Days Gone: Jak 60 fps przekształca grę na PlayStation 5

Startseite » Days Gone: Jak 60 fps przekształca grę na PlayStation 5
13. lutego 2024
6 minutes
95

By Jhonny Gamer

Days Gone jest jednym z dwóch tytułów PlayStation 4 pierwszej strony, o której wiemy z pewnym poziomem PS5 Świadomość, zasadniczo odblokowywanie stawki ramowej na maszynie nowej generacji Sony, ograniczona tylko przez odświeżenie telewizora 60 Hz. Na pierwszy rzut oka aktualiza Ghost of Tsushima, jest transformacyjny pod względem płynności i reakcji – i jest to świetny sposób na ponowne ponowne ponowne grę PS4.

Wracając do Days Minęło, znalazłem tytuł, który znacznie ewoluował, ponieważ Digital Foundry po raz pierwszy omówił grę – więc chociaż istnieje wyraźna przewaga PS5, w rzeczywistości opiera się na solidnej wersji PlayStation 4, która zapala wiele problemów my, myodkryte podczas premiery. Deweloper Bend Studios otrzymał pochwały za Patch 1.61 W szczególności, który spadł początkowy ślad przechowywania 60 GB do zaledwie 38 GB, konsolidując szereg optymalizacji, które drastycznie zmniejszyły problemy z wydajnością, które znaleźliśmy w pierwszych kilku łatach.

Od tego czasu dodano kolejne treści, ale jestem szczególnie zajęty trybem wyzwań, który wyzwala kluczową mechanikę rozgrywki z rozległej przygody otwartego świata i koncentruje je na wyzwania arkadowe wielkości ugryzienia. Są także wspaniałym sposobem na eksperymentowanie Daże minęły Funkcja podpisu – horda. Oparty na wcześniejszym Funkcja technologii IGN, W rzeczywistości jest 40 hord rozsianych wokół mapy, każdy z liczbą jednostki, która może osiągnąć 500. Wydaje się, że istnieje twardy limit 300 freakerów w wyzwaniach, ale to wciąż mnóstwo, a istnieje wiele interesujących lokalizacji do walki. To także jedyny sposób, w jaki mogłem konsekwentnie się trząść Dni minęły na PS5 z poziomu wydajności 60 klatek na sekundę.


Spójrz na Dni Min Minęło, z PS4 i PS4 Pro ustawionym na złożeniu turbo PlayStation 5.

Żeby było jasne, ulepszenie o 60 klatek na sekundę obiecane dla PlayStation 5 jest dostarczane dla zdecydowanej większości gry – bar losowe pojedyncze upadłe ramki, które zauważyliśmy, że były tak rozmieszczone, że uniknęli zawiadomienia. I w tym sensie zyskujesz ogromny wzrost gry w grze w systemach ostatniej generacji – Stutters in Traversal (znacznie zmniejszony z premiery) są nadal obecne, bardziej zauważalne na wanilii PS4, i wydaje się, że są one przeważnie wyprane na PlayStation5. Dopiero gdy przyjmuje hordę, widoczne są wszelkie zauważalne krople z celu 60 klatek na sekundę – i nawet wtedy wymaga dużych eksplozji, aby wbić się w rozsądną odległość od dużej ilości freakerów, aby każde jąkanie mogły się zacisnąć. A kiedy to zrobi, jest ulotny.

Tryb wyzwania nieco to wzmacnia, ale robi to poprzez projektowanie przy ustawianiu masy 300 freakerów, które możesz „leżeć” za pomocą mapy, wychodząc z nich za pośrednictwem Napalm Mołotowa, pakiety wybuchowe, ciężarówki paliwowe i oczywiście czas, czas-Honoured Red Barrel. To tutaj spotykamy chwilowe, ale głębokie ograniczenie procesora, ponieważ konsola przetwarza wpływ tych eksplozji na tak wiele podmiotów. W podobnych scenariuszach zauważyliśmy masywne zamrażanie 284ms na podstawowej PlayStation 4 podczas bombardowania pełnej 300-osobowej hordy, spadając do około 200 ms na PS4 Pro. Ponieważ horda jest przerzedzona, więc jąkanie staje się mniej problemem – prawdopodobnie, ponieważ procesor jest mniej opodatkowany z mniejszą liczbą podmiotów do przetworzenia. Na PlayStation 5 jąkanie tutaj spada do 83 ml. Zwykle dostajemy garść 16 ms kropl ramy i to jest nasza los. W skrócie: Days Minęło nie działa bezbłędnie przy 60 klatkach na sekundę, ale poza dziwną upadłą ramą, wymagało od mnie aktywnego zaprojektowania scenariuszy za pomocą trybu wyzwani. Zdecydowana większość gry jest jedwabiście gładka.

Wydaje się, że poza wzmocnieniem ramy Dni minęły tak, jak grałeś wcześniej. Podobny do Duch tsushima i rzeczywiście Cyberpunk 2077 (ale nie Star Wars Jedi: upadły porządek!), nic nie zmieni się w przejściu z PS4 Pro do PlayStation 5. Artefakty z szachownicy występują na cięciach sceny, pozornie potwierdzają rekonstrukcję 4K – podobnie jak istniejąca gra – i odległości widoku, jakość cienia i inne funkcje graficzne są dopasowane. Wydaje się, że wzmocniony procesor i magazyn eliminują pop-in, ale nie jest to również wielka sprawa na starszych placówkach, jest to tylko kolejny poziom udoskonalania, jaki otrzymujesz na PlayStation 5.


Ghost of Tsushima ma podobną aktualizację do Dni minęły.

I jestem z tym całkowicie w porządku: niewiele otwartych gier światowych rozgrywało się przy 60 klatkach na sekundę w ostatniej generacji, ponieważ CPU i GPU Hirepower po prostu nie było, ale bardziej do tego stopnia, odcięcie opóźnienia wejściowego jest wyczuwalne. Gry takie jak Dni minęły, The Last of Us Part 2 i Red Dead Redemption 2 zawiera doskonałą animację, ale mieszanie, że animacja między różnymi wejściami użytkownika dodaje dodatkowych opóźnień. Days Gone na PS5 nie może rozwiązać tego problemu, ale podwojenie wizualnych informacji zwrotnych zapewnia nieodłączny wzrost, który po prostu sprawia, że gra wydaje się lepiej – szczególnie przydatna podczas paniki wywołanej przez hordę.

Ostatecznie podwojenie stawki ramek to najgłębsza poprawa, jaką można uzyskać z kompatybilności wstecznej – lub „Back Compat Plus”, jak się do tego odnoszę w tym przypadku. I chociaż dalsze ulepszenia byłyby miłe, faktem jest, że Wizualne makijaż i zestaw funkcji Days Dains. Niektórzy mogli liczyć na rdzenną rozdzielczość, ale nie widzę tego tutaj – Dni Min Minęło wygląda bardzo, bardzo blisko „prawdziwych” 4K, co jest do tego stopnia, że wolałbym, aby dodatkowa moc wchodzi w utrzymanie 60 klatek na sekundę.

Days Gone jest także częścią kolekcji PlayStation – szereg doskonałych gier, które domyślnie otrzymujesz, jeśli posiadasz PS5 i subskrybujesz PlayStation Plus, co prowadzi nas do całego pytania o aktualizacje PS5 dla PS4 First Party Titles. Mówiąc prosto: chcielibyśmy zobaczyć ich więcej! Days Gone I Ghost of Tsushima prowadzą drogę, ale niektóre tytuły mogą okazać się trudniejsze do uaktualnienia bez znaczącego wysiłku inżynieryjnego. Powiedziawszy to, widzieliśmy już dowody, że więcej doskonałych tytułów Sony pierwszej strony może otrzymać podobny doładowanie: Ostatni strażnik i God of War są również w kolekcji PlayStation – gry, które wiemy, że mogą działać przy 60 fps z pełną rozdzielczością na PS5, ale nie… Chyba że posiadasz kopie płyt gry, w których kod złota może działać z odblokowanym stopniem ramki. Ale w przypadku pobierania cyfrowych i tych, którzy szukają łatwych wersji tych gier z różnymi ulepszeniami, które przynoszą, wymagane są łatki na zamówienie – i mam nadzieję, że w odpowiednim czasie zostaną wprowadzone!

How do you rate Days Gone: Jak 60 fps przekształca grę na PlayStation 5 ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *