Far Cry 5 60 fps ulepszenia imponuje wszystkie konsole obecnej generacji

Startseite » Far Cry 5 60 fps ulepszenia imponuje wszystkie konsole obecnej generacji
8. kwietnia 2024
9 minutes
40

By Jhonny Gamer

Far Cry 5 była piękną grą, kiedy pojawiła się w 2018 roku. Gra przedstawiała rozległy zestaw otwartych światów na amerykańskiej wsi, z imponującymi renderowaniem liści, rozległymi odległościami i szczegółowymi pracami tekstur. To był duży krok od poprzednich gier, pakując doskonałą obsługę PS4 Pro i Xbox One x. Pięć lat później Ubisoft opublikował aktualizację, która odblokowuje pełny potencjał starego kodu na konsolach obecnych generacji, odblokowując stopień ramki i umożliwiając grę osiągnięcia 60 klatek na sekundę-więc jest to płynne doświadczenie? Czy gracze są na wyboistej jazdy?

Podobnie jak w przypadku wszystkich wysiłków na temat łatania kompatybilnych z tyłu, ważne jest, aby ustalić oczekiwania od samego początku. Far Cry 5 na maszynach obecnych generacji nie jest pełnym portem gry dla konsol obecnych generacji-to tylko łatka, z ograniczonym wpływem na wrażenia gry poza poprawą wydajności. To niekoniecznie jest zła, ale jest to bardziej zgodne z wcześniejszymi aktualizacjami gry Ubisoft – jak Assassin’s Creed Origins Patch 60fps – niż byłoby to z odbudowaną wersją obecnej generacji.

Ale to nie jest naprawdę zła rzecz, ponieważ Far Cry 5 to wciąż imponujący wizualnie tytuł. Gęste liście pokrywają zalesione obszary gry, ze szczegółową zielenią i doskonałym zacienieniem. Materiały i prace teksturowe są zarówno na najwyższym poziomie, jak i doskonale utrzymują się nawet z bliskiej odległości. Ogólnie oświetlenie pozostaje atrakcyjne, zwłaszcza na zewnątrz, a wnętrza nawet trzymają się pasywnie, pakowanie sugestywne, choć nieco surowe, pokrycie GI. Pomimo pięcioletniego rocznika – szczegóły Ubisoft chętnie podkreśla – Far Cry 5 nadal jest silny z graficznej perspektywy. Oczywiście nie wszystko jest idealne i są pewne niespójności, które zdradzają jego dziedzictwo ostatniej generacji, ale nie jest to nieatrakcyjna gra.


Nasz podział wideo Far Cry Nowa aktualizacja 5, wydana z okazji piątej rocznicy.

Dzięki obecnej generacji oprogramowania nadal oparte na technologii generacji, jest to trudna gra z punktu widzenia wizualnego. Ostatnio widzieliśmy kilka naprawdę szorstkich gier, ale nawet bardziej technicznie osiągnięte wysiłki są często ograniczone przez 10-letni sprzęt konsoli, ograniczając nowe konsole ulepszeń niższych klawiszów do ustawień wizualnych, a także wzmocnienia wskaźnika ramek.

To jest w zasadzie co Far Cry 5 dostarcza tutaj również. Patrząc na wydanie serii X, trudno jest obniżyć grę z celu 60 klatek na sekundę. Wielkie walki, wybuchy wypełniające ekran, szybkie przejście – Far Cry 5 obsługuje to wszystko bez problemów. To idealnie płynne doświadczenie, z kilkoma wyjątkami. Po pierwsze, podczas strażników wydaje się możliwe wywołanie spadku ramy, choć wydaje się to dość rzadkie. Z jakiegoś powodu spotkałem bardzo drobne zanurzenie. Nie jest całkowicie jasne, dlaczego tak się dzieje – nic nie wskazuje na to, że gra jest w tych przypadkach szczególnie duża – ale warto to zwrócić uwagę.

Po drugie, istnieje wczesna misja, w której jeździsz ciężarówką pancerną, która z jakiegoś powodu wywołuje krople ramy. Są to stosunkowo niewielkie zanurzenie, choć towarzyszy im ukazanie ekranu, zasadniczo handlując brzydko wyglądającymi łzami artefaktami na gładszą rozgrywkę na chwilę do momentu. Jest to bardzo zauważalne, ale wydaje się, że nie wpływa na grę poza tą konkretną misją z tego, co mogę powiedzieć, choć możliwe, że może pojawić się w innych misjach zorientowanych na pojazd.


Far Cry 5 przy 4K 60 klatkach na sekundę na serii X jest normą dla zdecydowanej większości zabawy z dziwną upuszczoną ramą lub bardzo rzadkim dipem ramy, w towarzystwie ukazania ekranu. PS5 jest bardzo taki sam, ale dzięki niższej rozdzielczości biegnie z całkowicie zablokowaną 60 w naszych testach.

Po trzecie, w jednym punkcie zauważyłem dziwaczny błąd w serii X. Przez około minutę stawkę ramki w grze całkowicie się zawalił, nurkowając w latach 20 i 30. z niezwykle niespójnymi czasami i ciągłym rozdzieraniem. To się pojawiło bez żadnego wyraźnego spustu, ale rozwiązał się bez potrzeby ponownego uruchomienia po krótkim okresie.

Wreszcie, Far Cry Fre-renderowane kinematyki, które są mieszanką silnika do gry i materiału z CG, wydają się działać na 30 klatek na sekundę. Większość przerywników jest w czasie rzeczywistym i nie ma żadnego problemu uderzającego w 60 klatek na sekundę, ale niektóre z bardziej złożonych i ciężkich narracyjnych sekwencji odtwarzają się o 30.

Tymczasem seria S jest zasadniczo idealnym lustrem x. Drobne zanurzenie w powrocie walki, podobnie jak problemy z ramy i rozrywanie się z sekwencją ciężarówki pancernej. Nie byłem w stanie powtórzyć upadku wydajności na S, ale poza tym jest to samo – bardzo dobry zamek 60 klatek na sekundę z drobnymi problemami. Wreszcie, PS5 jest lepiej niż albo Microsoft Machine, z idealną blokadą do 60 klatek na sekundę podczas rozgrywki. Scenzie przerywnikowe nadal działają na 30 klatek na sekundę, ale wszystko inne – w tym wymagająca misja ciężarówki – uderza w 60 fps bez problemu. Podczas moich testów nie było żadnych problemów z wydajnością.


Xbox Series S jest równie solidna w 1080p60, jak wersja X jest na 4K60 – bardzo fajna aktualizacja.

Rozgrywka jest znacznie lepsza dzięki podwojeniu wydajności, ale wizualizacje zostały faktycznie zmienione w nieoczekiwane sposoby. Seria X wydaje się mniej więcej identyczna z wydaniem One X. Nadal patrzymy na pełną rozdzielczość 4K z tymi samymi ustawieniami wizualnymi, co jej odpowiednik ostatniej generacji. Należy się tego spodziewać – wersja serii X jest zasadniczo uruchamiana kodu X, więc następuje, że wszystko poza wskaźnikiem klatek powinno być niezmienione.

PS5 wygląda również w zasadzie identycznie jak PS4 Pro. Działa około 1620p, podobnie jak profesjonal. Ale nie wyglądają jak 1620p – mają ostre charakterystyczne rozdzielczość natywnego obrazu 4K. A kiedy wprowadzamy wersję serii X, dwie maszyny z obecnej generacji stanowią zaskakująco bliskie dopasowanie, z bardzo podobną jakością obrazu. Podejrzewam, że do gry dodano formę czasowego wzrostu. Kod startowy, który dokonaliśmy recenzji około pięć lat temu, wykazał pewne duże różnice w jakości obrazu między PS4 Pro i One X, ale gra, jaka jest dzisiaj bardzo podobnie, pomimo tego, że ma tę samą rozdzielczość 1620p vs 2160pto było pierwotnie.

Seria S jest jeszcze nieco nieznajomy. W odniesieniu do kodu Xbox One, seria S wygląda znacznie ostrzej, bardziej szczegółowo i bardziej spójnie w ruchu. Pixel Counts ujawnia, że seria S ma coś około 1080p, co jest nieco wyższe niż rozdzielczość 1440×1080 przedstawiona na Xbox One. Tak więc zasadniczo zarówno seria X, jak i PS5 ściśle wzdłuż ich odpowiedniki ostatniej generacji, chociaż faktyczna różnica w rozdzielonych szczegółach między tymi dwoma maszyn. Trudno jest uzyskać tutaj naprawdę precyzyjne liczby lub wykluczyć dynamiczną rozdzielczość, ponieważ zawsze rozmycie ruchu i głębokość pola ściśle ograniczają okoliczności, w których możesz wyciągnąć przyzwoitą liczbę rozdzielczości, ale tak się wydaje. Zarówno PS5, jak i seria X wyglądają ostro i czysto, podczas gdy Series S jest krokiem w dół, ale nadal wygląda całkowicie rozsądnie, biorąc pod uwagę sprzęt.


Far Cry 5 było wcześniej odtwarzane przy 60 klatkach na sekundę na konsolach serii Xbox za pośrednictwem FPS Boost. Jednak zarówno konsole S, jak i X działały w rozdzielczości 1440×1080. Seria X działa teraz w pełnym 4K, a seria S otrzymuje mile widzianą aktualizację do pełnego 1920×1080 bez karania wydajności.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy graliśmy Far Cry 5 przy 60 klatkach na konsole. Zarówno seria X, jak i S zostały zaktualizowane w 2021 r. Z zwiększeniem kompatybilności Microsoft FPS. Oferowało to kluczowe ulepszenie wizualne z aktualnej generacji – podwójny stopień ramek – ale działało na poziomie 1440×1080 na obu konsolach. Użytkownicy serii X musieliby wybierać między wersją FPS o niskiej rozdzielczości, a kodem One X o wysokiej rozdzielczości, co było trudnym wyborem. Zaktualizowana wersja zasadniczo oferuje najlepsze z obu światów w serii X, a nawet oferuje znaczny wzrost jasności dla serii S. Ponadto okazjonalne krople stawki ramowej obserwowane w serii S są głównie zniknięte w zaktualizowanej wersji. Łata Ubisoft jest zasadniczo wygraną na wszystkich liczeniach tutaj.

Far Cry 5 bierze udział w moim ulubionym Far Cry tytuł. Może nie mieć najbardziej charakterystycznego ustawienia lub najlepszego złoczyńcy lub największej mapy, ale jest to bardzo dopracowana i dobrze wykonana romp na otwartym świecie. Wszystkie placówki wydają się charakterystyczne, walki strażackie mają bardzo wolną jakość, a sama gra ma bardziej otwartą strukturę niż druga Far Cry s. Oczywiście doskonałe elementy wizualne pomagają. Podczas gdy amerykańskie backwoods nie mają takiego samego szerokiego zakresu ani różnorodności jak gra taka Far Cry 6, Ubisoft Montreal naprawdę przybił każdy aspekt prezentacji wizualnej. W szczególności liście wygląda dość realistycznie, produkt uboczny ostrożnego kunsztu w połączeniu z nowymi technikami, takimi jak cienie w przestrzeni ekranowej.

Pomaga to, że ta aktualizacja stawia grę z grubsza na równi z najnowszymi gierami generacyjnymi, dostarczając wysokie rozdzielczości i aktualizacje 60 klatek na sekundę, które są obecnie typowe wysiłki między genezą. A gra pojawia się w doskonale dopracowanej formie, bez rażących problemów wizualnych lub technicznych, w przeciwieństwie do wielu gier obecnych, na które ostatnio przyjrzeliśmy się. Far Cry 5 może już nie przekraczać granic technicznych, ale jego poziomu polskiego i konsekwencji nie powinny być uważane za coś oczywistego. Więc gdy Far Cry 5-te dziewiąta generacja aktualizacji ma ograniczony zakres, ulepszenia są oczywiste i dają grę znacznie wyróżnioną poprawę płynności. To doskonały czas na odkrywanie jednego z najbardziej prawdziwych otwartych światów w grach wideo.

How do you rate Far Cry 5 60 fps ulepszenia imponuje wszystkie konsole obecnej generacji ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *