Battlefield Marcus Lehto mówi, że zamknięcie studyjne „Punch”

Startseite » Battlefield Marcus Lehto mówi, że zamknięcie studyjne „Punch”
30. stycznia 2024
2 minutes
30

By Jhonny Gamer

Zamknięcie EA Ridgeline Games zeszłej nocy było „ciosem”, powiedział były szef firmy Marcus Lehto.

Ridgeline-wcześniej prowadzona przez byłego współtwórcę halo Lehto-pracował nad narracją Kampania Battlefield. Projekt zostanie teraz ukończony przez Need for Speed Gry kryterium studyjne.

Pisanie wczoraj na platformie mediów społecznościowych X, Lehto powiedział: „Gut uderzył, aby zobaczyć EA zwolnić mój zespół. Tak wielu bardzo utalentowanych deweloperów, którzy byli niesamowicie cenni dla Battlefield franczyza.”


Newscast: Dlaczego jest tak wiele zwolnień z branży gier wideo?

Na początku tego tygodnia Lehto potwierdził, że opuścił EA „z mojej woli”, i teraz poświęciłbym czas z gier wideo, aby wypracować „Co, jeśli w ogóle, chcę zrobić dalej”.

Kolega, współzałożyciel Ridgeline, Chris Matthews, opuścił już studio w zeszłym miesiącu na nowy wpis w Halo Developer 343 Industries.

W zeszłej nocy wiadomości o Ridgeline pojawiły się w ramach kolejnej fali zwolnień w EA, z pięcioma procentami firmy – około 670 osób – ma zostać odpuszczona. Jest to dodatek sześciu procent siły roboczej EA, którą wydawca zwolnił w marcu ubiegłego roku.

Ogłaszając wiadomości, szef EA Andrew Wilson powiedział, że odchodzi od „przyszłego licencjonowanego IP”, aby skupić się na „własności IP, sporcie i ogromnych społecznościach internetowych”, chociaż tytuły firmy Black Panther i Iron Man pozostaną wPracuje.

Jednak Star Wars strzelca jest opracowywany przez Apex Legends i Titanfall Studio Respawn, podobno gra mandaloriańska, zostało odwołane.

How do you rate Battlefield Marcus Lehto mówi, że zamknięcie studyjne „Punch” ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *