Assassin’s Creed Valhalla wyjaśniono wiele zakończeń

Startseite » Assassin’s Creed Valhalla wyjaśniono wiele zakończeń
25. stycznia 2024
13 minutes
27

By Jhonny Gamer

Mamy nadzieję, że dotarłeś do przynajmniej jednego Assassin’s Creed Wiele zakończeń Valhalla, w zależności od tego, jak daleko i szeroko zapuściłeś się przez różne misternie tkane wątki narracyjne.

Podobnie jak w przypadku Odyssey, zobaczysz różne zakończenia w różnych momentach, gdy wypolerowasz główną kampanię Wikingów Valhalli, zagłębiaj się w jej wymarzone mityczne świat.

Valhalla prawdopodobnie wykonuje lepszą robotę niż Odyssey, łącząc wszystkie różne pasma razem, ale wciąż jest wiele do omówienia, i kolejne tajemnice, które można znaleźć, polując na kolekcje, takie jak elementy wideo zebrane z puzzli animusowych animusowych. Więc tutaj postaramy się powiązać wszystko. Dużo się dzieje.

Następnie następują główne spoilery. To jest twoje ostatnie ostrzeżenie. BEZ ZARZUTÓW.


Zniknęło

Zacznijmy od głównej kampanii Valhalli: Eivor’s Poszukiwanie pokonania lub stłumienia całej Anglii dla Wikingów. Jak mówi nam historia (spoilery do szkolnych podręczników, dzieci), Wikingowie zbliżyli się do pozbycia się Anglii Króla Aelfreda – i jej tutaj historia Valhalli nieco się kończy – nawet jeśli takie zwycięstwo było krótko przeżywane.

Z każdym terytorium na mapie pod eivorem Control, najpierw zapuszczysz się do Norwegii, aby zakończyć mistyczne rzeczy z bratem Sigurdem (więcej o tym później), a następnie wróć do Anglii na wielką ostateczną bitwę. Jest rozliczany jako twój ostatni nacisk przeciwko Aelfredowi i chociaż wygrasz walkę, ma wielką cenę. Wielu z twoich kluczowych sojuszników zostało zabitych, a Aelfred ucieka. Huh.

Nie przekształcając zbytnio w lekcję historii, z pewnością istnieją wskazówki, co będzie dalej – postacie sugerujące, że nie wiedzą, jak długo to zwycięstwo będzie miało miejsce, nawet sugerując, że przekonają się na chrześcijaństwo, aby przetrwać w Anglii długoterminowej. Jednak dla Eivora pozostajesz z wrażeniem, że koszty kontynuowania tej walki mają Persona staje się zbyt wysoka – zwłaszcza gdy jej prawdziwe zwycięstwo, znalezienie nowego miejsca, w którym można zadzwonić do domu i nowy klan do życia razem – zapewniono dawno temu.

Jest to nieco przygnębione zakończenie, choć takie, które wydaje się podobne do zakończenia czarnej flagi, w której koszt piratów podkreślił również utrata wielu byłych przyjaciół i sojuszników. Tam Edward Kenway rozłącza swój piracki kapelusz i płynie do domu do swojej rodziny. Tutaj, wiele stuleci wcześniej, Eivor wraca do swojego Raventhorpe, aby zrobić to samo.


Historia trwa w Ravensthorpe z podnoszącym na duchu epilogiem ślubnym, z kolejnymi opowieściami w sezonowych aktualizacjach przez 2021.

Templary napadowe

Kolejna scena epilogu podsumowując rolę Aelfreda, jest dostępna, jeśli wyczyścisz każdy cel z zamówienia menu starożytnego (tak, w tym tych nieznośnych fanatyków). Do tej pory powinieneś mieć całkiem niezły pomysł, kim jest Grand Maegester na samym szczycie organizacji – prawdopodobnie dzięki Ubisoftowi nie ukrywa się zbyt dobrze na ekranie zamówień.

Rozpocznij epilog, a Maegester wkrótce zostanie objawiony jako sam, żyjąc teraz spokojnym życiem chłopskim w bagnach i płonących ciastach, jak sugeruje legenda. Zwrot, ujawnia się, że pobożny Aelfred odziedziczył jego porządek starożytnej pozycji od brata i utrzymywał, że pomogło mu zburzyć grupę od wewnątrz. Uznał, że porządek heretycki dla ich kultu ISU, Niesłodna rasa prekursorowa Assassin’s Creed, więc autorem notatek, które otrzymałeś w trakcie gry, zachęcając cię do wyjęcia członków zamówienia, podpisanego przez „biednego żołnierza Chrystusa”.

Eivor i aelfred ostatecznie rozstają się w pokoju, choć dzwonki alarmowe powinny tu zadzwonić na długoletnie Fani Assassin’s Creed (lub ktokolwiek, kto przeszukał „biednego żołnierza Chrystusa”). W dalszym zakręcie Aelfred wspomina, że zacznie, na miejscu, „uniwersalny, boski porządek, zainspirowany przez Boga dla poprawy człowieka”. „Z biednym innym żołnierzem”-zauważa Eivor. To będzie oczywiście templariusze, w ogóle złych Gry Assassin’s Creed ustawione chronologicznie po tym.


Udaj się do studiów Aelfreda z kluczem, który daje ci po tej przerywniku, aby przeczytać więcej jego planów i pragnienie grupy chrześcijańskiej Kontrola społeczeństwo.

To fajna sztuczka narracyjna, aby wyjaśnić porządek rebrandingu starożytnych, a następnie dostosowanie się do chrześcijaństwa – nawet jeśli plan Aelfreda, że grupa nie będzie już pożądać ISU, wyraźnie się nie przesuwa. Późniejsze pragnienie Templariuszy do porządku światowego nie pochodzi z pobożnego miejsca, jak widzimy w wielu grach ustawionych później, gdzie są złoczyńcami, podczas gdy ich pragnienie władzy nadal badają technologię starożytnych.

Wreszcie, znów są wskazówki dotyczące tego, co dzieje się w historii angielskiej – w rozprzestrzenianiu się chrześcijaństwa, a prawdopodobieństwo, że Wikingowie zaakceptują również, że religia lepiej pasuje do kraju, który teraz nazywają domem. „Z czasem wszyscy, którzy zaakceptują Boga, rozkwitnie,„ Aelfred Muses ”, a wszyscy, którzy go przeciwstawiają, odpadną, odpadną. Jeśli pozostaniesz w Anglii, ty też będziesz jej przedmiotem.„Okaże się, czy Valhalla będzie nadal zawierać historię Aelfreda w Anglii w ramach dwóch nadchodzących rozszerzeń, choć ich nowe koncentruje się na Irlandii i Francji sugeruje, że historia Eivor po prostu przeniesie się gdzie indziej.

Bracie, Hood, myślisz, że jesteś?

Przewińmy do Norwegii i poradzisz sobie z Sigurdem. Dla mnie brat Eivora spędza większość Valhalli jako kutasa. Jasne, zostaje schwytany i torturowany i traci rękę. Ale pozostawia także Eivor, by prawie podbić Anglię w pojedynkę, a po uratowaniu (przy okazji nie ma za co), zakopuje się w złudzeniu wielkości od uświadomienia sobie, że ma jakiś związek z bogami. To znaczy oczywiście to samo połączenie – z wyjątkiem tego, że nigdy się nie chodził.

Jedna wielka różnica w Valhalli – i tak naprawdę jest to jedyna główna konsekwencja opowieści dla opcji narracyjnych oferowanych w trakcie gry – polega na tym, czy Sigurd powróci z Norwegii wraz z EIVOR. Wynika to z twoich wyborów w pięciu punktach w całej grze: kradzież bogactwa Styrbjorna przed wyjazdem do Anglii, rozpoczęcie związku z Randvi przed rozdzieleniem ona i Sigurd, uderzając Basima w Oxenefordscire, odmawiając Dagowi topora w swojej ostatniej walce i zaprzeczając Sigurdowi w SigurdJego wyrok ugody. Wycięcie trzech lub więcej z tych strajków, a Sigurd pozostanie w tyle, choć możesz usunąć jeden uderzenie za pomocą opcji dialogu. Jeśli twoja nowa suma jest niższa niż trzy, dołączy do ciebie.

Po powrocie do Anglii, czy Sigurd jest z tobą, czy nie, po prostu smakuje scenę gry, w której Eivor w końcu zajmuje swoje miejsce jako Jarl z Raventhorpe. Byłem miło dla Sigurd przez całą grę, więc dołączył do mnie. Nie dlatego, że tak naprawdę na to zasłużył.


Szczerze mówiąc, był to szokujący ruch wraku od Eivor.

Nigdy nie mit sztuczki

Zakończmy z nurkowaniem w mitycznych elementach Valhalli, na które otrzymasz wskazówki od początku gry. Od off, Eivor jest odwiedzany przez Odin w wizjach i jest w stanie z nim porozmawiać w niektórych momentach, jakby był w niej świadomością. Wizje Odin Eivora otrzymują nową formę, gdy Quaff eliksiry w chaty widzącego i podróżujesz do marzeń o życiu Odin, osadzone w mitycznych królestwach Asgard i Jotunheim.

Jeśli masz tak daleko i nadal jesteś zdezorientowany, dlaczego eivor jest nazywany kobietą, to dlatego, że w ten sposób jest pokazana w opcji Canon „Animus” Valhalli, I po przybyciu do Asgard po raz pierwszy pamiętam, że byłem zszokowany nagle grał jako męski eivor, określany tutaj jako Havi, jednym z wielu pseudonimów Odina. Rozumowanie w grze twojego mężczyzny w Asgard polega na tym, że doświadczasz wspomnień Odin, więc twój „strumień DNA” jest zatem przedstawiany jako mężczyzna. Ale oczywiście działa to również jako sprytna wskazówka dla prawdziwej tożsamości Havi, a co za tym idzie, sama eivor. Jak szybko zdajesz sobie sprawę, że postać Ody, z którą rozmawiałeś w wizjach, jest tak naprawdę starzejącą się, jednooki wersja męskiego modelu eivor Valhalli będzie zależeć od tego, jak jesteś ostrzeżenie o takich rzeczach, a wiele wskazówek mitologicznych historii może uderzyć inaczejw zależności od tego, które fragmenty gry priorytetuj.

Na przykład możesz zobaczyć, jak brat boga Boga, Tyr, traci rękę na wilka syna Lokiego Fenrira albo przed lub po graniu w sekwencje Viking-Set, w których brat Eivora, Sigurd, podobnie traci rękę na torturze Fulke. Lub, po spotkaniu z Loki w Asgard, możesz rozpoznać, że wygląda i brzmi podejrzanie jak Basim bez brody… Gra jest zbudowana tak, jak to tylko zamówienie grasz, nadal czujesz, że zbierasz wskazówki na temat ostatecznej wielkiej tajemnicy gry – że wiele postaci w głównej historii Valhalli wydaje się mieć nordyckie odpowiedniki Boga, a mitologiczna uraz Loki przeciwko OdinowiA przyjaciele wciąż się dzisiaj grają…


Przeczytaj trochę głębiej w tym, jak Odin źle traktował Fenrira, a możesz poczuć się bardziej sympatyczny dla działań Loki/Basima. Albo nie.

ISU tam

Jedną z kluczowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę na Asgard i Jotunheim, jest to, że nie są to bezpośrednie reprodukcje wspomnień Odin za pośrednictwem animusu. Zamiast tego są marzeniem reinterpretacji wspomnień Odin, doświadczanych przez eivor, filtrowane przez jej własną wiedzę i uprzedzenia legendy wikinga. Jest to najwyraźniej pokazane, jeśli zebrasz razem fragmenty wideo odblokowane z puzzli animusowych, które oferują alternatywne spojrzenie na ostatnią scenę z głównego łuku Asgard. W wspomnieniach Eivora krąg nordyckich bogów pije magiczny miód, który najwyraźniej chroni ich przed śmiercią w Ragnarok. W puzzlach animusowych widzimy, co się stało „naprawdę”: Odin i przyjaciele przesyłają swoją świadomość do urządzenia Yggdrasil ISU, aby ostatecznie odrodzić się z ludzkimi zarodkami, tysiące lat później.

Widzimy, jak Eivor i Sigurd odwiedzają maszynę Yggdrasil w finale gry, gdzie Eivor opiera się w niej świadomości Odin. Sugestia jest taka, że Odin chce się walczyć Kontrola eivor, zastępując swoją świadomość swoją Persona litość, która ma w niej uśpioną. Zamiast tego Eivor chce wrócić do domu. Po walce Eivor wygrywa. Pokonuje także Basima – reinkarnowanego Lokiego – i pozostawia go podłączonym do urządzenia.


Valhalla to druga gra z grywalnym obszarem osadzonym w ISU Times, choć poprzez filtr mitologii. Odyssey pokazał kolejne podejście do tego czasu, poprzez symulacje Aletheii.

900 lat później nowoczesna historia Valhalli kończy się. Assassin’s Creed Origins i bohaterka Odyssey Layla Hassan odwiedza maszynę Yggdrasil z powodów oszczędzających świat, ale ujawniono, że Loki/Basim skorzystał z tych powodów, aby wykonać wyjątkowo długi oszusta i wreszcie uciec z maszyny. W Odyssey widzieliśmy, jak ISU o imieniu Aletheia przewodnik Layla do wysadzającej nieśmiertelności personelu ISU Hermesa Trismegistus, który najwyraźniej wciąż zawiera w niej świadomość Aletheii. A w Jauncie Valhalli do Jotunheim spotkaliśmy partnera Lokiego Angrbody, partnera Lokiego, który jest również wskazany jako Aletheia. I tak, jak Layla wchodzi do maszyny, Loki – wciąż żywy, ledwo, po tylu latach – wskakuje, by złapać personel dla siebie i użyć go, aby uzyskać świecić.

Valhalla kończy się świadomością Layli w Yggdrasil, starając się prowadzić ludzkość obok świadomości zmarłych Assassin’s Creed współczesny bohater Desmond – para reprezentowana przez świecące awatary w maszynie ISU jak wirtualny Adam i Ewa – i Loki/Basim zebrane przez współczesnych zabójców, wciąż trzymając personel i wciąż chętnie, aby to zrobićPrzywróć Aletheię.

Ci, którzy przyszli wcześniej

Prawie każda postać ISU z poprzednich Gry Assassin’s Creed można znaleźć w Asgard lub Jotunheim, choć musisz zwrócić uwagę na ustalenie, kim naprawdę są. Hyrrokin, która szuka sposobu na ożywienie męża, jest wyraźnie Juno. „Obliczający” Gunlodr, który Havi może romans, jest zdecydowanie sugerowany jako Minerva. Oznacza to, że jej ojciec Suttungr, którego walczysz, jest Jowisz. Angrboda, partner Loki, jest Aletheia. (Wszyscy aktorzy głosowi tych postaci są takie same jak w poprzednich grach.) MIMIR, jak sądzimy, ma być AITA.

Różnica w wyglądzie między przyjaciółmi Aesira i Vanira a Jotunheima Blue JöTNAR Frost Giants sugeruje, że istniały różne grupy ISU – i wydaje się prawdopodobne, że wojna, która wynika z Ragnaroka, była starciem między tymi różnymi stronami. Assassin’s Creed Wcześniej zasugerował, że ISU ma społeczeństwo kastowe, więc interesujące jest usłyszenie Freyja, o której nazywana jest z innej, ale przyjaznej grupy, podczas gdy Loki jest traktowany podejrzanym. Przedstawienie syna Lokiego i Angrbody jako przerażającego wilka może być może odzwierciedlać niektóre uprzedzenia odczuwane przez Odin dziecku z innej kasty.


Fajna koszula – i sprytny ukłon w stronę Fenrira.

Ciąg dalszy nastąpi…

Ufw. Valhalla ma w sobie okropnie dużo historii i jest wiele więcej do podziwiania w różnych zakątkach. Uwielbiałem zobaczyć, jak Eivor znalazła jaskinię z Nowej Anglii, w której Desmond spotkał swój los Na przykład Assassin’s Creed 3 oraz podobieństwa jej odkrywania technologii ISU, o której wiedziała, że jest przeznaczone dla kogoś innego. Mam ogromne szokujące, słysząc głos Ezio w Jotunheim, rozmawiając z Hyrokinem (JöTunn możesz zdać sobie sprawę, że jest niesławny Juno). Uwielbiałem słyszeć, jak Bayek mówi ponownie po zebraniu wszystkich ukrytych stron kodeks. I cieszę się, że po 10 latach Shaun i Rebecca w końcu się podłączyli.

Jestem też zaintrygowany Assassin’s Creed idzie dalej z wszystkimi tymi wątkami, teraz, gdy związał wiele swoich starożytnych historii trylogii. Czy Basim nadal będzie współczesnym bohaterem serii? Czy Aletheia powróci, czy jej historia zostanie wysłana do powieści graficznych, w których spisek Juno został rozwiązany? I czy na te pytania zostaną udzielone odpowiedzi na rozszerzenia Valhalli lub w przyszłości?

How do you rate Assassin’s Creed Valhalla wyjaśniono wiele zakończeń ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *