GTA 5 zamyka się na sprzedanych kopiach 200 m

Startseite » GTA 5 zamyka się na sprzedanych kopiach 200 m
20. maja 2024
2 minutes
21

By Jhonny Gamer

GTA 5 wkrótce przejdzie zadziwiający kamień milowy sprzedaży 200 milionów kopii.

Gra znajduje się obecnie na 195 mln kopie sprzedanych do tej pory, a w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeniesiono ponad pięć milionów egzemplarzy ujawnił w najnowszych wynikach finansowych.

Jeśli jego obecny pęd będzie się utrzymywał, GTA 5 przejdzie na 200 mn. To jest około 100 m więcej kopii sprzedanych niż Tetris, a tylko za tyłu Minecraft (który sprzedał około 300 mln kopii, wierzy).

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Nadchodzący GTA 6.Obejrzyj na YouTube

Grand Theft Auto Od dawna jest juggernautem sprzedaży, ale trudno jest nadmiernie podkreślać, jak lukratywny był GTA 5, dzięki jego evergreen GTA Online i kartami rekinów dla waluty w grze.

W całej franczyzy GTA do tej pory sprzedano 420m gier – co oznacza, że sam GTA 5 stanowi prawie połowę tego suma. Jest to najlepiej sprzedający się tytuł ostatnich 10 lat w USA, w oparciu o liczbę sprzedanych kopii, jak i zarobione pieniądze.

Oczywiście, GTA 5 miało dużo czasu na sprzedaż, aby trafić na te 195 mln egzemplarzy – pierwotnie uruchomiono we wrześniu 2013 roku na PlayStation 3 i Xbox 360, zanim PS4 i Xbox One pojawiły. GTA 5 ostatecznie wprowadziło się na PC w 2015 roku, a następnie pojawiło się siedem lat później na PS5 i Xbox Series X/S w 2022.

Oszczędzić myśl Red Dead Redemption 2, które może pochwalić się tylko drugą najlepiej sprzedającą się grą w USA od momentu jej premiery sześć lat temu – za sobą, oczywiście, GTA 5.

Red Dead Redemption 2 sprzedało teraz niesamowite 61 mln kopii – ogromną liczbę, która brzmi tylko niewielka w porównaniu z GTA5! – i znacznie więcej niż 27 -metrowe kopie sprzedawane przez Red Dead Redemption 1.

Następnie od Rockstar? Cóż, to byłaby mała gra o nazwie GTA 6. Pierwszy zwiastun GTA 6 został wydany w grudniu – choć jestem pewien, że nie musimy ci tego mówić.

Kiedy wydanie GTA 6? Ubisoft ustanowił swoją premierę na jakiś czas później w 2025 roku.

How do you rate GTA 5 zamyka się na sprzedanych kopiach 200 m ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *