Grand Underground Map, jak kopać i tajne posągi bazowe w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła

Startseite » Grand Underground Map, jak kopać i tajne posągi bazowe w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła
17. maja 2024
15 minutes
15

By Jhonny Gamer

Wielki Underground W Pokémon Genialny diament i lśniąca perła jest przerobioną wersją podziemnej sieci regionu Sinnoh z oryginalnych gier.

Znajdziesz w wielkim metrze Pokémon kryjówki, który zawiera Pokémon z innych regionów, takich jak HounDoom. Możesz także zbudować Tajna baza i wypełnij to posągi które mają wpływ na Pokémon kryjówki.

Możesz także znaleźć takie przedmioty, jak skamieliny i kamienie ewolucyjne, kopiąc w wielkim podziemiu – tak długo, jak wiesz Jak kopać.

Najpierw jednak musisz wiedzieć Jak dostać się do Wielkiego Underground i zrozum, jak Wielka mapa podziemna Pracuje.

Na tej stronie:


Pokémon Genialny diament i Pokémon lśniąca pereła – Przegląd przyczepy – Nintendo Switch

Jak odblokować Grand Underground w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła

Odblokować Wielki Underground w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła, musisz najpierw dotrzeć do Eterna City. To trzecie duże miasto, które odwiedzisz w grze, zawierające drugą siłownię, i zajmuje około pięciu godzin, aby dotrzeć.

Grand Underground można odblokować w chwili, gdy postawiłeś stopę w Eterna City – po prostu odwiedź dom obok Pokémon Center i porozmawiaj ze starym mężczyzną w środku.Da ci zestaw Explorer, który można znaleźć w kluczowych przedmiotach w kieszeni twojej torby, oraz w krótkim samouczku na temat tego, jak Grand Underground Works. Obejmuje to wprowadzenie i wychodzenie z Wielkiej Underground i budowanie tajnej bazy, dla której da ci ćwiczenie kopania.Ukończenie tego samouczka nie jest konieczne i możesz po prostu skupić się na cieszeniu się wielkim podziemi. Jeśli jednak chcesz ukończyć samouczek, wróć do starego człowieka po wykonaniu każdego z zadań, dopóki nie będzie cię nie.

Grand Underground Map w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła

Do wielkiego podziemi można uzyskać z większości regionu Sinnoh w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła. Tylko upewnij się, że nie jesteś w domu lub jaskini, ponieważ dostęp zostanie zakazany!

Aby znaleźć swoją lokalizację w Grand Underground, otwórz mapę – sekcja, w której obecnie jesteś, będzie świeciła zielona, a będziesz reprezentowany przez czerwoną kropkę. Nie krępuj się wędrować tak daleko, jak chcesz, ponieważ zawsze wrócisz do miejsca, w którym wszedłeś do wielkiego podziemia.


Użyj minimapu, aby śledzić, gdzie jesteś w wielkim metrze.

Na wielkiej mapie podziemnej zauważysz kwadraty zawierające znaki zapytania – to są Pokémon kryjówki. Te znaki zapytania zostaną wypełnione po raz pierwszy Pokémon Hideaway, pomagając pamiętać, który biom jest miejscem.

Poniżej możesz zobaczyć pełną wielką mapę podziemną:Jak widać, Grand Underground jest zaprojektowany tak, aby z grubsza pasować do mapy naziemnej sinnoh. Oznacza to, aby uzyskać dostęp do niektórych sekcji, musisz wejść do wielkiego podziemi z określonych części regionu Sinnoh.Below you can find the locations you have to be in to reach the specific parts of the Grand Underground – the unnumbered section can be entered from any location, such as Eterna City, which isn’t listed below.

 1. Twinleaf Town, Canalave City, Ramanas Park i ich sąsiednie trasy
 2. Wyspa Full Moon, Snowpoint City i ich sąsiednie trasy
 3. Miasto Celestic
 4. Sunnyshore City
 5. Strefa bitwy

Pokémon w wielkim metrze Pokémon Wyjaśniono genialny diament i lśniąca perła

Pokémon kryjówki to jaskinie i jaskinie wielkiego podziemi, w których często odwiedzasz Pokémon Genialny diament i lśniąca perła, ponieważ zawierają one Pokémon, w tym te, które nie pojawiają się w Sinnoh Pokédex. Oznacza to, że możesz złapać Pokémon jak hounDoom i Absol przed odblokowaniem krajowego Pokédex podczas gry po grze.Więcej Pokémon pojawi się w całym Pokémon HideAways w miarę postępów w głównej kampanii i odblokowaniu krajowego Pokédex, więc powinieneś regularnie odwiedzać, czy spotkasz nowe stworzenia. Niektóre z tych Pokémon może nie pojawić się na powierzchniowym świecie sinnoh.

Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę Pokémon Możesz spotkać się na wielkim metrze, a następnie odwiedzić nasz oddany Pokémon kryjówki przewodnik.

Niektóre Pokémon HideAways zawierają również ważne przedmioty, takie jak kamienie ewolucyjne i TMS. Używaj ich mądrze, ponieważ możesz zbierać te przedmioty tylko raz!Posągi i tajne bazy w wielkim metrze Pokémon Wyjaśniono genialny diament i lśniąca perła

Podobnie jak w oryginalnych grach, Pokémon Genialny diament i lśniąca perła pozwalają tworzyć tajne bazy w wielkim podziemiu.

Potrzebujesz wiertarki, aby stworzyć tajną bazę – można zdobyć od starego człowieka, który daje wielki samouczek podziemny w Eternace, a niektórzy dostawcy w Wielkim Underground będą mieli je na sprzedaż.

Aby użyć wiertarki, po prostu podejdź do ściany, w której chcesz zbudować tajną bazę, a otrzymasz opcję zbudowania jednego. Tak długo, jak masz wiertło w torbie, będziesz mógł przenieść swoją tajną bazę, gdy tylko chcesz. Na szczęście nie będziesz musiał zmieniać swoich posągów za każdym razem, gdy poruszasz swoją sekretną bazę.Jednak w przeciwieństwie do oryginałów możesz umieścić tylko posągi i cokole w swojej tajnej bazie.Te posągi zwiększają szansę pewności Pokémon typy pojawiające się w Pokémon kryjówki, przy czym określony typ oparty jest na własnym pisaniu posągu;Jeśli umieścisz posąg Alakazam w swojej bazie, na przykład szansa na spotkanie z psychiką Pokémon zostanie zwiększone.To wzmocnienie jest oparte na typu, dla którego umieściłeś najwięcej posągów, więc jeśli złożyłeś głównie ogień i jeden posąg wodny, wówczas otrzymanie, które otrzymasz Pokémon. Jeśli umieściłeś jakieś wielostanowe posągi, wówczas podane, które podają, będzie domyślnie najczęściej obecne pisanie.

Możesz sprawdzić dominujący wzmocnienie swoich posągów, oddziałując z kryształową kulą wewnątrz tajnej bazy.Istnieją trzy rodzaje posągów do znalezienia – standard, kolor i legendarny.

Standardowe i kolorowe posągi znajdują się przez kopanie w Grand Underground – standardowe posągi pochodzą z ładnych pudełek i kolorów ze wspaniałych pudełek. Legendarne posągi są zarabiane przez łapanie konkretnego legendarnego Pokémon w Ramanas Park, który jest dostępny po pokonaniu elitarnej czwórki i odblokowaniu krajowego Pokédex.

Posągi kolorów dadzą wyższy wzrost niż standard, a legendarny daje najwyższy typ bonus ze wszystkich. Wielkość posągu ma również znaczenie, a większe ustawy zapewniają wyższe wzmocnienia.

Posągi można umieścić na cokole, ale nie zapewni ci żadnych dodatkowych poprawek. Spowoduje jednak, że twoja sekretna baza będzie wyglądać nieco bardziej zorganizowana! Aby użyć cokołu, po prostu podczas organizowania posągów, wybierz posąg, który chcesz umieścić na cokole, a następnie wybierz opcję cokołów, aby zobaczyć, które z nich są dostępne dla tego obiektu.

Możesz umieścić do 18 posągów jednocześnie – o ile masz dla nich miejsce! Na szczęście można dwa razy rozwinąć bazę, znajdując odpowiedniego sprzedawcę w Wielkim Underground i wymieniając dużą ilość sfer.

Twoją tajną bazę można rozszerzyć dwa razy, kosztując następujące kwoty:

Pierwsze rozszerzenie

 • 60 czerwona kula s
 • 60 Błękitna kula S
 • 60 Zielona kula S
 • 30 kuli pryzmat
 • 30 blady kuli s

Druga ekspansja

 • 40 czerwona kula l
 • 40 niebieska kula l
 • 40 Zielona kula l
 • 20 kuli pryzmaty
 • 20 bladej kuli l


Jak kopać i wykopać listę nagród w wielkim podziemiu Pokémon Wyjaśniono genialny diament i lśniąca perła

Kopanie w wielkim podziemiu pozwala zbierać różne przedmioty, które są rzadkie lub nie pojawiają się w naziemnym świecie Pokémon Genialny diament i lśniąca perła.

Aby wykopać, musisz najpierw znaleźć miejsce do kopania, które pojawia się jako żółte kropki na wielkiej metra minimap. Gdy będziesz blisko jednej z tych kropek, naciśnij A, gdy stoją przed ścianą, aż znajdziesz miejsce kopania i będziesz mieć możliwość rozpoczęcia minigamu kopania.Na początku każdej sesji kopania zostaniesz poinformowany, ile przedmiotów jest ukrytych w sekcji niszczącej ściany. Celem jest znalezienie wszystkich tych przedmiotów, zanim ściana się załamie, ale nawet jeśli nie znajdziesz wszystkich przedmiotów, zawsze zatrzymasz tych, których skutecznie odkryjesz.Pęknięcie, które pojawia się u góry ekranu, pomoże Ci śledzić, jak blisko ściany jest zawalenie się, a minigame zakończy się, gdy pęknięcie dotrze do lewej strony ekranu. Aby znaleźć elementy, musisz przekopać różne warstwy brudu, dopóki ich nie odkryjesz.

Zachowaj ostrożność, w ścianie znajdują się również odcinki metalu, a także spowodują uszkodzenie ściany, jeśli trafienie.


Pęknięcia mówi nam, że ta sesja kopania jest prawie skończona.

Jeśli chodzi o samo kopanie, masz do dyspozycji dwa narzędzia – młotek i zdjęcie.

Młot jest najskuteczniejszym narzędziem, wpływającym na warstwy dziewięciu płytek, ale kosztem spowodowania większych uszkodzeń ściany. Tymczasem zdjęcie powoduje mniej uszkodzeń ściany, ale wpływa tylko na cztery tytuły.

Używaj uważnie swoich narzędzi.

Zalecamy użycie młotka do zlokalizowania przedmiotów, a następnie zdjęcie, aby je ostrożnie wykopać. Aby w pełni wykopać element, musisz usunąć całą otaczającą go brud, abyś mógł go poprawnie zobaczyć.

Jeśli uda ci się znaleźć wszystkie elementy przed załamaniem się ściany, minigame automatycznie się skończy. Jeśli jednak ściana się zawali, otrzymasz tylko przedmioty, które udało się w pełni znaleźć.Kopanie może nagradzać Cię posągami i elementami wymienionymi poniżej:

Elementy ewolucyjne:

 • Everstone
 • Ognisty kamień
 • Kamień liściowy
 • Kamień księżycowy
 • Owalny kamień
 • Kamień słoneczny
 • Kamień grzmotu
 • Kamień wodny

Skamieliny:

 • Armour Fossil – Exclusive do lśniącej perły
 • Claw Fossil – odblokowany po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia
 • Dome Fossil – odblokowana po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia
 • Helix Fossil – odblokowany po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia
 • Dziwny Keystone
 • Stary bursztyn – odblokowany po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia
 • Korzenie kopalne – odblokowane po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia
 • Skull Fossil – Exclusive do genialnego diamentu

Pozycje ogólne:

 • Skala serca
 • Max Revive
 • Rzadka kość
 • Wskrzesić
 • Gwiazda

Odłamki:

 • Blue Shard
 • Zielony odłamek
 • Czerwony odłamek
 • Żółty odłamek


Odłamki dla Ramanas Park:

 • Tajemniczy odłamek S – odblokowany po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia
 • Tajemniczy Shard L – odblokowany po złapaniu lub pokonaniu Dialgi lub Palkia

Sfery:

 • Niebieska kula s
 • Niebieska kula l
 • Zielona kula s
 • Zielona kula l
 • Blada kula s
 • Blada kula l
 • Kula pryzmatyczna s
 • Kula pryzmatyczna l
 • Czerwona kula s
 • Czerwona kula l

Stat i przenoszenie elementów zwiększania:

 • Wilgotny rock
 • Draco Talerz
 • Dread Talerz
 • Płyta ziemi
 • Płomień
 • Płyta na pięści
 • Twardy kamień
 • Skała ciepła
 • Płyta sopania
 • Lodowiec
 • Płyta owadów
 • Żelazna kula
 • Żelazny talerz
 • Lekka glina
 • Płyta łąki
 • Talerz umysłu
 • Pixie Talerz
 • Sky Talerz
 • Gładka skała
 • Płyta plugawowa
 • Upiorny talerz
 • Kamienna płyta
 • Toksyczna płyta
 • Płytka zap


Diglett i Dugtrio w wielkim metrze Pokémon Wyjaśniono genialny diament i lśniąca perła

Podczas zapuszczania się przez Wielki Underground w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła, możesz zobaczyć Diglett lub Dugtrio na skrzyżowaniu lub narożniku.

Te Pokémon zniknie, zanim będziesz mógł do nich dotrzeć, ale pozostawią po sobie niewielką ilość energii do zebrania – 1 dla Diglett i 3 dla Dugtrio.

Poszukaj blasku!

Będziesz mógł śledzić, ile energii zebrałeś, patrząc na miernik pod wielkim minimapem w lewym górnym rogu. Po zebraniu 40 kawałków energii podczas jednej wizyty w podziemiu, szanse na napotkanie błyszczącego Pokémon w Pokémon HideAways wzrośnie.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że ten licznik energii zresetuje się za każdym razem, gdy opuszczasz Grand Underground, więc bez względu na swoje postępy, będziesz musiał zacząć od zera, kiedy ponownie wejdziesz pod ziemią.

To’czas, aby ponownie odwiedzić sinnoh! Nasz kompletny Diamond and Pearl Warter Główną historią jest od czego zacząć. Twoja podróż zaczyna się od wybrania startera Pokémon W pobliżu miasta Twinleaf, Przed wizytą w Sandgem Town i Jubilife City. Zostać Pokémon Mister, musisz pokonać przywódców siłowni w Oreburgh City, Miasto Eterna, Veilstone City, Miasto Pastoria i miasto Hearthome, wraz z trzema innymi.

Oprócz odznak, ty’LL chce wziąć tajemnicze kody prezentów, Ukończ sinnoh Pokédex Za pomocą drzew miodnych, Odwiedzanie wielkich bagien i Pokémon kryjówki w wielkim metrze. Poświęć trochę czasu, aby złapać Gible, Duch i Drifloon!
Na koniec możesz teraz złapać Arceusa.

Dostawcy i kule w wielkim podziemiu Pokémon Genialny diament i lśniąca perła

Podczas eksploracji Wielkiego Underground spotkasz różnych dostawców Pokémon Genialny diament i lśniąca perła, która w zamian za sfery zaoferują różne usługi.Sfery są walutą Wielkiego Underground i można je uzyskać poprzez kopanie, wymianę określonych elementów lub wymianę określonego rodzaju kuli dla innego z dostawcami. Istnieją dwie różne rozmiary kuli – małe i duże – i pięć różnych rodzajów kuli: niebieski, zielony, blady, pryzmat i czerwony.Różni dostawcy oferują różne usługi – niektórzy będą wymieniać przedmioty, takie jak skamieliny lub przedmioty, które otrzymujesz poprzez kopanie, inne oferują rozszerzenie tajnej bazy i niektóre przedmioty sprzedawane, takie jak TMS, cokoły dla twoich posągów i różne rodzaje sfer.

Ich zapasy zmienią się codziennie, więc jeśli nie mają tego, czego potrzebujesz na sprzedaż, spróbuj odwiedzić inny dzień. Ta zmiana obejmuje również, z których sfer można użyć do zakupu przedmiotów – wiertarka kopa może kosztować 10 czerwonej kuli S, a 10 niebieskiej kuli s następnego.

Możesz także spotkać ludzi, którzy uzdrowią twoje Pokémon, co jest bardzo przydatne, jeśli łapiesz się Pokémon w Pokémon kryjówki. Istnieją również NPC, które udzielają Ci porady i wglądu na temat Wielkiego Underground.Multiplayer dla Wielkiego Underground Pokémon Genialny diament i lśniąca perła

Jeśli nie chcesz odkrywać samego Wielkiego Underground, możesz skorzystać Pokémon Genialne możliwości wieloosobowe diamentu i lśniące Pearl.

Za każdym razem, gdy wchodzisz do Grand Underground, otrzymasz opcję gry samotnie, poprzez komunikację lokalną lub korzystanie z Internetu.

Korzystanie z komunikacji lokalnej pozwoli ci dołączyć do wszystkich graczy, którzy są w Twojej okolicy, ale wybór Internetu pozwoli ci grać u boku ludzi z całego świata. Będziesz potrzebował członkostwa w Internecie Nintendo Switch, aby odwiedzić Grand Underground za pomocą Internetu.Lokalizacja innych graczy będzie oznaczona przez niebieskie kropki na twojej wielkiej podziemnej mapie, poruszając się, gdy to zrobią, a jeśli w sekcji tuneli znajdują się jakieś tajne bazy, oni również pojawią się jako niebieskie kropki.Będziesz mógł komunikować się z innymi graczami za pomocą wyboru ikon i odwiedzić tajne bazy innych graczy, jeśli tak wybierzesz. Gracze będą również udostępniać pasek Diglett Energy Progress Pokémon w wielkim metrze.Możliwe jest również kopanie wraz z innymi graczami, a kiedy ktoś zacznie kopać w pobliżu, będziesz mógł zobaczyć zestawy iskrzy po obu stronach, co powiadomi Cię o dostępnych miejscach kopania.Wreszcie gra powiadomi Cię, kiedy ludzie wejdą lub opuszczą Grand Underground, niezależnie od tego, czy grasz lokalnie, czy przez Internet.

Baw się dobrze na wielkim metrze!

How do you rate Grand Underground Map, jak kopać i tajne posągi bazowe w Pokémon Genialny diament i lśniąca perła ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *