Guardians of the Galaxy Developer zajmuje się oczekiwaniami sprzedaży Square Enix, w jaki sposób chciał stworzyć nowy Marvel IP

Startseite » Guardians of the Galaxy Developer zajmuje się oczekiwaniami sprzedaży Square Enix, w jaki sposób chciał stworzyć nowy Marvel IP
21. maja 2024
11 minutes
20

By Jhonny Gamer

W ubiegłym roku Eidos Montreal wydał Marvel’s Guardians of the Galaxy – jej własne, oryginalne podejście Marvel’s Oddball Spacefaring Family – w dużej mierze pozytywne recenzje, które chwaliły jego koncentrację dla jednego gracza, pracę postaci i humor. Ale nie było jasne, jak dobrze gra działała komercyjnie, aw lutym wydawca Square Enix powiedział, że tytuł ma „podnośniki”.

Przed nagrodami do gier wideo BAFTA Ostatniej nocy usiadłem z członkami zespołu Guardians of the Galaxy, aby omówić emocjonalne opowiadanie gry, w której serial mógłby iść dalej – i kilka nieoczekiwanych szmat z rakonami.


Guardians of the Galaxy: PS4/Pro vs Xbox One/x Testowane – czy konsole ostatniej generacji pozostają?

Ale najpierw kwestia tych sprzedaży – na której zespół powiedział, że „nie żałuje”.

„Myślę, że to świetna jazda. To jest emocjonalne. Ma wiele cech ”-powiedział Guardians of the Galaxy starszy dyrektor kreatywny Jean-Francois Dugas. „Czy gra idealna? Jak każda gra, nie, nie sądzę, żeby była idealna. Zawsze może być lepiej.

„Ale to świetna jazda? I czy jest to coś w tym roku lub w zeszłym roku, w które grałeś, jest inaczej niż wszystko inne? I czy warto spędzić czas? Szczerze wydaje mi się, że tak jest z punktu widzenia gry.”

Dugas kontynuował: „Nie żałuję. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale taka jest rzeczywistość rynku… I nie zapominajmy, że to nowy adres IP. Mimo że mówimy, że wszyscy „Guardians [of the Galaxy] są znani”, wciąż jest to nowy adres IP [na rynku gier wideo]. Może to być wiele osób nawet nie wie, że gra jest jeszcze dostępna, lub nie są pewni, co to jest.”


Ale dzięki Word of Mouth i jego przybyciu na Xbox Games Pass, Dugas czuje, że gra ma się dobrze.

„To jak cokolwiek. Zawsze chcemy sprzedawać tryliony, ale nie zawsze jest to tak proste – zaśmiał się.

To jest coś, co powtórzyła starszy dyrektor narracyjny Mary Demarle.

„Dla mnie chodzi o tworzenie gry” – powiedziała. „Uwielbiam teraz to, że ludzie, zwłaszcza z Games Pass, grają w nią i dzielą to doświadczenie.

„Robimy gry do dotykania ludzi, tworzymy gry, które uderzają w publiczność. I to świetnie, że znajduje publiczność i jest świetnie, że wciąż idzie naprzód.”


Ale może „naprzód” nadal oznaczać „kontynuację”? W tym zespole chciał niczego nie wykluczyć.

„W tej chwili nie mówimy o przyszłości” – powiedział Dugas, „ponieważ za każdym razem, gdy zamykamy projekt, to czas, aby się zatrzymać, owijać i wziąć wakacje. Myślę, że w przyszłości lub lat będziemy wiedzieć, nad czym będziemy pracować, więc zobaczymy.

„Nigdy nie mów nigdy i nigdy nic nie mów” – zażartował.

Zapytany, gdzie by to zrobi Persona Lly lubię patrzeć, jak bohaterowie idą dalej, Dugas powiedział, że „ma pomysły”, ale te pomysły pozostaje tajemnicą.

Tymczasem Demarle był równie nieśmiały. „Nie lubię niczego rozdawać na przyszłość” – uchyliła się.

„Powiem, że pracując nad grą, te postacie stały się bardzo bliskie mi i zespołowi pisarskiemu. I z przykrością pożegnali się, kiedy skończyli. Ale wiesz, teraz widzimy, co się dzieje na świecie.”

Zespół rozmawiał także o wyzwaniach związanych z odejściem od cienia MCU, w którym nazwa Star-Lord natychmiast przywołuje Chrisa Pratta władającą swoich czterokrotnych blasterów głosem Bradleya Coopera jako RocketñGamora A.


„Myślę, że było trochę odziedziczonej presji, wiedząc, jak duże jest MCU”-powiedział Jon McLaren, aktor za wersją Gwiatę Star-Lord. „Powiedziano nam bardzo wcześnie, że miała to być wyjątkowa historia i nowe spojrzenie na postacie. Miał być oddzielony od MCU i oddzielić się od komiksów.”

Demarle powiedział, że wszystko zostało zrobione, po prostu wracając do serca bohaterów.

„Marvel naprawdę to wspierał” – powiedział DeMarle. „Kiedy spotkaliśmy się z nimi po raz pierwszy, aby porozmawiać o grze i o tym, co będziemy mogli z tym zrobić, były bardzo jasne.

„Powiedzieli:„ Chcemy, abyś stworzył swoją wersję Guardians. Upewnij się, że esencja tych postaci pozostaje taka sama. Ale możesz stworzyć własne historie.”

Aby wymyślić te nowe historie i unikalne wersje Petera Quilla i CO, zespół zagłębił się Historia Marvela.

„Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy jako zespół, było zanurzenie się we wszystkim. Więc oczywiście widzieliśmy filmy i oglądaliśmy je ponownie. A potem czytamy mnóstwo komiksów [w ten sposób przekleństwa Guardians ”Flar!„Przyszedł], a nawet spojrzał na serial telewizyjny anime” – wyjaśnił Demarle.

„Zaczęliśmy widzieć, że każde wcielenie [Guardians of the Galaxy] ma rdzeń. Każda z postaci ma rdzeń do ich bytu, ale wszystkie są różne.”

Ostrzeżenie o spoilerze: Pozostała część tego artykułu dotyczy elementów fabularnych.


Po burzy mózgów na temat lokalizacji i ustalonych utworów, zespół ostatecznie zdecydował się na oparcie swojej nowej gry wokół motywu wojennego galaktycznego. To pozwoliło pisarzom zagłębiać się w walki galaktyki po wojnie i ładnie pożyczyło się bohaterom Persona l Wzrost.

W końcu, pomimo tego, że Guardians of the Galaxy jest zabawną grą, pełną humoru i kolorowych zestawów na każdym kroku, w jej narracji jest ciągły podkreślenie żalu.

Ci, którzy znają wszechświat Marvela, wiedzą, że Peter Quill traci matkę w młodym wieku, i to jest coś, co zespół narracyjny naprawdę chciał się rozwijać.

„Jedną z największych rzeczy w tej grze jest temat żalu i straty. Chodzi o przedefiniowanie rodziny i znalezienie nowej rodziny – powiedział McLaren.

„Aspekt tego żalu jest bardzo ważną częścią gry… Dużo czytaliśmy o żalu i właściwych sposobach zbliżania się do ludzi, którzy rozpaczają – powtórzył Demarle.


„Retrospekcje z [Meredith Quill, matką Star-Lord] budują postać Piotra. Wiemy, że nie masz dużo czasu z Meredith, ale wciąż potrzebujemy, żebyś od razu wiedział, że jest dla niego bardzo ważna.

„Więc musimy uczynić ją„ fajną mamą ”, którą kochasz w tym krótkim czasie, ponieważ jest to niezbędne dla historii. To następnie łączy postać Piotra, ponieważ w przyszłości to związek z jego matką i traumą [utraty].

„Następnie, kiedy jesteś w przyszłości z [The Guardians], możesz grać z komedią zespołu jako częścią tej postaci i powiedzieć:„ Tak, tak oni są, i tak oni oni oniradzić sobie z życiem z powodu ich przeszłości i z powodu ich tragedii.”

Historia Star-Lorda prawie jest pełna koła pod koniec Guardians of the Galaxy, z 12-letnim byłym kadetem Nova Nicolette „Nikki” Gold do zespołu. Z nią teraz na pokładzie Milano, Star-Lord musi postawić się, aby zostać ojcem na ten młody szarżę.

Zapytany, jak czuje, że Star-Lord zrobi to w swojej nowej roli rodzicielskiej, a ponieważ Guardians jako całości stają się teraz wzorami do naśladowania dla Nikki, McLaren powiedział, że jest pewien, że wszyscy osiągną wyzwanie.

„Myślę, że Strażnicy na początku gry prawdopodobnie byliby okropni, okropni rodzice” – zaśmiał się McLaren.

„Ale do końca myślę, że naprawdę łączą się jako grupa. Spotykają się i na nowo zdefiniują, jaka jest dla nich rodzina… Myślę, że do końca zrobiliby idealnych rodziców. W tym momencie są gotowi i są zestalone jako grupa.”


To doprowadziło rozmowę do raczej przejmujących ostatecznych scen z gry, w których gracze widzą Star-Lord rozmawiający ze sobą w lustrze w sypialni, dając sobie porywanie o swojej przyszłości z Guardians. Jednak ta scena prawie nie znalazła się w ostatnim cięciu gry.

„Byliśmy szczuple i byliśmy w pełni produkcji i zmagaliśmy się z niektórymi scenami” – powiedział Dugas.

„Niektórzy ludzie przychodzili do mnie, mówiąc:„ Musimy wyciąć tę scenę; musisz wyciąć tę scenę.„Ale powiedziałem„ nie, nie możemy wyciąć tej sceny. To musi tam być. To zawiera wszystko, czego potrzebujemy.

„Ostatecznie ta scena jest najlepsza, więc trzymałem się tego i walczyłem o to” – powiedział Dugas.

To nie tylko gwiazda Lord, widzi wzrost emocjonalny podczas wydarzeń w grze. Gamora ujawnia, że cierpi na depresję, a Rocket otwiera się na temat jego doświadczeń eksperymentowanych. Podobnie Drax omawia, w jaki sposób jego żona i dziecko zostali zabici przez Thanosa. Ale wiele scen ujawniających więcej z tych historii można łatwo pominąć w danej rozgrywce.

Jedna taka scena rozgrywa się między Peterem Quillem a Draxem. Duet może przeprowadzić emocjonalną rozmowę w Rift, w której omawiają swoich bliskich i gdzie mogli odejść po śmierci.

„Myśląc o [swojej matce] tam w niebie, doprowadziło mnie to do połowy wojny” – mówi Peter Quill.


DeMarle miał nadzieję, że gracze próbowali poszukać tej sceny, aby zobaczyć więcej ludzkości w postaciach gry, a także scenę, w której Gamora medytuuje z jej lalkami, które są wypełnione nieoczekiwanym humorem i tematem późniejszych zwrotów schowanych gdzie indziej w narracji gry.

A co z Gamora? Cóż, w przeciwieństwie do jej odpowiednika MCU, Marvel’s Guardians of the Galaxy Team podjęli bardzo świadomą decyzję o skierowaniu swojej postaci z dala od tropu bycia „zainteresowaniem miłosnym” na boku.

Jednym z powodów było zapewnienie historii między Peterem Quillem, Ko-Rel i Nikki miała wpływ na zapewnienie, że temat rodziny przeszedł przez tę historię, ale innym powodem nie rozpraszało gamory jako postaci samej w sobie.

„Jest jedyną kobietą w zespole – [więc] musimy zawsze tworzyć jedyną kobietą w zespole, jest„ ta ”?- Powiedział Demarle.

„Myślę, że [historia miłosna] pogorszyłaby Gomorę jako postać. Przez chwilę walczyliśmy o właściwą równowagę dla Gamory i zbudować jej łuk i historię [w grze], ponieważ jest ona zamkniętą postacią. Ale nadal chcieliśmy, żeby była częścią zespołu, tak jak wszyscy inni.”


Mówiąc o dużych częściach zespołu, najmniejszy (przynajmniej pozycji) członek Guardians również zasługuje na wzmiankę: rakiet, genialny, ale niestabilny inżynier (który zdecydowanie nie jest szopem). Aktor rakiety Alex Weiner powiedział mi, że ciężko pracował, aby wnieść zwierzęcy jakość jego przedstawienia rakiety, ale nigdy nie pozwól, by zastąpiła jakość emocjonalnej swojej postaci.

„Był eksperymentowany i jest bardzo, bardzo inny” – powiedział Weiner. „Tak więc, jeśli chodzi o emocjonalność, możesz zagrać go jako człowieka, ale podjąłem decyzję o nasycaniu go tymi zwierzętami… To było coś, co chciałem zrobić.

„Czasami zauważysz trochę drapania, głosem zauważysz, że zęby sięgają… Pochodzi z intensywności jego historii i pochodzi z jego traumy. Nasz reżyser dał mi swobodę zabawy… Nie powiem, że badałem szopy, ale mam pojęcie o tym, jakie są.”

Weiner z pewnością ma pojęcie o tym, jakie są racoony, ponieważ zaledwie kilka dni przed przelotem do Wielkiej Brytanii na BAFTA, spotkał się z nieoczekiwaną potyrem z ssakiem o twarzy.


„Wiesz, co jest zabawne, że musiałem walczyć z szopem, dosłownie” – przypomniał sobie Weiner, rozbawiony swoją sytuacją.

„Zamówiłem Ubereats, a oni zostawili to dla mnie przy drzwiach. Więc wyszedłem na zewnątrz i jedził go szop szopowy. Dosłownie miałem szopy wojenne z szopem, a to właśnie otworzyło torbę, złapałem dwa hamburgery i uciekł! Po prostu musiałem powiedzieć: „To w porządku”, jak dla niego dobre.”

Nie wierz mu? Well Star-Lord ma zdjęcia, aby to udowodnić.

„To prawda! Wysłał mi zdjęcia – zaśmiał się McLaren.

Niezależnie od przyszłości dla Guardians of the Galaxy, jasne jest, że zespół ma silną więź, która wykracza poza granice Milano.

How do you rate Guardians of the Galaxy Developer zajmuje się oczekiwaniami sprzedaży Square Enix, w jaki sposób chciał stworzyć nowy Marvel IP ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *