Gaza na generacji: Xbox Series S vs Xbox One x

Startseite » Gaza na generacji: Xbox Series S vs Xbox One x
28. marca 2024
14 minutes
88

By Jhonny Gamer

Pierwszy rok nowej generacji konsoli nie przypominał żadnego innego – wydania Xbox One i PlayStation 4 są nadal płodne, a twarde odcięcie starszego sprzętu widocznego w wcześniejszych fazach przejściowych po prostu się nie wydarzyło. Chociaż było niewielką liczbę PlayStation 5 i Xbox Series, nowe konsole zasadniczo zorganizują wersje tytułów zaprojektowanych dla starszych sprzętu. To stawia Xbox One X i Xbox Series S w szczególnie interesującą sytuację: starszy, ale wciąż silny procesor graficzny stoi przed mniej graficznie biegną, ale prawdopodobnie bardziej zaokrągloną maszyną ze względu na jego masowo szybsze przechowywanie procesora i NVME w stanie stałym. Jednak Xbox One X może również uruchamiać gry z SSD, prowadząc nasz najnowszy eksperyment myślowy: jak ulepszona przeznaczeniem One X Fare Against Series S?

Wyniki są intrygujące i pod wieloma względami kontrowersyjne – ale może to mieć zastosowanie do całej koncepcji wystrzeliwania serii S w świecie, w którym istnieje Xbox z poprzedniej generacji z większą mocą GPU, większą ilością pamięci RAM i znacznie wyższym poziomem przepustowości pamięci. Oczywiście mamy maszyny seryjne zastępujące jeden odpowiedniki i to Xbox Series X, który jest następcą Xbox One X – wskazówka na nazwie. A co za tym idzie, musimy również zdawać sobie sprawę, że jeden cel X i Serii S serii bardzo, bardzo różne rynki: mówimy o maszynie zaprojektowanej dla hardcore w stosunku do konsoli zaprojektowanej dla bardziej głównego nurtu odbiorców, rzadziej pragnąjasność dostarczana przez rozdzielczość 4K i funkcje renderowania wyższej klasy.

Film osadzony w tych częściach pokazuje całe nasze testy, ale ogólny wynos jest prosty. Wzięliśmy Xbox One X powiększony o dyskomat SSD Samsung T7 i postawiliśmy go przeciwko serii S w szeregu gier krzyżowych i tytułów kompatybilnych wstecz, a także przeprowadziliśmy kilka testów czasowych ładowania, aby sprawdzić, czy opcjonalna aktualizacja przechowywania w stanie stałymmoże pomóc w wypełnianiu luki w czasach ładowania i strumieniowaniu w grze. Wynos? Seria S zapewnia wyższe wskaźniki ramek i – w większości – szybsze ładowanie. Jednak jakość obrazu zwykle cierpi, nawet w tytułach Microsoft, takich jak Forza Horizon 5 i Halo nieskończone. Całe pojęcie rozszerzonej fazy generacji wydaje się, że skutecznie pobłogosławił Xbox One X z indyjskim latem, przedłużając jego żywotność – ale jego śmierć jest nieunikniona po zakończeniu tego dziwnego okresu przejścia.


Głębokie zanurzenie się w wielkim porównaniu generacji – Xbox Series S vs Xbox One X, starsza konsola powiększona o przechowywanie SSD.
Xbox Series s
Xbox One x
procesor

GPU

Baran

Przepustowość łącza

Składowanie

Ośmiordzeniowa AMD Zen 2: 3.6GHZ/3.4Ghz Ośmiordzeniowy AMD Jaguar: 2.3GHz
4TF rDNA2 (20 cus/1550 MHz) 6TF GCN (40 cus/1172 MHz)
10 GB GDDR6 (8 GB do gier) 12 GB GDDR5 (9 GB do gier)
8 GB 224 GB/s, 2 GB 56 GB/s 326 GB/s
512GB NVME SSD 1TB 5400 obr / min HDD (Samsung T7 SSD stosowany do testowania)

W międzyczasie porównania między jednym X i serii S są intrygujące. Na przykład Guardians of the Galaxy to imponująca gra, ale wersja serii S niewątpliwie rozczarowuje. Otrzymujemy wersję gry 1080p30 na S z czasowo stabilnym, ale miękkim obrazem. Opcja odblokowania stawki ramki jest dostępna na S, ale oferuje ograniczone zyski do punktu, w którym przyklejanie się do czapki 30 klatek na sekundę jest prawdopodobnie najlepszą opcją – a Xbox One X ma ten sam czapkę 30 klatek na sekundę o znacznie wyższej rozdzielczości renderowania. Mówimy o obrazie 1440p do 1890p, który dobrze utrzymuje się na wyświetlaczu 4K. Seria S ma przewagę pod względem jakości cienia i tekstury, ale Xbox One X niewątpliwie daje lepiej wyglądający wynik.

Halo Infinite? Jest poczucie, że gra została zaprojektowana, aby w pełni wykorzystać Xbox One X, ponieważ ma zarówno tryby jakości 30 klatek na sekundę, jak i 60 klatek na sekundę. Po stronie rozdzielczości Tryb Quality jest czystym Xbox One X Win – Dynamic 4K gra dynamiczne 1080p działające z prędkością 30 klatek na sekundę, choć z problemami z ramy w obu systemach. Seria S cieszy się pewnymi wzmacniaczami jakości aktywów, ale ostatecznie, Halo Infinite wygląda lepiej na jednym x. Z trybem wydajności 60 klatek na sekundę, jeden X jest zwycięzcą wyraźnej rozdzielczości z dynamicznym 1440p. Prawdopodobnie ze względu na o wiele bardziej zdolny procesor, Halo Infinite działa płynniej na seriach S, ale znowu rozdzielczość jest niższa. Xbox One X może zobaczyć zanurzenie bojowe w latach 40. i 50., ale wciąż jest dobrze traktowany jako całość.

Jest poczucie, że seria zasługiwała więcej Halo nieskończone i być może jest to przykład, kiedy patrzymy Forza Horizon 5. Interesujące jest to, że oba systemy otrzymują doskonałe wersje gry – wraz z Halo, jasne jest, że Microsoft nadal inwestuje czas w wersje Xbox One, mimo że system został przerwany w zeszłym roku. Otrzymujesz dynamiczną prezentację 4K przy 30 klatkach na sekundę, zasadniczo podobną do, ale czasami poprawiasz dynamiczny tryb wydajności 1080p60 Xbox Series S.


Xbox Series S otrzymuje rozsądną wersję Guardians of the Galaxy, ale ostatecznie działa najlepiej jako doświadczenie 30 klatek na sekundę – tak samo jak Xbox One X, który działa w wyższej rozdzielczości w całym tekście.

Jednak pomimo bardziej ograniczonej mocy GPU, Series S nadal produkuje lepszą grę. Tryb wydajności działa bardzo dobrze, ale alternatywa jakości 30 klatek na sekundę (dynamiczna 1440p) wygląda wspaniale, rozwiązywając znacznie więcej szczegółów środowiskowych, z remontowanymi modelami, ulepszonymi szczegółami gruntu i mniej agresywnymi LODS. To imponująca wersja, choć rozdzielczość nie jest szczególnie wysoka. Ale nadal – Series S oferuje dwa tryby w stosunku do pojedynczej oferty X, podczas gdy ulepszenia czasu ładowania jest nadal zauważalne, nawet przy starszym sprzęcie działającym z SSD.

Call of Duty: Vanguard podnosi kilka interesujących wyników, a seria S zapewnia dynamiczną rozdzielczość 1440p potwierdzoną z wyznaczonym TAA silnika IW8 i supersamplingiem czasowym. Jeden x wydaje się obracać w prezentacji 4K, chociaż dynamiczne RES również tutaj występuje. Znajdziesz bardziej szczegółowy obraz na jednym x, choć to nie jest pełny obraz wizualny. Istnieje szereg wizualnych obniżek na maszynie Microsoft Last General. Na przykład samozatrukanie postaci jest mniej wyrafinowane, niektóre przypadkowe szczegóły są utracone, podczas gdy mgła i dym wydają się mniej gęste. Żadne z tych cięć nie wydaje się szczególnie masywne, ale zebrane razem sprawiają, że wersja One X wygląda nieco mniej wyrafinowana.

Seria S to zasadniczo zablokowane 60 fps, z okazjonalnymi jednorazowymi kroplami ramki. Jeden X ma również 60, z kilkoma klasztowymi spadkami w ogólnej rozgrywce podczas intensywnych scen. Jeden X naprawdę zmaga się z przerywnikami filmowymi,. Te scenariusze odtwarzane przez większość czasu na terytorium 40-50 klatek na sekundę, być może konsekwencją zwiększonego obciążenia procesora. A kiedy Vanguard upuszcza ramki, wykazuje łzę w pierwszej piątej ekranu. Wydajność i grafika są najlepsze w serii S, mimo że surowa rozdzielczość jest niższa. To staje się jeszcze niższe w trybie serii S 120 Hz, ale przynajmniej ma jeden! Podczas gdy Xbox One X jest fizycznie zdolny do obsługi gier o pojemności 120 klatek na sekundę, nigdy nie został stukany – prawdopodobnie ze względu na uciążliwe granice starożytnego procesora.


Halo Infinite, Jak testowano na wszystkich konsolach Xbox. Podczas gdy Xbox One S wyraźnie opóźnia się, jest to nadal rozsądne, podczas gdy Xbox One X ma wyraźne zwiększenie rozdzielczości w stosunku do serii S.

Przyglądałem się też Call of Duty: WARZONE, teraz szczyci się zupełnie nową mapą. To dziwny przypadek: rozdzielczość na 1080p na serii S i pełny 4K na jednym x, chociaż z dynamicznym res na tej konsoli. Mimo to ostateczny obraz wyjściowy na jednym x jest bardzo chrupiący i podobny do 4K, podczas gdy serie S jest raczej miękkie. Jest to prawdopodobne, ponieważ seria S wydaje się uruchamiać bazę Xbox One Codepath przez system ulepszania kompatybilności Microsoft, więc dziedziczy ustawienia wizualne z tej wersji. Oznacza to, że wyciągnęły odległości i redukcje liści.

Wydajność zdecydowanie sprzyja jednak serii. Seria S jest zasadniczo zamkniętą 60, bez upadków gry w moich testach. Jedna X nieustannie upuszcza ramki, jednak zazwyczaj unosi się między 45 fps a 55 fps – więc wydaje się, że gra jest teraz gorsza niż z pierwszą mapą. I podobnie jak Vanguard, tych upuszczonymi ramkami towarzyszy rozrywanie w górnej części ekranu. Żadna wersja Warzone wydaje się być świetny sposób na grę, niestety. W wersji serii S nie ma wystarczającej jasności, aby konsekwentnie identyfikować graczy na odległość, a wersja One X ma słabą wydajność. Seria S otrzymuje tutaj głową, ale tylko po prostu.

Far Cry 6 Podsumowuje bardziej podstawowy projekt generacji. Ustawienia wizualne wyglądają bardzo, bardzo podobne między jednym X i serii S i oba są stosunkowo solidnymi wykonawcami odpowiednio przy 30 klatkach na sekundę i 60 fps. Ulepszenie 60 fps jest dobrodziejstwem dla serii S, ale tak, rozdzielczość bierze hit, aby tak się stało. Seria S jest na szczycie 1224p i przez większość czasu wygląda bardzo 1080p. Obie wersje wydają się stabilne i wypolerowane, chociaż byłoby miło zobaczyć opcję 30 klatek na sekundę w serii S. W tym momencie, Far Cry 6 oferuje wyraźny wybór między jakością obrazu a stopą ramki między jednym x a serią S. Aby uzyskać oba, musisz przejść do PS5 lub serii X.


Place Playground Games Forza Horizon 5 pokazuje deficyt rozdzielczości w serii S, ale ogólnie jest to lepsza gra vs Xbox One X, dzięki opcjom trybu jakości i wydajności.

Jeśli Far Cry 6 jest dość podstawowym portem, dokładne przeciwieństwo dotyczy metra exodus, który otrzymał aktualizację promieniowania za pośrednictwem Enhanced Edition, radykalnie przeglądając oświetlenie w grze. System oświetlenia oparty na sondy oparty na sondzie z gry został usunięty i zastąpiony globalnym systemem oświetlenia lub RTGI-jest to nowy silnik 4A zaprojektowany z myślą o nowej generacji i może działać tylko na konsolach ze sprzętemprzyspieszone śledzenie promienia, co oznacza, że po prostu nie byłoby to możliwe na Xbox One x. W rezultacie oświetlenie jest o wiele bardziej realistyczne, z pięknie odbitym światłem, które realistycznie wypełnia każdy obszar. Ulepszenie jest najgłębsze w obszarach wewnętrznych, co często wygląda zupełnie inaczej.

Jednak ukierunkowanie zarówno na RT, jak i 60 klatek na sekundę oznacza, że rozdzielczość ogromnie spada na serię S i chociaż opinia zostanie podzielona na to, nadal uważam, że jedna x może być lepiej wyglądającą grą, ze względu na jego ogromną poprawę rozdzielczości podstawowej. Seria S ma jednak bardziej naturalny wygląd i jest znacznie płynniejsza do gry. Seria X i PS5 oczywiście otrzymują najlepsze z obu podejść, ale wybór tutaj sprowadzi się Osobowość l preferencja. Decyzja o wyborze między nimi byłaby trudniejsza, gdyby serie S wesprzyj tryb jakości 30 klatek na sekundę, w którym rozdzielczość byłaby wyższa i zachowałbyś efekty RT.

W meczach między generałami wynik między jednym X i Serii S jest całkiem równy. Ogólnie rzecz biorąc, One X oferuje wyższe rozdzielczości na niższych poziomach wydajności, podczas gdy kompromisy serii S na rozdzielczość w celu zapewnienia wyższych wskaźników klatek i bardziej graficznych funkcji w niektórych tytułach. Każdy system ma swoje jednoznaczne zwycięstwa, ale wydają się one całkiem równomiernie dopasowane w tych grach. Jednak czasy ładowania są wyraźną wygraną w następnej generacji-nawet przy pamięci półprzewodnikowej przymocowanej do Xbox One x. Znowu wszystko zależy od procesora, który często obsługuje dekompresję zasobów strumieniowych. Co ciekawe, prawdziwie fatalne czasy ładowania ostatniej generacji wejścia są poruszane na równi z serią Xbox po prostu z powodu przeprowadzki na SSD. Ostatecznie jednak, podczas gdy rozwiązanie w stanie stałym ułatwia konsolę z ostatniej generacji, nowa fala maszyn radzi sobie z tym o wiele lepiej.

Czas ładowania (sekundy)
Xbox One X HDD (wewnętrzny)
Xbox One x SSD (zewnętrzny)
SSD Xbox Series S (wewnętrzne)
COD Vanguard: Operation Tonga

Forza Horizon 5: Casa Bella

Halo Infinite: Outpost Tremonius

Wzniesienie: SUB SEKTOR 41A

24.38 11.83 3.46
85.47 42.94 24.32
61.27 27.77 14.08
128.89 30.77 30.26

Wreszcie: Back -Compat – i coś w rodzaju bitwy. Patrząc na tytuły OG Xbox, Xbox One X ma mnożnik o wyższej rozdzielczości niż serie S, ale w wielu grach z odblokowanymi wskaźnikami klatek, seria S działa płynniej. W standardowych grach Xbox 360, seria S i Xbox One X działają dobrze w wygładzaniu wąskich gardeł wydajności z oryginalnego sprzętu, ale Series S powinien ponownie działać płynniej – ma moc GPU do dostarczania oryginalnych rozdzielczości Xbox 360 i dodatkowego chrząkania procesora do rozwiązaniaWąskie gardła procesora. Tam, gdzie Xbox One X ma przewagę, jest specjalnie ulepszone gry Xbox 360, takie jak Final Fantasy 13, które działają z mnożnikiem 3x rozdzielczości na obu osiach, w porównaniu z mnożnikiem 2x na serii S. Ta jedna przewaga jest nieco zabudowana przez tytuły, które są ulepszone FPS Boost -.

W obsłudze Xbox One porównanie między dwiema maszynami staje się trudniejsze. Domyślnie widzisz, seria S działa tylko z obsługą wsteczną dla Xbox One S, podczas gdy praktycznie wszystkie gry od końca 2017. Jest to łagodzone w wielu tytułach obsługujących wzmocnienie FPS – więc jest ponad 100 gier z 60 klatek na sekundę, a nawet obsługę 120 klatek na sekundę, które nie będą działać szybciej niż 30 klatek na sekundę na Xbox One x.

Ostatecznie dwupoziomowe podejście Microsoft do nowej generacji konsoli pozwoliło firmie dostarczyć tani, podstawową maszynę, która bardzo dobrze zajmuje się określonym segmentem rynku-ale wydaje się, że znacznie uderza pod jego wagą pod względem jakości obrazu,Rzadko mieszkając zgodnie z własnym celem rozdzielczości Microsoft 1440p. I pod tym względem rozwój generacji nadal faworyzuje Xbox One x. Może brakować wsparcia 60 klatek na sekundę i 120 klatek na sekundę doświadczenia serii, ale nadal dostarcza (dynamiczną) 4K30 – ale koniec Xbox One X jest z pewnością tylko kwestią czasu.


Xbox One X pozostaje teraz zdolną, konkurencyjną maszyną – ale prędzej czy później gry korzystające z UE5 i inne funkcje nowej generacji zmuszają starszy sprzęt do rywalizacji. Ten film zawiera bliższe spojrzenie na serię S Urządzenia Matrix Awakens.

Era między generałami wyprodukowała tę intrygującą serię S vs One X, ale oczywiście seria X jest prawdziwym następcą X. Oferuje napędowy wzrost wydajności GPU, a także wszystkie obecne ulepszenia generacji wspólne dla obu konsol serii, zapewniając bezsporne wykonanie obecnych gier. Ale teraz oczywiście pytanie brzmi, czy możesz kupić go, gdy dostępność jest tak niska – coś, co jest znacznie mniejszym problemem z serią S.

Nadal mamy obawy dotyczące specyfikacji serii, ale realizuje obietnicę uruchomienia gier nowej generacji. Microsoft Flight Simulator to oszałamiająca, wyjątkowo szczegółowa gra, która przekształca dane satelitarne w przekonujące przybliżenie wizualne lotu komercyjnego. Matrix Awakens to niewiarygodnie wysokie spojrzenie na przyszłość renderowania w czasie rzeczywistym. Oczywiście żadna gra nie wygląda tak niesamowicie w serii S, jak na serii X, ale działają na serii S i nadal są imponujące wizualnie. Są to tytuły, które nigdy nie zobaczą wersji na żadnej konsoli ostatniej generacji, w tym Xbox One X – chyba że chcesz przesyłać strumieniowo przez chmurę.

Poleganie na procesorze, szybkiej pamięci i dostępu do funkcji takich jak śledzenie promieniowania sprzętowego (przynajmniej dla matrycy), które robią różnicę. Te zalety – plus wsparcie dla innych ostatecznych funkcji DirectX 12 – które powinny być w dobrym okresie serii S, z pewnością po zakończeniu tego dziwnego okresu generacji.

How do you rate Gaza na generacji: Xbox Series S vs Xbox One x ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *