Genshin Impact Wykres reakcji elementarnych i przewodnika

Startseite » Genshin Impact Wykres reakcji elementarnych i przewodnika
13. maja 2024
23 minutes
22

By Jhonny Gamer

Tworzenie Reakcje elementarne jest podstawowym mechanikiem walki w Genshin Impact.

Możesz przejść przez większość historii Genshin Impact Nie zwracając zbyt dużej uwagi na to, jak działają reakcje elementarne, ale jeśli chcesz wspiąć się na te spiralne podłogi Abyss, musisz skorzystać z połączenia siedmiu Elementy.

Aby pomóc Ci zrozumieć system reakcji, nasz przewodnik ma Wykres reakcji elementarnych Zarówno w formie obrazu, jak i tabeli poniżej, wraz ze szczegółowymi rozpadami tego, jak działają wszystkie siedem elementów i ich reakcje.

Podczas gdy ten przewodnik koncentruje się przede wszystkim na tym, w jaki sposób Twój zespół używa reakcji żywiołowych na wrogach, ta sama logika ma zastosowanie głównie, jeśli wrogowie stosują do Ciebie element.

Na tej stronie:

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Wersja 4.4 „żywe Harriers w górę w Spring Breeze” | Genshin Impact.Obejrzyj na YouTube

Koniecznie sprawdź nasz przewodnik dla początkujących z poradami i sztuczkami, I Kody uderzenia genshin Strona, aby uzyskać bezpłatne Primogems które można użyć do odblokowania większej liczby znaków dla reakcji żywiołowych.

Genshin Impact Wykres reakcji elementarnych

Aby uzyskać szybkie odniesienie, oto wykres pokazujący jak tworzyć wszystkie reakcje elementarne w Genshin Impact :


Wszystkie siedem symboli elementarnych i sposób, w jaki każdy element reaguje na siebie w [Noedit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Istnieją indywidualne wykresy reakcji elementarnych w następnej sekcji, poniżej tabeli.

Jeśli chcesz go zobaczyć w formie pisemnej, oto stół wszystkich Reakcje elementarne w Genshin Impact :

Hydro
Elektro
Cryo
Pyro
Anemo
Geo
Dendro
Kwiat
Ożywiać
Mrożony
Hydro Elektro-naładowane Mrożony Odparować Wirować Krystalizować Kwiat Kwiat
Elektro Elektro-naładowane Super przewód Przeciążony Wirować Krystalizować Ożywiać Hyperbloom Pogarszać Super przewód
Cryo Mrożony Super przewód Stopić Wirować Krystalizować
Pyro Odparować Przeciążony Stopić Wirować Krystalizować Palenie Pączkować Palenie Stopić
Anemo Wirować Wirować Wirować Wirować Wirować
Geo Krystalizować Krystalizować Krystalizować Krystalizować Rozpowszechnianie się
Dendro Kwiat Ożywiać Palenie
Kwiat Hyperbloom Pączkować
Ożywiać Kwiat Pogarszać Palenie Rozpowszechnianie się
Mrożony Super przewód Stopić SWIRL (na Freeze) Roztrzaskać

Genshin Impact Wyjaśnione elementy

Oto więcej szczegółów na temat działania każdego z siedmiu elementów i ich reakcji żywiołowych Genshin Impact:

Hydro


Wszystkie siedem symboli żywiołowych i sposób, w jaki każdy element reaguje na Hydro w [NoEdit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Hydro jest jednym z najbardziej wszechstronnych elementów w Wpływ genshin i prawdopodobnie jego najważniejszy, ponieważ aplikacja hydro jest wymagana do stworzenia większości reakcji i zespołów o wysokim znaczeniu, a niektóre z najłatwiejszych drużyn do gry wymagają również jednej lub dwóch postaci hydro.

Hydro stosuje status „mokrego”, gdy wchodzi w kontakt z wrogami, co nie powoduje obrażeń, ale gdy mokra aura jest na wroga, możesz zastosować inny element, aby stworzyć reakcję elementarną – i to powoduje obrażenia. Lub możesz zastosować mokro do wroga, który ma już element, aby zamiast tego stworzyć reakcję hydro.

Gdy w twoim zespole są dwie postacie hydro, aktywowany jest rezonans żywiołowy „kojący woda”, co oznacza, że Pyro wpływa na twoją imprezę przez 40% mniej czasu, a ich maksymalny HP jest zwiększony o 25%.

Elektro


Wszystkie siedem symboli elementarnych i sposób, w jaki każdy element reaguje na Electro w [NoEdit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Electro to kolejny użyteczny element, który otrzymał ogromny buff, gdy Dendro został wprowadzony w wersji 3.0, ponieważ jest to potrzebne do stworzenia Hyperblooma, jednej z najłatwiejszych i skutecznych reakcji elementarnych w Genshin Impact, o ile masz dobrego uzdrowiciela lub tarczowego w swoim zespole. Inne reakcje Dendro z Electro, takie jak Quicken, Paivate i Spread są również wysoce zalecane dla łatwych w użyciu zespołów.

Status elektro wrogów sama nie powoduje obrażeń, ale gdy electro aura znajduje się na wroga, możesz zastosować inny element, aby stworzyć reakcję elementarną – i to powoduje obrażenia. Lub możesz zastosować Electro do wroga, który ma już element, aby zamiast tego stworzyć reakcję.

Gdy w twoim zespole są dwa postacie elektro, rezonans żywiołowy „wysokiego napięcia” jest aktywowany, co oznacza, że na twoją stronę wpływa hydro przez 40% mniej czasu, a super postępowanie, przeciążone, elektro-naładowane, szybkie, pogarszające się i hiperbloomowane reakcjemają 100% szans na wygenerowanie elektro cząsteczki elementarnej, z czasem odnowienia pięciu sekund.

Dendro

Element Dendro został odpowiednio wprowadzony Genshin Impact podczas jego wersji 3.0 Aktualizacja, obok regionu Sumeru, i stała się jednym z najlepszych i najłatwiejszych elementów do wykorzystania w reakcjach.


Wszystkie siedem symboli elementarnych i sposób, w jaki każdy element reaguje na Dendro w [Noedit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Status Dendro na wrogach nie powoduje samo obrażeń, ale gdy aura Dendro jest na wroga, możesz zastosować inny element, aby stworzyć reakcje elementarne – i to powoduje obrażenia. Lub możesz zastosować Dendro do wroga, który ma już element, aby zamiast tego stworzyć reakcję.

Chociaż łatwe w użyciu po tym, jak się zużyjesz, Dendro może początkowo wydawać się trochę skomplikowane, ponieważ ma reakcje, które występują z jego reakcji. Na przykład, jeśli zastosujesz hydro do Dendro lub Dendro do hydro, aby dokonać reakcji Bloom, tworzone są rdzenie Dendro. Następnie możesz utworzyć reakcje hiperbloomu lub burgeon, jeśli zastosujesz Electro lub Pyro odpowiednio do rdzeni Dendro. Nie zastosowanie innego elementu oznacza, że rdzenie Dendro eksplodują po sześciu sekundach.

Zaleca się sprowadzenie uzdrowiciela lub tarczowego w swoim rozkwicie sąsiadującym zespołom, aby chronić Cię przed wybuchami Dendro Core.

Dodatkowo, jeśli utworzysz reakcje spalania lub kwitnienia z reakcji szybkiej, pochłaniają one aurę Quicken, aby pomieścić te nowe reakcje.

Kiedy dwie postacie Dendro są w twoim zespole, aktywowany jest rezonans żywiołowy „Rozległy zieleń”, co oznacza, że elementarne opanowanie zespołu zwiększasekundy. Dodatkowo, po uruchomieniu reakcji na pogorszenie, rozprzestrzenianie się, hiperbloom lub burgeon, wszyscy pobliscy członkowie partii zyskują 20 elementarnych mistrzostwu przez sześć sekund. Czas trwania tych efektów EM są liczone niezależnie.

Cryo

Podczas gdy krio jest nieco słabsze, porównując, w jaki sposób jego liczba obrażeń układa się we wszystkich swoich elementarnych reakcjach, ma korzyści po jej reakcjach, a nawet przy nieco niższej potencjalnej krio- Wymaga tylko nieco więcej pracy.


Wszystkie siedem symboli żywiołowych i sposób, w jaki każdy element reaguje na krio w [Noedit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

W przeciwieństwie do większości innych elementów, status kriowy ma wpływ, gdy stosuje się do wrogów, ponieważ zmniejsza prędkość animacji wrogów o 15%. Może to układać z innymi debuffami, takimi jak te, które zmniejszają prędkość ataku, na przykład.

Zamrożone i zamrażania są bardzo podobne do krio, ale w rzeczywistości są uważane za osobne statusy. W przeciwieństwie do krio, żaden z nich nie może reagować na hydro, a oni nie stosują redukcji prędkości animacji, a Freeze jest statusem ciągłym, który całkowicie zatrzymuje animacje wroga.

Freeze to reakcja, którą często zobaczysz, jeśli używasz Hydro obok niej, i może być przydatna, jeśli chcesz powstrzymać wrogów przed atakowaniem cię podczas „darmowych” trafień i rozbicia wroga za dodatkoweszkoda.

Kiedy dwie postacie krio są w twoim zespole, aktywowany jest rezonans żywiołowy „Shattering Ice”, co oznacza, że electro wpływa Electro o 40% mniej czasu, a ich wskaźnik krytyki wzrasta o 15% w stosunku do wrogów, które są zamrożone lub dotknięte krio.

Pyro


Wszystkie siedem symboli elementarnych i sposób, w jaki każdy element reaguje na Pyro w [NoEdit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Pyro jest nadal jednym z najlepszych elementów do użycia w dużej mierze, ponieważ para jest niesamowitą reakcją elementarną, która może cię zobaczyć przez wiele treści w Spiral Abyss, jeśli prawidłowo zbudujesz swój zespół. Jest to najsłabszy element, który reaguje na Dendro, ale spalanie i rozwijanie są nadal bardzo łatwymi reakcjami, które mogą pomóc w sytuacjach, w których reakcje hiperbloomu lub katalizatora nie mogą.

Status pyro wrogów nie powoduje samego obrażeń, ale gdy aura Pyro jest na wroga, możesz zastosować inny element, aby stworzyć reakcję elementarną – i to powoduje obrażenia. Lub możesz zastosować pyro do wroga, który ma już element, aby zamiast tego stworzyć reakcję.

Kiedy dwie postacie Pyro są w twoim zespole, aktywowany jest rezonans żywiołowy „żarliwych płomieni”, co oznacza, że wasz zespół ma dotknięte krio o 40% mniej czasu, a ich statystyka ataku jest zwiększona o 25%.

Anemo


Wszystkie siedem symboli elementarnych i sposób, w jaki każdy element reaguje na anemo w [Noedit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Anemo jest bardzo wyjątkowym i niezwykle przydatnym elementem w twoich zespołach ze względu na sposób, w jaki działa SWIRL, który może dać ci większe obrażenia, stosując elementy już na wrogach do innych celów w zestawie AOE (obszar efektu). Anemo może również pochłaniać inne elementy, aby spowodować uszkodzenia w nieco inny sposób (aby uzyskać więcej szczegółów na ten temat, przejdź do sekcji „Absorpcja elementarna” poniżej).

Anemo jest stosowane po nakładaniu innego elementu na wroga, aby uruchomić reakcję wirowania. Zadaje to elementarne uszkodzenia elementu nieanemo w reakcji wirowania i stosuje element nieanemo do każdego złapanego w AOE wirowania.

Postacie anemo zwykle mają tłum Kontrola również zdolność, co oznacza, że możesz zgrupować wrogów bliżej siebie i skorzystać z zastosowania twoich talentów i reakcji elementarnych do jak największej liczby wrogów, przyspieszając spiralną otchłań jasne czasy.

Kiedy dwie postacie anemo są w twoim zespole, aktywowany jest rezonans żywiołowy „porywczy wiatry”, co oznacza, że twój zespół zmniejsza zużycie wytrzymałości o 15%, zwiększa ich prędkość ruchu o 10%i skraca czas odnowienia o 5%o 5%.

Geo


Wszystkie siedem symboli elementarnych i sposób, w jaki każdy element reaguje na geo w [Noedit] Genshin Impact
Kredyt obrazu: GamesRead

Geo jest łatwym elementem do zrozumienia, ale trudno do zbudowania różnych zespołów ze względu na jego ograniczenia. Jego reakcja krystalizacyjna polega bardziej na dostarczaniu tarczy dla twojego zespołu, a nie zwiększaniu DP reakcji elementarnych.

Krótko mówiąc, jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony dla swoich zespołów, przyniesienie postaci Geo może pomóc, ponieważ Geo tworzy reakcję krystalizacji podczas reakcji z Electro, Pyro, Hydro lub Cryo. Krystalizuje, a następnie tworzy odłamek elementu nie-geo, a zbieranie tego odłamka tworzy tarczę elementu nie-geo wokół postaci.

Często wykorzystywane jest uruchamianie wielu postaci Geo w celu zastosowania „trwałego rocka”.Zadawanie szkód wrogom również zmniejsza ich opór geoprzestępny o 20% na 15 sekund.

Genshin Impact Wyjaśniono reakcje elementarne

Dla szybkiego odniesienia, oto krótkie podsumowanie wyjaśniające, co robi każda reakcja żywiołowa Genshin Impact:

 • Super przewód – Zadaj obszar efektu (AOE) Obrażenia kriopowe w promieniu 5 m i zmniejsza fizyczny opór wszystkich wrogów w AOE o 40% na 12 sekund. Nie stosuje krio do celów, więc nie może wywołać dalszych reakcji elementarnych.
 • Elektro-naładowane – Z czasem zadaje obrażenia elektro-obrażenia zarówno wrogie elektro-naładowanemu, jak i wszelkim pobliskim celom, które mają mokrą aurę. Nie może uszkodzić znaków poza boiskiem i zamiana na inną postać po tym, jak został tymczasowo zatrzymuje się w elektromagancji, zatrzymuje swoje obrażenia (kropka). Jeśli jednak postać elektro-naładowana ponownie staje się znakiem aktywnym, a jednocześnie dotknięta zarówno elektro, jak i hydro, kropka wznowi.
 • Mrożony – Nie zadaje szkód, ale stosuje aurę zamrażania na okres, który unieważnia wrogów.
 • Roztrzaskać – Występuje, gdy atak tępy lub geo spełnia zamrożony cel, a to zadaje obrażenia fizyczne i usuwa aurę zamrażania.
 • Odparować – Zwiększa uszkodzenie ataku hydro lub pyro, które wywołuje reakcję. Jeśli reakcja jest wywoływana przez atak pyro, obrażenia jest mnożone przez 1.5, a jeśli reakcja jest wywoływana przez atak wodny, obrażenia są mnożone przez dwa. Im niższe mnożenie, tym wolniej jest pierwszy element (aura). Korzystanie z Pyro, Electro, Animo lub zadawania Freeze zużywa odparowanie odpowiednio do stopu, nadprzewodu lub wirowania.
 • Wirować – Zadaje obrażenia elementarne związanego z elementem nie-anemo i stosuje element nieanemo do wrogów w promieniu 6M. Obrażenia wirowania nie są takie same jak absorpcja żywiołowa. Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, czym jest absorpcja żywiołów.
 • Krystalizować – Crystalize tworzy odłamek elementu nie-geo podczas reakcji z Electro, Pyro, Hydro lub Cryo. Kiedy ten odłamek zostanie odebrany, tworzy tarczę elementu nie-geo wokół aktywnej postaci.
 • Przeciążony – Tworzy eksplozję, która zadaje obrażenia AOE Pyro w promieniu 5 m, co powoduje znaczący efekt odrzutu. Przeciążenie jest również tępym atakiem, więc może wyzwolić Shatter. Przeciążenie jest bardziej skuteczne w uszkodzeniu niektórych osłon wroga, ale nie stosuje Pyro do wrogów, więc nie może wywołać dalszych reakcji żywiołowych.
 • Stopić – Zwiększa uszkodzenia ataku Pyro lub Cryo, które wywołuje reakcję. Jeśli reakcja jest wywoływana przez atak krio, uszkodzenie jest mnożone przez 1.5, a jeśli reakcja jest wywoływana przez atak pyro, obrażenia są mnożone przez dwa. Im niższe mnożenie, tym wolniej jest pierwszy element (aura).
 • Palenie – Zadaje obrażenia Aoe Pyro i stosuje Pyro w promieniu 1 m do wrogów i aktywnego charakteru. Ta aplikacja Pyro ma wewnętrzne odnośnie dwóch sekund. Płonąca aura jest aktywna w tym samym czasie, co leżące u podstaw Pyro i Dendro Auras. Spalanie wymaga aktywności zarówno płonących, jak i dendro, więc zakończy się, jeśli jeden z nich zostanie wyczerpany.
 • Kwiat – Wytwarza rdzeń Dendro, który pozostaje na polu przez okres do sześciu sekund i ma różne efekty w oparciu o to, czy Pyro, Electro lub żaden nie jest do niego zastosowany przed wygaśnięciem czasu trwania. Tylko pięć rdzeni Dendro może istnieć jednocześnie, więc tworzenie więcej niż pięciu rdzeni Dendro powoduje, że najstarszy jest natychmiast eksplodowany.
 • Pączkować – Obrażenia Burgeon są obliczane na podstawie poziomu postaci i elementarnego mistrzostwa tego, który uruchamia reakcję Burgeon, wraz z statystyką oporu wrogów. Burgeon ignoruje statystykę obrony celu, ale nie może krytykować.
 • Hyperbloom – Przekształca rdzeń Dendro w rozległy strzał, który domywa się na najbliższym wrogu, zajmując się zwiększonymi obrażeniami Aoe Dendro w promieniu 1M zarówno wrogom, jak i twojej drużynie.
 • Rozpowszechnianie się – Kiedy Dendro jest stosowany do wrogów z aury Quicken, spread jest uruchamiany, co daje atak płaskich obrażeń. Spread nie spożywa szybkiej aury.
 • Pogarszać – Gdy Electro jest stosowany do wrogów z aury Quicken, wywołuje się pogarszanie, co daje atak z płaskim obrażeniami. Pogarszaj się, nie spożywa szybkiej aury.

Genshin Impact Wyjaśniono reakcje transformacyjne

Reakcje transformacyjne zadają własne przypadki uszkodzeń, odrębne od ataków wywołujących. Reakcje transformacyjne jedynie skalują uszkodzenie podstawowe i elementarne opanowanie postaci wywołującej reakcję, więc uszkodzenie krytyki i statystyki ataku postaci nie mają wpływu na transformacyjne uszkodzenie reakcji.

Ponadto transformacyjne obrażenia reakcji ignorują obronę wroga, ale nadal ma wpływ ich specyficzny opór elementarny lub fizyczny.

Jest dziewięć Reakcje transformacyjne obecnie w Genshin Impact :

 • Kwiat
 • Pączkować
 • Palenie
 • Elektro-naładowane
 • Hyperbloom
 • Przeciążony
 • Rozbity
 • Super przewód
 • Wirować

Przycięty widok Raiden Shogun zasłaniał się podczas korzystania z jej umiejętności wybuchu, kwiatu i pogarszającej się reakcji na zasłoniętym wroga
Wiele reakcji – takich jak kwit i pogarszaj się – może wystąpić jednocześnie. |.Kredyt obrazu: GamesRead/Hoyoverse

Genshin Impact Wyjaśnione reakcje wzmacniające

Wzmacniające reakcje nie zadają własnych przypadków obrażeń, ponieważ zamiast tego pomnożają obrażenia ataków, które ich wywołują przez x2 lub x1.5 w zależności od tego, jaki element wywołał reakcję. Reakcja x2 jest często wywoływana do przodu, a x1.5 Reakcja jest często nazywana odwrotnością. Na przykład użycie pyro na hydro powoduje reakcję odwrotnej parowania, co oznacza, że uszkodzenie znaku pyro jest mnożone przez 1.5. Gdyby zamiast tego zastosowano hydro do pyro, mnożnik byłby x2 jako część reakcji do przodu.

Uszkodzenie reakcji wzmacniających jest następnie ponownie mnożone przez ilość określoną przez to, ile elementarnego mistrzostwa ma postać.

Nie zawsze korzystne jest stosowanie reakcji do przodu, nawet jeśli wydaje się, że powoduje to więcej obrażeń, ponieważ reakcje odwrotne nie konsumują aury żywiołowej na wroga tak szybko, co oznacza, że możesz zmieścić się w bardziej elementarnych atakach reakcji, zanim zniknie.

Istnieją dwa Reakcje transformacyjne obecnie w Genshin Impact :

 • Stopić
 • Odparować

Przycięty widok na Lyney za pomocą Pyro z łuku na wrogu Aeonblight Drake z nałożoną mokrą aurą, więc nastąpiła reakcja para
Kredyt obrazu: GamesRead/Hoyoverse

Genshin Impact Wyjaśniono reakcje addytywne

Podobnie jak reakcje wzmacniające, reakcje addytywne zwiększają również uszkodzenie określonego trafienia, które wywołuje reakcję addytywną bez radzenia sobie z uszkodzeniem, ale reakcje addytywne zapewniają bonus uszkodzenia podstawy dodany do obliczonych uszkodzeń podstawowych zamiast mnożenia.

Istnieją dwa Reakcje addytywne obecnie w Genshin Impact :

 • Pogarszać
 • Rozpowszechnianie się

Przycięty widok na pasek zdrowia wroga Aeonblight Drake z Dendro i Electro Signs poniżej, pokazując, że aura Quicken Aura
Zastosowanie elementu elektro do tego przyspieszonego wroga sprawi, że zaostrzy się, ale zamiast tego zastosowanie wyzwalaczy Dendro rozprzestrzeni się. |.Kredyt obrazu: GamesRead/Hoyoverse

Genshin Impact Wyjaśniono absorpcję elementarną

Absorpcja elementarna jest efektem, do którego większość znaków anemo ma dostęp. Zadaje to uszkodzenie elementu, który pochłonęli, i uszkodzenia anemo lub zapewnia inne efekty oparte na pochłoniętym elemencie.

W przeciwieństwie do wir, absorpcja żywiołowa jest uważana za regularne obrażenia, więc ma na nią wpływ atak postaci, obrażenia krytyczne i bonusowe statystyki.

Jeśli jest więcej niż jeden element, który można wchłonąć, ogólnie tylko jeden będzie. Priorytetowym nakazem absorpcji jest:

 • Pyro
 • Hydro
 • Elektro
 • Cryo

Jednak dla Anemo Traveller i Lynette nakaz priorytetu dla wchłaniania jest:

 • Cryo
 • Pyro
 • Hydro
 • Elektro

Lynette ma inną kolejność priorytetu absorpcji od większości innych znaków anemo. |.Kredyt obrazu: Hoyoverse

Najlepsze reakcje żywiołowe w Genshin Impact

Podczas gdy wszystkie reakcje elementarne są przydatne podczas przyjmowania spiralnej otchłani, niektóre są ogólnie bardziej skuteczne niż inne ze względu na ich łatwość użytkowania, różnorodność zespołów, które mogą je wytwarzać, lub w sposobie, w jakie zwiększają inne reakcje elementarne.

Mając to na uwadze, istnieją trzy reakcje, które rozważamy Najlepsze reakcje żywiołowe w Genshin Impact :

 • Hyperbloom
 • Wirować
 • Vape

Oto więcej szczegółów na temat tego, dlaczego tak wysoko oceniamy te reakcje:

Hyperbloom

Hyperbloom to tak genialna elementarna reakcja na budowę twoich zespołów, ponieważ tak łatwo jest zdobyć postacie, które z nią pracują, a jego obrażenia mogą cię zobaczyć przez tak wiele spiralnej otchłani, niezależnie od tego, jakie wrogowie na ciebie rzucają. Drużyny darmowe, które mają postacie takie jak Dendro Traveller, Barbara i Lisa są opłacalne, ale Hyperbloom staje się jeszcze lepszy, gdy zaczniesz wymieniać swoje 4 gwiazdy na 5 gwiazdek takich jak Nahida i Kokomi.

Jedynymi wielkimi wadami do Hyperblooma jest to, że tak naprawdę nie jest odpowiednie do spotkań z jednym celem i że musisz uruchomić uzdrowiciela lub tarczę w swoich zespołach, ponieważ będziesz stale obrażeń od eksplodujących rdzeni Dendro.


Aplikacja Dendro Nahidy czyni ją jedną z najlepszych postaci do użycia w twoich zespołach Hyperbloom.

Wirować

W połączeniu z funkcjami absorpcji żywiołowych na postacie anemo, jasne jest, dlaczego tak wiele najlepszych drużyn używa postaci takich jak Kazuha lub sacharoza w ich ostatnim miejscu. Tworzenie ciągłych wirujących elementów dotyczyło już wrogów na jeszcze więcej wrogów to bardzo szybki i skuteczny sposób na wydostanie się jeszcze więcej DPS z twoich drużyn.

Nie ma wielu wad do dążenia do reakcji wirowania, ale przyniesienie postaci anemo dla ostatniego miejsca może być złą rzeczą dla zespołów, które wymagają określonych elementów lub zdolności postaci do pracy, i niestety anemo nieNaprawdę pracuj z reakcjami Dendro (ale to nie powstrzymało tworzenia zabawnych zespołów, takich jak zupa i sałatka – więcej informacji na temat tych kompleksów imprezowych w sekcji Glosariusz poniżej).


Kazuha jest jedną z najłatwiejszych postaci, które używają wirujących Genshin Impact.

Odparować

Powodem, dla którego odparowanie jest tak dobrą reakcją elementarną, jest to, że może działać niezwykle dobrze (a czasem najlepsze) z zaledwie 4-gwiazdkami postaciami. O ile wróg nie ma jakiegoś oporu lub tarczy przed twoją reakcją, większość drużyn odparowywania może cię zobaczyć przez wiele trudnych spotkań w Spiral Abyss.

Uszkodzenie parowania nie jest absurdalnie obezwładnione w porównaniu z innymi „normalnymi” reakcjami, takimi jak super -powiązanie lub stopienie, to bardziej, że para jest bardzo potężną reakcją elementarną, która jest łatwa do tworzenia i budowania swoich zespołów – szczególnie jeśli włączasz.Xiangling.


Przycięty marketing kroplowy dla Xiangling, która jest krótką niebieską damą z personelem
Xiangling jest warta budowania, ponieważ jest częścią wielu najlepszych drużyn w Wpływ genshiny, szczególnie w celu dążenia do reakcji parowatej. |.Kredyt obrazu: Hoyoverse

Glosariusz Warunki wpływu genshin

Istnieje kilka nazwisk reakcji elementarnych i specyficznych mechaników walki i zespołów, które społeczność online wokół Genshin Impact używa częściej niż oficjalna terminologia, a niektóre nazwiska, które nie mają oficjalnego terminu, więc społeczność je stworzyła.


Oficjalna grafika Klee, Barbara i Noelle stojąca nad Mondstadtem z posągiem Venti za nimi
Kredyt obrazu: Hoyoverse

Aby pomóc Ci zrozumieć, co oznaczają więcej reakcji elementarnych, zespołów i mechaniki bojowej, oto Glosariusz Warunki wpływu genshin :

 • Bateria – Członek zespołu, który generuje energię dla innych postaci.
 • Kierowca – Członek zespołu używał przede wszystkim na polu, aby konsekwentnie uruchamiać zdolności i elementy poza boiskiem innych postaci. Kierowcy często mają spójne zastosowanie swojego elementu i szybkie animacje.
 • Enabler – Postać, która zwykle pomaga innym bohaterom lub całej drużynie wyrządzenia większych obrażeń, zwykle poprzez zastosowanie elementu na wrogów dla innych do używania ich elementu i tworzenia reakcji elementarnych.
 • Do przodu stopić – Zastosowanie pyro do krio na mnożnik obrażeń x2.
 • Vape do przodu – Zastosowanie Hydro do Pyro na mnożnik obrażeń x2.
 • Lodówka – Stosowanie Hydro do wroga z Cryo i Dendro zastosowane. Oznacza to, że zamrożony jest najpierw uruchamiany, co zużywa większość zastosowanych hydro. Następnie Bloom jest wyzwalany, a aplikacja Dendro jest powoli zmniejszona, co pozwala na utworzenie większej liczby rdzeni kwitnących.
 • Hiperagarry – Członek zespołu, który ma bardzo wysoką wydajność obrażeń w porównaniu z innymi znakami.
 • Międzynarodowy – Nazywany także Childe National, międzynarodowy oznacza, że twój zespół składa się z Childe, Xingqiu, Bennett i Kazuha.
 • kuchenka mikrofalowa – Używając umiejętności Zhongli do stworzenia kamiennej steli i konstrukcji Geo Traveller w celu zwiększenia zasięgu i ilości impulsów kamiennej steli Zhongli. Zhongli jest grany poza boiskiem w tej drużynie.
 • Mononukleoza – Zespół trzech lub czterech postaci, który ma ten sam element. Na przykład zespół Zhongli, Gorou, Geo Traveller i Furina jest nadal uważany za zespół Mono Geo.
 • Wartość ruchu – Odsetek statystyk postaci, za pomocą ataku. Sprawdzanie go może pomóc określić DPS postaci (uszkodzenie na sekundę).
 • Krajowy – Twój zespół składa się z Xiangling, Xingqiu, Bennett i czwartej postaci, która zwykle nazywa zespół. Na przykład zespół sacharozy, Xiangling, Xingqiu i Bennett nazywa się sacharose National. Xingqiu jest czasem zastępowany na Yelan, Ayato, Childe lub inny znak hydro.
 • Overvap – Kombinacja przeciążonych i odparowywania reakcji elementarnych. Overvape zdarza się, gdy Pyro jest stosowany do wrogów z reakcją elektro-naładowaną już zastosowaną (gdy Hydro spotyka Electro lub Electro spotyka się z Hydro).
 • Quickbloom – Połączenie hiperbloomu i szybkich reakcji elementarnych. Quickbloom występuje, gdy zarówno reakcja szybkodawcy (Electro na Dendro lub Dendro na Electro), jak i Hyperblooma Reakcja (Electro on Bloom) konsekwentnie tworzą obrażenia zespołu. Dzieje się tak, gdy aplikacja Hydro lub Dendro jest powolna.
 • Racjonalny – Regularna drużyna narodowa (Xiangling, Xingqiu, Bennett) z Raiden Shogun.
 • Odmuch oporu – Występuje, gdy zmniejszasz odporność elementarną lub odporność fizyczną wrogów. To pozwala na podniesienie DPS swoich zespołów, które mogą walczyć inaczej.
 • Odwrotne stopienie – Zastosowanie krio do pyro na x1.5 mnożnik obrażeń.
 • Odwróć Vape – Zastosowanie pyro do hydro na x1.5 mnożnik obrażeń.
 • Sałatka – Zespół Hyperblooma złożony z znaków anemo, Dendro, Electro i Hydro, w których używasz postaci anemo do wyzwalania Hyperblooma za pomocą absorpcji pierwiastkowej lub reakcji wirowania, co pozwala na zbudowanie znaku Electro DPS wokół Quicken, pogarszaj się lub rozprzestrzenia.
 • zupa – Zespół złożony z postaci Hydro, Electro, Pyro i Anemo, abyś mógł wyzwolić reakcje elektro-naładowane, odparowe, przeciążone i wirujące.
 • Stat Stick – Broń, którą wyposażasz na postać ze względu na jej statystyki, a nie jej zdolności bonusowe. Często używane do postaci, które skalą określoną statystykę i potrzebują jak najwięcej. Na przykład postać, której atak faktycznie skaluje, ile HP może wyposażyć broń w główną statystykę HP, aby zwiększyć DPS.
 • Sunfire – Odnosi się do tego, gdy wybuchy żywiołowe Jeana i Bennetta są aktywne, które nieustannie wiruje Pyro z postaci na polu i stosuje go do wrogów.
 • paralizator – Inna nazwa reakcji elementarnej elektro (Electro na Hydro lub Hydro na elektro).
 • Spust – Drugi element zastosowany w reakcji elementarnej. Na przykład Electro byłby wyzwalaczem reakcji elektro-naładowanej, gdyby Hydro był już zastosowany do wroga.
 • Vape – Krótkie do reakcji elementarnej odparowej (Pyro na hydro lub hydro na pyro).
 • Katalizować – Grupa reakcji żywiołowych pochodzących z Dendro i Electro: Szybka, pogarszaj się i rozprzestrzeniła.
 • DPS – Obrażenia na sekundę.
 • Aoe – Obszar działania.

Aby uzyskać więcej wyjaśnień, sprawdź nasz przewodnik dla początkujących, i jak litość, miękka litość, 50/50 i uosobienia ścieżka systemy działają.

How do you rate Genshin Impact Wykres reakcji elementarnych i przewodnika ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *