Aktorka głosowa Lily Gao uderza w krytykę swojej Ady Wong Resident Evil 4 Remake

Startseite » Aktorka głosowa Lily Gao uderza w krytykę swojej Ady Wong Resident Evil 4 Remake
10. stycznia 2024
2 minutes
32

By Jhonny Gamer

Lily Gao, aktor głosowy za Resident Evil 4 Remake Ada Wong, trafił na krytykę w nowym poście na Instagramie.

Aktor dezaktywował swoje konto Na początku miesiąca po tysiącach witriolicznych wiadomości narzekających na jej występ i twierdzi, że „zrujnowała remake”.

„Moja ADA jest ocalałym” – powiedział Gao w nowym postu, który obejmował także zdjęcia azjatyckich kobiet w kinie, które zainspirowały jej przedstawienie postaci.


Resident Evil 4 Remake PC: ma problemy – zoptymalizowane ustawienia – recenzja technologii DF

Gao jest pierwszym azjatyckim aktorem, który przedstawia chińsko-amerykańską postać (poza Japonią), który po raz pierwszy pojawił się w Resident Evil 2 w 1998 r.

„Bycie pierwszym azjatyckim aktorem, który przedstawiał ADA w Gry wideo Resident Evil to zaszczyt, a ja na zawsze będę wdzięczny naszemu producentowi i dyrektorowi za podjęcie decyzji o autentycznej reprezentacji ” – powiedział Gao.

„To niefortunne, że wraz z wydaniem gry pojawiło się także zbyt znane uczucie„ nie należę ”. Chociaż oczekuje się krytyki, nie jest to pierwszy raz, gdy aktor kolorowy zmierzy się z rasistowskimi i seksistowskimi nękaniem, za po prostu uczestniczenie. Nieautentyczne casting utrwala niezdrowy obraz, który dodatkowo odczłowiecza społeczność, którą starają się zastanowić.”

Gao skrytykowała stereotypy azjatyckie i opisać swój występ jako ADA.

„Nadszedł czas, abyśmy przestali jedynie wykorzystać seksualizowaną, erotyczną i tajemniczą azjatycką kobietę i tworzyć przestrzeń, aby uhonorować każdą azjatycką kobietę” – powiedziała.

„Moja Ada jest ocalałym. Jest miła, sprawiedliwa, inteligentna i zabawna. Jest nieprzewidywalna, odporna i absolutnie nie jest stereotypem.”


Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

Autentyczne przedstawienie ADA to tylko jedna z wielu aktualizacji w remake’u, którą Aoife opisał jako „tak dobry jak przeróbki” Resident Evil 4 Remake Recenzja.

Jednak aktualizacja w weekend dodano w mikrotransakcjach Dwa tygodnie po wydaniu gry. To pozwala graczom płacić za ekskluzywne aktualizacje broni.

okno.rodzic.Googletag = okno.rodzic.Googletag ||{cmd: []};okno.rodzic.Googletag.CMD.push (function () {okno.rodzic.Googletag.pubady ().SETARGEGING („APESTER”, „Załadowany”);});
const sendtopiwik = (akcja, nazwa) =>

How do you rate Aktorka głosowa Lily Gao uderza w krytykę swojej Ady Wong Resident Evil 4 Remake ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *