Kompletna historia konsoli Nintendo uruchamia

Startseite » Kompletna historia konsoli Nintendo uruchamia
28. marca 2024
26 minutes
91

By Jhonny Gamer

Zwykli czytelnicy będą wiedzieć, że mam często powtarzaną mantrę: nigdy nie wyklucz Nintendo. Firma została odpisana przez szerszą branżę gier więcej razy, niż możesz liczyć i niezmiennie odesłać z czymś zaskakującym, czasem nawet zmieniającym grę, co zapewnia jej sukces na kolejną dekadę.

Jednak kiedy spojrzałem na plany premiery Nintendo Switch w zeszłym miesiącu, martwiłem się i doszedłem do wniosku, że dziwna nowa maszyna ma kłopoty. To nie był sam sprzęt, który był zachwycający, ale ceny, szereg oprogramowania i marketing, wraz z konkurencyjnym środowiskiem, które było wrogo nastawione do unikalnego Nintendo.

Ale przypomniałem sobie moją mantrę i pamiętałem, że wiele z tego brzmiało okropnie znajomo. Czy nie powiedzieliśmy wcześniej tego samego? I udowodniono, że co najmniej połowa czasu? Mając to na uwadze, zwerbowałem moich kolegów z nintendo-watcherów Martin Robinson I Tom Phillips I postanowiliśmy przeszukać książki historyczne Nintendo w celu porównania. W jaki sposób Switch naprawdę porównuje się do nintendo, a co możemy powiedzieć od tych o jego perspektywach na przyszłość?

(Kącik Pedanta: na potrzeby tego artykułu postanowiliśmy nie klasyfikować gry i gry Color-TV & Obserwuj konsole gier w nowoczesnym znaczeniu. Aha, a jeśli ktoś może odkryć lub zapamiętać brytyjskie ceny NES, Game Boy i GBA, daj nam znać w komentarzach!)

Nintendo Entertainment SystemData uruchomienia: Lipiec 1983 (Japonia, AS Family Computer), październik 1985 (Ameryka Północna), wrzesień 1986 (Europa), 1987 (Wielka Brytania)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: Nieznany, 199 USD w USA z Super Mario Bros. dołączony.

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 8

Kluczowe gry premierowe: Super Mario Bros., Duck Hunt, Excitebike

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 62 miliony

Jak postrzegano premierę? Kiedy Nintendo przygotowywało się do uruchomienia NES na zachodzie w 1985. Rynek w Ameryce wciąż odczuwał reperkusje katastrofy gier wideo, w którym przychody spadły o około 97 procent. Nawet w samym Nintendo, Minoru Arakawa, założyciel Nintendo of America, wyraził zaniepokojenie, że gra wideo FAD minęła na dobre. NES udowodnił, że zdecydowanie nie było tak, podając fundamenty, na których wiele Nintendo wciąż opiera się dzisiaj;Po miękkiej premiery w Nowym Jorku system przeszedł do zachwytliwego przyjęcia, kiedy uruchomił ogólnokrajowy w Ameryce Północnej w 1986 roku, w towarzystwie składu epokowego 17 doskonały. (Czasami istnieje zalety poświęcenia dwóch i pół roku na przekroczenie Pacyfiku.)

I jak to się stało? Podczas gdy NES został pokonany przez System Master System SEGA w Europie, upadł jako kultowa konsola – wystarczy spojrzeć na zawyżone ceny proszeni o NES Classic Mini, aby zobaczyć, że jest to maszyna z wysokim szacunkiem -I wiele z tego, co nastąpiło w przypadku Nintendo, zostało zbudowane na sukcesie konsoli. NES wprowadził miliony graczy na świat Mario, Zelda, Samus i wiele więcej. Zmieniający grę w swoich czasach i od tego czasu trwały klasyk.

Game BoyData uruchomienia: Kwiecień 1989 (Japonia), lipiec 1989 (Ameryka Północna), wrzesień 1990 (Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: Nieznane, 89 USD.99 w USA

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 4

Kluczowe gry premierowe: Tetris, Super Mario Land

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 119 milionów

Jak postrzegano premierę? Współcześni Game Boy – Lynx i Sega Game Atari – oferowali bardziej imponujący sprzęt, ale własny nintendo skorzystał z niezwykłego pędu firmy w swojej pompie, sukces NES sprawia, że Gam. Pomagała jej atrakcyjnie niska cena i być może najskuteczniejsza gra premierowa w historii: Alexey Pajitnov’s Tetris, gra puzzli po raz pierwszy zauważona przez Nintendo of America’s Minoru Arakawę, która wyznaczyła go na wycieczkę do kółki globowej, starając się zdobyć prawa (Niesamowita historia ostatnio opisana w graficznej powieści Box Brown Tetris: The Games People). Wydaje się, że warto było wysiłek, ponieważ kompulsywna i natychmiastowa Tetris była idealną ręką i pomógł Game Boyowi stać się niczym innym jak zjawiskiem.

I jak to się stało? Tak kochany jak NES, Game Boy jest prawdopodobnie archetypowym kawałkiem sprzętu Nintendo. Słynie zbudowane wokół edyktu Gunpei Yokoi na temat myślenia bocznego z doświadczoną technologią, pokazał firmę, która podjęła własną drogę do imponującego efektu, filozofii, która powtórzyłaby się z wielkim sukcesem z DS, jak i Wii dalej w dół linii. Jako fragment designu przemysłowego jest to być może Nintendo w najsilniejszym: solidnym, zabawnym i przyjmującym linie ukochanej zabawki, prawdopodobnie nigdy nie zostało ulepszone w świecie gier wideo. W tym kieszonkowe i kolorowe zmiany sprzętu, Game Boy trwał ponad dekadę, sprzedał prawie dwa razy więcej konsol niż NES, i oczywiście wprowadził świat Pokémon.

System rozrywki Super NintendoData uruchomienia: Listopad 1990 (Japonia, AS Super Famicom), sierpień 1991 (Ameryka Północna), kwiecień-czerwca 1992 (Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £150

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 3

Kluczowe gry premierowe: Super Mario World, F-Zero, Super Tennis

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 49 milionów

Jak postrzegano premierę? SNES mógł umocnić swoją pozycję jako jedna z najlepszych konsol Nintendo, z niezrównanym katalogiem oprogramowania, ale jego wczesne dni były dalekie od Stellar. Podczas gdy Japonia otrzymała konsolę z otwartymi ramionami i małą dawką histerii, która typowa premiery w tym czasie, na zachodzie, Nintendo zaczął znacznie wolniejMega Drive (lub Genesis, jeśli musisz). Lata były znacznie milsze do uruchomienia SNES Title Super Mario World Sonic Jeż, ale w czasie startowania SNES powrót hydraulika był postrzegany jako nadmiernie iteracyjny, podczas gdy maskotka Sega nosił szok nowego. Zostało to F-Zero, aby zapewnić dość przekonujące spojrzenie na kształt rzeczy, które nadejdą, choć stanowiło to część słabego składu w Europie z zaledwie trzema meczami. I myślałeś, że uruchomienie przełącznika było thitbare…

I jak to się stało? SNES Outsold swojego arcytującego rywala Mega Drive w trudnej wojnie i zdobył specjalne miejsce w sercach fanów jako dom wielu najlepszych gier 2D, jakie kiedykolwiek stworzono: klasyki, takie jak Super Metroid, Yoshi’s Island, EarthboundA Final Fantasy 6 są teraz tak spektakularne, jak w swoich czasach. Być może największym dziedzictwem SNES jest rola, jaką odegrała w schizmie między Sony i Nintendo. Chwila arogancji korporacyjnej z Nintendo – która była w tym czasie bardzo ich stylem – nad planowanym dodatkiem CD -ROM zmusił Sony, aby poszedł na własną drogę z PlayStation. Nintendo poczułby reperkusje tego ruchu dla nadchodzących pokoleń, i dopiero Wii Firma znalazła się na poziomie – z rywalem, który pomógł stworzyć.

Wirtualny chłopiecData uruchomienia: Lipiec 1995 (Japonia), sierpień 1995 (Ameryka Północna)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: Nie dotyczy, 179 USD w USA

Liczba gier premierowych w USA: 4

Kluczowe gry premierowe: Tenis Mario, galaktyczna pinball

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 770 000

Jak postrzegano premierę? Rozciągając pomysł Gunpei Yokoi na temat myślenia bocznego z doświadczoną technologią do przełomu i nie tylko, korzenie Virtual Boy sięgają 1985 roku, a prototyp VR opracowywany przez technologię refleksyjną. Firma z Massachusetts od jakiegoś czasu kupowała swoją technologię – Sega ją widziała i odmówiła, zanim Yokoi rzucił błyszczące pomysł, który według innych trudno będzie się powtórzyć. Do czasu, gdy wirtualny chłopiec pojawił się w 1995 r., Dokonano szeregu kompromisów – śledzenie głowy zostało wygnane z powodu obaw związanych z chorobą lokalnymi, a wyświetlacz ograniczał się do czerwonego monochromu. Reakcja na to po odsłonięciu w 1994 r. Została co najmniej wyciszona, a po jego ostatecznym wydaniu było niewiele więcej niż oszołomienie. Wirtualny chłopiec nigdy nie otrzymał oficjalnego wydania w Europie.

I jak to się stało? Pamiętany jako jedna z najbardziej katastrofalnych niepowodzeń Nintendo – nie osiągnęła miliona sprzedaży w krótkim czasie na półkach – wirtualny chłopiec przynajmniej w trakcie interweniował. Kusząco byłoby powiedzieć, że urządzenie wyprzedzało swój czas, szczególnie z perspektywy epoki, kiedy komercyjne jednostki rzeczywistości wirtualnej w końcu dotarły do salonu, ale w rzeczywistości wirtualny chłopiec był zbyt narażony, zbyt słabo rozwinięty i nie rozwinięty i nie rozwinięty i nie był zbyt słabo rozwinięty i nie rozwinięty i nie rozwiniętywspierane w dowolnym miejscu w pobliżu Nintendo, które już miało oczy na N64, aby być czymś innym niż flopem. Zatem curio i nic więcej.

Nintendo 64Data uruchomienia: Czerwiec 1996 (Japonia), wrzesień 1996 (Ameryka Północna), marzec 1997 (Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £250 – który bardzo niekorzystnie porównał z ceną w wysokości 199 USD w USA (nie wspominając o cenie PlayStation £150 zaledwie dwa miesiące później

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 6 (jednak tylko dwa w USA)

Kluczowe gry premierowe: Super Mario 64, Pilotwings 64

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 33 miliony

Jak postrzegano premierę? Chociaż jego dziedzictwo zostało zabezpieczone przez jedne z największych gier konsoli domowej w historii, łatwo zapomnieć o tym, jak niespokojna była premiera N64. Czekanie na to było bolesne;Już wycofywał rywalizujący rywalowy PlayStation na rynek o rok, kiedy jej premiera została opóźniona o kolejne sześć miesięcy. A decyzja Nintendo o trzymaniu się mediów nabojowych była niezwykle kontrowersyjna. Podważyło wsparcie zewnętrznych (które były już niezadowolone z sztywnych opłat licencyjnych firmy) i wysyłał ceny gier do rekordowych wzlotów: Turok: Dinosaur Hunter słynny za 80 USD, i powszechne było płacenie £60 dla gier N64 w Wielkiej Brytanii. Wsparcie oprogramowania wyschło, gdy programiści gromadzili się do Sony;Po żałośnie niewielkiej ofercie startowej nastąpiła roczna susza i kolejne bolesne oczekiwanie Legenda Zelda: Ocarina of Time. Z drugiej strony N64 był wyraźnie potężny – solidność jego renderowania 3D zachwyciła się wówczas – i jego dziwne w kształcie trójzębu Kontrola Ler wprowadził świat do analogu Kontrola s. Aha, i wydany z Super Mario 64, nic innego jak wizjonerskie arcydzieło projektowania gier, które eksplodowało możliwości gry 3D.

I jak to się stało? Dożywotnia sprzedaż Nintendo 64 była szanowana i utrzymywała skórę Nintendo w grze w czasie gwałtownie konkurencyjnego na rynku, którego zasady zostały rozerwane przez Sony. Ale z pewnością był to krok wstecz dla Nintendo i można śmiało powiedzieć, że jego relacje z wydawcami stron trzecich nigdy nie odzyskały tej fatalnej decyzji, aby nie sprzedawać gier na dyskach. Nintendo wciąż płaci cenę za ten ruch 20 lat później, ze słabym wsparciem gry innej firmy na każdej z jego konsol. Na lepsze i gorsze, był to początek Nintendo, które wciąż rozpoznajemy: uparty, dumnie innowacyjny, nieco odsunięty na bok – i stawiając wszystko na wewnętrznych grach o nierównej jakości.

Game Boy AdvanceData uruchomienia: Marzec 2001 (Japonia), czerwiec 2001 (Ameryka Północna i Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: Nieznane, 99 USD w USA

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 14

Kluczowe gry premierowe: Super Mario Advance, Pro Skater 2 Tony Hawk

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 81 milionów

Jak postrzegano premierę? Przybywając bardzo na krótko przed GameCube, Game Boy Advance był prawdopodobnie najbardziej niskim ryzykiem premiery konsoli Nintendo w historii: ładnie zaprojektowaną, ale ostrożną i raczej nie spektakularną wymianą platformy starzejącej się Game Boy. Nintendo cieszył się tak kompletną hegemonią w stosunku do gry przenośnej w tym momencie, że nie trzeba było podejmować ryzyka – i nie pozwalając na szybsze i bardziej kolorowe gry 2D, bezpieczną cenę, nic niezwykłego na drodze nowych funkcji iRozbijanie się w skład wkładu innych firm, ale bez aplikacji zabójczej. Najbardziej niezwykłą rzeczą w tym była wybór niekochanej gry Mongrel Mario, Super Mario Bros. 2, aby uruchomić premierę w formie przerobionej. Fani narzekali na bardzo słaby ekran bez podświetlenia, który już w tym czasie wyglądał nieco do tyłu (i zainspirował wiele nieoficjalnych modów). Ale nic nie mogło realistycznie tego powstrzymać.

I jak to się stało? Jest najbardziej nudną konsolą GBA Nintendo? Być może: według zwariowanych standardów firmy był to bardzo konserwatywny projekt, podczas gdy jego katalog oprogramowania opierał się mocno na przeszłości NES, SNES i Game Boy. Innowacje miały głównie w postaci kawalkady akcesoriów, w tym rzadko używanych, ale wyprzedzających kabel łącza GameCube i urządzenie skanujące e-czytniki. Widział garść świetnych oryginalnych gier, w tym nieskazitelną strategię inteligentnych systemów klasycznych Wojny Advance i niemal postmodernistyczne szaleństwo, które było Warioware, Inc.;Podobało mu się również piękne wersje sprzętowe w postaci Clamshell SP i miniaturowego mikro. Ale to dzięki Pokémon Zjawisko przede wszystkim, że nie mogło się nie uda.

GameCubeData uruchomienia: Wrzesień 2001 (Japonia) listopad 2001 (Ameryka Północna), maj 2002 (Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £129

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 21

Kluczowe gry premierowe: Mansion Luigi, Super Monkey Ball, Wave Race, Star Wars: Rogue Leader

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 22 miliony

Jak postrzegano premierę? Usprawniająca cena przed unieważniona od uprzedzonej ceny £149 do £129 i rock solidny skład gier premierowych dał GameCube silny start – nawet jeśli popyt był nieco złagodzony przez bolesnie długie oczekiwanie na przybycie konsoli do Europy. Mansion Luigi został skrytykowany za to, że nie była grą Mario, którą wielu chciało obok swojej nowej konsoli, ale Super Mario Sunshine miał zaledwie kilka miesięcy, a Nintendo miał do tej pory harmonogram wydawania GameCube z Super Smash Bros. Walka i pikmin. Wsparcie zewnętrzne było również przyzwoite, z wyłącznymi platformami, takimi jak Superlative Super Monkey Ball i Rogue Leader – oba powody, aby samodzielnie odebrać konsolę. Z punktu widzenia oprogramowania był to bardzo silny początek, a maszyna miała również kuszącą cenę, unikalny, uroczy design i znakomity Kontrola ler. Ale strategicznie Nintendo wciąż nie było w tempie. Konsola zajęła zbyt długo, aby ponownie na rynku, i chociaż pozostawiła nabojów, Nintendo nie mogło całkowicie wypuścić ezoterycznych mediów na zamówienie-zrzucanie standardowych płyt DVD na rzecz uroczych, ale ograniczonych do przechowywania miniaturowych płyt.

I jak to się stało? Uważany za porażkę pod względem sprzedaży sprzętowej, GameCube cierpiał z powodu konkurencji z już ugruntowaną PlayStation 2, a jego fioletowe lunchbox wygląda na to, że wybór „dzieci. Tymczasem starsi gracze często żałowali o braku funkcji multimedialnych. GameCube ostatecznie sprzedał tylko nieco mniej niż Xbox, ale jego sprzedaż i reputacja zostały przyćmione przez konsolę Sony. Jego szereg oprogramowania pozostaje jednym z najlepszych Nintendo, zbyt gorącym biegu prawdziwych klasyków: Smash Bros. Walka jest nadal stałym elementem najlepszych wydarzeń na świecie;Pikmin i Animal Crossing, oboje urodzeni w GameCube, obecnie zajmują najbardziej cenioną IP Nintendo; Zelda: Wind Waker, odrzucony przed uruchomieniem za dramatyczną zmianę stylu sztuki, teraz słusznie umieszcza się w najlepszych wpisach serii;A potem jest samotne arcydzieło Retro Studios, Metroid Prime. Wielu narzekało na nieskuteczny marketing GameCube i ostateczną suszę oprogramowania pod koniec życia, ale patrząc wstecz, nigdy nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak dobrze to mamy. Ze swojej strony Nintendo wydawało się szybko zdecydować, że nawet dziwaczny gameCube był zbyt blisko stylu i substancji dla swoich rywali. Odtąd dążyłby do własnej, trzeciej drogi.

DsData uruchomienia: Listopad 2004 (Ameryka Północna), grudzień 2004 (Japonia), marzec 2005 (Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £129

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 16

Kluczowe gry premierowe: Super Mario 64 DS, Warioware dotknął!, Pictochat

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 154 m

Jak postrzegano premierę? DS był pierwszą premierą Nintendo pod nowym prezydentem Satoru Iwata, więc wszystkie oczy były na nim dla każdej postrzeganej słabości lub zmian kierunku – a przed uruchomieniem spotkało się z wyśmiewaniem. Monster Frankensteina pozornie zbliżył się losowo z pojemnika na części, nikt nie zrozumiał atrakcyjności podwójnych ekranów ani nie wierzył, że gry dotykowe mogą działać. Poza tym była to dość domowa rzecz. Nie moglibyśmy się bardziej mylić. Nominalnie imponujący port Super Mario 64 nie wskazywał na prawdziwe talenty maszyny, ale dołączony rysik-Kontrola LED Mini-Games dała pewną wskazówkę, podobnie jak Warioware dotknął! i dołączona aplikacja PictoChat. W wieku przed smartfonami nowy przenośnik Nintendo przyniósł masom ten nowy, instynktowny rodzaj gier – chociaż nie wiedziała, jak się okazało, to się powiedzie. (Im mniej mówi się o „seksownym” reklamie skierowanym do młodych mężczyzn z wyrażeniem zbierającym brwi „Dotknij mnie”, tym lepiej, umysł.)

I jak to się stało? DS to najlepiej sprzedająca się maszyna do gier Nintendo, a najlepiej sprzedające się gry ręczne od każdego producenta. Ten sukces nie był natychmiastowy: minęło około roku, aby nabrać pędu, ale kiedy to się stało, DS był nie do powstrzymania. Nintendogs, trening mózgu i profesor Layton na poziomie 5 przenieśli rękę na publiczność znacznie szerszą niż nawet w Game Boy, w towarzystwie genialnego marketingu, który ma na celu starszych nabywców, którzy nigdy nie rozważaliby tradycyjnej konsoli gier wideo. DS gościłby także bardziej konwencjonalne hity, takich jak New Super Mario Bros., Animal Crossing: Dziki świat i Pokémon Diamond & Pearl: Wszystko powiedziane, zadziwiające 140 gier DS sprzedało się ponad 1 milion egzemplarzy. Ważne jest również, aby pamiętać DS jako pierwsze urządzenie Nintendo, które zanurzyło palec w Internecie, oferując grę na Wi-Fi, płatną przeglądarkę, a na DSI, pierwsza cyfrowa gra Nintendo. Iwata odcisnął swój ślad – i miał podobnie niekonwencjonalne plany na salon.

WiiData uruchomienia: Listopad-grudzień 2006 (Ameryka Północna, Japonia, Europa)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £179

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 20

Kluczowe gry premierowe: Wii Sport, Wii Play, Legenda Zelda: Twilight Princess

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 101 milionów

Jak postrzegano premierę? Nie nauczyliśmy się naszej lekcji od DS i znów zachwyciliśmy – choć głównie i wybaczalnie, na (wciąż raczej głupi) imieniu. Poza tym było wiele emocji w ruchu w kształcie telewizji Kontrola ler, ale także sporo podejrzeń – jak moglibyśmy grać w gry Nintendo, które kochaliśmy? – a także obawy, że maszyna była słaba i nie obsługuje HDTV. Wybór Nintendo, Revolution, wydawał się nieco hubrystyczny. Był duży skład premiery, ale wiele z nich było bezwartościowe, co niestety okazało się dokładnym podglądem, w jaki sposób strony trzecia będą leczyć maszynę. Nawet sceptycy musieli przyznać, że premiera została doskonale wykonana, z atrakcyjną ceną i niezbędną, niemal celowo nijaką kampanią marketingową, która wylądowała wprost z nową grupą demograficzną DS. Dwa wielkie tytuły Nintendo były poetyckie sprawiedliwość: ogromne, ale ostatecznie raczej szare Zelda gra, która pandowała na pragnienia hardcore fanów, i rewolucyjnego sportu Wii, dołączonego do maszyny, którą gracze odrzucili za uproszczenie, a reszta świata całkiem słusznie uważała cuda.

I jak to się stało? Największy sukces w domu Nintendo, Wii, sprzedał więcej konsol niż rywali Xbox 360 i PlayStation 3, jednocześnie pozostając z zewnątrz przez cały czas. Był niezwykle popularny wśród rodzin, dzieci i ciekawych nie-gamerów, którzy lubili Wii Sports i aplikację WiiStyle Lifestyle Fit, ale gracze nigdy nie zawarli z tym spokoju, pomimo gwiezdnych gier Super Mario Galaxy. Maszyna nigdy nie zrzuca piętna nowości i nie bez powodu: ruch Kontrola była niedokładna, a programiści poza Nintendo starali się to zrobić. Nawet sam Nintendo z trudem był na szczycie Wii Sports, gry, która być może zrobiła zbyt dobrą robotę destylowania wszystkiego wspaniałego w konsoli. Z trudem można wąchać w hitowej konsoli, która szczyci się bardziej niż uczciwa część najlepiej sprzedających się gier wszechczasów, w tym takich jak tacy jak Mario Kart Wii – ale chociaż Wii było swego rodzaju rewolucją, okazałoby się to również ślepą część.

3DSData uruchomienia: Luty-marzec 2011 (Japonia, Europa, Ameryka Północna)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £229

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 13

Kluczowe gry premierowe: Pilotwings Resort, Nintendogs + Cats

Sprzedaż jednostkowa do tej pory: 65 milionów

Jak postrzegano premierę? Najbardziej ciekawy system Nintendo, odkąd wirtualny chłopiec miał sztuczkę na tyle potężną, że widzenie, dosłownie, wierzył, jego stereoskopowy ekran 3D przyjmuje technologiczną modę swojego czasu i z nim biegał w dziwnym nowym kierunku. Dobra robota, sztuczka była silna, ponieważ skład startowy był bardzo ograniczony jakość, nawet jeśli ilość tam była. Wsparcie stron trzecich wahało się od przeciętności, takich jak Asphalt 3D, Super Monkey Ball 3D i słaby port Splinter Cell po przyjemne ciekawostki, takie jak Ghost Recon: Shadow Wars – gra taktyczna, kierowana przez Juliana Gollopa – i Ridge Racer3D, który byłby punktem kulminacyjnym dla kierowcy Namco, gdyby nie kilka lat za późno. Własne wysiłki Nintendo były równie nierówne, od zaległego i rozrywkowego ożywienia pilotwingów po wyrzucone emocje Nintendogs. Minęło trochę czasu, zanim cokolwiek naprawdę godne uwagi pojawiło się dla 3DS, zapewniając, że zajęło mi się pęd i zapewniło mnóstwo frustracji wczesnym użytkownikom. Ale dużym problemem była cena: ponad £200/200 $ to pieniądze z konsoli domowej, a ludzie po prostu nie kupowali ręcznego w tej cenie. Dramatyczna i upokarzająca obniżka ceny trwała zaledwie kilka miesięcy.

I jak to się stało? 3DS zawsze miał trudności, ponieważ jego terytorium zostało powoli wyciskane przez gry mobilne, więc jest to mały cud, że cieszył się sukcesem. Podczas gdy nie ma znaczących liczb widzianych przez swojego poprzednika, silne wsparcie pierwszej strony i sprytne ruch Nintendo, aby zdobyć Capcom Seria Monster Hunter zapewniła wysokie wskaźniki adopcji zarówno w Japonii, jak i dalej, podczas gdy odrodzenie Pokémon Zjawisko dało swoje światowe lata pewnego blasku. Nintendo utrzymuje, że będzie kontynuował obsługę przenośnika po uruchomieniu przełącznika – a szanowany skład zwolnienia w 2017 r. Sugeruje, że będzie to zgodne z jego słowem – ale podobne uwertury zostały dokonane na temat wychodzącego sprzętu po wprowadzeniu sprzętu po wprowadzeniuGame Boy Advance i Nintendo DS, a oni tak naprawdę nie wyrzucili. Niezależnie od przyszłości 3DS, zostanie zapamiętany jako odpowiedni koniec linii DS i dzielna próba zobaczenia zagrożenia mobilnego, zanim sam Nintendo ulegnie temu rynkowi.

Wii UData uruchomienia: Listopad-grudzień 2012 (Ameryka Północna, Europa, Japonia)

Cena uruchomienia w Wielkiej Brytanii: £250

Liczba gier premierowych w Wielkiej Brytanii: 31

Kluczowe gry premierowe: Nintendo Land, New Super Mario Bros. U, Zombiu

Sprzedaż jednostek dożywotnich: 13 milionów

Jak postrzegano premierę? Na długo przed ogłoszeniem Wii U krążyły plotki o „Wii HD”, a z perspektywy. Odsłonięte było zamieszanie, gdzie dokładnie leżał punkt różnicujący z Wii U i przeznaczony było żyć w cieniu jego oburzająco udanego poprzednika – bez kluczowej funkcji, aby się rozróżnić, było zbyt łatwe dla potencjalnych nabywców do pomyleniato jako niepotrzebny dodatek do Wii. Nintendo Land najlepiej przekonać graczy o potencjalnym ekranie i asymetryczną grę, choć ostatecznie byłoby to jedna z zbyt niewiele gier, które podjęły jakąkolwiek próbę gry w ekscentryce Wii U. Zombiu miał również uczciwe pęknięcie w skorzystaniu z drugiego ekranu Gamepad i był częścią zdrowej oferty gier trzecich – Mass Effect 3, FIFA, Darsiders i Assassin’s Creed zasugerował, że Wii U nie byłoby mało na wielkich tytułach.

I jak to się stało? Oczywiście wsparcie to wkrótce wyschło, a po zjawisku, które było Wii, ponure liczby spotkały się przez jego następcę – wygodnie najbiedniejszą konsolę domową Nintendo, która pojawi się tak szybko po jego najbardziej udanym – musiała być ostrym przebudzeniemZadzwoń do firmy, która pozwoliła sobie na samozadowolenie. Skrócony cykl życia Wii U nie był jednak bez zasługi, a Nintendo wycofało się do głównej publiczności i niektórymi z jego podstawowych wartości, dostarczając z takimi jak Super Mario 3D Land, Xenoblade Chronicles X i Mario Kart 8 Niektóre z najlepszych gier ostatnich lat. Gra do mniejszej publiczności również zachęciła Nintendo do eksperymentowania, wprowadzając swój pierwszy nowy wewnętrzny IP z postaciami w ciągu ponad pokolenia z Splatoon, który prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako jeden z największych sukcesów Wii U. Jeśli inspiruje firmę do ciągłego nagrania nowej generacji projektantów, może okazać się podstawą wielu sukcesów.

Więc co to wszystko mówi o Switchu?

Pierwsza rzecz, która mnie uderzyła, gdy przeglądałem tę historię: rozmiar składu premiery nie mówi absolutnie nic. Wprowadzenie harmonogramów 15, 20 lub więcej gier jest obecnie powszechne, ale nie zawsze tak było, a niektóre z największych sukcesów Nintendo – w tym Game Boy i SNES – zadebiutowały tylko niewielką garść gier wspierających. Z tego samego tokena wybrzuszony skład startowy nie jest gwarancją sukcesu ani zdrowego katalogu oprogramowania w perspektywie długoterminowej;Wystarczy spojrzeć na gameCube i Wii U. Niekoniecznie nie jest to dobra rzecz sama w sobie, ponieważ każdy, kto był w recenzji obowiązek Wii powiem Ci. Biorąc to pod uwagę, niewielka oferta startowego przełącznika wydaje się dość nieistotna.

W rzeczywistości naprawdę potrzebujesz tylko jednej gry – ale to pomaga, jeśli jest właściwa. Od Tetris, przez Super Mario 64, po Wii Sports, Nintendo ma świetną historię definiowania swoich konsol z kultowymi tytułami, które mogą nawet zmienić sposób, w jaki ludzie myślą o grach wideo. Nie sądzę, żeby to wyglądało tak świetnie na Switch. Z Zelda: Breath of the Wild, Nintendo śledzi podręcznik z Wii Launch – wnosząc duży, dojrzały projekt skierowany do hardcore fanów z konsoli poprzedniej (i to jest A Zelda gra do rozruchu). Gra wygląda świetnie, ale to niewłaściwy podręcznik. Twilight Princess była konserwatywną akcją, która ostatecznie nie miała znaczenia dla sukcesu Wii. Możesz argumentować, że potrzebujesz tradycyjnej gry konsoli AAA, aby sprzedać pomysł zabrania ze sobą takich gier w ruchu, który jest głównym punktem sprzedaży Switcha;Ale nadal uważam, że byłby to zdrowszy znak, gdyby Switch miał coś na zamówienie, coś nowego.

Następnie dochodzimy do kwestii ceny. Jak widać, Nintendo ma tutaj dość niejednolity rekord i źle się stało (Nintendo 64, 3DS) tak często, jak ma rację (Game Boy, Wii). Na £280, Switch wydaje się należeć do poprzedniej kategorii, zwłaszcza, że niektórzy mogą postrzegać ją jako przenośnika, a wokół konsol jest o wiele więcej. 3DS pokazuje, że sytuację można zaoszczędzić, jeśli Nintendo jest przygotowane do obniżania cen głębokiego i wczesnego, i jakoś przedstawienie pierwszych użytkowników. Ale myślę, że najbliższe porównanie tutaj to Nintendo 64, gdzie cena konsoli była jedną rzeczą, ale cena gier – ze względu na trzymanie się niemodnego formatu stanu stałego – była kolejna. N64 zrobił OK, ish, ale kombinacja cen i sformatowania marginalizowała ją zarówno z branżą, jak i publiczną, i podejrzewam, że to samo będzie prawdziwe dla Switch.


Porównania N64 wciąż nadchodzą: Rozważ pełny brak wsparcia stron trzecich i harmonogram oprogramowania Threadbare na pierwszy rok. Ale można to również zobaczyć w zachęcającym świetle. N64 – i GameCube po tym – nie był hitem, ale utrzymywał głowę nad wodą i teraz jest pamiętany z wielką sympatią fanów. Być może ten sam los czeka na przełącznik?

Tak więc, przechodząc przez historyczne dowody, niezaprzeczalnie naruszone uruchomienie Switcha nie powinno być uważane za wyrok śmierci. Nawet SNES miał mniej niż idealny start w życiu, podczas gdy dwa największe sukcesy firmy, DS i Wii, były przedmiotem zamieszania i wyśmiewania w swoich debiutach. Oczywiście ostrzeżenie o Wii U jest trudne do uniknięcia, ale tylko dlatego, że jest to najnowsza, niekoniecznie oznacza, że powinniśmy usłyszeć ją najgłośniej.

W tej lekcji historii jest szerszy temat, a szczególnie istotne jest, aby przełączać się, co próbuje rzucić domową konsolę Nintendo i przenośne firmy. Przeglądaj rekord Nintendo, a fortuny sprzedaży jego domowych konsol zawsze były nierówne, a wzloty (NES, Wii) przewyższały liczebnie Lows. Natomiast jego pozycja w przenośnych jest niezrównana od pierwszego dnia. Game Boy i DS zostali wyprzedane tylko przez PlayStation 2;GBA sprzedawał w ogromnej liczbie, mimo że brakuje naprawdę niezwykłych funkcji lub oprogramowania;3DS uratował lepszą sprzedaż niż SNES z strasznej premiery i rynku, który miał umierać z rąk smartfonów.

To jest łatka Nintendo i chociaż może powoli się kurczyć, wymaga tylko nowego Pokémon gra, aby zabezpieczyć swoje granice na kolejne kilka lat. Nintendo Handheld nigdy nie sprzedał mniej niż 60 milionów. Tak więc decyzja Nintendo o przełączaniu ramek jako konsoli domowej, którą możesz zabrać ze sobą w początkowym nacisku marketingowym, wydaje się głęboko błędne. Jasne, nie chce jeszcze odciąć 3D na kolanach, ale to jest przyszłość firmy, o której mówimy. I na pewno jest to także przyszłość Switch. Nie zdziwiłbym się, widząc zmianę wiadomości przed końcem roku.

How do you rate Kompletna historia konsoli Nintendo uruchamia ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *