ID potwierdza, że się rozstał Doom wieczny kompozytor po kontrowersjach ścieżki dźwiękowej

Startseite » ID potwierdza, że się rozstał Doom wieczny kompozytor po kontrowersjach ścieżki dźwiękowej
28. maja 2024
5 minutes
11

By Jhonny Gamer

Po kilku tygodniach ciszy oprogramowanie ID zajęło się kontrowersjami dotyczącymi jakości jego urzędnika Doom Eternal Soundtrack, a w szczególności komentarze oryginalnego kompozytora Micka Gordona W świetle skarg fanów potwierdzenie, że Gordon nie wróci do pracy nad muzyką Zagłada Eternal’s DLC.

Problemy wokół ścieżki dźwiękowej po raz pierwszy wyszło na jaw pod koniec kwietnia, kiedy bloger audio i założyciel Audio Reage „Thatacdcguy” zauważył radykalnie zmienne różnice w jakości w nagraniu, które przypisał zmniejszonym zakresowi dynamicznym na niektórych utworach.

Niles wskazał palec winy na Gordona, pisząc „I Oczekuj o wiele lepiej od niego”, na co kompozytor odpowiedział, wyjaśniając, że zmieszał tylko „niewielką garść utworów”, a „nie zrobiłby tego” na drugimutwory.

W Odrębny, ale powiązany komentarz, Gordon powiedział fanowi pytającego, że wątpił, że znów będzie pracował z oprogramowaniem ID, napędzając spekulacje, że relacje między obiema stronami zostały zakwaterowane – co z kolei, a z przygnębiającym nieuchronnie widział głównego projektanta audio ID, który był odpowiedzialny za remiksowaniePozostała część ścieżki dźwiękowej, stać się celem nadużyć online z niektórych kwartałów Zagłada społeczność.

Oto porównanie pierwotnego podziału BFG od Doom Oficjalna ścieżka dźwiękowa 2016 (po lewej) vs. BFG 2020 Remix na temat ścieżki dźwiękowej Eternal od dziś (po prawej).

Zwróć uwagę, jak długości fali w BFG 2020 tworzą prawie idealnie prosty pasek vs. Oryginał z większą definicją fotka.świergot.COM/TCJRDOE1YF

— DoomINAL Crossing Remastered (@Doominalcross) 19 kwietnia 2020
Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

Teraz w Długie oświadczenie opublikowane do Doom subreddit, Doom Eternal wykonawczy producent Marty Stratton zajął się „spekulacjami i krytyką” otaczającą wydanie ścieżki dźwiękowej. „Niektórzy zasugerowali, że byliśmy nieostrożni lub nie szanowali muzyki gry” – napisał, „inni spekulowali, że [Gordon] nie otrzymał czasu ani twórczej swobody dostarczania czegoś innego lub lepszego. Faktem jest – nic z tego nie jest prawdą.”

„To, co stało się dla mnie niedopuszczalne” – kontynuował Stratton – jest bezpośrednią i Persona l Ataki na naszego głównego projektanta audio – szczególnie biorąc pod uwagę jego wyjątkowy wkład w grę – a także szkody, które ta misparacteraation wyrządza wielu utalentowanym osobom, które przyczyniły się do gry i nadal ją wspierają.”

Podczas gdy Stratton pochwalił umiejętności Gordona, przyznał, że obie strony „walczyły o połączenie się z niektórymi realiami rozwoju bardziej związanymi z produkcją” i że „komunikacja wokół tych problemów osłabiła zaufanie. W przypadku id, stworzyło to niezrównoważony wzór niepewności i ryzyka projektu.”

Pozostała część postu Stratton zawiera szczegółowy podział wydarzeń prowadzących do wydania Doom Eternal Soundtrack, obejmujący wszystko od pierwotnej umowy ID z Gordonem (który został zakontraktowany o dostarczenie „minimum” 12 utworów), na fakt, że deweloper przyznał sześciotygodniowy przedłużenie terminu na żądanie kompozytora.


Jednak według Strattona, gdy zbliżał się zmieniona data zgłoszenia, „coraz bardziej martwił się [Gordon] dostarczenie nam OST na czas” i poprosił głównego projektanta audio ID o rozpoczęcie miksowania utworów jako planu zapasowego. Stratton zauważa, że ten wewnętrzny miks został utworzony przy użyciu fragmentów muzycznych wstępnie skompresowanych przez Gordona do użytku w grze (stąd zmniejszony zakres dynamiczny na tych utworach), a nie oryginalny materiał źródłowy kompozytora, którego programista „zwykle [nie] ma dostępuDo”.

Po opóźnieniu w ostatniej chwili Gordon ostatecznie złożył dziewięć własnych mieszanek, a reszta poprosiła o dostawę „jak najszybciej”. Jednak Stratton był niezadowolony, że większość była „otoczeniem w naturze” i że tylko jeden z nich „rodzaj muzyki ciężkiej kombatowania oczekiwaliby” – coś, co uważał za „nie spełnia oczekiwań” fanów.

W związku z tym obie strony ostatecznie zgodziły się połączyć utwory Gordona z wewnętrznymi wysiłkami ID – sugestia Gordon już wcześniej, według Stratton – w którym to momencie gotowa ścieżka dźwiękowa została zgromadzona i wysłana na dzikie.

Stratton mówi, że po krytyce ścieżki dźwiękowej i komentarz Gordona na temat jego przyszłego związku z ID, studio dotarło do kompozytora „aby zrozumieć, co wywołało jego posty online”. Mówi się, że Gordon nakreślił szereg obaw, w tym edycje niektórym utworom, charakter niektórych fragmentów muzycznych używanych przez identyfikator ID oraz problemy związane z kredytem współistniejącym, z których wszystkie są szczegółowo opisane w długim obaleniu identyfikatora.

Ostatecznym rezultatem tej korespondencji – pomimo nalegania Stratton, że oprogramowanie ID „nigdy nie omawiało zakończenia [jego] współpracy z„ Gordonem w momencie oryginalnych komentarzy kompozytora – jest to, że programista jest teraz „w momencie poruszania się i wygrania”Nie pracuję z Mickiem w DLC, który obecnie mamy w produkcji ”.

„Jestem tak rozczarowany jak wszyscy, których jesteśmy w tym momencie” – podsumował Stratton w swoim oświadczeniu, „ale tak jak wiele razy wcześniej dostosujemy się do zmieniających się okoliczności i realizujemy najbardziej unikalnych i utalentowanych artystów w branżykogo współpracować.

„Nasz zespół bardzo cieszył się tą kreatywną współpracą i wiemy, że Mick będzie nadal zachwycić fanów przez wiele lat.”

How do you rate ID potwierdza, że się rozstał Doom wieczny kompozytor po kontrowersjach ścieżki dźwiękowej ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *