21 lat po ukazaniu się Goldeneye N64, to oficjalne: granie jako Oddjob oszukuje

Startseite » 21 lat po ukazaniu się Goldeneye N64, to oficjalne: granie jako Oddjob oszukuje
9. stycznia 2024
3 minutes
58

By Jhonny Gamer

Jeśli grałeś w Goldeneye w ciągu dnia z przyjaciółmi, znasz następujące zdanie: "Oddjob jest zakazany."

Jeśli grałeś jako Oddjob w Goldeneye, byłeś oszustem. Fakt. Zdjęcie dzięki uprzejmości Wikia.com.

Oddjob, jedna z wielu postaci, które można wybrać, grając w konkurencyjnej części wieloosobowej, niecałej strzelanki Nintendo 64, był często zakazany przez graczy, ponieważ był krótki – wystarczająco krótki, aby przełamać grę.

Oddjob był tak krótki, że auto-aim Goldeneye byłby obok głowy, co sprawiło, że strzelanie do niego niezwykle trudnym, ponieważ musisz przestać się poruszać, aby użyć dokładnego celu ręcznego celowania w dół. To brzmi jak oszustwo, prawda? Cóż, było wielu graczy Oddjob – potwory, chciałbym ich nazywać – którzy i#39;. Oddjob jest w grze, więc jest to doskonale uczciwa gra, jak to powiedzą, zanim nonszalancko wybierają Akumę w Super Street Fighter 2 Turbo.

Teraz, 21 lat po tym, jak Goldeneye uhonorował N64, w końcu mamy oficjalne słowo, że tak, wybieranie Oddjoba oszukuje – a rządzenie pochodzi od samych programistów.

W Oralna historia Goldeneye opublikowana w Mel Magazine, Karl Hilton, który był głównym artystą ds. Środowiska w grze, i Mark Edmonds, który był programistą rozgrywki i silnika, położyli długą debatę do łóżka: jeśli wybrałeś Oddjob, byłeś brudnym oszustwem.

"Wszyscy myśleliśmy, że to trochę oszustwo, kiedy przetestowaliśmy odtwarzanie z Oddjobem, ale zabranie było zbyt zabawne i nie było żadnego impulsu, aby to zmienić," – powiedział Hilton.

"To wyraźnie staje się częścią kultury i folkloru gry-zauważyłem, że gra Goldeneye, ponieważ Oddjob był wspomniany w Ready Player One, więc ostatecznie myślę, że dobrze jest dobrze."

(To nie jest w porządku, Karl.)

"To zdecydowanie oszustwo do gry jako Oddjob!" Edmonds zestresował. "Ale to może po prostu dodać do zabawy, gdy wszyscy siedzicie tam obok siebie i kryć się/uderzać/uderzać osobę, która go wybiera.

"PersonaLly lubię wybierać szczęki, a potem pokonać osobę z Oddjobem, żeby! Moglibyśmy włożyć coś, aby powstrzymać to rażące oszustwo, ale dlaczego nie pozwolić graczom decydować o własnych zasadach?"

Więc masz to. Nigdy więcej argumentów. Nigdy więcej walk. Granie jako Oddjob oszukuje, dlatego jest zakazany. Kontynuować!

How do you rate 21 lat po ukazaniu się Goldeneye N64, to oficjalne: granie jako Oddjob oszukuje ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *