Borderlands 3 PlayStation Crossfer potwierdzony w rocznym zakręcie

Startseite » Borderlands 3 PlayStation Crossfer potwierdzony w rocznym zakręcie
5. lutego 2024
3 minutes
103

By Jhonny Gamer

Borderlands 3 CrossPlay zostanie dodane do wersji PlayStation 4 i 5 „W przyszłości”, powiedział Publisher 2K Games – oznaczając zwrót w zeszłorocznym Kerfuffle, w którym zablokowała się cross gra PlayStation w grze PlayStation Cross.

Nie ma dokładnej daty, kiedy PlayStation Crossplay zostanie teraz włączone, chociaż 2K dziś potwierdził, że ruch rzeczywiście nastąpi – pozwala graczom połączyć się z Xbox One, Xbox Series X/S, Mac, Stadia i PC za pośrednictwem Steam lub Epic Games Store Store.

2K nie wyjaśniło, dlaczego zakręcono teraz, ani co wydarzyło się w zeszłym roku.


Eurogamer Newscast: March State of Play PlayStation Trawi.

Dzisiejsze wiadomości są następstwem ogłoszenia dwa dni temu, że nadchodzące Borderlands spin-off Wonderlands Tiny Tina.

„Niesamowita praca inżynierów z Gearbox Software z podziękowaniami dla naszych partnerów w 2K Games i First Party, w tym Sony, za wspólną pracę nad tym” – powiedział wówczas kontrowersyjne szef Gearbox Randy Pitchford.

Post pojawił się wyraźnie z postem Pitchford z maja 2021 r., Kiedy stwierdził, że skrzynia biegów była „wymagana przez wydawcę do usunięcia obsługi Cross Gromplay dla konsol PlayStation”.

Nie podano żadnego dalszego wyjaśnienia i pozostało niejasne, czy blok był całkowicie z 2K, czy też Playstation zmusił 2k do dokonania zmiany – co z kolei zmusiło skrzynię biegów do współpracy.

Komentarz Pitchford w zeszłym roku był intrygująco w czasie – zaledwie kilka tygodni po wewnętrznej i wcześniej poufnej polityce udziału w zakresie przychodów międzyplatformowych PlayStation została również upubliczniona, W ramach EPIC VS. Trial Apple.

Krótko mówiąc, polityka Sony może wymagać od wydawców – takich jak 2k Gearbox – zapłacić PlayStation obniżanie dochodów ze wszystkich platform w zamian za włączenie Cross. (Warto zauważyć, że istnieją różne warunki, w których kwalifikują się gier/jakie opłaty kwalifikują się, ale także to, że nie jest to polityka obsługiwana również przez Nintendo lub Xbox.)

Jak napisałem na początku tego tygodnia, zmiany te rozpoczynają pytanie: co się zmieniło w tym roku? Ponieważ CrossPlay staje się standardem branżowym, polityka Sony po cichu rozluźniła się za kulisami, aby pomóc wydawcom i programistom? Lub ma 2k po prostu postanowił zapłacić?

Eurogamer poprosił 2K i PlayStation o komentarz na początku tego tygodnia, ale nie usłyszał.

How do you rate Borderlands 3 PlayStation Crossfer potwierdzony w rocznym zakręcie ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *