Civilization 6 Przewodnik, wskazówki i sztuczki – jak prowadzić Cywilizacja do chwały

Startseite » Civilization 6 Przewodnik, wskazówki i sztuczki – jak prowadzić Cywilizacja do chwały
13. lutego 2024
9 minutes
34

By Jhonny Gamer

Civilization 6 oznacza ekscytujący nowy rozdział w znakomitym i szczerze oszałamiającym, 25 -letniej historii franczyzy strategii 4X. Opieranie się na radykalnych zmianach w serii, które doprowadziły do ostatniego wpisu i jej rozszerzeń Cywilizacja 6 wprowadza szereg nowych koncepcji, udoskonala istniejące elementy, a nawet uważa, że jest odpowiednie do ponownego wymyśnienia koła w jednym lub dwóch kluczowych obszarach.

Podczas prowadzenia Cywilizacja od kołyski życia w 4000 rpne do sięgania gwiazd w 2050 r. Może wydawać się trochę przytłaczająca, a chociaż ten nowy wpis ciężko pracuje, aby sprawić, że rzeczy są dostępnePrzedstawiając ponad 6000 lat przedsięwzięcia ludzkiego i postępu, destylując istotę kluczowych strategii, które są natychmiast ważne, aby zrozumieć, w porównaniu z tymi, które można zawrzeć przez kilkaset lat w grze nie zawsze jest łatwe – i tam nasze Civilization 6 Przewodnik wchodzi.


Civilization 6 Wywiad – 18 minut z głównym projektantem, Ed Beach (plus nowa rozgrywka)

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak najlepiej naciskać na dom do unikalnych zalet wybranego lidera, zrozumieć nowy system okręgowy, zarabiaj szybką gotówkę, czy po prostu dowiedz się, co tak naprawdę oznaczają te wszystkie xs w 4x (eksploruj, exploit,eksterminacja), a następnie przeczytaj.

Szybka uwaga: odświeżyliśmy przewodniki Civ 6 do premiery gry w Nintendo Switch, ale pamiętaj, że zawierają informacje dotyczące wzrostu i upadku DLC, a także gry podstawowej, co oznacza, że niektóre rzeczy mają zastosowanie tylko wtedy, gdy masz, jeśli maszten DLC! W przeciwnym razie… rozwijać się!

Civilization 6 przewodników

Strategie, mechanika i liderzy

 • Civilization 6 Strategie – Jak opanować wczesną grę, średnią i późną fazę gry
 • Civilization 6 Lista liderów – opanuj każdy program, cechę, program i unikalna jednostka
 • Civilization 6 dzielnic – najlepsze umieszczanie płytek i jak uzyskać premie w sąsiedztwie
 • Civilization 6 Lista rządów i zasad – wymagania, bonusy i więcej

Zwycięstwa

 • Civilization 6 Zwycięstwo kultury wyjaśniło – jak zdobyć zagranicznych turystów, turystów krajowych i turystyki w Civ 6
 • Civilization 6 Zwycięstwo naukowe – jak wygrać wyścig naukowy naukowy w Civ 6
 • Civilization 6 Zwycięstwo religijne – jak zdobyć wyznawców i nawrócić miasta
 • Civilization 6 Zwycięstwo dominacji – Warunki wojenne i jak wygrać zwycięstwo wojskowe

Zasoby

 • Civilization 6 Science wyjaśniono – jak zdobyć naukę i jak to działa
 • Civilization 6 Wyjaśniono religię i wiarę – jak zdobyć wiarę, znalazłem panteony
 • Civilization 6 Złoto – najlepsze sposoby zarabiania pieniędzy i mądrego wydawania

DLC i Rise and Fall Expansion:

 • Civilization 6 Przewodnik Rise and Fall – Szczegóły ekspansji i to, co nowego w Civ 6 Rise and Fall?
 • Civilization 6 lojalność i gubernatorzy wyjaśnili – jak zwiększyć lojalność i zarabiać gubernatorów w Civ 6
 • Civilization 6 ERA Wynik – Jak zdobyć punkty ERA i momenty historyczne, a także złote wieki, heroiczne wieki, ciemne wieki i dedykacje
 • Civilization 6 nowych Civs – Wszystkie nowe Civs w Rise and Fall oraz inne Civ 6 DLC

Civilization 6 wskazówek i wskazówek: Wszystko, co początkujący i seriale muszą wiedzieć

Civilization 6 jest absolutnie pełen treści. Weterani powracających serii mogą spodziewać się znacznej części tego, co zostało uwzględnione w poprzednich Cywilizacja gry, oprócz wielu nowych koncepcji.

Kompletny początkujący znajdzie grę bogatą w funkcję, która może ich zaskoczyć kilkoma setkami godzin gry, które będzie oferować w wielu kampaniach.

Z każdym nowym Cywilizacja gra nadchodzi ekscytujący okres odkrywania, gdy uczy się systemów, drzewa technologiczne są zawarte i powiązania między wieloma elementami są odkryte.Nie spiesz się, w końcu jest to gra turowa i rozkoszuj się stopniowym odkrywaniem wielu połączonych części Cywilizacja 6. Jednak dla najsilniejszego i najbardziej udanego początku gry od samego początku, pamiętaj o tych poręcznych poradach i sztuczkach. Po zakończeniu sprawdź nasze bardziej zaawansowane Cywilizacja 6 strategii opanowania wczesnej, średniej i późnej gry.

 • Miejscowe znaczenie ma znaczenie. Chociaż może być kuszące, aby przenieść pierwszą jednostkę osadniczą nieco bliżej wszelkich ekscytujących ikon zasobów bonusowych, które mogą być w pobliżu, Twoim głównym troską o miasto początkowe jest dostęp do słodkiej wody. Osiedlenie się w pobliżu rzeki, aby zapewnić świeżą wodę lub przy wybrzeżu, jeśli nie będzie dostępnej rzeki, zapewni namacalny wzrost liczby obywateli, które twoje miasto może wesprzeć od samego początku. To z kolei stanowi silną podstawę rozwoju i poprawy miasta. Po wybraniu osadnika zwróć uwagę na nakładkę, która wyskakuje, aby podkreślić, które płytki są najlepsze na wodę, a które są miskami z pyłami wodnymi. Podczas gdy konkretne umiejscowienie miasta staje się mniej zwężone podczas prowadzenia badań w celu poprawy dostępu do słodkiej wody, warto pamiętać, że mieszkania i udogodnienia pozostają kluczowe przez całą grę. Dawanie populacji gdzieś do życia utrzymuje twoje miasta rosną i zapewniając, że wszyscy są zadowoleni, zwiększając dostęp do udogodnień poprzez luksusowe zasoby i budynki rozrywkowe, a także utrzymuje wszystkich produktywnych.
 • Odwróć się i odkryj. Zbuduj zwiadowca, aby uzyskać doskonałe bonusy ruchowe, które lubią, i zacznij odkryć mapę, aby odkryć, co może się czaić na dziczy. Oprócz wczesnego ustanowienia ziemi, która pomaga w długoterminowym planowaniu ekspansji imperium, ważne jest również, aby wiedzieć, czy jesteś blisko jakichkolwiek państw miast, rywalizujących przywódców lub barbarzyńców. Jeśli zobaczysz zbłąkanego barbarzyńca wędrującego po pustyni, rozważ prześladowanie go, aby dowiedzieć się, czy w pobliżu jest obozowisko barbarzyńskie, z którymi można rozwiązać wczesne jednostki wojskowe na długo przed tym. Podobnie możesz znaleźć plemienne wioski (lub chaty Goody’ego, jak to pieszczotliwie nazywane przez społeczność obywatelską), które zapewniają bogactwo potencjalnych bonusów, w tym…
 • Zwiększenie badań. W Cywilizacja 6. Czasami te „momenty eureki” potykają się w chatach Goody odkryte poprzez eksplorację, ale istnieje wiele bardziej proaktywnych sposobów, aby je osiągnąć. Drzewo technologii szczegółowo opisuje, jakie działania należy podjąć, aby zdobyć wzmocnienie, czy to uprawia lokalne zasoby, założyło miasto na wybrzeżu, czy pokonując garstkę barbarzyńców, a każdy z nich znacząco przyspiesza postęp, skracając czas potrzebny na zbadanie aTechnologia o połowę. Przydatne całą grę, zrozumienie tych wzmocnień i aktywna praca nad nimi może zapewnić poważny dobrodziej Cywilizacja w najwcześniejszych dniach.
 • Budowniczowie to nie tylko pracownicy o innej nazwie! Nie zakładaj, że budownicze w Cywilizacja 6 jest po prostu przemianowanych na pracowników z poprzednich gier. To robi tyłek ciebie i mnie;Boli także uczucia budowniczych. Kluczowa różnica polega na tym, że chociaż budowniczowie, podobnie jak pracownicy, są wykorzystywani do ulepszania płytek w ramach granic twojego kraju, w rzeczywistości natychmiast ulepszają, ale mają ograniczoną liczbę zastosowań (domyślnie trzy). Jako taki, nie tylko postanawiaj wypełnić każdy sześciokątny kafel wokół swoich miast gospodarstwami i kopalniami, rozważ ziemię wokół ciebie i jak musisz pracować z tym, co chcesz osiągnąć. Nie bój się zostawić konstruktora bezczynnego na kilka tur, dopóki to przydatne źródło koni lub błyszczących diamentów nie wpadnie w rozszerzające się granice imperium.


 • Handel nie chodzi tylko o pieniądze (pieniądze, pieniądze). Jeśli postępowałeś zgodnie z powyższymi radami i wysłałeś jednostki, aby odkryć ziemię wokół ciebie (wyglądasz mądrze, więc założymy, że masz), nie potrwa długo, zanim twoje zwiadowcze spotkały się z inną Cywilizacja, miasto-państwo lub oba. W połączeniu z wczesnymi badaniami kulturowymi handlu zagranicznego z drzewa obywatelskiego, będziesz w stanie wysłać handlowca do nowo odkrytego sąsiada. To nie tylko poprawi relacje między tobą, ale także przyniesie materialne korzyści, takie jak dodatkowe jedzenie i złoto Dla twojego miasta, a także dziwne plotki handlowca, które mogą pomóc ujawnić temperament rywala wobec ciebie. Co więcej, handlowcy ustanawiają drogi między twoim miastem a miejscem docelowym, gdy przemierzają się tam iz powrotem, wygładzając ścieżkę w przenośni i dosłownie między waszymi ludami. Zastanów się nad stacjonowaniem podstawowego oddziału wojskowego lub dwóch na trasie, w której handlowiec podróżuje, aby zmniejszyć szansę, że padną ofiarą wędrowania barbarzyńców.
 • Poświęć trochę czasu na zbadanie interfejsu użytkownika. Jest to naprawdę całkiem ładne, ale bardziej praktyczne użycie polega na tym, że jest pełen pomocnych narzędzi, przydatnych przewodników i istotnych informacji, które pomogą ci się dobrze starać. Szczególne wykorzystanie wcześnie będzie mini-mapa i powiązane opcje znalezione w lewym dolnym rogu ekranu. Tutaj będziesz mógł przełączać ikony zasobów, aby pomóc Ci zdecydować, gdzie najlepiej wysyłać budowniczców i osadników, zastosować soczewki do nakreślenia granic gruntów na podstawie wielu opcji, w tym terytoriów politycznych, geograficznych i religijnych, a także wykreślić piny mapumożliwić dodanie własnych notatek do konkretnego kafelka, aby wrócić do później.

Gdzie indziej możesz odkrywać drzewa technologiczne i obywatelskie, zobaczyć, jakie trasy handlowe mają, i przypominać mi miasto, które spotkałeś podczas podróży. Chociaż nie powinieneś w ogóle martwić się menu światowego rankingu tak wcześnie w grze (to maraton, a nie sprint), zawiera kilka przydatnych podstawowych informacji na temat osiągnięcia każdego warunku zwycięstwa.

Należy również pamiętać, że unoszenie się na prawie dowolnym podanym elemencie, menu, kafelku lub jednostce w grze dostarcza informacji za pośrednictwem poręcznego systemu TIP i że cywilopedia jest pod ręką (znak zapytania w prawym górnym rogu ekranu.oznacza encyklopedię w grze), jeśli chcesz lepiej zrozumieć dowolną koncepcję gry w dowolnym momencie.

Uzbrojony w te porady dla początkujących, jesteś teraz gotowy przejść do następnego etapu dominacji świata, wzmocnienia kulturowego, cudu naukowego lub religijnego oświecenia, zmierzając do wprowadzenia do dzielnic, Najlepszy sposób na podniesienie i użycie złota, Najskuteczniejszy sposób korzystania z każdego lidera, i bardziej dogłębne strategie dla twojego wczesnego, średniego i późnego postępu gry. Powodzenia!

How do you rate Civilization 6 Przewodnik, wskazówki i sztuczki – jak prowadzić Cywilizacja do chwały ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *