Baldur’s Gate i Planescape Pressent on Console: Niech legenda kłamie

Startseite » Baldur’s Gate i Planescape Pressent on Console: Niech legenda kłamie
29. stycznia 2024
6 minutes
28

By Jhonny Gamer

Wyobraź sobie przez chwilę nic o tym nie wiesz Brama Baldura i planescape: męka. (I może tak naprawdę nie, mają 20 lat.) Ale wiesz, że są to gry i wiesz, że są stare i prawdopodobnie wiesz, że są RPG. Poza tym są to skrawki, które krążyliście w rozmowach. Ludzie mówią: „Nic się nie zbliża!„lub” filozoficzna głębokość!„lub” Best RPG w historii!”. Nie rozmawiają o mechanikach, rozmawiają o tematach. Mówią o tych grach, jakby były legendami. Czy to naprawdę przydaje ci się, jak to są, że grają szalone?

Te gry pojawiają się jutro na konsoli (15 października) po raz pierwszy – na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch – i to całkiem wielka sprawa. To prawda: to są klasyczne RPG. W Brama Baldura, masz ogromną przygodę, która zabiera cię od fantasy bohatera do bycia bogiem w ciągu dwóch gier, a w Planescape: udrękę masz jedną z najbardziej filozoficznych przygody, jakie kiedykolwiek grałem, osadzone w jednym z najbardziej dziwacznych światów i wspierane przez jedną z najbardziej dziwacznych obsad. I, o mój, co za akcent.

Pakuj to wszystko i jest to bardzo kusząca propozycja, zwłaszcza że otrzymujesz więcej niż jedną grę za pieniądze (są one pełnometrażowe, £40 pakietów). Istnieje kilka permutacji tego, co możesz kupić. Jest Pakiet Baldur’s Gate, który pakuje te dwa Gry Baldur’s Gate oraz ich rozszerzenia – w tym niedawno Made Siege of Dragonspear. Istnieje Planescape: udręka i podwójny pakiet Icewind Dale, który obejmuje rozszerzenia, a pojawi się Neverwinter Nights Pack 3 grudnia, który obejmuje rozszerzenia, a także najlepsze kampanie z społeczności.


To jest planescape: męka. Zapomniałem, jak ekscentryczne były niektóre pismo. A Morte, pływający towarzysz czaszki, jest nadal tak ostry i genialny jak zawsze. To tak, jakby Billy Crystal towarzyszył ci przez całą drogę.

Wypróbowałem paczki BG i PST na Nintendo Switch i są w porządku. Nie zauważyłem czasu ładowania, a postacie poruszały się po obszarach szybko i płynnie. Zdolne menu promieniowe rozumieją ogromną ilość majsterkowania w takiej grze. Co ważniejsze, w przypadku gry tak bardzo opartej na czytaniu, istnieją poprawy jakości życia, takie jak możliwość zwiększenia wielkości tekstu. Przy maksymalnym rozmiarze jest czytelny na Nintendo Switch w trybie przenośnym – najlepszy test. Innymi słowy, jest grywalny – działa.

Ale jasne jest, że te gry nigdy nie zostały zaprojektowane z myślą o konsolach. Są frustrujące, aby grać na podkładce. Straciłem liczbę czasów, kiedy przypadkowo uruchamiałem powiększenie mapy zamiast żądanego polecenia. Pomiędzy przyciskiem ramion przez postacie, spustem na menu promieniowe, uderzeniem X, aby włączyć hotbars, a następnie indywidualnie wybierając zdolności, mój mózg był związany w węzłach. Stało się łatwiejsze z pamięcią mięśni, ale nigdy wygodnie, nigdy intuicyjnie.

Ponadto trudno jest zobaczyć, co się dzieje. Jestem romantyczny o starym wyglądie i odczuwaniu gier, a także jąkanie się animacja – mam ciepłe uczucie w sercu, aby to zobaczyć – ale nie można uciec od braku jasności, szczególnie gdy środowiska są ciemniejsze i bardziej błotnistew kolorze. A na mniejszym ekranie przełącznika problem jest zaostrzony.


Tło śniegu Icewind Dale pomaga bohaterom wyróżniać się, ale w środku – szczególnie na ekranie przełącznika – jest mniej jasne.

To nie jest wina gier Skybound lub Beamdog. Zrobili wszystko, co mogą, aby dopracować te gry – biorąc pod uwagę ich operację, jaką mogą podjąć. Problem jest głębszy, fundamentalny: to stare gry na PC. Mechanicznie skrzypią i są poza swoim elementem. Szczerze mówiąc, nie są fajni grać.

RPG poprawiły się tak bardzo w ciągu 20 lat (trzymaj swój gniew, wrócę do tego). Pod każdą nową przygodą są lata naliczonej nauki. Innymi słowy, postępowali. Nie oznacza to, że nie możesz cieszyć się starszymi gierami – daleko od tego. Uwielbiam niekończące się statystyki postaci (naprawdę to robię) i uwielbiam, jak niezaprzeczalnie nerdy RPG były, kiedy nie próbowali poszerzyć ich apelu. Ale gra w nich nieodłączna niezręczność.

Założę się, że jesteś fumem. Jak śmiesz zasugerować, że nie są zbyt dobre – są obecnie sto razy lepsze niż sto gier. Jestem z tobą w połowie – uwielbiam te stare gry. Ale myślę, że masz na myśli, że historia, sceneria i postacie są sto razy lepsze – aspekty, które przekraczają skrzypiące stare skorupy, w których są zamknięte. Aspekty, które stają się legendarne w opowiadaniu.


Moje serce flutters – nawet teraz – widząc taki ekran. Tak bardzo to kocham!

Dla mnie to trochę jak Pele kontra Messi – dwóch największych piłkarzy wszechczasów. Pokaż komuś wideo Pele dzisiaj i wyraźnie zobaczysz utalentowanego odtwarzacza, ale będziesz o wiele bardziej oszołomiony filmami Messi. To nie znaczy, że Pele nie był tak dobry. Oznacza to, że Pele należał do epoki, gdy piłka nożna była grana inaczej. Możesz naprawdę docenić wpływ, jaki miał, gdybyś tam był, obserwując go. Próba zrozumienia jego geniuszu dzisiaj, poprzez prymitywną technologię wideo tamtych czasów. Lepiej zamiast tego zaufać legendzie.

To właśnie myślę o tych starych grach RPG. Aby zagrać w nich dzisiaj, na platformie, na którą nie byli przeznaczone, w erze, do której nie należą, nie wydaje się właściwe. Dlaczego zamiast tego nie zagrać w jedną z wielu innych gier – daj coś nowego? Spójrz, jeśli wcześniej grałeś w te klasyczne RPG i wracasz ze względu na dawne czasy, wypełnij buty. Ale jeśli naprawdę nic nie wiesz BARDUR’s GATE i PLANESCAPE: Próbka, a ty przychodzisz do nich po raz pierwszy, rozważ zaufanie legendowi.


How do you rate Baldur’s Gate i Planescape Pressent on Console: Niech legenda kłamie ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *