Jak pokonać kamiennego talusa The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Startseite » Jak pokonać kamiennego talusa The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
11. czerwca 2024
8 minutes
7

By Jhonny Gamer

Stone Talus w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom są mini-bossami, z którymi się spotkasz podczas eksploracji przez Hyrule. Mogą wydawać się dużymi, czującymi skałami, ale spakują cios i mogą łatwo zabić Link jednym ciosem, jeśli nie będziesz ostrożny. Ponadto niektóre z nich są uśpione, dopóki nie przejdziesz się po nich lub nie spróbujesz wspinać.

Jak w przypadku innych mini-bossów w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Kamienny kumpel może być łatwy do pokonania, gdy poznasz podstawowe sztuczki, aby go zdjąć. Istnieje jednak kilka odmian talusa i czasami potrzebujesz nieco innej strategii w zależności od rodzaju talusa lub środowiska, w którym się bawisz.

Jesteśmy tutaj, aby ci pokazać Jak pokonać kamiennego talusa The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Oprócz tego, jak pokonać inne warianty talusa, a także dołączyliśmy kilka lokalizacji kamiennych talus, które pomogą ci polować.

Na tej stronie:

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
10 rzeczy, które chcielibyśmy, zanim rozpoczęliśmy legendę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Obejrzyj na YouTube

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przygodach Link, odwiedź nasze Zelda: łzy w kierunku królestwa.

Jak pokonać kamiennego talusa The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Pokonać kamiennego kalusa The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, musisz zlokalizować jego słabe miejsce, które jest kępą skały, która wystaje z części ich ciała. Po zidentyfikowaniu słabego miejsca musisz znaleźć sposób, aby zaatakować go bronią w zwarciu.

Nie wszystkie warianty talusa mają swoje słabe miejsce w tym samym miejscu. Kamienny skokowy most konia God Bridge ma swoje słabe miejsce na szczycie, podczas gdy ten w Tangar Canyon ma go na plecach. Zanim zaczniesz uruchamiać się u wroga, dobrym pomysłem jest dowiedzieć się dokładnie, gdzie musisz zaatakować.

Posiadanie broni w zwarciu z uszkodzeniem ataku powyżej 14 ułatwi walki talus. Strzały działają również na pokonanie kamiennego skokowania, ale może sprawić, że pokonanie jednego procesu jest bardzo długim procesem. Polecamy również zaopatrzenie się i przyjmowanie, pośpiesznych eliksirów podczas walki z jakimkolwiek skokiem, ponieważ zwiększona prędkość może ułatwić unikanie ataków.


Zelda Totk Link za pomocą Bow do celowania w Stone Talus

Kamienny kumpel może rzucić w ciebie rękami z daleka. Wyrzucą jedno ramię na raz i podzielą się na dwa duże głazy, oba dąży do ciebie bezpośrednio. Możesz je uniknąć, jeśli uważasz, że nie zrobisz tego na czas, ale możesz użyć Rewind na jednym z głazów, aby odesłać go z powrotem na talus. Jeśli ich uderzy, krótko oszołomie talus, który może dać ci szansę na atak lub zmienić położenie.

Czasami głaz, którego używasz, wyciągnie dla ciebie również drugiego głazu.


Zelda Totk Link za pomocą Rewind on Stone Talus
Zwrot do nadawcy.

Po tym, jak kamień kalus przegrywa obie ręce z tego ataku (lub jeśli zdmuchniesz je strefą bomby zegarowej), na krótko przykucuje się w ziemię, aby, dosłownie, zyskała. Jest to krótko wrażliwe, gdy to robi i możesz skorzystać z okazji, aby zaatakować słabe miejsce.

Upewnij się jednak, że zwracasz uwagę na to, co robi telus, ponieważ może szybko się na ciebie kołysać lub odrzucić, gdy odzyska ramiona.


Zelda Totk Link Patrząc na Stone Telus
Dobrze…To nie jest dobre.

Nie zbliżaj się zbytnio do kamiennego talusa, jeśli możesz mu pomóc, ponieważ może po prostu uderzyć łącze z boku i usunąć prawie wszystkie twoje serca w tym procesie. Może również dotrzeć na pięść i uderzyć ją w ziemię, aby cię zmiażdżyć, jeśli jesteś wystarczająco blisko.

Jeśli jednak skończysz niebezpiecznie blisko jednego, możesz spróbować biegać pod jego nogami i użyć Ascend, aby dostać się na górę, aby dostać się do bezpieczeństwa.


Zelda Totk Link za pomocą Ascend na koni Bog Most Stone TALUS
Ach, wiele zastosowań Ascend!

Jeśli jesteś w obszarze, w którym możesz zająć wysokie miejsce podczas walki z kamiennym skokiem, to na pewno to zrób to. Walka z talusem z wyższego obszaru oznacza, że zazwyczaj możesz lepiej zamknąć.


Zelda Totk Link Patrząc w dół na Stone Talus
Zrobiliśmy kenobi i mieliśmy wysokość.

Jednak dochodzisz do słabego miejsca, twój cel jest taki sam, gdy tam jesteś. Wielokrotnie uderzają w skalną kępę bronią walki w zwarciu. Jednak gdy kalus zacznie się rozwinąć, powinieneś z niego zejść i wrócić do bezpiecznej odległości, albo odrzuci link do najbliższej ściany lub podłogi.


Zelda Totk Link atakujący konia bóg kamień kalus

Teraz wszystko, co musisz zrobić.

Jak pokonać bitwę w tacie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Battle Talus w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jako wariant kamiennego skokowania, który ma dodatkowy zestaw problemów – bokoblins.

Bokobliny postawiły się na kamiennych talusach, które następnie zamieniają je w bitwę. Na szczęście walka z tym wariantem jest bardzo podobna do walki z kamienną.


Zelda Totk Battle Talus w Hopper Pond

Aby pokonać kumpla bitwy, zdecydowanie zalecamy wyjęcie wszystkich bokoblinów, które jeżdżą na talus. Zwykle najłatwiejszym sposobem na to jest przymocowanie owocu wstrząsowego lub ognia do strzałki i wyciąganie każdego bokoblina z daleka. To zapewnia bezpieczeństwo przed skokami i pozwala uniknąć wystrzelenia strzałek bokoblinowych.


Zelda Totk Link za pomocą Ascend on Battle Telus
Jeśli się tam dostaniesz, gdy tam są bokobliny, mogą łatwo cię odrzucić.

Gdy pozbędziesz się bokoblinów, możesz teraz walczyć z samym talusem. Znowu możesz użyć przewijania, gdy bitwa talus rzuca w ciebie rękami, aby. Jednak w przeciwieństwie do kamiennego talusa, kumpl bitwy nie wpadnie w pełni na ziemię, gdy się zbliża.

Kiedy gniazdo bitwy jest ogłuszone, zostaje powalony lub przystępuje, musisz biec obok niego i użyć wznoszenia się, aby wznieść się przez jedną z drewnianych platform, które niosą na głowie. Kiedy przejdziesz przez platformę, musisz poszukać jej słabego miejsca.


Zelda totk powalił bitwę
Hej, to wygląda jak czajniczka.

Gdy znajdziesz słabe miejsce, uderz go wielokrotnie bronią w zwarciu. Kiedy knajem bitwy zacznie się drgać, zejdź szybko, bo inaczej wrzuci link do ziemi.

Lokalizacje kamiennego talusa w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Oto trzy lokalizacje kamienne The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, abyś mógł zacząć uprawiać rolnictwo dla talus serc:

 • Koński most – (0541, -3702, 0059). Na południe od Highland Stable, w pobliżu miejsca, w którym można znaleźć gigantyczny biały ogier.

  Zelda totk konia bóg mostek kamień kalus mapa lokalizacja
 • Tangar Canyon – (-3474, 0181, -0104). Na południowy zachód od Hyrule Ridge i południowy wschód od Frontier Tabantha.

  Zelda Totk Tangar Canyon Stone Telus Map Lokalizacja
 • Jaskinia Crenel Hills – (0575, 0773, 0012). Na wschód od Hyrule Castle w jaskini w Crenel Hills wejście jaskini znajduje się po zachodniej stronie wzgórz na tych współrzędnych: 0485, 0730, 0041.

  Zelda totk Crenel Hills Stone Telus Map Lokalizacja

Battle Talus Locations w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Oto kilka lokalizacji bojowych The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, abyś mógł zacząć uprawiać rolnictwo dla talus serc:

 • Hopper Pond – (-1082, -1650, 0073). Na południowy wschód od obrzeży stajni, w pobliżu lasu duchów.

  Zelda totk Hopper Pond Stone TAKUS MAP Lokalizacja
 • Orsedd Bridge – (0634, 0541, 0026). Na południe od Crenel Hills i na wschód od sanktuarium Yamio w pobliżu Orsedd Bridge, ta bitwa kumpla idzie po okolicy, więc gdy jesteś blisko mostu, powinieneś go zobaczyć.

  Zelda totk orsedd Bridge Battle Telus Map Lokalizacja

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Wyjaśniono kamienne nagrody kalusowe

Możesz dostać garść nagród za walkę i bicie, kamienny kumpel lub dowolny wariant talus The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Gdy atakujesz słabe miejsce każdego talusa, zrzuci cenne klejnoty, które mogą być od bursztynowych po rubiny. Dostaniesz także kilka z tych klejnotów po pokonaniu talusa, jednak nie są to ważne.

Kiedy pokonasz jakiekolwiek tacy, będziesz w stanie zebrać serce talus. Mówiąc prosto, jest to masywne ulepszenie broni, aby połączyć się z bronią walki w zwarciu – ale wybierz sposób, w jaki jej używasz mądrze, ponieważ możesz ją połączyć tylko raz.


Zelda totk Link z Stone Tal Brour Heart
Czy możemy nazwać tę broń złamanym sercem?

Serce Talus doda ogromne wsparcie statystyk do broni, do której ją dodasz i może sprawić, że broń będzie działać jak obezwładniony młot, więc zalecamy dodanie go do czegoś, co jest już wysokie, aby było to naprawdę niezwykłe.

To wszystko na razie! Jeśli potrzebujesz więcej pomocy w swojej przygodie w Hyrule, sprawdź nasze lokalizacje świątyń Przewodnik lub nasza wieża Skyview Przewodnik po lokalizacji, aby znaleźć drogę.

How do you rate Jak pokonać kamiennego talusa The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *