej chwili jest wiele, które wymaga zmiany w wersji serii X i PS5, tylko z różnych powodów. Bardziej spójna dostawa 60 klatek na sekundę na PS5 jest silnym punktem, ale czas ładowania i niskie liczby NPC są zauważalnymi wadami. Tymczasem z serii X CDPR wyraźnie musi zaostrzyć wydajność. Poza tym jestem zaintrygowany, aby zobaczyć, w jaki sposób CDPR wykorzysta możliwości nowych konsol w nowo zmienionym trybie jakości. Pamiętaj, że obecna wersja działa w trybie zgodności, co oznacza brak dostępu do zwiększonej wydajności RDNA 2 lub nowych funkcji sprzętowych, takich jak przyspieszenie do śledzenia promieniowania. Dzięki korzyściom z dodatkowego czasu istnieje możliwość bardziej solidnej, mniej wadliwej, bardziej atrakcyjnej gry dla nowej fali konsol – i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co wymyśli CDPR.

How do you rate Cyberpunk 2077: Stan gry dla konsol PS5 i Xbox Series ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *