Horizon Zero DawnUlepszenie PS5 zapewnia bliskie bezbłędne 60 fps

Startseite » Horizon Zero DawnUlepszenie PS5 zapewnia bliskie bezbłędne 60 fps
28. maja 2024
5 minutes
14

By Jhonny Gamer

W wirtualnym wydarzeniu Gamescom stosunkowo lekkim na treści wydanie bezpłatnego 60 klatek na sekundę aktualizacji PS5 dla Horizon Zero Dawn był zdecydowaną atrakcją, dając innym klasykom Sony First Partia ulepszenie stawki i radykalnie poprawiające doświadczenie w rezultacie. Ta łatka jest interesująca, ponieważ odblokowanie 60 klatek na sekundę nie jest tak łatwe, jak przeniesienie przełącznika, jak pokazano w początkowej wersji PC w zeszłym roku. To pokazało, że zwykłe usunięcie czapki z ramą spowodowało skupienie szeregu problemów dla gry zaprojektowanej przede wszystkim z myślą o 30 fps. Mówiąc prościej, jasne jest, że ta łatka wymagała prawdziwego wysiłku, aby produkować i jest prawdopodobne, że wiele rozwiązań z poprawionej wersji na PC wróciło również do tej nowej aktualizacji PlayStation 5. Najważniejsze jest to, że jednak partyzancka zarządzała, działa i działa dobrze.

Co tak naprawdę robi łatka? Na pierwszy rzut oka, Horizon Zero Dawn podąża za szablonem ustanowionym przez God of War, Dni minęły i początkowe Ghost of tsushima łatki, ponieważ grafika jest całkowicie niezmieniona od oryginalnego wydania i ramy, jest odblokowany, a V-sync zapewnia limit 60 klatek na sekundę. Oznacza to, że rozwiązanie do szachownictwa 2160P pozostaje na miejscu, ale opcja alternatywnego trybu renderowania Renderowania PS4 1368P została usunięta, ponieważ jest zasadniczo zbędna. Pomimo braku ulepszeń w zakresie renderowania gry, istnieje argument, że grafika poprawiła się percepcyjnie dzięki aktualizacji stawki ramek – po prostu dlatego, że artefakty w sprawie szachownicy utrzymują się tylko dla jednego wyświetlacza, a nie dwóch. Na nowoczesnym ekranie LCD pomaga to nieco ich mieszać, czyniąc je mniej zauważalnym.


Alex Battaglia i John Linneman omawiają Horizon Zero Dawn 60fps Upgrade dla PlayStation 5.

Jeśli chodzi o faktyczną wydajność, skutecznie patrzysz na zablokowane wrażenia 60 klatek na sekundę, które jest bliskie idealne. Nawet w trybie kompatybilności wstecznej PS5 oferuje znaczne ulepszenia w stosunku do PS4 Pro – A 2.5x mnożnik w wydajności obliczeniowej i dwukrotność przepustowości pamięci. We wcześniejszych łatkach „Back-Compat Plus” widzieliśmy, że przekłada się na nierówność wydajności, która skaluje się prawie zgodnie z wzmocnieniem obliczeniowym. Z Horizon Zero Dawn W szczególności zauważyliśmy tylko jedną niewielką kroplę we wczesnej scenie, a następnie był to prosta 60 fps stamtąd na zewnątrz. Jeśli gra odbiega od celu 60 klatek na sekundę, powinna to zrobić tylko ulotnie i nie możesz tego wcale zauważyć. Opisałbym ogólną wydajność jako nienaganną.

Wygląda również na to, że ulepszenia 60 klatek na sekundę w grze na PC w większości wróciły również do oryginału konsoli, choć pozostają niektóre efekty „teleportacyjne” na obiektach i postaciach widocznych na krótko w cięciach kamery podczas zdjęć. Niewielka ciekawość polega na tym, że czas przejścia do przerywnika nie koreluje ani z PS4 Pro lub PC – być może dodatkową poprawką, aby zminimalizować problem teleportacyjny.

Istnieje również kilka fajnych „bonusów” w łatce poza aktualizacją 60 klatek na sekundę. Oficjalny Opis zmian Porozmawiaj o ulepszonym przesyłaniu strumieniowym w trybie zgodności wstecznej i przetestowaliśmy to, odwiedzając obszar gry, który sam partyzancka była jednym z najbardziej stresujących w grze: Meridian. Na PS4 Pro bieganie wokół tego bogatego w szczegóły obszaru z prędkością powoduje oczywiste problemy z przesyłaniem strumieniowym, a zarówno tekstury, jak i geometria oczywiście pojawiają się. Wspaniałą wiadomością jest to, że PlayStation 5 całkowicie rozwiązuje ten problem. Ponadto ulepszenia czasu ładowania: Rozpoczęcie kampanii obejmuje około minuty czasu załadunku na PS4 Pro, który spada do 31 sekund na PS5. Na PC zajmuje to około 15 sekund z 3.5 GB/s NVME Drive, ale niezależnie od tego, nadal jest to niezły impuls.


Dostawanie Horizon Zero Dawn do uruchomienia przy 60 fps nie jest łatwy – o czym świadczy wersja gry na PC. To się poprawiło i wygląda na to, że nauka stąd pomogła wersji PS5 w uruchomieniu.

Jedyna prawdziwa krytyka, którą możesz wyrównać na platce, obracają się wokół faktu, że jest to zasadniczo aktualizacja PS4 Pro, w przeciwieństwie do próby wprowadzenia wszystkich ulepszeń wersji PC do PlayStation 5. Filtrowanie anizotropowe jest bardzo niskie w porównaniu z wersją PC, podczas gdy interakcja wegetacji widoczna w porcie PC nie jest wdrażana. Chciałbym również zobaczyć pewne ulepszenia poziomu szczegółowości i wzmocnienia jakości obrazu wokół włosów i innych cienkich przedmiotów, takich jak roślinność, rzeczy, których nawet wersja na PC nie zajęła. Ostatecznie naraża się to na ryzyko zostania listą życzeń dla remasteru, w przeciwie.

Podsumowując, Horizon Zero Dawn to bardzo gra odnowiona przez jego aktualizację 60 klatek na sekundę. Zakończ 30 klatek na sekundę zniknął, wydajność, jaką miała pierwotna wersja. Czas łatki jest również świetny – z Horizon zabroniony West Przybywając w lutym, właściciele PS5 jest mnóstwo czasu na zagranie w oryginalnej grze i doskonałej Frozen Wilds DLC. To świetna aktualizacja, którą warto sprawdzić.

How do you rate Horizon Zero DawnUlepszenie PS5 zapewnia bliskie bezbłędne 60 fps ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *