God of WarUlepszenie 60 klatek na sekundę dla PS5: Ostatni rozkwit w niesamowitej grze

Startseite » God of WarUlepszenie 60 klatek na sekundę dla PS5: Ostatni rozkwit w niesamowitej grze
16. maja 2024
7 minutes
19

By Jhonny Gamer

God of War – kontynuacja 2018 dla PlayStation 4 – w końcu otrzymała łatkę na PlayStation 5, i wspólne z podobnymi aktualizacjami dla Dni minęły i Ghost of Tsushima, otwiera drzwi do klasycznej gry, która biegnie na 60 klatkach na sekundę – i wspólne z innymi juggernautami Sony First Party, wpływ jest rzeczywiście transformacyjny. To prawie jak ostatni kawałek układanki: oryginalne wydanie było niezwykle imponujące z jego grafiką 4K, ekstremalnym detalem, fenomenalnym oświetleniem i doskonałymi występami. Prawie bezbłędne 60 klatek na sekundę to ostatni kwit.

W rzeczywistości, zanim porozmawiamy o surowych numerach wydajności, prawdopodobnie powinniśmy zająć się tym, co można nazwać poprawą jakości życia. Wyodrębniając tak dużo z krzemu z ostatniej generacji, Santa Monica Studio nieumyślnie przebiegło w kolejnym numerze-projekt chłodzenia PS4 i PS4 Pro. God of War faktycznie stał się naszym tytułem wyboru do testowania losowania mocy, akustyki i wydajności termicznej sprzętu PlayStation. Zwłaszcza na froncie hałasu, ta gra spowodowała, że fani zwrócili się do natręgu, w zależności od iteracji sprzętu, który masz. Poza tym, co dzieje się z oprogramowaniem, God of War Na PS5 jest znacznie przyjemniejsze doświadczenie po prostu dlatego, że niuansowa historia głębokiej straty i rodzicielstwa rozgrywa się bez wysokich fanów z maksymalną prędkością w tle.

I wracając do God of War, uderzyło mnie to, jak ryzykowny byłby ten tytuł dla Sie i Santa Monica Studio. Wiele hazardów opłaca się spektakularnie. Seria, która rozpoczęła życie jako technologicznie najnowocześniejszy awarie zręczności. Dla porównania, starsi God of War Tytuły prawie czują się jak przesadne legendy ustne. Niezależnie od tego, Santa Monica Studio się rozwijało, historia przeszła dalej i być może publiczność też się rozwijała.


Głębokie nurkowanie God of War Performance – PS5 bierze centrestage, ale jest interesująca historia do opowiedzenia na PS4 i PS4 Pro.

Chodzi o to, że franczyza jest ponownie uwikłana – nie uruchomiona. Mówię to, ponieważ wszystko, co stworzyło God of War Tak więc epicka we wcześniejszych ratach jest nadal tam w 2018 r. – The Fantastical Environments, The Gigantic Beasts, The Veneral, Ultra -Imprent Fighting – i oczywiście, stanowi sztuki Santa Monica Studios. Ale podczas gdy studio wyraźnie się rozwijało, God of War 2018 to gra, która szanuje jego dziedzictwo technologiczne w wydobywaniu najwięcej z generowania sprzętu konsoli. 1.35 Patch do gry jest fascynujące – tryby 4K i 1080p w wersji Pro (kierowanie 30 klatek na sekundę i 60 klatek na sekundę o różnym stopniu sukcesu) zniknęły, zastąpione prostymi trybami 30 klatek na sekundę i 60 klatek na sekundę, używając renderowania kratki 2160p. Nic dziwnego, że tryb 30 klatek na sekundę jest całkowicie zablokowany od początku do końca, spowalniając stosunkowo niewielkie spowolnienie wykazywane na PS4 Pro, ale objawienie tutaj jest to, jak solidne jest doświadczenie 60 klatek na sekundę.

Ułóżmy to w ten sposób, na godzinę i 45 minut gry, zaledwie 33 klatki zostały zrzucone z całkowitej ponad 378 000 – i były one w niezbędnej przerywniku przerywnikowym. Nawet nie zauważyłem, że szczerze mówiąc, ponieważ używany przez kamerę w stylu „Handheld” używany God of War jest z samej natury nieco niespójny. Możesz spodziewać się najmniejszego spadku wydajności gdzie indziej w przygodie, ale nic, co prawdopodobnie zauważysz. Często mówimy o „zamkniętych 60 klatkach na sekundę”, ale zwykle istnieją wyjątki od reguły – God of War jest zasadniczo bezbłędny i w połączeniu z taką prezentacją, to doświadczenie, którego nie można przegapić.


Days Gone – Kolejny tytuł kolekcji PlayStation Plus – ma również ogromną aktualizację 60 klatek na sekundę dla PS5.

W tej historii jest jednak pewne przyprawy, ponieważ w rzeczywistości można było grać God of War At Checkerboard 4K 60fps od pierwszego dnia premiery sprzętowej PlayStation 5. Podobnie jak garść innych gier – na przykład The Last Guardian – wersja 1.0 Złoty kod główny w zasadzie działa już z odblokowanym stopniem ramki. Nie jest to idealne ani na PS4, ani PS4 Pro, ponieważ w zasadzie i tak przekracza 30 klatek na sekundę, a ten styl prezentacji został załatany w jednym z dnia zero plastrów Santa Monica wdrożony w okresie recenzji. Ale złoty kod dysku głównego nadal go ma, a PlayStation 5 wykorzystuje go, zapewniając skutecznie taki sam wynik, jaki widzisz z 1.35 Patch.

Oczywiście, że przedstawiono to problemy: jeśli twoje zapisane gry pochodziły z późniejszego kodu, nie zadziałały. Plus przegapiłeś poprawki i optymalizacje Bug Studio Santa Monica wykonane do tytułu po uruchomieniu. Mimo to odblokowany stopień ramki oferuje również kilka interesujących danych: możemy dokładniej porównać skalowalność między 1080p a szachownicą 4K na systemach PS4 i Pro oraz jak dobrze zrównoważona wydajność programisty na obu konsolach. Na pro, można również porównać 1.0 4K odblokowany wydajność z 1.Tryb 35 1080p i uzyskanie wyobrażenia o skalowalności. Zawsze zakładałem, że tryb wydajności nie może zablokować do 60 klatek na sekundę ze względu na ograniczenia procesora na sprzęcie ostatniej generacji, ale porównanie sugeruje wąskie gardła na całej planszy.


Ghost of Tsushima – YUP, 60 fps na PS5 i w konsekwencji znacznie ulepszone.

Ale to doświadczenie PlayStation 5 zajmuje tutaj centralne miejsce i szczerze mówiąc, jest to wspaniałe – i łatwo dostępne również dostępne. Jeśli posiadasz PS5, istnieje szansa, że jesteś właścicielem gry domyślnie. God of War dołącza do podobnie ulepszonego Days Gone W kolekcji PlayStation Plus seria gier, które właściciele PlayStation 5 otrzymują jako dodatki bonusowe, jeśli zostaną zapisani do usługi subskrypcji Sony. Obie gry są odświeżane i ożywione za pomocą ich aktualizacji 60 klatek na sekundę i chociaż nie jest to część tej samej kolekcji, gorąco polecam sprawdzić Duch tsushima – to jest wspaniałe. Szkoda tylko, że ostatni Guardian nie został jeszcze załatany dla 60 klatek na sekundę na PS5 – wiemy, że jest to możliwe, ponieważ kod dysku to robi, a wzrost wydajności jest jeszcze głębszy, jak omawialiśmy w przeszłości. Byłoby wspaniale, gdyby ta gra otrzymała podobną aktualizację, ale realistycznie musimy zaakceptować, że przenoszenie starszych tytułów do najnowszego SDK nie zawsze jest takie proste.

I oczywiście w pokoju jest słonia. Co się dzieje The Last of Us Part 2? Dlaczego Epic Naughty Dog nie otrzymał podobnej aktualizacji 60 klatek na sekundę? Z pewnym stopniem możemy powiedzieć, że pozostałe tytuły są dość łatwe do odblokowania, aby dać ci ten dodatkowy stopień ramki – ale to nie zakłada, że jest to tak łatwe w innych grach. Różne silniki są archiwizowane na różne sposoby. Jeśli spojrzysz na wysiłek, który miał na celu uruchomienie drug śmierci na wysokich stopniach na PC, i trudności z napotkanymi z nimi Horizon Zero Dawn, podobnie, jasne jest, że zwykłe usunięcie limitu 30 klatek na sekundę nie zagwarantuje auto-magicznych wyników. Zastanawiam się, czy niegrzeczny pies może wybierać pełny remaster w podobnym duchu Marvel’s Spider -Man: Remastered – ale jestem pewien, że wszystko stanie się jasne w pełni czasu.

W międzyczasie jest oczywiste God of War Na PlayStation 5 to doświadczenie, które można rozkoszować i pięknie przygotowuje scenę do kontynuacji, najwyraźniej na wydanie jeszcze w tym roku. Jeśli istnieje jedna możliwa krytyka, którą możesz mieć z tą łatką, to jest to, że podczas wykonywania mocy PlayStation 5, wciąż jest to ta sama gra z tymi samymi funkcjami wizualnymi – to czysta podwyżka wydajności. Ragnarok zostanie zaprojektowany z myślą o sprzęcie – a perspektywy są przepyszne.

How do you rate God of WarUlepszenie 60 klatek na sekundę dla PS5: Ostatni rozkwit w niesamowitej grze ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *