Inny Mass Effect 3: Gra, w której nie grałeś

Startseite » Inny Mass Effect 3: Gra, w której nie grałeś
29. maja 2024
12 minutes
11

By Jhonny Gamer

Uwaga spoilera: Mass Effect Historia 3 jest podzielona na trzy akty, a na zakończenie każdego. W tym artykule szczegółowo omówiono te opcje, choć jest napisane, aby można je było odczytać w sekcjach. Pierwsza sekcja artykułu omawia wybory złożone i włączają misję na świecie Krogan w Tuchance. Druga sekcja artykułu szczegółowo opisuje te znalezione na końcu drugiego aktu, dotyczących wojny z genetyk. Ostatnia sekcja omawia zakończenie gry.

Mass Effect to seria ukształtowana przez projekt gracza. Od płci i orientacji seksualnej jej głównego charakteru po losy kluczowych graczy i całe wyścigi, seria nigdy nie powstrzymała się od wielkich decyzji. Mass Effect 1 zmuszeni gracze do poświęcenia jednego członka drużyny nad drugim na planecie Virmire, zdecydują, czy wyeliminować wyścig Rachni na dobre, i wybrać, czy wykonać, czy uratować członka partii Wrex. Wniosek Mass Effect 2 jeszcze bardziej poszerzył rozległe opcje historii, umożliwiając śmierć dowolnego lub wszystkich głównych bohaterów, z imprezy tak dużej jak 12.

Mass Effect 3 ma niewychwalną pracę polegającą na kontynuowaniu tej historii, jej fabuła musi się kręcić i owijać wokół wszechświata, który stworzyłeś. Nowi w serii zostaną podjęte dla nich pewne decyzje – twój Shepard zniszczy bazę kolekcjonerów na zakończenie Mass Effect 2, podczas gdy gracze obecni na finale ostatniej gry mieli wybór przekazania go moralnie szarości Cerberus.

Akt pierwszy: Tuchanka i leczenie genofagów

Wniosek pierwszego aktu obraca się wokół odwrócenia genofagu, broni, która drastycznie zmniejszyła płodność rasy Krogan Race. Jego usunięcie jest konieczne, aby zdobyć wsparcie w trwającej wojnie galaktycznej. Shepard ma wybór: w celu ułatwienia rozproszenia lekarstwa, albo potajemnie go sabotować. Dokładanie tej drugiej opcji rozwścieczy Krogany, ale zadowoli salarian tworzących genofag.

Stanowisko twojego Sheparda w sprawie sytuacji prawdopodobnie będzie kosztować życie jednej z dwóch głównych postaci, lidera Krogana Wrexa lub Mordina, twojego Salarian Mass Effect 2 Squadma, który odegrał kluczową rolę w rozwoju genofagu.

Mordin jest złożoną postacią i ucieleśnia jedną z najlepszych moralnie szarych działek serii. Genofag pomógł zakończyć kosztowną wojnę między Kroganem a innymi rasami, oszczędzając niezliczone życie kosztem gatunku, który pozostał teraz bez nadziei na powtórkę w przyszłości. W poprzedniej grze Mordin zaczął żałować swojej pracy po spotkaniu ze swoim starym studentem Maelona, przeprowadzając przerażające eksperymenty, próbując znaleźć lekarstwo. Shepard zamknął laboratorium Maelona ze względu na jego rzeź, ale mógł wybrać, czy zniszczyć, czy uratować cenne dane z badań, które uzyskał. Zatem w Mass Effect 3, wybór pomocy Mordin w końcu wyleczyć genofag i bezpieczne wsparcie Krogana, może być postrzegane jako moralnie najlepsza opcja do przyjęcia. Ale w tym spowoduje śmierć Mordina, ponieważ poświęca się, aby rozmieścić lekarstwo wśród bombardowania Żniwiarza.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Shepard może poinformować Mordina i Wrexa (lub Surlier Weav, jego zastępcę, jeśli zabiłeś Wrex w Mass Effect 1) spisku sabotażowego przywódcy salarian. Alternatywnie, Shepard może ukryć fabułę, chociaż Mordin ostatecznie wywnioskuje to, co się dzieje. Tutaj Shepard może pozwolić Mordinowi na wdrożenie lekarstwa, chociaż część z Shepardem na wściekłych warunkach. Lub Shepard może zastrzelić Mordina, gwałtownie powstrzymując go przed rozmieszczaniem lekarstwa w bolesnej scenie. Oznacza to, że Kroganie są oszukane, aby zapewnić swoje wsparcie, chociaż Wrex później odkryje twoje oszustwo i zostaniesz zmuszony do konfrontacji, w której umrze Wrex.

Ashley lub Kaidan?Mówi o dokładności BioWare, że gra może być odtwarzana z jednym z osób, które przeżyły Mass Effect 1 w twoim zespole – Ashley lub Kaidan. Twój wybór jest przenoszony w pliku zapisu z poprzednich gier lub alternatywnie wybierany z menu początkowego podczas tworzenia nowego Sheparda.

Ale jeśli chodzi o twoich eskadatów, to jest tak daleko, jak bioware podwaja się. Mass Effect 3 opiera ogólnie mniejszą drużynę, prawdopodobnie z powodu ogromnej liczby żywych lub martwych zmiennych wyrzuconych przez Mass Effect Ostateczna misja samobójcza. Pojawia się każdy ocalały drużyna z gier, chociaż większość to NPCS. W razie potrzeby pozwala to wypełnić ich role alternatywną postać lub całkowicie się odrzucić.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Potem jest trzecia opcja. Jeśli twój Shepard był poważnie przeciwny Kroganom i możliwości, że kiedykolwiek wyzdrowieją z genofagu, możesz wymusić opcję, w której Mordin się ustępuje. Nie jest wydawane żadne lekarstwo, a Mordin żyje. Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy wykonałeś Wrex w Efekt masowy i albo zniszczył dane Maelona w Mass Effect 2 lub nie udało się ukończyć poprzedniej misji w Masowy efekt 3 Rozpuszczenie pobliskiej bomby. Każda z tych dwóch ostatnich opcji spowoduje utratę Ewy, Krogan Female Mordin pomaga. Bez Wrexa i Ewy, przedstawionych jako stabilizujących przyszłych przywódców rasy Krogan, Mordin zgodzi się, że Kroganie nie otrzymali jeszcze wolności.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Co jest najlepsze? Jeden skutkuje śmiercią Mordina i zyskiem poparcia Krogana, drugi śmierć Wrexa i zysk wsparcia salarycznego. Trzeci wydaje się najlepszy na papierze, ale jest najmniej satysfakcjonujący pod względem historii. W trakcie misji podróżujesz przez ruiny starożytnych cywilizacji Krogan, założone przed wyścigiem odkryli broń nuklearną i, uzbrojony, leciał w kosmos. Po raz pierwszy odkrywasz mały trawiasty obszar świata, który próbuje rozkwitać od nowa. Metafora nie może być jaśniejsza.

Akt drugi: Quarianie i Geth

Drugi akt dotyczy Getha, rasy syntetycznej, która osiągnęła senność i ostatecznie zbuntowała się przeciwko swoim twórcom, Quarianom. Geth ostatecznie przejął Kontrola ich rodzinnego świata i opuścił Quarianów jako migranci, mieszkając na armadzie statków stale szukających zasobów, odrzucone przez galaktyczne dzielnice, w które pojawiają się.

Rozwijanie ustawy powoduje, że Quarianowie próbują odzyskać swój rodzinny świat. Geth niechętnie przyjął pomoc Żniwiarzy, aby zapewnić ich przetrwanie, a misja Sheparda polegająca na zniszczeniu obecności żniwia. Misja może zakończyć się całkowitym zniszczeniem rasy lub Shepard może spróbować trzecie.

Po zniszczeniu bazy żniwiarzy Legion spróbuje poświęcić się, aby przesłać kopię technologii Żniwiarza do jego wrażliwej rasy, zapewniając ich obronę przed atakującymi kwancjami. Ale sprawiłoby, że Geth całkowicie wymazałby Quarian. Wybór wsparcia Legionu spowoduje, że Tali popełni samobójstwo po tym, jak zobaczył, że cały gatunek został wymazany, w wyniku czego zgubiła się jako członek partii.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Tymczasem po stronie Tali i Quarian powoduje, że Legion atakuje, a ty jesteś zmuszony zabić „IT”, podczas gdy reszta Geth jest wymazana przez bombardowanie powietrzne Quarian.

Kelly ChambersFlirty Helmsman Kelly Chambers pojawi się na cytadeli, jeśli pojawi się na bazie kolekcjonerskiej na czas, aby ją uratować Efekt masowy 2. Ona nawet oddzieli ci swoją rybę. Mówienie jej, żeby poszła pomóc uchodźcom wojennym wydaje się najlepszą rzeczą do zrobienia, ale zapewni jej śmierć, gdy Cerberus zaatakuje. Mówienie jej, żeby się ukrywa, pozwala jej przetrwać jeszcze raz, dodając ją jako zasób wojenny – i możliwą opcję romansu.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Aby zamknąć zawieszenie broni, Shepard musi mieć wysoki wynik reputacji i ukończył większość całej listy kontrolnej warunków. Należą do nich poprzednie dwie misje pomagające Quarianom, aw jednym z nich wybór uratowania admirała kosztem jego załogi. Teraz popiera Sheparda, próbując wymienić zawieszenie broni. Długoletni drużyna Quarian Tali musiał przetrwać Mass Effect 2. Podobnie jak legion, przyjazny geth, który uratowałeś, kto mógłby zostać członkiem partii, jeśli zdecydujesz się go aktywować. Ukończenie Tali Masowa misja lojalnościowa 2 jest również ważna, ponieważ widziała, że jest w stanie wrócić z wygnania i sama została admirała. Bez importowania zapisu, Mass Effect 3 zakłada, że wciąż jest z zewnątrz.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Gracze nadal nie są w stanie odblokować opcji dialogowych, aby wywołać zawieszenie broni, pomimo ukończenia tych opcji, nadal debatują na to, jakie inne decyzje wpływają na wynik, w tym Masowy efekt 2 Decyzja o zniszczeniu lub przepisaniu siły Getha wyrównanego Żniwiacie.

Jeśli z powodzeniem zabezpieczyć zawieszenie broni, zarówno Quarianowie, jak i Geth dołączą do wysiłku wojennego, podwajając twoje wsparcie.

Akt trzeci: Mass Effect Opcje końcowe 3

Wcześniejsze decyzje z serii nie miały luksusu całkowitej zmiany Mass Effect świat z obawy, że rozgałęziona historia sagi stanie się zbyt odmienna Kontrola. Mass Effect Zakończenie 3 nie musi mieć takiego zmartwienia, będąc ostatnim rozdziałem wszechświata dla przyszłej przyszłości. Ale każde zakończenie gry kończy się dość podobnie, z wyjątkiem kilku zmiennych.

Mass Effect 3 ma trzy główne opcje końcowe, każda z nich lepiej lub gorsza przez ostateczny wynik gotowości galaktycznej. Wszystko powoduje to samo: porażka Żniwiarzy i galaktyki uratowała.

Po walce z tyglem (przydatna maszyna do zabijania żniwiarza) Inteligencja Żniwiarza wyróżnia cię na temat trzech opcji (trzy rzeczywiste, fizyczne ścieżki), z których jedna musisz powoli potknąć się do swojego Destiny.

Pierwszy pozwala Shepardowi Kontrola Żniwiarzy. Jest to przedstawiane jako opcja Renegade, wybór reprezentowany przez wizję iluzorycznego człowieka, głównego ludzkiego antagonisty gry. Wybór go łączy sumienie Sheparda z żniwiarzy, unicestwiając jego fizyczną formę, ale wzywając je. Moc Żniwiarzy jest nadal czynnikiem i wielokrotnie stwierdzono, że taka moc nie powinna być Kontrola prowadzona przez jednego człowieka.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Drugą opcją jest zniszczenie Żniwiarzy. Jest to przedstawiane jako opcja moralna „wzór”, reprezentowana przez wizję kapitana Andersona, którego iluzoryczny mężczyzna właśnie zabił, *wąchał *. Wybór go wysadzi Żniwiarzy z nieba, ale również zniszczy wszystkie inne AI, w tym Geth i nowo świadomy komputerowy EDI na twoim statku.

W trakcie gry Edi do samoświadomości była głównym punktem fabuły, podczas gdy ścieżka Paragon będzie również nadać graczom próbującym pośredniczyć w pokoju z Geth. Oba zostaną skutecznie cofnięte w tym zakończeniu, ale jest to jedyne zakończenie, w którym Shepard ma szansę przetrwać – dwóm sekundowi klipu jego ciała mieszającego się wśród gruzu jest pokazane, jeśli masz wystarczająco wysoką ocenę galaktyczną gotowości.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Masowa masakra 3Można zabić wielu starych przyjaciół i eskadników, jeśli chcesz. Miranda umrze, jeśli zdecydujesz się nie ostrzec jej przed zabójcą Kai Leng, Grunt umrze, jeśli nie zdobędziesz jego lojalności Mass Effect 2 Podczas gdy albo ocalały Virmire można zastrzelić i zabijać, jeśli nie będą przekonani o twojej lojalności podczas zamachu stanu Udiny.

I odwrotnie, poświęcenie Thane’a, aby zatrzymać misję zabójstwa Kai Lenga na cytadeli, można zatrzymać, jeśli z jakiegoś powodu nie rozmawiałeś z nim w tym momencie. Jego rola jest następnie zastępowana przez Salarianin Masowy efekt 1 znak major Kiraahe lub jeśli Kiraahe nie żyje, zabójstwo się powiodło.

Potem jest trzecia opcja, poświęcając Sheparda, aby połączyć swoją świadomość z technologią żniwiarzy i ponownie napisał DNA galaktyki. Oznacza to, że nie będzie więcej życia czysto organicznego ani czysto syntetycznego: wszystko będzie mieszanką tych dwóch i zakończy cykl Żniwiarzy na dobre.

Nieco przygnębiające jest to, że jest to postrzegane jako opcja „najlepsza”, tylko odblokowana z znacznie wyższą gotowością galaktyczną niż którąkolwiek z dwóch innych. Przesłanie, że jedyną sposobem, w jaki dwie strony wojny mogą przetrwać poprzez utratę indywidualności, jest być może opuszczone, sugerujące, że nie ma mowy, aby każda ze stron naprawdę osiągnęła pokój obok siebie.

Ten artykuł zawierał wbudowane nośniki, których nie można już wyświetlać.

Więc Masowa efekt Trylogia kończy się w dwumiesięcznej scenie wycinanej, w której wybór jest odbity w kolorze fali energii wybuchowej z tygla. Fala obejmuje Ziemię i strzela przez sieć przekaźników masowych przez resztę galaktyki.

„Zniszcz” i „scal” zakończenia wyraźnie pokazują eksplodowanie sieci przekaźników masowych, skutecznie kończąc zdolność szybkiej podróży galaktycznej. Pokazują również eksplodowanie cytadeli, prawdopodobnie zabijając każdego, kto pozostał na pokładzie. Wyższa ocena gotowości galaktycznej zapewnia przetrwanie osób na ziemi i członków twojej załogi i jest łatwiejsza do osiągnięcia, jeśli zniszczyłeś bazę kolekcjonerską na końcu Efekt masowy 2.

Być może dobrze jest, że żadne z zakończeń gry nie kończy się na całkowicie dobrej lub złej nucie. Mass EffectHistoria działa najlepiej, gdy graczowi powierzono pytania, na które nie ma ani właściwej ani niewłaściwej odpowiedzi. Ale w przeciwieństwie do innych moralnych merytarów serii, zakończenie oferuje niewielką różnicę między jego opcjami. Po siewach tak wielu różnych wątkach opowieści w całej swojej trylogii, BioWare musi odczuwać obowiązek wyrównania wielkich uderzeń Masowy efekt wszechświat na to, co leży następne kłamstwa.

How do you rate Inny Mass Effect 3: Gra, w której nie grałeś ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *