Medium na PS5 pokazuje duże różnice w porównaniu do Xbox Series X

Startseite » Medium na PS5 pokazuje duże różnice w porównaniu do Xbox Series X
6. czerwca 2024
6 minutes
11

By Jhonny Gamer

Medium to na pewno interesująca gra – ta, którą omawialiśmy w przeszłości zarówno na konsolach i komputerach Xbox Series, ale muszę przyznać, że wchodząc w ten, nie spodziewałem się, że port PlayStation 5 zobaczy tak wiele zmian zIstniejące wersje konsoli. Prawie każdy projekt wieloplatformowy, który do tej pory widzieliśmy na nowej fali konsol, widziała skuteczną parytet funkcji między serią X i PS5, ponieważ w końcu są to bardzo podobne maszyny na poziomie architektonicznym. Jednak w przypadku medium Bloober Studio wydaje się ponownie równoważić grę, aby wyprodukować coś bardzo podobnego, ale także zupełnie innego niż oryginalne wydanie serii X.

Niedługo dojdziemy do ulepszonych wizualizacji, ale poza graficzną remontem jest DualSense Kontrola Dodano także cechy – deszcz, wiatr i inne efekty atmosferyczne są mapowane na dotyczy, podczas gdy niektóre dialog i efekty są kierowane przez Kontrola let głośnik. Istnieje również celowanie gyro przy badaniu obiektów. Miło jest widzieć dodane te funkcje, ale tylko haptics naprawdę mi się podobało.

Początkowo mieliśmy nadzieję, że pokonujemy medium na PS5 bliżej jego premiery, ale po otrzymaniu kodu recenzji powiedziano nam, że śledzenie Ray nie było obecne i zostanie dodane w łatce – więc zdecydowaliśmy się poczekać, aby gra działała o godz.tak najlepiej. Odkryliśmy, że Blouber zdecydował się znacznie poprawić ustawienia. Nadal możemy znaleźć paralele z wersją na PC, ale ogólne odejście jest to, że studio wymieniło wierność w zakresie śledzenia promieni, aby zwiększyć wydajność i rozdzielczość. Co ciekawe, seria X nadal ma te same funkcje, które wykonał podczas premiery – choć gra została załatana od tego czasu i jest ogólnie w lepszej formie niż podczas premiery.


Analiza wideo, jak zmieniło się medium w celu przybycia na PlayStation 5.

Więc jaka jest różnica? Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, jest ciemniejszy ogólny obraz na PS5. Nie jest to żadne zmiany jasności, kontrastu lub gamma, ale raczej dlatego, że wygląda na to, że deweloper wyłączył okluzję otoczoną promieniami na Xbox Series X na korzyść szybszej alternatywy w przestrzeni ekranowej, dodając artefakty Halo i artefakty Halo izaciemnia scenę. Technicznie jest to obniżenie. Rzeczywiście są rzeczywiście obecne, ale ich jakość została zmniejszona w porównaniu z oryginalną wersją serii X: w porównaniu z zestawem komputera do pełnej rozdzielczości, odbicia konsoli Microsoft działają w połowie rozdzielczości, co ponownie zmniejsza się PS5 do kwartałurezolucja.

Istnieją dalsze różnice: w oryginalnym wydaniu medium, od czasu do czasu umieszczono ręcznie umieszczone światła wokół środowisk, aby symulować kluczowy aspekt globalnego oświetlenia – odrzucenie lekkie. Co ciekawe, są one usunięte na PlayStation 5. Tymczasem wydaje się również, że rozdzielczość cienia jest również zmniejszona z niższą rozdzielczością, bardziej blokującym wygląd.

Po co więc dokonać tych cięć? Istnieje możliwość, że Blouber Studio przejął grę, aby lepiej pasować do możliwości PlayStation 5, ale równie jest też inne wyjaśnienie – że programista przeanalizował, co działało, a co nie w wersji serii X pod względem wersji serii X pod względem wersji serii Xwygląd gry i jej wydajności, przywrócenie równowagi wizualizacji. Jakość efektów wizualnych jest oczywiście zwrócona, ale wynik dotyczy kluczowej kwestii wydania serii X: zmienne, czasem zauważalnie niskie rozdzielczość.


PlayStation 5

Xbox Series X

PC Ultra/1728p Taau
PlayStation 5 zmniejsza rozdzielczość wewnętrzną swoich refleksji promieniowych w porównaniu z wersją Xbox Series X.

PlayStation 5

Xbox Series X

PC Ultra/1728p Taau
Inne różnice obejmują zmniejszoną rozdzielczość cienia na PS5. Tymczasem na PS5 brakuje świateł punktowych używanych do symulacji odbijanego oświetlenia.

PlayStation 5

Xbox Series X

PC Ultra/1728p Taau/SSAO

PC Ultra/1728p Taau/RTAO
PlayStation 5 wykorzystuje niedrożność otoczenia w przestrzeni ekranu zamiast niedrożności otoczenia z promieniem, prowadząc do niedokładnych aureoli i ciemnie.

PlayStation 5

Xbox Series X
Graficzne cięcia jakości prowadzą do znacznie wyższej średniej rozdzielczości na konsoli Sony, jak tutaj, po cięciu kamery, w której PS5 jest zauważalnie wyższą rozdzielczością niż Xbox Series X.

Uruchom narzędzie porównawcze

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Skalowanie rozdzielczości dynamicznej jest szeroko stosowane w grze, a jakość obrazu różni się znacznie, ale we wszystkich testowanych obszarach PlayStation 5 ma wyraźną przewagę w klarowności. W 17 dopasowanych próbkach Xbox Series X działał z rozdzielczością, która wahała się od absolutnego najniższego 720p (na szczęście odstające) do 1440p. Poza ujęciami z podwójnym widokiem, PlayStation 5 wydaje się rozwiązywać w oknie DRS o mocniejszej rozdzielczości 1620p-1728p. Prezentacja w połączeniu z czasowym UE4, prezentacja przechodzi znacznie częściej jako dobry obraz 4K. W przypadku naprawdę podatkowych podwójnych kątów, które są znakiem towarowym Medium, Xbox Series X wydawał się spójny na 972p, podczas gdy PS5 taktował w 1188p.

Wydajność jest również poprawiona pod względem liczb surowych na PlayStation 5. Obie gry konsolowe są ukierunkowane na 30 klatek na sekundę, ale PS5 unika trwałych spadków pod celem, które są nadal obecne w wersji gry Xbox Series X. Jednak konsola Microsoft skorzystała z aktualizacji tytułu, odkąd po raz pierwszy zobaczyliśmy grę. Wtedy nie byliśmy zbyt zadowoleni z niespójnej dostawy ramki – tak, „złe układanie ramek”. Zostało to teraz naprawione, ale co niezwykłe poprawka nie dotarła do wersji PlayStation 5, która ma teraz ten sam problem. To dodaje bardzo widocznej szarpnięcia do prezentacji, więc podczas gdy 30 klatek jest rzeczywiście dostarczane na sekundę, postrzeganie jest takie, że działa niżej niż to.

Oczywiste pytanie, które należy zadać, dotyczy tego: co przyjmuje medium najlepiej działa? Nie ma tu łatwej odpowiedzi, ponieważ ostatecznie sprowadza się to Persona l preferencja, ale wygląda na to, że Blouber zasadniczo dostarczył odpowiednik trybu „wierności” w serii X i coś bardziej podobnego do trybu „zrównoważonego” na PlayStation 5. Microsoft Machine oferuje bardziej wypolerowany wygląd z większym naciskiem na efekty prześledzenia promieni. Tymczasem PS5 zapewnia o wiele bardziej przekonujący obraz podobny do 4K, handlując jakością wizualną, zyskując wydajność w tym procesie. Oba nadal wyglądają imponująco, dzięki jakości podstawowej dzieła sztuki. Być może istnieją techniczne powody, dla których nie jesteśmy świadomi tego, że to się stanie, ale nie mogę się powstrzymać, ale oba konsole powinny mieć dostęp do obu trybów – a opcja wyraźniejszego obrazu może również dawać dywidendy dla serii Xbox S.

How do you rate Medium na PS5 pokazuje duże różnice w porównaniu do Xbox Series X ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *