FBI bada Counter-Strike: Global Ofensywne oszustwo

Startseite » FBI bada Counter-Strike: Global Ofensywne oszustwo
9. kwietnia 2024
3 minutes
30

By Jhonny Gamer

FBI podobno bada oszustwo w profesjonalistach Counter-Strike: Global ofensywne mecze w Ameryce Północnej.

Jak zauważono przez Kotaku, komisarz Komisja Integralności eSports (ESIC), Ian Smith, powiedział, że organizacja współpracuje z FBI przy trwającym dochodzeniu w sprawie „stosunkowo małej, ale znaczącej grupy graczy przez długi czas, organizując naprawę meczów w MDL w Ameryce Północnej”.


„[To] to, co opisałbym jako klasyczne ustawianie meczów – gracze są przekupieni przez zewnętrzne syndykaty w celu naprawy meczów, a nie graczy po prostu robią to z własnego nietoperza oportunistycznie. Trwa dłużej, [i] jest o wiele bardziej zorganizowane – powiedział Smith YouTuber Slash32.

„Więc znowu, do pewnego stopnia, współpracujemy z organami ścigania i FBI, które dopiero niedawno miały zakład dochodzenia w obrębie zakładów sportowych w FBI. Są dobre, ale są niedoświadczeni, ponieważ zakłady sportowe nigdy nie były wielką rzeczą w Ameryce do niedawna, więc wszyscy znajdują się na tym stopy.”

Jeśli chodzi o trwające australijskie dochodzenie? W styczniu ESIC ogłosiło sankcje wobec 35 australijskich CS: Go Player który naruszył swój kod antykorupcyjny, gorący na piętach siedmiu, którzy otrzymali sankcje w październiku 2020 r. Dwóch graczy, którzy zostali sankcjonowani w zeszłym roku, również rozszerzyło swoje zakazy.

Sankcje zostały wydane dla graczy, którzy postawiono na mecze w wydarzeniach członkowskich ESIC, w tym na własne mecze lub mecze drużyny. Zakazy wahają się od 12-miesięcznego zakazu „poziomu pierwszego” dla graczy, którzy postawili na mecze, aż do 60-miesięcznego zakazu na poziomie piątej dla zaostrzonych zakładów przeciwko własnej drużynie.

Smith mówi, że wkrótce usłyszymy więcej o tych zarzutach.

„Jestem optymistą, że wkrótce będziemy mogli upublicznić to, w ciągu najbliższych 10 dni do dwóch tygodni” – dodał komisarz. „Skandal zakładów w Australii, gdzie była to duża grupa graczy – i zdecydowanie tam ustępuje mecz, a my współpracujemy z organami ścigania, trwa o wiele dłużej, gdy zaczniesz współpracować z policją.

„Na szczęście w Australii są to przestępstwa przestępcze. Więc koordynowanie z policją zajmuje znacznie dłużej. Mamy tam świetne solidne przypadki, a jeśli to tylko my, działamy sami, ogłosimy teraz te ścigania. Ale to nie wszyscy 42 facetów, którzy obstawiali – to znacznie mniejsza grupa w tym, którzy nie tylko obstawiali, ale manipulowanie wynikami.”

How do you rate FBI bada Counter-Strike: Global Ofensywne oszustwo ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *