Jak pokonać Gleeoka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Startseite » Jak pokonać Gleeoka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
11. czerwca 2024
28 minutes
7

By Jhonny Gamer

Gleeok The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom są mini-bossem, które można znaleźć rozproszone przez Hyrule i są one równie potężne, jak wyglądają. Trzy typy, które omówiliśmy w tym przewodniku, to Mróz, ogień i grzmot, z których każdy może skierować ich elementy imienne, aby pokonać ich naprawdę trudnym wyczynem.

Jak w przypadku walki z innymi bossami w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Połowa bitwy jest wygrana przez prawidłowe przygotowanie się, zanim pójdzie na u stóp z wybranym wrogiem. Każdy rodzaj gleeoka reaguje inaczej na pewną amunicję, ale cel pozostaje taki sam dla wszystkich – użyj strzał, aby zaatakować trzy głowy, aby sprowadzić je na ziemię. Po uziemieniu uderz ich wszystkim, co masz.

Zdecydowanie łatwiej powiedzieć niż zrobić, więc jesteśmy tutaj, aby ci pokazać Jak pokonać wszystkie typy gleeoka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, w tym Wskazówki, jak przygotować się do walki ze wszystkimi typami radości i nagrody za pobicie każdego z nich.

Na tej stronie:

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
10 rzeczy, które chcielibyśmy, zanim rozpoczęliśmy legendę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Obejrzyj na YouTube

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przygodach Link, odwiedź nasze Zelda: łzy w kierunku królestwa.

Jak pokonać Frost Gleeok The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Frost Gleeoks, jak sama nazwa wskazuje, to stworzenia, które wykorzystują moc lodu i śniegu w potężne i prawie zawsze śmiertelne ataki. Podobnie jak wszystkie gleeoki przez Hyrule, Frost Gleeok ma trzy głowy, co oznacza trzykrotnie kłopoty z linkiem.

Jednak pokonanie mróz gleeok nie jest niemożliwe, gdy wiesz, jak to zrobić. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed rozwiązaniem tego mini-bossa, jest przygotowanie.

Przygotowując się do mróz gleeok

Teraz, tak jak zrobiłbyś to przed przejściem do walki z innymi szefami wokół Hyrule, jednym kluczowym aspektem pokonania mrozu jest to, jak dobrze przygotowujesz się do walki. Below, you will find a few preparation tips and recommendations that we found helped us take down this chilly beast.

 • Zbroja – Twoja zbroja jest oczywiście ważna, jeśli chodzi o przetrwanie walki z mrozem Gleeok. Możesz wybrać zbroję odporną na zimno lub zbroja, która zwiększa atak na zimną pogodę, jeśli chcesz. Jednak gdy Frost Gleeok ma cios, lepiej było nosić Phantom Armor i wypełnij link z zimnymi posiłkami.
 • Posiłki i eliksry – Jak powiedzieliśmy powyżej, odporne na zimno posiłki i eliksiry mogą pomóc połączyć się z niektórymi atakami i przetrwać w klimacie Frost Gleeoks. Również pospieszny eliksir i eliksir wzmacniający wytrzymałość jest również dobrym pomysłem, na wypadek, gdyby wszystko się zapałów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak gotować posiłki, które przywrócą dużo zdrowia, sprawdź nasz przewodnik po przepisach.
 • Zwiększ serca i wytrzymałość – Jeśli masz mało serc, a twoje koło wytrzymałości znajduje się poniżej dwóch pełnych kół, zalecamy spędzenie czasu na robieniu świątyń Aby zebrać światła błogosławieństwa, które można wydać na ulepszenia w posągach bogini. Frost Gleeoks to twardy szef, a jeśli masz niski poziom wytrzymałości lub serc, istnieje duża szansa, że nie przeżyjesz walki.
 • Bronie – Prawdopodobnie jest oczywiste, że są to najważniejsza część walki z tym potworem. Zalecamy pełne zapasy broni, które mają moc ataku 30 lub więcej (20 zrobi, ale pokonanie Gleeoka zajmie więcej czasu.)
 • Łuki i strzały – Nie możemy tego wystarczająco podkreślić, ale strzałki są kluczowym elementem pokonania każdego gleeoka. Upewnij się, że masz mnóstwo strzał i łuków w swoim ekwipunku. Jeśli wybiegniesz w połowie walki (tak jak my) i będziesz musiał odejść do uzupełnienia, pasek zdrowia Gleeoka zresetuje.

 • Zelda Totk Link w Phantom Armor
  Jeśli wybierzesz Phantom Armor, pamiętaj, aby wypychać kieszenie eliksirami i posiłkami.
 • Zbierz Keese Eyes and Wings – Tak więc te maleńkie stworzenia podobne do nietoperzy, które dręczą cię, gdy przechodzisz przez jaskinie i odkrywasz w nocy, odgrywają znaczącą rolę w obniżeniu trudnego wroga. Zbieraj tyle z nich, ile możesz nosić lub możesz przejmować się farmą. Stwierdziliśmy, że normalne, ognia i elektryczne części Keese działają dobrze na mrónie gleeok.
 • Zbierz oczy i skrzydła aerocuda – To samo, co napisane powyżej, Aerocuda Wings and Eyes sprawi, że sprowadzenie tej bestii nieco łatwiej.
 • Aktywuj mędrcy – Teraz możesz wziąć tego potwora samotnie, ale jego skupienie będzie całkowicie na tobie. Zalecamy aktywację dowolnych mędrców, których musisz pomóc (możesz je zaktualizować za pomocą testamentu Sage’s Wills Aby uczynić je jeszcze silniejszymi). Mogą i rozproszyją frost gleeok, a także pomogą ci zaatakować, gdy będzie uziemiony.
 • Bomb Kwiaty i olśniewa owoc – Posiadanie kilku z tych przedmiotów w zapasach też nie zaszkodzi. Odkryliśmy, że kwiaty bombowe zraniją gleeoka, gdy jest uziemiony, a olśniewa owoc na chwilę oszołomi i zatrzyma ataki. Może to dać szansę na pokonanie.

Gdy poczujesz, że przygotujesz wystarczająco dużo, możesz pójść i szukać mroźnego przeciwnika.


Zelda totk Frost Gleeok kąt boczny

Wskazówki i strategia pokonania mróz gleeok

Pokonanie mrozu gleeok jest o wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ ma mnóstwo lodowych ataków, które mogą natychmiast zamrozić i zabić link, jeśli nie będziesz ostrożny. Odporne na zimno posiłki i eliksiry mogą pomóc w powiązaniu przetrwania ciężaru ataku, ale jego serca nadal będą wyczerpane do niskiego poziomu.

Oto krótka lista ataków Frost Gleeok, których użył na nas:

 • Lodowa Belka – Jak smok oddychał ogniem, mróz gleeok oddycha lodem. Każda głowa wystrzeli wiązki lodu, które mogą sięgnąć dość daleko i natychmiast zamrozić link, jeśli nie jest wystarczająco chroniony. Ukrywanie się za osłoną lub bieganie w odległość, w której wiązki nie mogą do ciebie dotrzeć, jest dobrym sposobem na uniknięcie tego ataku.
 • Pocleza śniegu pocisków – Nie, nie żartujemy, Frost Gleeok naprawdę strzela do wybuchów lodowych pocisków, które zamieniają się w duże śmiertelne płatki śniegu po uderzeniu. Znowu, zaobserwowanie lub upewnienie się, że nie masz drogi ataku, jest dobrym sposobem na uniknięcie zamarzania.
 • Śnieżki – To nadszedł czas, aby zamienić się w Indiana Jones w Raiders of the Lost Ark, jeśli zobaczysz Frost Gleeok, który wypuszcza duże kule śnieżne wielkości głazu, biegnie szybko, daleko, daleko i stać się za okładką. Nie daj się ich trzymać.
 • Burza śnieżna – Nie użyją tego ataku dopiero w późniejszej walce, ale ta burza pada duże lodowe kawałki w ziemię z śmiertelną precyzją. Belki wskazują, gdzie odłamki spadną, zanim wylądują, więc upewnij się, że nie stoisz bezpośrednio pod jednym lub zbyt blisko jednego.

Zelda Totk Link powalił mróz gleeok lodowe wiązkę
To wyglądało na to, że to bolało.

Aby pokonać mróz gleeok, musisz zaatakować każdą z trzech głów i sprowadzić ich indywidualne paski zdrowia, a następnie zaatakować go, gdy jest uziemiony. Odkryliśmy, że najlepszym sposobem na to było przymocowanie Keese Eyballs, Keese Wings, Aerocuda Eyballs i Aerocuda Wings do strzał przed wystrzeleniem w głowę. Załączniki te pomagają zapewnić dokładność twojego celu, mając go nieco łatwiej skupić się na braku uderzenia, ponieważ wiesz, że strzałka pójdzie tam, gdzie potrzebujesz (choć nadal musisz celować.)

Gdy zdrowie każdej głowy spadnie do zera, Frost Gleeok rozbije się w ziemię i krótko będzie wrażliwy. Podbiegnij do jednej z głowa i atakuj go swoją najsilniejszą bronią w zwarciu. Jeśli masz przy sobie jakieś mędrzec, podążą za twoją przewagą i zaatakują również gleeoka. Rób to tak wiele razy, jak to możliwe, aby oderwać się od paska zdrowia u góry ekranu.


Zelda Totk Link atakujący powalony mróz gleeok
Są prawie urocze, wiesz – kiedy nie próbują cię zabić.

Uważaj jednak, aby potwora zacznie się poruszać. Gdy zacznie się wzdrygać, ścigaj się do przykrycia lub tak daleko, jak to możliwe, od Gleeoka, ponieważ użyje skrzydeł, aby wysłać silny podmuch wiatru, aby cię powalić.

Teraz wszystko, co musisz zrobić. Gdy się tu dostanie, Gleeok zmienia taktykę.


Zelda Totk Link celujący strzałką w Frost Gleeok
Ukryj i szukaj nie idzie dobrze…

Frost Gleeok poleci następnie w niebo i zacznie tworzyć burzę śnieżną, która pada duże odłamki lodu.


Zelda totk Frost Gleeok Ice Storm
Nie jestem pewien, czy parasol pomoże tutaj.

Strzały, nawet z przyczepionymi do nich oczy. Zamiast tego poczekaj, aż jeden z odłamków lodowych wyląduje, a następnie ostrożnie wejdź na niego. Kiedy jesteś na jednym, szybko użyj przewijania na nim, aby wysłać go z powrotem w niebo. To powinno zabrać Cię na burzę.


Zelda totk link jazda na mrozie gleeok lodowy burza

Tutaj, na szczycie burzy, powinieneś zobaczyć odłamki lodu czekające na upadek. Użyj tych jako odskoczni, aby zbliżyć się do Gleeoka, a następnie, gdy będziesz blisko, podskakuj i wyciągnij łuk, aby wyzwolić zwolnienie. Kiedy wpadasz w wolno, rób tak, jak wcześniej, aby zaatakować wszystkie trzy głowy. Zachowaj ostrożność, upewnij się, że wiesz, gdzie jesteś w związku z ziemią i ile pozostało wytrzymałości.

Gdy to zrobisz, Frost Gleeok ulegnie awarii na ziemię (jeśli ma jakikolwiek zdrowie). Zaatakuj to po raz ostatni i świętuj swoje zwycięstwo!

Nagrody za pokonanie mróz gleeoka

Oto nagrody, które zebraliśmy za pobicie mróz Gleeok:

 • Skrzydła Gleeoka
 • Gleeok Frost Horns
 • Gleeok Gutes

Skrzydła Gleeok i rogi mrozu Gleeok będą przydatne do walki z innymi wariantami Gleeok. Po prostu przymocuj skrzydło Gleeok do strzałki lub bezpiecznik Gleeok Frost Horn do broni w zwarciu, aby zwiększyć swoją moc.

Lokalizacje Frost Gleeok w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Do tej pory znaleźliśmy trzy mroźne gleeoki w Hyrule w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie z nich znajdują się w regionach, które są bardzo zimne, dlatego zalecamy posiadanie pancerza odpornego na zimno lub mnóstwo odpornych na zimno posiłków i eliksirów w kieszeniach.

Oto wszystkie lokalizacje Frost Gleeok w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które znaleźliśmy do tej pory:

Tabantha Snowfield

Jest mróz w głowie Tabantha Snowfield w Hebrze. Można to znaleźć Między North Tabantha Snowfield i South Tabantha Snowfield. Gleeok jest prawie bezpośrednio Na wschód od Pikida Stonegrove Skyview Tower I Północny zachód od sanktuarium Orochium W pobliżu Snowfield stabilny.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne Frost Gleeok’s Tabantha Snowfield to (-1962, 2938, 0245.)


Zelda Totk Tabantha Snowfield Frost Gleeok Map Lokalizacja

Gerudo Summit

Kolejny mróz gleeok można znaleźć w Gerudo Summit w Gerudo Highlands. To jest bezpośrednio na północ od Gerudo Highlands Tower, A wykorzystanie tej wieży Skyview do nurkowania do lokalizacji Gleeok jest najłatwiejszym sposobem na dotarcie.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Frost Gleeok w Gerudo Highlands Współrzędne to (-4005, -1008, 0764.)


Zelda Totk Gerudo Summit Frost Gleeok Map Lokalizacja

Biron Snow Shoph

Trzeci frost gleeok, który znaleźliśmy Święta śnieżna w Hebra w Hebra. Jego na północ od Rospro Pass Skyview Tower, Na wschód od Hebrra West Summit I Na wschód od świątyni Tauyosipun.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne Gleeoka Biron Snow Shorf Crowt to (-3745, 2887, 0410.)


Zelda Totk Biron Snowshelf Frost Gleeok Map Lokalizacja

Jak pokonać Flame Gleeok The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Płomienie Gleeoks to ognisty i fiesternisty trójgłowy potwór, który przypomina mityczną hydrę. Ten wariant Gleeok może używać śmiertelnych ataków w formach wiązek, piłek i meteorów płomieni/piłek ognia, które mogą poważnie uszkodzić, a nawet zabić link w kilku trafieniach.

Jednak można je pokonać, gdy wiesz, jak i pierwszym krokiem w kierunku pokonania tej bestii jest przygotowanie.

Przygotowanie do Flame Gleeok

 • Zbroja – Mając odporność na ciepło Pancerz, podobnie jak ten rodzaj sprzedawany w mieście Gerudo, może pomóc w połączeniu z najgorszym ciepłem z ataku Flame Gleeoka. Jednak znowu znaleźliśmy lepiej nosić Phantom Armor Aby zwiększyć naszą moc ataku i wypełnić link z odpornymi cieplnymi posiłkami podczas walki.
 • Bronie – Aby walczyć z Flame Gleeok, zalecamy posiadanie broni w zwarciu wysokiego poziomu, która ma statystykę ataku 20 lub więcej. Zalecamy również posiadanie kilku broni w zwarciu, które mają elementowy efekt lodu. Oczywiście ogień i lód nie są przyjaciółmi.
 • Łuk i strzała – Podobnie jak w przypadku walki z dowolnym innym gleeokem w Hyrule, potrzebujesz mnóstwa strzał w swoim ekwipunku i kilku łuków na wypadek, gdyby twój przełamał w połowie walki.
 • Keese Eyballs and Wings – Keese Eyballs and Wings pomogą Ci uzyskać dokładne ujęcia na płomienie Gleeoka. Odkryliśmy, że lodowe gałki oczne, lodowe skrzydła Keese, elektryczne gałki oczne Keese i elektryczne skrzydła Keese działają dobrze tutaj.
 • Aerocuda Eyballs and Wings – Jeśli możesz, posiadanie kilku z tych przedmiotów w ekwipunku pomoże, gdy zabraknie Ci Keese Parts.

 • Zelda Totk Link Gotowanie w mieście Gerudo
  Link szefa kuchni przygotowuje się do pracowitego wieczoru.
 • Omiast olśniewający – Jeśli ataki płomienia Gleeoka stają się dla ciebie zbyt przytłaczające, możesz strzelać do nich olśniewającym owoc. To zatrzyma ich atak na krótki czas, co zwykle jest wystarczające, abyś mógł dostać się na bezpieczną odległość.
 • Posiłki i eliksry – Przydadzą się tutaj posiłki odporne na ciepło o wysokiej liczbie serca, zwłaszcza jeśli walczysz z płomieniem Gleeok w jeziorze Hylia. Jednak zalecamy również posiadanie kilku pośpiesznych eliksirów w zapasach i eliksirach wzmacniających wytrzymałość. Jeśli chcesz wiedzieć, jak gotować posiłki, które przywrócą dużo zdrowia, sprawdź nasz przewodnik po przepisach.
 • Aktywuj mędrcy – Jeśli ich nie masz, sugerujemy zbadanie co najmniej dwóch zjawisk regionalnych Przed podjęciem tego stworzenia. Posiadanie kilku mędrców u twojego boku sprawi, że bitwa będzie mniej intensywna, ponieważ mogą odwrócić uwagę Gleeoka.
 • Zwiększ serca i wytrzymałość – Jeśli masz mało serc, a twoje koło wytrzymałości znajduje się poniżej dwóch pełnych kół, zalecamy spędzenie czasu na robieniu świątyń, aby zbierać światła błogosławieństwa, które można wydać na ulepszenia serca i wytrzymałości.
 • Broń w zwarciu Naaydra Shard – Jeśli potrafisz wyśledzić jeden z smoków w Hyrule, w szczególności Naaydra i zbierz jej odłamek, przymocowanie tego do każdej broni w zwarciu wydawało się, że naprawdę boli płomień Gleeok.

Gdy poczujesz, że jesteś przygotowany, możesz wyjść i znaleźć niczego nie podejrzewającego płomienia Gleeok.


Zelda totk Flame Gleeok Gerudo Desert

Wskazówki i strategia pokonania Flame Gleeok

Pokonanie Flame Gleeok wymaga całkiem sporo amunicji, wytrzymałości, cierpliwości i wytrwałości. Flame Gleeok ma garść niebezpiecznych ataków, które uwolni na ciebie, a wiele z nich nie jest warte ochrony, choć możesz wypróbować, jeśli masz tarczę na wysokim poziomie.

Oto szybka lista ataków Flame Gleeok, których użył na nas:

 • Belki ogniowe – Ten hydra podobny do potworów oddycha ogniem! Cóż, przynajmniej Flame Gleeok. Oddaje go z każdej głowy w prostych, precyzyjnych i śmiertelnych liniach. Możesz spróbować chronić przed nim, ale znaleźliśmy bieganie w odległość, w której linie nie mogą dotrzeć do ciebie. Ponadto, jeśli go masz, aktywuj Sidona Umiejętność osłony w wodzie podczas biegania. Jeśli wiązka płomienia cię uderzy, najpierw uszkodzi tę tarczę.
 • Kule ognia – Flame Gleeok może padać na ciebie kule ognia, nie daj się uderzyć.
 • Meteory płomieniowe – Nie uwolnią tego ataku do późniejszej połowy walki. Kiedy to zrobi, Flame Gleeok wystrzeli w powietrze i wystrzelił do ciebie duży płomień podobny do meteora.

Zelda totk Link z meteorem Flame Gleeok
Teraz wiem, jak się czuły dinozaury.

Pokonać płomienie gleeoka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, musisz użyć strzał, aby zaatakować każdą z trzech głów Gleeoka i sprowadzić swoje indywidualne bary zdrowia do zera. Gdy płomień Gleeok jest na ziemi, zaatakuj go bronią walki w zwarciu.

Odkryliśmy, że najlepszym sposobem na to jest przymocowanie gałek i skrzydeł Keese lub Aerocuda do strzał, aby zapewnić dokładność ataku, co pozwala bardziej skupić się na unikaniu przychodzących ataków. Odkryliśmy, że lodowe gałki oczne Keese naprawdę bolą płomienie gleeoka.

Atakuj każdą z głów, dopóki wszystkie ich paski zdrowia osiągną zero. Kiedy tak się stanie, Flame Gleeok rozbije się w ziemię i będzie wrażliwy na krótki czas. Gdy uderzy w ziemię, przejedź i atakuj go wielokrotnie bronią w zwarciu. Jeśli je masz, mędrzec będzie podążać za tropem i zaatakować również.


Zelda totk Link z meteorem Flame Gleeok
Myślę, że oszalaliśmy…

Jednak gdy zobaczysz, że Flame Gleeok zaczyna się mieszać, wycofaj się w bezpieczną odległość, inaczej oszołomie cię atakiem, gdy zamyka skrzydła. Jeśli zostaniesz powalony, będziesz grozić bezpośrednio uderzeniem atakami wiązki płomienia.

Spłucz i powtórz te kroki, aby odeprzeć zdrowie płomienia Gleeoka. Pamiętaj, aby oglądać jego ataki i unikać ich, abyś nie został trafiony. Nawet przy odporności na ciepło ataki mogą nadal wyrządzić wiele obrażeń.


Zelda Totk Link w Sidon Shield Flame Gleeok Raining Fire
Walka z wielkim wściekłym płomieniem Gleeoka w ograniczonej przestrzeni na moście, co może pójść nie tak?

Gdy pasek zdrowia Flame’a Gleeoka u góry ekranu spadnie do ostatniej trzeciej, stworzenie nagle poleci. Nie, to nie jest rekolekcje i zalecamy połykanie pośpiesznego eliksiru tutaj.

Flame Gleeok wystrzeli do ciebie dużą ognistą kulę ognia i musisz uciec od niej, aż uderzy w ziemię. Nie pozwól, żeby cię uderzyło, ale będziesz musiał wrócić do niego, gdy uderzy w podłogę.

Jeźdź po uruchomieniu utworzonym przez uderzenie z paraglidrem, abyś mógł osiągnąć prawie ten sam poziom na niebie, co gleeok. Następnie, gdy zaczniesz upaść, ciągnij łuk i staraj się wywołać zwolnienie. Kiedy to zrobisz, rób tak, jak wcześniej, aby zaatakować każdą głowę strzałami.

Miej jednak oko na swoje koło wytrzymałości i jak blisko jesteś na ziemi, w razie potrzeby biorąc eliksir wzmacniający wytrzymałość. Nadal możesz zabić link, pozwalając mu awansować na ziemię, więc postarajmy się tego uniknąć, gdy jesteś blisko końca.

Po zaatakowaniu wszystkich trzech głów na niebie, jeśli Gleeok nadal ma trochę zdrowia, rozbije się w ziemię, gdzie możesz go ponownie zaatakować. Jeśli straci ostatni zdrowie na niebie, nadal się rozbije, ale nie musisz się martwić o to.


Zelda Totk Link w Sidon Shield Flame Gleeok Raining Fire
To dla mnie prawie toast!

Teraz możesz świętować swoje zwycięstwo nad ognistym przeciwnikiem!

Nagrody za pobicie płomienia gleeoka

Oto nagrody, które zebraliśmy za pokonanie Flame Gleeok:

 • Skrzydła Gleeoka
 • Gleeok Flame Horns
 • Gleeok Gutes

Wings Gleeok i rogi płomienia Gleeoka będą przydatne do walki z innymi wariantami Gleeok. Po prostu przymocuj skrzydło Gleeok do strzałki lub połącz róg płomienia Gleeok do broni w zwarciu, aby zwiększyć jego moc.

Lokalizacje Flame Gleeok w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

W chwili pisania tego tekstu znaleźliśmy tylko trzy radości z płomieni The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Do tej pory znaleźliśmy je wszystkie w bardzo różnych klimatach, w przeciwieństwie do wariantów Gleeok Frost.

Oto wszystkie lokalizacje Flame Gleeok w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które znaleźliśmy do tej pory:

Most Hylii

Gleeok płomienia można znaleźć na Most Hylii na jeziorze Hylia. To jest na południowy zachód od Popla Foothills Skyview Tower, Północno -zachodni od Highland Stable I na południe od sanktuarium Kamizun.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne dla jeziora Hylia Flame Gleeok to (-0065, -2435, 0039.)


Zelda Totk Lake Hylia Flame Gleeok Map Lokalizacja

Spektakl Rock

Kolejny płomień gleeok można znaleźć Spektakl Rock na pustyni Gerudo. To jest Na wschód od Gerudo Town, na zachód od jeziora Hylia i bezpośrednio Na południe od Gerudo Canyon Skyview Tower.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne dla spektaklu Rock Flame Gleeok to (-2120, -2634, 0368.)


Zelda Totk Spectacle Rock Flame Gleeok Map Lokalizacja

Rayne Highlands

Następny płomień Gleeok można znaleźć w Rayne Highlands w Tabantha Frontier. To jest na zachód od świątyni Makurukis i stabilny most Tabantha. To też na południe od wioski Rito.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne dla Rayne Highlands Flame Gleeok to (-3637, 0444, 0320.)


Zelda Totk Rayne Highlands Flame Gleeok Map Lokalizacja

Jak pokonać Thunder Gleeok The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Grzmot gleeok jest trudnym wrogiem. Nie tylko wypluwa kilka „szokujących” (nie, nie przepraszam), które mogą z łatwością zakończyć link w ciągu zaledwie sekund, ale także ma wpływ na otaczający go obszar. Oprócz wielkiego trójgłowego gniewnego potwora elektrycznego, z którym można sobie poradzić, musisz także uniknąć zaciekłej burzy, która wydaje się pochodzić z danego potwora.

Jak w przypadku walki z jakimkolwiek innym gleeokem lub szefem, przygotowanie jest kluczem do odniesienia sukcesu.

Przygotowanie do Thunder Gleeok

 • Zbroja – Gorąco zalecamy znalezienie wszystkich trzech elementów do gumowej zbroi Zaraz przed próbą walki z grzmotem Gleeok. Ten zestaw zbroi znacznie zwiększy odporność szoku Link i zmniejszy obrażenia, które wybierze, jeśli zostanie trafiony.
 • Bronie – Jest to trudne, ponieważ idealnie potrzebujesz drewnianej broni i broni, które nie przyciągają błyskawicy. Jeśli jednak jesteś podobny do nas i chcesz go zaryzykować, masz jakąkolwiek broń wysokiego poziomu, który chcesz, ale nie wyposaż ich, dopóki grzmot nie spadnie. Będziemy to bardziej opracować w sekcji strategicznej.
 • Łuki i strzały – Tak samo jak powyżej, możesz mieć łuki, które nie przyciągają błyskawicy lub możesz utrzymać te, które masz, i ryzykować, że wyciągnij ją Battlefield do strzelania w Gleeok.
 • Posiłki odporne na wstrząsy – Niestety, prawdopodobnie zostaniesz uderzony przez błyskawicę w pewnym momencie podczas walki z grzmotliwym gleeokem, więc pomocne będzie wypychanie kieszeni odpornymi na wstrząsy posiłków i eliksirów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak gotować posiłki, które przywrócą dużo zdrowia, sprawdź nasz przewodnik po przepisach.
 • Zwiększ serca i wytrzymałość – Im więcej serc i wytrzymałości, tym lepiej. Jeśli masz mniej niż dwa koła wytrzymałości i masz mniej niż pięć serc, zalecamy ich modernizację przed próbą walki z grzmotem Gleeok.

 • Zelda totk link w gumowej zbroi
  Link ma pełny zespół gumowej zbroi.
 • Keese Eyballs i Keese Wings – Jeśli walczyłeś z innymi radościami, zanim dotrzesz do tego, znasz wiertło. Zbieranie jak największej liczby gałek ocznych i skrzydeł Keese’a pomoże ci uzyskać dokładniejsze trafienia na wroga, gdy starasz się nie. Odkryliśmy, że ognia Keese Eyballs i lodowe gałki oczne Keese działały wyjątkowo dobrze na Thunder Gleeok.
 • Aerocuda Eyballs and Wings – Jak wyżej, jeśli możesz zebrać dowolne części Aerocuda, aby przymocować do strzał, to znacznie łatwiej celowanie w trzy główki.
 • Omiast olśniewający – Zdobycie wyraźnego strzału podczas uchylania śrub błyskawicy nie jest łatwe, ale olśniewające owoce mogą tutaj pomóc. Jeśli przymocujesz to do strzałki i zwolnicie go w Thunder Gleeok, krótko go pomyli i przestanie cię atakować. To daje ci spore kilka sekund, aby uzyskać dobre trafienia na potwora.
 • Aktywuj mędrcy – Chociaż nie powinieneś zakrywać się w tarczy wodnej Sidona (woda i elektryczność nie mieszają się), posiadanie co najmniej dwóch mędrców po twojej stronie pomoże odwrócić uwagę Gleeoka i mogą pomóc ci zaatakować, gdy jest powalony.
 • Pomyśl o Thunder – Traktuj tę walkę, jakbyś starał się przetrwać w nieregularnych burzach, które niszczą części Hyrule. Główną mocą Grzmotów jest Błyskawica, więc zrób wszystko, co w twojej mocy, aby uniknąć jej przyciągania.

Gdy będziesz gotowy, przygotuj się, aby poczuć iskrę i wyśledzić grzmot gleeok.


Zelda totk Thunder Gleeok South Faron

Wskazówki i strategia pokonania grzmotu Gleeoka

Pokonanie grzmotu gleeok jest łatwiejsze niż zrobienie, zwłaszcza, że może przekształcić obszar wokół niego w szalejącą burzę, która daje więcej niż jedną rzecz, o którą możesz się martwić. Również każda z trzech głów może wystrzelić w ciebie ataki elektryczne.

Oto szybka lista ataków Thunder Gleeok, których użył na nas:

 • Błyskawice – Jak prawdopodobnie domyślałeś się, grzmot gleeok oddycha błyskawicą. Błyskawice są naprawdę dokładne i mogą rozciągać się na uczciwą odległość. O ile nie masz bardzo silnej drewnianej tarczy, zalecamy unikanie tych wiązek, pozostając na odległość.
 • Otaczająca burza – Dotknęliśmy tego wcześniej, ale gdy tylko zaczniesz walczyć z grzmotliwym gleeokem, w okolicy rozpocznie się szalejąca burza błyskawiczna, co oznacza, że nie tylko musisz unikać bezpośrednich ataków Gleeoka, ale także uważać na uderzenia błyskawicyteż schodzisz.
 • Błyskawice – Jakby to wariant Gleeok Flame, grzmot gleeok może oddychać i padać w dół kule błyskawicy, które aktywnie szukają linku. Dodge, kaczka i uciekaj przed nimi, kontynuując atak gleeoka.
 • Mega śruby – Nie użyją tego ruchu do późniejszej walki, ale w końcu grzmot Gleeok poleci w niebo. Następnie wyśle kilka niezwykle mocnych uderzeń błyskawicy na ziemię, na której znajduje się link, więc ruszaj się. Jednak nie uciekaj całkowicie od nich, ponieważ są kluczem do sprowadzenia tej bestii.

Jeśli nie poświęciłeś już czasu, aby to zdobyć, Naprawdę polecamy zdobycie gumowej zbroi przed przejściem do przodu. Walczyliśmy z grzmotem z tą zbroją i bez niego, było to znacznie łatwiejsze.

Aby pokonać grzmot gleeoka, musisz zaatakować każdą z trzech głów. Gleeok zderzy się na ziemię I możesz Zaatakuj je bronią walki w zwarciu. Powtórz to, aż bar zdrowia grzmotu Gleeoka osiągnie zero.

Podobnie jak w przypadku innych gleeoków, stwierdziliśmy, że najlepszym sposobem na to jest przymocowanie gałek ocznych Keese lub gałek ocznych aerocuda do strzały, a następnie strzelanie do nich w każdej głowie. Odkryliśmy, że lodowe gałki oczne Keese i Fire Keese zadały nietypowe obrażenia na grzmotaniu. Jeśli jednak używasz łuku, który może przyciągnąć błyskawicę, musisz zaatakować w krótkich seriach, a następnie zrezygnować z tego, zanim zostaniesz trafiony.


Zelda totk pełna siła grzmot gleeok
Cóż, przynajmniej zwróciliśmy uwagę…

Po sprowadzeniu wszystkich trzech głowa. To twoja szansa. Wyposaż swoją najsilniejszą broń w zwarciu, obecnie nie ma znaczenia, czy przyciąga błyskawicę, czy nie, i atakuj jedną z głów. Jeśli je masz, mędrzec też to zrobi.


Zelda totk powalił grzmot gleeok
Zgrywanie go bronią nie pogorszy się, prawda?

Bądź jednak ostrożny. Uważaj, aby Thunder Gleeok zaczął się poruszać, a niebo wokół ciebie zaczyna się zmieniać. Gdy tylko zauważysz jedną z tych rzeczy, uciekaj od radości, ponieważ ma zamiar wstać i uderzyć cię atakiem ze skrzydeł.

Po tym, jak po raz pierwszy, zwykle, gdy grzmot gleeok uwalnia ataki błyskawicy. Wszystko, co musisz zrobić, to unikać ataków i nadal strzelać strzały w głowę, aby obniżyć swoje bary zdrowia.


Zelda totk Low Health Angry Thunder Gleeok
Czy jest już za późno, aby zadzwonić do rozejmu?

W końcu sprowadzisz pasek zdrowia Thunder Gleeoka na górze ekranu do ostatniej trzeciej i wtedy Gleeok uwalnia ostatni atak.

Thunder Gleeok poleci w powietrze i zacznie strzelać do mocnych śrub błyskawicznych. Zwykle jest żółta wiązka światła, która uderza w ziemię przed uderzeniem pioruna. Miej oko na te znaki ostrzegawcze i upewnij się, że nie stoisz w belce lub wystarczająco blisko jednego, aby zostać uderzonym.

Nie marnuj strzał tutaj, gleeok nie może zostać uderzony, gdy jest tak wysoko na niebie.


Zelda totk Thunder Gleeok w niebie
Czy to ptak? Czy to samolot? Och, czekaj, to…O O!

Gdy jedna z mega śrub uderzy w ziemię, krótko stworzy silny prąd. Złap jeden z tych upadów, jak się pojawia, i zjedź go z paraglidrem, aby zbliżyć się do Thunder Gleeok. Gdy prąd znika i zaczniesz upaść, pociągnij łuk i celować w gleeok.


Zelda totk Thunder Gleeok Mega Bolts
Pikachu byłby dumny z tej śruby.

To zacznie się powoli, a wszystko, co musisz zrobić, to zaatakować wszystkie trzy głowy, gdy wpadniesz w powolne. Miej jednak oko na koło wytrzymałości i jak blisko jesteś na ziemi. Jesteś blisko sprowadzenia tej bestii, więc ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest rozbicie linku do twarzy w podłogę.

W zależności od tego, jak był jego pasek zdrowia, kiedy wystrzelił się w niebo, możesz albo pokonać grzmot gleeoka, atakując jego głowy w wolno-mo, albo możesz zaatakować go bronią w zwarciu.

Po sprowadzeniu paska zdrowia Thunder Gleeoka do zera, wygrałeś!

Nagrody za pobicie grzmotu gleeoka

Oto nagrody, które zebraliśmy za pokonanie Flame Gleeok:

 • Skrzydła Gleeoka
 • Gleeok Thunder Horns
 • Gleeok Gutes

Lokalizacje Thunder Gleeok w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Do tej pory w naszych przygodach wokół Hyrule, napotkaliśmy tylko trzy grzmoty. Każdy obszar, w którym znaleźliśmy ten gleeok, miał bardzo mało miejsc do ukrycia lub w miejscach, które zmusiły cię do bycia niebezpiecznym w pobliżu Gleeoka, co oznacza, że znalezienie sposobu na unikanie ataków i ochronę przed potężnymi ciosami stało się trudne.

Oto wszystkie lokalizacje grzmotów The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które znaleźliśmy do tej pory:

South Faron

Grzmot gleeok można znaleźć w South Faron, Po prostu lekko na południe od jeziora Herin. To jest na północ od lądowania Marthy, na zachód od jeziora stabilnego I na wschód od Highland Stable.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne dla South Faron Thunder Gleeok to (1057, -3614, 0078.)


Zelda totk Thunder Gleeok South Faron Map Lokalizacja

Akkala Cytadel Ruiny

Kolejny grzmot gleeok można znaleźć w Akkala Cytadel Ruins w Południowej Akkala Plains. Jego na południowy wschód od sanktuarium Domizuin, na południowy zachód od Tarrey Town, I na wschód od Akkala Parade Ruins. Grzmot gleeok jest również bezpośrednio Na południe od Ulri Mountain Skyview Wieża.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne Akkala Cytadel Ruins Thunder Gleeok to (3399, 1316, 0342.)


Zelda Totk Akkala Cytadel Ruins Thunder Gleeok Map Lokalizacja

Ruiny Coliseum

Następne miejsce, w którym znaleźliśmy grzmot gleeok w Ruiny Coliseum w południowo -zachodniej części Hyrule Field. To jest na południowy zachód od Hyrule Field Skyview Tower, Na wschód od świątyni TSUTSU-UM i stabilny obrzeżnie i na północ od Hopper Pond.

Oznaczyliśmy jego dokładną lokalizację na mapie poniżej i Współrzędne dla Coliseum Ruins Thunder Gleeok to (-1132, -1199, 0060.)


Zelda totk Thunder Gleeok Coliseum Ruins Map Lokalizacja

To wszystko, co mamy do zaoferowania za pokonanie radości, powodzenia, kiedy zdecydujesz się zmierzyć się z jednym! Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na radość, sprawdź nasz przewodnik, jak zdobyć Złoty koń Zelda Albo nasz, jak zdobyć zbroję Yiga dla wszystkich potrzeb Link’s Stealth.

How do you rate Jak pokonać Gleeoka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *