Ghost of TsushimaAktualizacja PS5 jest opłacalna, ale nie jest zmieniaczem gier

Startseite » Ghost of TsushimaAktualizacja PS5 jest opłacalna, ale nie jest zmieniaczem gier
14. maja 2024
5 minutes
19

By Jhonny Gamer

Kiedy PlayStation 5 rozpoczęło się w listopadzie ubiegłego roku, dwóch programistów Sony First Party – Bend Studio i Sucker Punch – podskoczyło do wczesnej generacji SDK, pozwalając Dni minęły i Ghost of Tsushima, aby uruchomić 60 klatek na sekundę, radykalnie poprawiając doświadczenie. Dzisiaj, w porozumieniu z reżyserką, która zawiera treść dodatkową, Tsushima została ponownie zaktualizowana – nie działa już pod kompatybilnością wsteczną, teraz jest to w pełni uzbrojony i operacyjny tytuł PS5, który jest w stanie wykorzystać pełną moc maszyny. Co się zmieniło i jak dobre są aktualizacje?

Po pierwsze, ważne jest, aby wprowadzić ulepszenia Duch Tsushima na dwie odrębne kategorie. W ramach tego procesu oryginalna gra otrzymuje bezpłatną łatkę do wprowadzenia szeregu kluczowych ulepszeń, z których jeden uważamy za poważną aktualizację – możliwość włączenia docelowego blokady. Pominięcie tego w oryginalnej grze było rozczarowanie i narażało jakość walki, więc wspaniale jest zobaczyć, że deweloper wziął informacje zwrotne na pokładzie i dodał funkcję. Ponadto dalej Control Dodano opcje układu LER. To jest zakres gratisów – a jeśli grasz na PS5, nadal będziesz uruchamiać kod PS4 pod tylnym kompatem (przy okazji pozostaje obsługa 60 klatek na sekundę).

Reszta treści Cut Director – w tym pełna aktualizacja PS5 wymaga inwestycji od użytkownika. Koszt tego różni się w zależności od terytorium i tego, czy zamówisz w przedsprzedaży, czy nie (zamówienie w przedsprzedaży daje zniżki £Cena 16/20 USD) i daje graczom dostęp do nowej treści, w tym rozszerzenie IKI Island i rzeczywistą wersję Native PlayStation 5 – i tam skupiamy nasz komentarz.


Oto cyfrowy przegląd wideo Foundry Film dla aktualizacji PlayStation 5 Duch Tsushima.

Dwa tryby graficzne to dostępność, jedna, która sprzyja stopie ramek, a inna bardziej interesująca opcja, która jest ukierunkowana na wyższą rozdzielczość. Wydaje się, że w obu trybach Ghost of Tsushima zachowuje tryb szachownictwa używanego w wersji PS4 Pro, przy czym oba ukierunkowały 60 klatek na sekundę. Opcja Rame Rate przylega do prezentacji Checkerboard 1800p widocznej w wersji PS4 działającej pod kompatybilnością wsteczną, podczas gdy opcja rozdzielczości widzi liczbę pikseli uderzone na pełną płytę szachowniczą 2160p, aby uzyskać dodatkową klarowność. Skalowanie rozdzielczości dynamicznej nie można wykluczyć, ale wszystko, co widzieliśmy i przetestowaliśmy do tej pory, wskazuje na ustaloną rozdzielczość. Wydajność w obu trybach jest zasadniczo identyczna. Jest to 60 klatek na sekundę zablokowane do punktu, w którym spadanie z powrotem do trybu ramy wydaje się bezcelowe.

Istnieją dalsze zmiany poza tym, ale nierówność z 1800 pensów do 2160p jest naprawdę kluczowym dodatkiem – i chociaż zyskujesz dodatkową jasność, nie jest to dokładnie zmieniająca grę poprawa. Kluczową poprawą w stosunku do PS4 jest BUMP do 60 klatek na sekundę, a to wciąż obecne z oryginalną grę PS4 Pro pod tylną kompatybilnością na nowej konsoli. Nie oznacza to, że Sucker Punch nie dokonał ulepszeń gdzie indziej – po prostu ich wpływ jest nieco ograniczony. Mimo to są mile widziane: deweloper bardziej skutecznie bierze udział w możliwościach przechowywania PS5, co oznacza, że już bardzo szybkie ładowanie jest teraz natychmiastowe. Ponadto wdrażane są haptyki audio 3D i DualSense.


Nasze oryginalne spojrzenie na zaktualizacje z tyłu Ghost of Tsushima na PlayStation 5.

Ponadto to, co wcześniej były wcześniej renderowane kinematyki wideo na PS4, są teraz generowane w czasie rzeczywistym na PS5, otwierając drzwi do odpowiednich animacji synchronizacji warg za pomocą japońskiej ścieżki dźwiękowej. Wszystkie przerywniki przerywnikowe działają teraz z prawidłowym tempem ramy 30 klatek na sekundę, co jest interesujące, ponieważ wersja PS4 działająca pod kompatybilnością wsteczną zawsze prowadziła kinematyki napędzane silnikiem przy 60 klatkach na sekundę, z tylko sekwencjami wideo przy 30 klatkach na sekundę. Zakładam, że Sucker Punch zrobił to ze względu na konsekwencję, ale wolałbym zobaczyć, jak cała gra rozgrywa.

Ostatecznie mamy tutaj rozsądną gamę poprawek, ale uważa, że Sony pobiera opłaty za takie ulepszenia, które inni programiści i wydawcy rozdają za darmo i w rzeczywistości największą modernizacją wszystkich – 60 klatek na sekundę było tojuż rozdawane oryginalne wydanie. Chociaż gra jest doskonała, a ulepszenia oczywiście zwiększają doświadczenie, nie ma znacznej poprawy, jaką widzieliśmy w takich jak Marvel’s Spider-Man (który był płatnym aktualizacją) lub Metro Exodus Enhanced Edition (który nie był). Poza rozdzielczością, przerywnikami i wzmacniaczami ładowania niewiele więcej, aby odróżnić natywną wersję PlayStation 5 od jej odpowiednika z tyłu Plus: Odległości rysowania są takie same jak PS4 Pro, jakość efektów jest dopasowana, a geometria pozostaje niezmieniona. Ulepszenia ART? Zauważyliśmy oszczędzanie modernizacji tekstury, ale niewielkie rzeczywiste znaczenie.

Cofając się i patrząc na Ghost of Tsushima: Cut reżysera z innej perspektywy, cieszę się, że całą paczkę można kupić na PlayStation na dysku. Tak więc dla tych, którzy są na PlayStation 5, którzy nie są właścicielami wersji PS4 lub w ogóle nie posiadali PS4, jest to świetna opcja – i dla kolekcjonerów gier fizycznych takich jak ja dobrze jest wiedzieć, że pełny pakiet jestDostępne w formacie archiwum.

How do you rate Ghost of TsushimaAktualizacja PS5 jest opłacalna, ale nie jest zmieniaczem gier ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *